Téma: Cukorfalat

perry 2008 máj. 24. - 09:38:34
(74/194)
Na ez az a szint ami alá képtelen vagyok lemenni :)
3/10
kenee 2008 máj. 24. - 09:36:27 3/10
(73/194)
Most néztem végig...de nem igazán értem...a pasi akkor most pedofil volt vagy nem? Mert ez nem derült ki, vagy csak én nem jövök rá:S Bár sztem nem...én végig a pasinak hittem...a csaj meg egy hülye kis ribanc és szerintem erre már õ is rájött, mármint h hülyeséget csinál, de be akarta fejezni...
Redfield 2008 máj. 24. - 09:08:18
(72/194)
SPOILER

Mert képtelenek megérteni egymást, és nem is céljuk. A kislány végig azt teszi, amit helyesnek vél, de a legkeményebb eszközökkel, mert számára ezek szentesülnek is, míg a férfi egy mindenki szerint betegesnek és bûnösnek nyílvánított vággyal kényszerül együtt élni, de mindahányszor alkalma adódhatna másképp tenni, szembenézni a lelkiismeretével, megmakacsolja magát, és önzõn cselekszik. A film leglényegesebb üzenete, hogy: mind különbözõek vagyunk, és ennek ellenére mind megpróbáljuk az akaratunkat rákényszerítien a másikra. Ha pedig ez egy ilyen témában két ember közt harccá válik, akkor már nem számítanak elvek, indokok, kifogások, érzelmek... semmi, csak a tettek. Azokkal pedig egyszerre pusztítják el maguk és egymás értékeit, mert ilyen az emberi természet.
perry 2008 máj. 24. - 08:21:03
(71/194)
Bizony , így van ez a többször nézhetõs filmekkel. Különösen azokkal melyek még fel is zaklatnak bennünket.
Ülünk a jól elrendezett kis világunkban és akkor tessék, itt van ez a pimasz, provokatív pasi aki nem Claudia viszont ért ahhoz miképpen hergeljen fel minket.
Már a téma választással kezdõdik. A pedofil és a pedofilia társadalmi helyével. Azzal a ténnyel , hogy olyan mentalitással, cselekvési sorral állunk szemben amit a társadalom mélyen elitél és kivet magából a világ minden részén. Egy felõl betegségnek kezeli, és ha az akkor pedig szánalmat is ébreszthet, másfelõl ezek az emberek mindent megtesznek élvezetük érdekében - személyiségüket a végletekig "lefedik"- nem törõdve semmilyen írott vagy más etikai szabály betartásával.
A lány, aki magában hordozza a megbecstelenítés
és az ítélet angyala tárgyát az õ személye már sokkal bonyolultabb gondolatot fogalmaz meg.
Egy részt Redfield szerinti õsi szemet-szemért
bosszú jogosságát, valamint azt a sok mai gyermekre jellemzõ társas magányt amit a családban és a társadalomban kell átélniük.
A kallódást, az ide-oda szörfözést a neten, a valakihez való tartozás hiányát.
Õ annak a rohanó világnak a gyermek "terméke" ahol az értékek és etikai választások szétzilálódnak.
Személyében egyben van jelent az egzisztenciális elidegenedés és hideg ráció, valamint gyilkos vágy az igazságszolgáltatásra.
Elen Page játéka, ha nagyon tárgyilagosak akarunk lenni akkor azt kell mondjuk a kora és alkata is meg van a szerephez - és most ne menjünk bele iylen technikai részletekbe mint a mell leszorítása, vagy a haj tüsire nyírása - .
Azt viszont kevés rendezõ tudja kihozni és kevés színésznek van olyan belsõ tartása, hogy
képes legyen nagyon kevés gesztussal dolgozni.
Valamint ezekkel a visszafogott eszközökkel is
képes legyen nagyon erõs érzelmeket kiváltani a nézõbõl. A szerep pedig szerep, ha nem tölti meg valaki élettel akkor nem más mint egy papír figura, egy fuvallat messze repíti tõlünk.
Természetesen nem minden 14 éves gyermek ilyen, de meglepõdnétek ha ilyen korú gyermekekkel foglalkoznátok és tapasztalnotok kellne azt, hogy nem kapják meg otthon a szülõi szeretetet, valamint vagy inger szegény vagy krízis helyzetben élnek mire képesek.
Akkor nagyon jó filmet lehetne pl. arról a két lányról csinálni aki kocsikázni ment egy taxissal és a vége az lett , hogy a vasággyal együtt 60 kilós pasit "átsegítették" a halálba.
Ezzel azt akarom írni, hogy bizony kedves hölgyek és urak a mi rendezett kis világunk és jól szabott értékrendszerünkön túl létezik olyan világ is ami sötét és taszító.
Ezzel szembesülni pedig mint itt a hsz.-t olvasom a filmen látható " indulatokat" is generálhatja.
Igen, a félelmetes ebben a filmben és itt is , hogy mindenkinek igaza van és még sem.
8/10
ELog 2008 máj. 24. - 04:46:24 8/10
(70/194)
Ez nagyon durva. :) Érdekes módon én a végére nyugodtam le. Egészen addig a levegõben lógott a történet, semmi nem indokolta, hogy ez a lány ilyen hidegen érzéketlen, valóban egy pszichopata megnyilvánulásait mutatja. (Ez a megalapozatlanság nagyon idegesített.) Olyan dolgokat tesz 14 éves fejjel, rezzenéstelenül, amit sokkal idõsebb emberek se tudnának megtenni rosszullét környéki állapot nélkül. De nem csak a végletekre gondolok, egy normális lelki felépítésû 14 éves lánynak szinte minden természetellenes, amit ez a lány teljes természetességgel tesz. Egyszóval ez a gyerek csak kor szerint és legfeljebb testi értelemben gyerek, bensõjében viszont olyan rothadó lélekkel rendelkezik, amilyennel csak nagyon kevesen- Ezt az érzetet kelti egészen az utolsó pecekig, amikoris kiderül, hogy elõzetes ismeretek, élmények, hatások tették ilyenné, és nem az érzéketlensége, merthogy épp az érzékenysége vitte erre az útra. Amikor megemlíti valakinek az öngyilkosságát (most nem emléklszem, kiét), akkor kerül helyére minden, akkor ismerhetjük csak meg a valós motivációt, és így már érthetõ, hogy miért vált olyanná, amilyen, noha nem tudjuk, milyen volt elõtte. Ám még így is érzek némi disszonnanciát, ellentmondást, irrealitást személyiségében. Olyan dolgokról és úgy beszél, amikrõl és ahogy egy 14 éves gyerek soha. Egyszerûen nincs, nem lehet elég tapasztalata ahhoz, hogy így viszonyuljon dolgokhoz. egy sokkhatás, ami lelkileg teheti ilyenné, szerintem nem eredményezhet ilyesmit.

