Téma: Czukor Show

1/10
CsengoZoli 2010 ápr. 04. - 20:42:26 1/10
(35/75)
Már bocs,de ezen logika alapján kezdjünk el retardáltaknak filmeket csinálni,mert õk csak azt értik meg.
Ez a film elkésett úgy 10évet.
Ma már ki az aki nincs tisztában azzal,hogy a média csak felhasználja az embereket?
Az utóbbi években hányszor lehetett olyan botrányról hallani,mikor véletlenül adásba került a mûsorvezetõ véleménye a riportalanyokról?
VAgy hány film készült a kulisszákról?
És egyáltalán, ha valaki soha életében nemlátta mifolyik a háttérben,csak megnézett egy ilyen showt, akkoris kapásból levette,hogy mekkora h.lyét csinálnak az ott szereplõkbõl.
A Balázs showban konkrétan hosszan röhögött rajtuk a közönség is , Balázs is.
Van aki számára újdonság,hogy ezeket az embereket felhasználják?
Ha arra az X százalékra gondolsz,akik hûséges nézõjük,akkor azt kell mondjam baromira nemérdekel,hogy a nulla IQ-s emberek mit gondolnak és nemhiszem,hogy átkéne állítani a filmgyártásunkat arra a szintre amit õk is megértenek,szóval ez nem érv a film mellett.
A szereplõk közül egyébként sokan magukat adják,õk jók is!
(Árpa egyébként is vezetõ egy kereskedelminél, Döme a valóságban is rendezõ, aki a filmben a show hangulatáért felelt,azt a valóságban is láttam már ugyanigy)
A többiek pedig azámomra elég hiteltelenek voltak.
Talán a Gyulát alakító színész az egyetlen kivétel ezalól.
Nehét ügy ez,ugyanis önmagában annyira rosszak ezek a showk,hogy baromi nehéz lehet visszaadni ezt a szinvonalat, a szinészeknek rá kell játszaniuk és ez soxor nagyon látszik.
SPOILER!!
És ott a film végi csattanó.
Namost ez se valami nagy újdonság,hogy a nézõk erre vevõk a kereskedelmi tévék szerint.
Ez hozta létre nálunk is ezt a mûfajt, (ami a filmben elhangzottakkal ellentétben) nem is olyan durva Magy.o.-on,mint mondjuk egy jerry springer show.
Szóval nemtom ezen mi tetszik bárkinek,de hát izlések és pofonok.

http://port.hu/pls/w/articles.article?i_area_id=2&i_topic_id=2&i_article_id=10837
offtopic
kagylóhéj 2010 ápr. 04. - 20:41:45
(34/75)
Azt nem értem, a rendezõ miért emlegeti folyton, hogy mennyire megalázták azt az asszonyt, akit elvittek a rendõrök, mert a vécébe fojtotta a kisbabáját. És ezt minden riportban elmondhatja? Nem szégyelli magát? A csecsemõgyilkosság az egész világon bûn, és remélem, az is marad.
tetro 2010 ápr. 04. - 20:04:23
(33/75)
szerintem sokan a lényeget nem értitek. hogy ez a legrosszabb magyar film, ami az utóbbi években forgott? komolyan nem láttok a szemetektõl? Sas Tamás filmek készülnek minden évben! végre valami olyan is készült, aminek van mondanivalója. az hogy van már olyan akit látott stúdiót... és? akkor neki nem kell megnézni. van másik 99 ember akinek gõze sincs hogy történik egy ilyen show felvétele. közülük 95 meg azt sem érti, hogy az õ szórakozásáért embereket tesznek tönkre.
tájékozódjatok mielõtt hülyét csináltok magatokból.
http://www.168ora.hu/itthon/czukor-show-nem-cukros-tortenet-53265.html
ReignMan 2010 ápr. 04. - 17:37:19
(32/75)
Ha-ha, ne haragudj már rám, de Te komoly ember lehetsz, ha életedben most elõszõr, ez a film volt rád olyan hatással, hogy azon nyomban billentyût ragadj és kiírd magadból a film által keltett mély érzéseket, megoszd velünk azokat az értékes gondolatokat, melyeket egy Mónika-show-ról készített dokumentumfilm vizuális hullámai pici lelked homokjába rajzoltak...
Wilde 2010 ápr. 04. - 14:22:54
(31/75)
Végképp meggyõzõtt ez az alkotás, hogy kerülendõ darab. Nem értem miért nem jutnak el oda, hogy jó forgatókönyv nélkül felesleges nekiállni, filmet forgatni, és egyébként pedig csak ez jutott eszembe: OH MY GOD!!!! És semmi több!!:((
2/10
Charles Foster Kane 2010 ápr. 04. - 12:21:43 2/10
(30/75)
Minden akaraterõmet használnom kell, hogy ne "személyeskedjek". De nehéz úgymond "szakmailag" vitatkozni veled, mivel csatlakozol azokhoz, akik random felbüfögik, hogy zseniális. Erre mit mondjon az ember? Nem, nem az? Baromi sokat írtál, baromi kevés konkrétummal.

