Téma: Dark City

gerhajdu 2010 nov. 22. - 11:39:35 Előzmény Charles Foster Kane
(42/82)
Teljesen egyetértek (mármint a hangulat kapcsán).
Nyilván nem véletlen, hogy a Dark City és a Holló rendezõje ugyanaz. A Hollónál pontosan azt éreztem, amit leírtál. Viszont a befejezése tökéletesen feloldja a konfliktust és (ha nem túlzás ezt mondanom) ezért több, mint egy sötét film a sok közül.
bürgönye 2010 okt. 17. - 12:24:04 Előzmény Charles Foster Kane
(41/82)
Nagyon jó megközelítés, és én is hasonlót éreztem. Semmi sem hiteles, pedig a szereplõk minden erejükkel próbálják azzá tenni.
Sajnos a Diploma elõttet nem láttam, pedig már többen ajánlották.
Charles Foster Kane 2010 júl. 29. - 13:18:34 Előzmény bürgönye
(40/82)
spoiler + Diploma elõtt spoiler

A film mondanivaló elég noiros, és annak sosem lehet jó vége. A film tényleg valami olyasmit mond, hogy változtathatsz, de ki soha nem törhetsz. És ez persze összességében eléggé lehangoló. De ha megnézed az utolsó jelenetet, érdekes, hogy szándékosan nem egy valós helyszínen vették fel, és látszik, hogy irreális még az égbolt is. Ez viszont zseniális, mert várjuk, hogy megkapjuk a feloldást, amit jól elõ is készítettek, vagyis, hogy felkeljen a nap. Erre fel kel, és még az sem reális. Ehhez képest kissé optimistának éreztem a szereplõket, ez viszont nem tetszett. Valami olyasmi véget vártam volna neki, mint a Diploma elõttnek: ahogy megkapják, amit akartak, egybõl rájönnek, hogy azt sem tudták, valójában mit akarnak. Mondjuk annak a filmnek talán a legjobb az utolsó képsora mind közül.
Charles Foster Kane 2010 júl. 29. - 13:07:57
(39/82)
Az ilyen goth/neo noir filmekben leginkább azt nem szeretem, hogy képileg hamar nyomasztóak és unalmasak lesznek. Igazából ezzel is ez volt a baj. Tim Burton csinálja ezt zseniálisan, mindig tudja hol kell a gothikus ömlengést feloldani némi abszurddal. A történet egyébként jó, de én jobban kihegyeztem volna a nyomozó dilemmájára, hogy bármennyit nyomoz, nem kerül közelebb az emlékei folytonos újrarendezése miatt. Amikor ezt elmondja a nyomozó, annyira azt éreztem, hogy basszus ez mekkora ötlet, hogy végsõ soron csalódást okozott, hogy nem ez a fõ szál.

