vénasszonyok:nyara 2013 febr. 27. - 21:43:54
(5/5)
Korunk egyik legnagyobb színésze és van összesen 4db hozzászólás a topicjához. Valami Jencarlos Canela nevû kis buzi szappanopera hõs topicjához 20197 szer szóltak hozzá!
Komolyan mondom, értelmi fogyatékosok képezik az emberiség nagy részét.
10/10
MrDux 2011 máj. 11. - 20:06:54 10/10
(4/5)
Hehe! Ezt eddig észre sem vettem. A Tûzzel - Vassal-ban õ játssza Tuhaj bej-t, a Kislovagban pedig a fiát, Tuhaj bejowicz-ot. Érdekes, szerintem marha jó húzás!:D
velorexescsavo 2011 jan. 19. - 22:41:51 Előzmény velorexescsavo
(3/5)
Bocs, 20 évesen.
velorexescsavo 2011 jan. 18. - 22:14:04
(2/5)
Hihetetlen! Idáig nem volt Olbrychski topic a fórumon? Köszi, hogy megnyitottad. Az egyik legnagyobb ma élõ színész. "0 évesen már fõszerepet játszott "A légió"-ban. Érdekes, hogy a szerepe szerint Rafal Olbromski-nak hívták és a fia neve Rafal Olbrychski.
Lengyelországban a fél ország nemes. Õbelé is jócskán szorult nemesi virtus: egy õt sértõ kiállításon az odahívott sajtó szeme láttára karddal összekaszabolta a képeket. Senki ne sajnálja a "mûveket"! Valami idióta összegyûjtött fotókat színészekrõl náci szerepekben és kiállította tiltakozásul. Kár, hogy nem õt kaszabolta össze csak a hülye képeit!
feketevipera 2011 jan. 18. - 19:50:10
(1/5)
Olbrychski még talán ma is az egyik legismertebb lengyel színész. 1945. február 27-én született £owiczban. 1964-tõl játszik, emellett rendkívül sokat sportolt is. 1969-ben szerepelt A kislovag c. filmben, a 70-es években pedig egymást érték a sikerei, Wajdának is köszönhetõen (Tájkép csata után, Nyírfaliget, Menyegzõ, Az ígéret földje). Többször forgatott Jancsóval, de szerepelt Zanussi, Lelouch, Losey, Schlöndorff, Erdõss Pál, Gyarmathy Lívia, Mihalkov egy-egy filmjében is. A 80-as évektõl különbözõ színvonalú produkciókban láthatták/láthatják õt a nézõk, gyakran nem lengyel filmekben is mutatkozik. Több díjat is kapott, ezek közül talán a legjelentõsebb az Art Film Festivalon 1999-ben elnyert életmûdíj.