Menjünk azért végig. Elõször is. Az elsõdleges erénye a filmnek számodra, hogy láttál végre egy Mónika Show-t. Jó. Legyen. Ettõl én, meg néhány millió ember ezt éppen nem fogja hiánypótlónak érezni. Ráadásul én voltam többször ilyen felvételen (nem, mint szereplõ ;), és csontra így megy az egész. Szóval nekem az átlagnál is unalmasabb volt, mert én eddig is tudtam, hogy megy ez a színfalak mögött. Ha csak ennyit akartak mutatni, az RIPORT mûfaj. Nem film. Egy filmnek vagy története van, vagy nézõpontja (mûfaji vagy szerzõi). Itt egyik sem volt. Ez így távolról sem film. Pláne nem közönségfilm, aminek szánták.

Tovább.

Jól káromkodnak. Hogy ez a "film" második legfontosabb erénye? Menjünk inkább tovább...

A "színészek". Hát ezek még a Mónika show beülõ színészeit is alulmúlták. Amikor belebotlok az ilyen show-kban azon gondolkodom, hogy ezek nem történt-e meg tényleg ez, amit elmondanak. Aztán persze tudom, hogy nem. De érdekes, hogy azok, akik 5-10ezret kapnak hitelesebbek, mint akiket valószínûleg egy vagy két fokkal jobban megfizettek.

Árpa Attilát gyûlölöd, de itt nagyszerû? Érdekes egy figura vagy. Személyeskedés, a francba... Na de komolyan. Árpa egy faszkalap. De ha ugyanezt a faszkalapot egy "filmben" adja, az már zseniális? Õ tényleg ilyen tirpák, semmit nem kellett színészkednie. Szerintem neki csak az utolsó jelenet végén szóltak, hogy ez amúgy egy film lesz.

Igen, ha rángatják a kamerát, meg a legfurcsább kameraszögbõl veszik fel, az már mûvészet. Ismerjük ezt a hozzáállást. Olvasd el Lumet könyvét. Még az elején intéz egy kirohanást azok ellen a kritikusok ellen, akik szerint az a stílus, ha halszemoptikával vesznek fel valamit, meg rángatják a kamerát, miközben képtelenek észrevenni azokat a rettentõ finom megoldásokat, amivel egy igazi, minõségi filmes eléri a hatásait. Amit aztán pár száz oldalon ki is fejt. Végtelenül igaza van.

Én is gratulálok mindegyiknek, hogy ezt legalább egy embernek sikerült eladniuk, mint mozifilm. Nagy meló volt.
esperigi 2010 ápr. 04. - 11:40:21
(29/75)
Tizenöt percet bírtam nézni belõle. Nem jó.
csabagy 2010 ápr. 04. - 11:04:59
(28/75)
Bocs, én a filmhez szóltam hozzá, és valóban: most regisztráltam, mert most éreztem elõször úgy, hogy írni támadt kedvem. Lehet, hogy szánalmas vagyok, de szerintem illethetjük ezzel a jelzõvel azokat is, akiknek "gyanús", ha egy friss regisztráció dícséri azt a filmet, amit õk fikáznak... (Mellesleg a fikázás intelligencia-tartalma is elgondolkodtató...) Valamint szerintem az is szánalmas, aki nem látja, hogy az egész mögött ott húzódik egy másik layer is, a Füst Milán-darab. Valamint szerintem az is szánalmas, ha valaki azzal a trendi hozzászólással arat sikert, hogy "az egészben a legjobb Péter Kata bombázó teste"...
Na, ennyit a személyeskedésrõl, térjünk vissza a filmhez, elvégre ez egy film-fórum...
murati 2010 ápr. 04. - 10:40:21
(27/75)
pfudenagyonrossz.......
1/10
CsengoZoli 2010 ápr. 04. - 10:08:14 1/10
(26/75)
Radásul több ilyen dícsérõ komment is van ebben a topikban.
Nem állítom,hogy mindegyik kamu,de gyanúsan sok nemrég regisztrált vagy csak párszor szólt hozzá.
ReignMan 2010 ápr. 04. - 09:16:55
(25/75)
Elég átlátszó ez a komment, elsõ hozzászólás egy frissen regisztrált emberkétõl... Szánalom, fõleg ha egyet is értesz azzal, amit leírtál...
3/10
Szini1 2010 ápr. 04. - 02:59:38 3/10
(24/75)
Ami nagyon zavaró, hogy a show szereplõit megszemélyesítõ színészek játéka elég mesterkélt, hiteltelen volt (kivéve talán a Gyulát). Egy pillanatig sem tudtam úgy érezni, hogy egy igazi talkshowt nézek, pedig ez alap lett volna a film élvezetéhez. Persze ennek két oka is lehet: egyrészt túl sok ilyen showt láttam, másrészt a színészek meg valószínûleg keveset. Az utóbbin a rendezõnek illett volna segíteni.