Hogy a két szereplõ közül a kislány nyerte alakításuk játszmáját, arról ebben a pillanatban nem vagyok teljesen meggyõzve. Nem azt mondom, hogy nem úgy van, hanem azt, hogy én még nem látom ilyen tisztán. (Tulságosan közeli még az élmény.) Hasonlítsuk össze a két szerepet. Azt gondolom, általában érzelmet eljátszani sokkal nehezebb, mint érzéketlenséget. A férfinak volt a filmben ezer arca, hitelesen volt rémült, rettegett, dühös volt, majd szûkölt mint a sarokba szorított kutya. A kislány megnyilvánulásai sokkal szûkebb skálán mozogtak. Gyakorlatilag minden arckifejezése, gesztusa belefér egy hasonló korú emberke más szituációbeli megnyilvánulásába. Emeljük ki a helyszínbõl, sõt a szerepbõl is. Én ezt számos részletben megtettem a film alatt. Azokkal a (flegmatikus) arckifejezésekkel, gesztusokkal, indulatokkal, ahogy a férfival beszélt pl. amikor a konyhában (?) nyakában volt a hurok, simán beszélgethetett volna valamelyik iskolatársával is. Úgy értem, az sem kívánt volna más eszközöket. Azaz szerepe túlnyomó részét teljesen átlagos, sematikus megnyilvánulási jegyekkel oldotta meg. Nem leszolni akarom, természetesen, csak némi kétséget, vagy még azt sem, bizonytalanságot kifejezni. Nem vitatom, hogy nagyon tehetséges, sõt, szuggesztív egyéniség, de talán a szerep is elég erõs ahhoz, hogy ne minden hatás az alakítást dícsérje.
Redfield 2008 máj. 24. - 03:45:07
(69/194)
A The Woodsman c. 2004-es film is pedofilíáról szóló dráma, csak az nem ilyen provokatív és erõszakos. Mégsem hozták be hozzánk, pedig Kevin Bacon kimagaslóan élete legjobb alakítását nyújtja a pedofil szerepében.
bebe42 2008 máj. 24. - 03:40:19
(68/194)
Hmmm...
Szóval azt sem tudom hol kezdjem. Talán az elején :D ! Szoktunk filmekre ilyeneket mondani mint pl.: érdekes, izgalmas, tanuságos, elgondolkoztató... Nos ez a film szerintem egyik jelzõvel sem minõsithetõ!!! A központi téma - a pedofilia - igen kényes és kevesen szeretnek beszélni róla , de nem hiszem, hogy ez lenne a módja annak, hogy felhivjuk rá a figyelmet.

