Android666X 2008 máj. 29. - 21:57:39 Előzmény efes
(30/70)
ÉN nem ezt mondtam? Más mûfaj.
juditpanda 2008 máj. 29. - 20:22:47
(29/70)
Borzasztó ez a fórum, hogy egyszerûen nem lehet véleményt nyilvánítani anélkül, hogy az embert ne oktatná ki valaki. És akkor jön a magyarázkodás...ám legyen, ha nektek ez okoz perverz örömet. Tehát:
Bármily hihetetlen, számítottam rá, hogy nem egy akciófilm, attól még lehetett volna érdekesebb. A "nem egy Old Boy" alatt azt értettem, hogy az egy érdekes sztori , jó karakterekkel, és nem azt, hogy hiányoltam a Cyborgból, hogy valakinek fogóval kitörjék a fogát. Tehát a "nyomokban sem Old Boy" azt jelentette, hogy a Cyborg az Old Boy nyomába sem ért (színészek, történetvezetés, stb alapján), annak ellenére, hogy a rendezõjük ugyanaz.
Ezektõl az "emberi érzések", meg "végre nem egy lövöldözõs film", stb megnyilvánulásoktól rosszul vagyok. Az egyik kedvenc filmem a Napok romjai, az sem egy akciófilm. Miért kell egybõl azt hinni, hogy ha valakinek nem tetszik egy "ilyen" film (Kiborg), az azért van, mert akciófilm-buzi? Nem értem. (Mondjuk nekem az Álom tudománya sem tetszett, és így utólag egész hasonló a két film.) Ennyit errõl az egész Cyborg-dologról.
Azok a bizonyos kategóriák meg léteznek (alter középiskolás csókolózó szerelmes pár, lelazult egyetemisták, stb), miért kéne úgy csinálni, mintha nem? Nyilvánvaló, hogy más a közönség egy Pláza moziban a Golyózáporon, mint a Cirkóban a Cyborgon, de hát ez teljesen természetes. A "tarisznyás bölcsészért" elnézést kérek a nem tarisznyás bölcsészektõl, de szajnosz ez a két szó nálam véglegesen összenõtt: a tarisznyás tulajdonképpen a bölcsész ephiteton ornansja, mint az, hogy leleményes Odüsszeusz. Szóval buocs a tarisznyátlan bölcsészektõl.
6/10
efes 2008 máj. 29. - 12:27:42 6/10
(28/70)
Teljesen más film, mint az Oldboy. Ez még mindig megy, hogy a tarisznyások ilyen filmet, néznek, az izompólósok olyat, a kockástornacipõsök meg amolyat? Nagyon nevetséges...:)
Android666X 2008 máj. 29. - 11:33:57
(27/70)
Pontosan. Az Oldboy is jó, de teljesen más mûfaj.
verdeleth 2008 máj. 29. - 10:17:06 Előzmény juditpanda
(26/70)
Nem néztem még meg, de nem hinném hogy olyan szörnyû. Attól még, hogy nem olyan mint az Oldboy, lehet hogy jó. A régebbi filmjei sem hasonlítanak az Oldboyra annyira, na és. Azt kell nézni, hogy a kedves rendezõúr minden stílusban nagyot alkot.
Android666X 2008 máj. 28. - 22:34:22
(25/70)
NEm is az akcióõrülteknek szánták. Nekem is nagyon tetszett, bár én jóval elõbb láttam és nem moziban. Engem megfogott hogy emberi értékekrõl és mások elfogadásáról szól, nem pedig hogy lõjünk le percenként 1000 embert meg robbantsuk fel a várost.

Ez egy mûvészfilm, amivel egy bizonyos réteget céloznak meg.
juditpanda 2008 máj. 28. - 22:29:21
(24/70)
Udv.
Most néztük meg a filmet.
Nem volt jó.
Négyen néztük, a vélemények megoszlottak: közülünk ketten fontolgatták, hogy kimennek a moziból, egy nem tartotta rossznak, elvolt rajta, egy pedig - aki én volnék - úgy gondolta, hogy hiteltelenek a színészi alakítások (vagy a megírt karakterek) és erõltetettek a figurák és maga a sztori (már ha ezt lehet sztorinak nevezni). Mindnyájan egyetértettünk abban, hogy hosszú volt és kissé uncsi. Sajnos. A moziban többen nevettek, többször is. (Mi nem találtuk különösebben viccesnek.) A közönség soraiban nagy számmal akadt tarisznyás bölcsész, érzékeny lófarkas fiú, alter középiskolás pár, mindenre fogékony egyetemista, stb. Valószínûleg nekik tartogatott élményt ez a film. Nekünk nem annyira.
Összegezve: Nem egy Old Boy. Nyomokban sem.
Android666X 2008 máj. 26. - 22:17:17
(23/70)
Amit nem láttál hogy tudsz megkritizálni?
hippikutya 2008 máj. 26. - 14:02:17 Előzmény Bubu82
(22/70)
Gratulálok, Bubu82! :-))
Én nagyjából ugyanezt a levelet akartam elküldeni, csak még a stilisztikai hibákat is szóvá tettem volna... :-))
Egyébként ezt a filmet még nem láttam (bár már nagyon várom, hogy sort keríthessek rá), de a rendezõ elõzõ filmjeit csak ajánlani tudom mindenkinek.
Android666X 2008 máj. 26. - 10:25:13 Előzmény esztokam
(21/70)
Rain mellesleg nemcsak színészként, de énekesként is elismert Koreában.
lanmlili 2008 máj. 25. - 21:42:01
(20/70)
Hát az elején viccesnek, meg könnyednek indult.. aztán a lövöldözõs jelenetek mintha a Battle Royale filmváltozatából csöppentek volna oda,csak éppenséggel itt ez nem volt olyan fárasztóan az erõszakra kihegyezve.... De a végére én már egyáltalán nem úgy éreztem, hogy ez csak egy egyszerû romantikus történet egy gyönyörû képvilággal rendelkezõ 'mûvészfilmben'-bár szerintem ez az amit már filmnek lehet hívni-, hanem egy történet arról, hogy egy szívtelen, idegbeteg anya mennyire el tudja cseszni a gyereke életét. És milyen amikor két ilyen 'elcseszett' ember egymásra talál és a helyes vágányra tereli egymás életét(persze a szerelem 'erejével' stb., de szerintem azért ez nem is annyira elsõ látásra történt, mint inkább a "megfigyelés" alatt:-P)...
Mage 2008 máj. 25. - 13:26:30
(19/70)
Cyborg vagyok, amúgy minden oké