Izgalmas se volt, a showbeli történetet indokolatlanul elnyújtották, túlkomplikálták, a csattanóknak szánt eseményeket meg már percekkel elõre lehetett tudni. Ráadásul mindkettõ teljesen életszerûtlen és valószínûtlen volt.

Egyedüli pozitívum a filmben Péter Kata bombajó teste és szexuális kisugárzása, végül is emiatt néztem meg.
1/10
CsengoZoli 2010 ápr. 04. - 00:42:03 1/10 Előzmény Charles Foster Kane
(23/75)
Nagyon egyetértek veled és ámulva olvasok azokat a kommenteket amik az egekbe magasztalják.
Elképzelni nemtudom ezen a filmen mi tetszik bárkinek...
csabagy 2010 ápr. 04. - 00:21:51
(22/75)
Engem nagyon rég érdekelt ennyire magyar film, mint most ez.
A film szerintem egyszerûen zseniális. Több okból:
Sokan írják itt meg más fórumokon, hogy milyen unalmas, hogy gyakorlatilag egy újabb Mónika-show-t kell végignézniük, vagy hogy nem elég meggyõzõ a valódi show-ban szereplõk imitálása. Én, mint olyan, aki a sarki kisboltba leszaladván, vagy baráti borozások alkalmával a kocsma tévéjén láttam csak eddig ilyen show-t, nem találtam unalmasnak. És a lényeg szerintem épp itt van: ezt a filmet nem azok fogják értékelni, akik rutinos kibeszélõshow-fogyasztók!
Másik: nem vagyok híve a filmen való káromkodásnak, pláne, ha azt még mellényzsebbõl elõrángatott esztetizálással még meg is magyarázzák, miszerint hitelesen adja vissza a való világot... Kapa-Pepe-sorozatban folyamatosan mesterkéltnek, görcsösnek érzem a beszédtechnikailag pontos-gondosan kivitelezett káromkodást, szerintem szánalmas. Ez az elsõ film, amikor minden egyes bazmeget és kibaszottot tökéletesen helyénvalónak és indokoltnak érzek! Ez is nagy rendezõi bravúr szerintem!
A színészek nagyszerûek, üdítõ volt látni a nem mainstream arcokat ilyen remek alakításban! Talán Nóra sikeredett egy kicsit melodramatikusra, ami nekem kilógott a színészi munkák közül: ott mintha egy színészt láttam volna, aki éppen szerepet alakít (jó színészt, egyébként); a többieknek remekül dikerült hozni a kis magyar reality-t.
A filmbéli Mónika szerepe pedig szerintem telitalálat: a figura már öltözetével is, aztán mondataival, és a '60-as-'70-es évekbeli klasszikusregény-feldolgozásokból jól ismert hanghordozással, sírással szenzációsan kötötte össze a kibeszélõshow-t a Füst Milán-darabbal! Édes Anna-szerû figura, ahogy azt a régi magyar filmadaptációkból megismerhettük. Lehet, hogy nem volt tudatos, de nekem szenzációs volt - fõleg a hirtelen vágással a technikai helyiség cinikus figuráira!
Árpa Attilát szívbõl gyûlölöm - de itt nagyszerû! Hát igen, mindenkiben rejtõzhetnek értékek... (Az mondjuk nekem visszatetszõ, hogy a hosszú évek során hasonló habitussal széngazdag celebcsávó vígan eljátssza az ismerõs producer-figurát, ahelyett, hogy mélyen hallgatna... De lássuk meg ebben is a nagyszerû rendezõi szemet.)
A kameramozgás pedig nemhogy idegesítõ (ezt is sok helyen leírták), hanem egyszerûen nagyszerû! Akit ez zavar a filmben, az nem nagyon ért a mozihoz, csak úgy kólázgatni járhat moziba. A képbõl mindig kicsit kimozdulni akaró közeli témák nekem nagyon bejöttek! (Sõt, a Dogma-filmeken kívül mintha a trendi amcsi tévésorozatokat [ilyenolyan helyszínelõk, stb] is idézné, ami újabb csavar egy ilyen kortárs témát bemutatva.
Gratulálok Dömötör Tamásnak, a színészeknek, és minden alkotónak!
Nofri 2010 ápr. 03. - 22:47:39
(21/75)
magukat adták a sok baz+el.kõbunkók.
Nofri 2010 ápr. 03. - 22:46:26 Előzmény alex4427
(20/75)
a felelõsséget én nem firtattam.ha tettem volna,uazt írom,mint amit te.
2/10
Charles Foster Kane 2010 ápr. 03. - 14:20:28 2/10
(19/75)
Piszokjó film? Piszok jó film? Piszok jó film?! Muszáj volt háromszor leírnom, mert még mindig nem tudok szóhoz jutni.