***SPOILER***

Az emberben - legalábbis bennem :D - igen mély indulatokat kelt a film! Maga a tény, hogy egy 14 éves csaj, nyugodtan kasztrálgat rezzenéstelen arccal... OMG Nah az kemény dió volt. Még most is titta ideg vagyok, ha visszagondolok rá...
Ellen Page!!! Hát azt hiszem megjegyzem magamnak ezt a nevet. Csak nekem volt annyira unszimpatikus??? Nem is tudom, tõlem eljátszhatta volna Piroska szerepét is, nekem nagyon nem jött be. Persze maga a szerep sem egy szeretnivaló. Meg szegénykém olyan fius, kis lesbian... Nah jó inkább nem folytatom, mert még a végén csúnyákat irok. Csak csatlakozni tudok 'Ghavin' hozzászólásához! bb
Redfield 2008 máj. 24. - 03:36:17
(67/194)
Nem a filmet sz*roztad a föld alá, csak a bemutatott dolgok feküdték meg a gyomrod. :) Nem gáz. Én még moziban láttam, nekem sem esett jól túlzottan amirõl beszélsz.
Ghavin 2008 máj. 24. - 03:33:32
(66/194)
Nem a szemet-szemért elvrõl van szó... Nagyon objektív nézõnek tartom magam, ám férfi lévén ez a kasztrálás téma nálam is kicsapja a biztosítékot, mint ahogy történt most is- egy tized másodperc alatt végigzúgott a fejemben, hogy mint ember, s nem mint egy önjelölt filmkritikus, mit is látok és... atyaúristen: két, embernek alig nevezhetõ karakter csikicsukit játszik, igencsak brutális játékszabályokkal. Na ekkor ugrott be, hogy én, mint egy feltételes módú harmadik szereplõ hogyan zárnám rövidre ezt az egészet. Elképesztõ jó filmnek tartottam fél órával ezelõtt, amikor még igencsak a hatása alatt voltam, s most is, hogy egy picit sikerült lenyugodnom, s még egyszer elnézést az elõzõ kirohanásért...
Redfield 2008 máj. 24. - 03:12:54
(65/194)
:) Elhiszem. Pont azt mutatja be pl: a kiscsajon keresztül is, hogy az ártatlanságot nem csak elveszteni lehet, hanem eldobni is, és akkor mi alapján bûntet? Komoly gond van ezzel a szemet-szemért igazságszolgáltatás, stb... felfogással, de ahogy látom, szerinted nem feltétlenül. :)
Ghavin 2008 máj. 24. - 03:04:35
(64/194)
Az elõzõ hozzászólásom: !!!!!SPOILER!!!!!!
Ghavin 2008 máj. 24. - 03:01:48
(63/194)
***SPOILER***