Cha Young-goon (Su-jeong Lim) skizofrénnak képzeli magát, és azt szeretné hinni, hogy hangokat hall, ezért az elmegyógyintézetbe szállítják, ahol egy terápia-ellenes doktornõ minden betegnek minden nap visszamondja a tévképzeteit, nehogy valamelyikük elfelejtse, mi baja.

A skizofrénia összekötõ kapocs Cha Young-goon és a nagymamája között, aki önmagát az egerek anyjának gondolván álló nap retket rág, és akit Cha Young-goon anyja a szanatóriumba költöztet. Úgy tûnik, a boszorkányság mellett az elmebaj és a szeretni való természet is kihagy minden második generációt, bár az egymást követõ jelenetekbõl arra következtethetünk, hogy Cha Young-goon a nagyijával ellentétben vagy teljesen egészséges, vagy valóban robot.

Eleve elrendelten szeret egymásba a cyborglány és a lelkeket lopó Park Il-sun (Rain), akit 15 éves korában elhagyott az anyja. Végre egy nézhetõ film, ami nem az apakomplexusról szól. A kettõjük közötti, elsõ pillanatban kialakuló finom intimitást élénk színek, különös formák és tökéletes beállítások teszik igazán varázslatossá.

Helyenként fárasztó, de gyönyörû ívû szerelmesfilm.

9 / 10
mikehodges 2008 máj. 23. - 01:43:24
(18/70)
Miskolcon nem adja egy mozi sem:((még...)pedig erre nagyon kíváncsi vagyok!:D:)
9/10
yabbi 2008 máj. 22. - 22:49:09 9/10
(17/70)
Fantasztikus élmény volt!
caty733 2008 máj. 22. - 22:31:29
(16/70)
A filmet még nem láttam, csak sok jót hallottam Cyborg vagyok, amúgy minden oké.
Én megnézem. Biztos jó, az elõzetese is tetszett.

"Aki szerelmes, az mindig bolond egy kicsit. Aki viszont eleve bolond, azt a szerelem kigyógyítja?"
10/10
esztokam 2008 máj. 22. - 22:18:54 10/10
(15/70)
Atya Úr Isten! bemutatják/bemutatták itthon? nem is akartam hinni a szememnek. Park Chan Wook igazán fantasztikus rendezõ. A szereposztás pedig szerintem eltalált. A férfi fõszereplõt, Raint a Speed Racerben lehetett látni (és épp újabb hollywoodi filmet forgat).

az tuti, hogy meglehetõsen formabontó romantikus vígjáték (mert szerintem legjobban az a kategória illik rá) illetve azon ritka filmek egyike, amit a családom minden tagja élvezett...
szóval most majd megyünk moziba...
igaz 2008 máj. 22. - 15:57:53
(14/70)
"Csak az a normális, akit nem ismerünk eléggé" - írta egy pszichiáter. Ha bárkit alaposan megpiszkálsz, kiderül, fogalma sincs, hol van, mi történik vele. Ezért szeretjük a felületes dolgokat.
Bubu82 2008 máj. 22. - 15:24:15
(13/70)
Norberto065:

Ha jol (jól) olvastam ez egy elmebetegekrõl szólo (szóló) film,hisz az egyik cyborgnak képzeli magát a másik állarcba (álarcban) van mindig.
Ebbe (ebben) mi a jó? szerintem baromság,és ehez (ehhez) nem éretség (érettség) kell.Aki ilyet nézz (néz) annak elég nagy baja lehet :P
Most õszintén ki kiváncsi egy elmebetegre,még ha egy gyilkos lenne akkor azt mondom(,) mert jo (jó) ki horor (horror) lenne de nem egy uncsi (unalmas) film

A helyesírási hibák mellett számtalan stilisztikai hibát ejtettél. Nagyon megbuktattalak volna az érettségin.

Amúgy pedig nézzél (itt két "z") továbbra is "érdekes" és "izgi" "amcsi" filmeket.
Android666X 2008 máj. 22. - 12:37:52 Előzmény volata
(12/70)
Szerintem is nagyon jó film. INkább mûvészfilm, amit érteni kell. De hát valakinek nincs hozzá esze. Nem rád célzok, gondolom érted. Nekem nagyon tetszett, szeretem az ilyen típusú filmeket.
DRusza 2008 máj. 22. - 12:32:27
(11/70)
Szerintem Te nem 21 éves vagy, hanem 12..., ellenkezõ esetben elég nagy a baj nálad kulturális területen...