Nagyon gavallér vagyok, ha csak nevetséges jelzõvel illetem. Mint riportfilm? Oké. Esetleg áldokumentum film. De már ott is rezeg a léc. Ez egy riportmûsor, amit elfelejtettek megvágni. 6-8 percben megvágva simán lemehetett volna a TV2 Aktív címû mûsorában. Valószínûleg, a vacsorám elmajszolgatása mellett megelégedettséggel néztem volna.

De ez egy film, az istenit! Mi ez?! Mégis mit gondoltak? Katasztrófális. A magyar film az amatõrfilm szinten ragadt meg (legalábbis a nagy része). Mindenki tudja, hogy egy amatõr film hogy készül... Felkel a fõszereplõ, kitörli a csípát a szemébõl, stb. Ehhez képest kb. semmi fejlõdést nem sikerül elérni, az úgynevezett "profi magyar filmgyártásban". Ez a "film" is csodás példa. Tíz percig azt kell néznem, hogyan jutnak el a munkahelyükre. Éppen leszarom. Sztorit akarok. Tartalmat. Fordulatokat. Filmet. B*sszameg.

Wáááh. Nah, ennyi.
8/10
alex4427 2010 ápr. 03. - 09:50:59 8/10
(18/75)
Azoknak a "szerencsétleneknek" a néhány ezer Ft is sok (pláne, hogy még, naivan, megoldást is remélnek a mûsortól!)...a vihogó nézõk, de leginkább a cinikus (és NEM néhány ezer Ft-ot keresõ!) mûsor-készítõk felelõssége összehasonlíthatatlanul nagyobb, mint a szereplõké!
lilahagyma 2010 ápr. 03. - 07:38:00
(17/75)
Szerintem megállta volna a helyét a melodrámai végkifejlet nélkül is. Az leegyszerûsítette, didaktikussá tette a mondanivalót. Az eredeti történet végén egy picit lehetett volna csavarni. Talán nagyobbat szólt volna, ha nem durran ekkorát. És kicsit sajáltam, hogy nem volt idõ annak kibontására, a fõszereplõ párocskát mi tartja össze.
A színészek közül pont azok játszottak jól, akiket kevéssé emeltek ki: Péter Kata, Simicz Sándor, Czukor Balázs. De mindenki jó volt.

A legundorítóbb figura a fõrendõr volt, õt szívesen tökön rúgtam volna. A leginkább megalázó, legembertelenebb mondat a filmben az õ szájából hangzott el: "ne kiabáljon".
Megalázó mondatokkal egyébként is tele volt a film, attól kezdve, hogy "menj arréb, mert nem látom a tévét"; vagy amikor rángatták a lány karját: "aláírtad a szerzõdést", vagy "a vén zombikat küldjétek el", a stáb megjegyzései a szereplõkre vagy éppen a gyepmunkás méltatlankodása. A káromkodások is mind kellettek bele.
Nofri 2010 ápr. 03. - 02:59:12
(16/75)
azok a szerencsétlen orkok,akik 5-6 ezer forintért elmakogják a nyomorukat-semmivel sem különbek,mint a stáb vagy a vihogó nézõ.
az esendõség egyetemleges.