Nagyon felzaklatott a film, úgyhogy bocsássátok meg a mostani finoman szólva is szubjektív, indulatos kijelentésem... *nagy levegõ* Mind a két beteg állat (önámító, pedofil hustler és férfigyûlölõ leszbikus-jelölt pszichopata) fejét pépesre vertem volna pusztakézzel, nagyjából a ál-kasztrálós jelenet kezdete után pár perccel.
midorikawa 2008 máj. 23. - 22:43:25
(62/194)
mindenki nézze meg ma, tényleg érdemes!!!!!!egy kis ásítozás másnap simán ér ennyit:)
perry 2008 máj. 23. - 08:46:58 Előzmény morzsa
(61/194)
Bár a Jeff-et megformáló Patrick Wilsont sem érheti panasz, a fõszereplõket alakító színészek közti képzeletbeli játszmából a Halyey-t játszó Ellen Page kerül ki gyõztesen. Filmbéli alakítását a mérsékeltek is lenyûgözõnek minõsítik, a tehetséget látván lelkendezõ üzemmódba kapcsoló kritikusok pedig a film végére szívinfarktus-közeli állapotból kénytelenek magukat visszatornászni a tizenkilenc éves kanadai hölgyemény szuggesztív teljesítményével szembesülve. A magyar mozik kínálatával megelégedõ közönség pedig a nemrég vetített X-Men 3-ban láthatta elõször Kitty szerepében. Egy biztos - sok kényelembe fásult hollywoodi színésznõnek ki lehetne adni a "leül, figyel, jegyzetel" parancsot Page játéka kapcsán.
Az amúgy vérprofi thrillert -bár most sokan Judea utcáin fognak megkövezni- az menti meg a
tucatárú és bedarálható konzervektõl,hogy a film elõadásához a legnemesebb 2 szereplõs kamaradarabok hagyományát választja. Ezzel aztán annyira feszültség teli dialógusok hangzanak el mondatról mondatra, hogy nem igazán vagyunk képesek szabadulni ennek a macska-egér játéknak a hatása alól. Minden gesz
tusnak, arcrándulásnak helye és jelentése van.
Dramaturgiailag is feszesen és sallang mentesen sorjázik a történet.
Itt vagyunk az internet korában, már pedig pedofilek vannak és sajnálatosan lesznek is.
A film nem foglal állást csak nagyon pontosan tárja elénk két ember küzdelmét , harcát ebben a "játékban". Azt ugyan nem illik egy thrillernél írni, hogy kérem szépen ez egy görög sors tragédia és még ödipuszi is van benne, de be kell látni itt bizony ezzel a szikár képi világgal a bezártsággal adhatunk ennek a szenvedélynek is.
A jó mozira nincs recept, bár vegyél élénk és élet teli dialógusokat, szórjad meg nem csak bazsajogni vagy sír,nevet,kipufog minõségü színészekkel és már kész is a száz perc izgalom.
Ja, és nincs új a nap alatt, mert itt van a jó öreg Hitchcock aki egy felhõn ülve az égi moziban azt mondaná:
Bakker már megint engem használnak, de ez ütõs.
9/10
morzsa 2008 máj. 16. - 21:08:57 9/10
(60/194)
bárki, akárki teheti és képes ébrenmaradni. nézze meg. aki nem látta azért, aki igen, az meg miért ne.
sanyibakter 2008 ápr. 24. - 17:06:02
(59/194)
Filmzene-Elephant woman-blonde redhead-"inside and outside is matching" párhuzam a végével mikor Hayley kimenekül a házból,majd Geoff utánna,Hayley vissza,Geoff kintragad egy idõre.....Tényleg vehetjük úgy is hogy ez a férfi lelkében zajló harc kivetülése.....
sanyibakter 2008 ápr. 24. - 14:13:22 Előzmény ataraxia
(58/194)
Okos elemzés és egyet is értek.Csak úgy hozzáteszem,hogy vannak különleges emberek,úgymond skizoid alkatok.Akit egyszer földhöz vágott a világ,többé nem akar függeni és nem tud gyenge lenni,mint egy egyéni evolúció eredményeként képes maga köré építeni a világot amiben mozog,mindent átlát és nagyon okos,mert muszály neki.Ez alkati kérdés is persze.A lényeg hogy a legtöbb kamasz lány valóban nem képes erre,mert alkatilag nem ilyen,vagy mert rá sem kényszerül.Azonban ha a helyzet, a körülmények és a képességek találkoznak,ez könnyen valósággá válik.Zseniális teenagerek vannak,éppúgy mint pedofil,beteg emberek.Tetszett hogy a film néha mindkettõt sajnálatra és talán szeretetre méltónak ábrázolja.Talán csak azért borul picit az egyensúly,mert Hayley sokkal okosabb mint a Geoff,nem igazán polarizált.Szimbolikusan értelmezve persze tökéletes.
Balivet6 2008 márc. 19. - 22:53:01
(57/194)
whááááóóó
meglepõ és mulatságos :DD
tetszett.
csak megjegyzem: kiherélni nem ugyanaz, mint levágni a micsodáját... :OO
DRusza 2008 márc. 08. - 03:26:39 Előzmény kneo
(56/194)
Tiszteljük a vélemyényedet, bár nem hinném, hogy szívesen összefutnánk valahol veled egy kis dumcsira...

Más. Azt hiszem, így pár hónap után is, hogy nem tévedtem, a Juno címû filmjét is megnézve, Ellen Page az utóbbi évtized legtehetségesebb hollywoodi nõi szinésze.
kneo 2008 márc. 02. - 05:17:42
(55/194)
szasztok!!!
csak annyit, hogy ez a világon a legocsmányabb hulladék filmnek nem nevezhetõ (izé), amit eddig láttam!!!