10/7
bürgönye 2010 júl. 22. - 23:48:50
(38/82)
Hm. Eléggé felemás érzéseket keltett bennem a film. A kétharmadáig nagyon tetszett, de az utolsó összecsapást (vagy még inkább onnantól, hogy áttörik a falat) már én is egy kicsit túlzásnak éreztem (ahogy valaki megjegyezte, kerestem az iróniát, ami láthatólag nem volt ott). Elegánsabban is le lehetett volna zárni, persze fogalmam sincs, hogy, de némi hiányérzet azért maradt bennem.
Mindemellett: nem hiszem, hogy a film végét teljesen egyenesen kéne venni. Ha meggondoljuk, nem biztos, hogy jobb a helyzet a kiindulóponthoz képest. Ennek talán a legjobb jelképe a film elején megjelenõ aranyhal: ***SPOILER(-SZERÛSÉG)*** Murdoch az összetört akváriumból átteszi ugyan a fürdõkádba, de a fürdõkád akkor sem egy tó, ahol szabadon úszhat, csupán egy nagyobb akvárium. ***SPOLIER VÉGE*** Szóval a végkicsengés nem egyértelmûen pozitív, és a film mindenféleképpen ad elegendõ gondolkodnivalót, amit részemrõl nagyon értékelek. A látvány pedig nagyon erõteljes, hatalmas pozitívum ***SPOILER - még az "idegeneket" is sikerült eladni, pedig nem igazán rajongok a földönkívüliekért (vagy mik ezek). ***SPOILER VÉGE***
1/10
fokonel 2010 ápr. 04. - 10:07:37 1/10
(37/82)
Nagyon ócska. Jóindulattal 1 pont...
RedDevil1984 2010 ápr. 03. - 23:45:25
(36/82)
nem rossz film de azért nincs egy kategóriában a Hellraiserrel
2/10
yoursi 2010 ápr. 03. - 21:26:28 2/10
(35/82)
Szerintem borzalmasan gyenge. Csak hogy legyen egy ellenkezõ vélemény is, elvégre ízlések és pofonok. Kizárólag a párom kedvéért szenvedtem végig. Sötét volt, eleinte nyomasztó, aztán inkább röhejes az a kattogósdi. Ajánlom ufórajongóknak, filozófusoknak, és alvászavarban szenvedõknek :D
calibos 2010 ápr. 03. - 18:42:39 Előzmény conchita
(34/82)
Ja hellraiser-re gondolsz, ami egyébként azt hiszem Angliában, valamiféle szavazáson - minden idõk legjobb horror trilógiának lett megválasztva.
conchita 2010 ápr. 03. - 04:34:49
(33/82)
A három sötétkabátos úriember emlékeztet engem egy régi horror trilógiára, úgy emlékeztem az a címe hogy A kocka, de nem találom semmilyen adatbázisban, szóval nyilván nem az a címe...de abban voltak a legjobb 'szakad a bõr és hús ' jelenetek( kampó által)amit eddig láttam. És abban is az egyik muki fogcsattogtatós volt. Dvd-n is megjelent, stílusosan kocka alakú diszcsomagolásban, tavaly ( ? ).Egy régi türelemjáték-szerû kockát ad ingyen egy egyiptomi bazáros, és a kocka elforgatásával nyilik meg a kapu egy olyan dimenzió lakóinak, akik angyalok vagy démonok, attól függõen, hogy a legdédelgetettebb vágyaid váltják valóra , vagy a legszörnyûbb rémálmaid (szóval okosan kell vágyakozni).Fõhõseink a kocka dimenziójából érkeznek, de a sztori egy élõhalott újjáépítkezésének során bontakozik ki( egy padláson lakik és a háziasszony "szállítja" neki a "kaját" (= emberek akiknek a vérébõl és húsából építi újjá a kis testét), de õ megszökött a kocka angyalai elõl, és hát eljönnek érte.Háziasszonyunk felett meg valami régi szerelmi história miatt van hatalma. Nem akarom tovább ragozni, lényeg, hogy van valami nagyon hátborzongató abban a filmben pedig télleg régi,azt is megkockáztatom ( sic!), hogy még a fotózós technikával készült jónéhány jelenet. Szóval segítsetek...mi a címe?
Dark City egyébként okés...áldozatm már sok sok sok sok ennél jóóóóval rosszabb filmre is idõt és szemet.
bruce91 2010 márc. 18. - 22:05:56
(32/82)
Nem tudom hogy az ilyen filmeket miért nem lehet hamarabb leadni.
wim 2009 nov. 08. - 14:33:05
(31/82)
Jobbra számítottam. Eredeti, ahogy megidézi a német expresszionizmust, de az utolsó összecsapás kissé komikusra sikeredett. Kerestem az iróniát, de attól tartok, komolyan gondolták.
7szünyü 2009 nov. 01. - 13:43:42
(30/82)
Bizony jó film, és életem egyik kulcsmondata hangzik el benne: "Nincs is ügy!" :)
9/10
pozsizsuzsi 2009 nov. 01. - 12:01:25 9/10
(29/82)
Nagyonis rendben volt ez a film, minden szempontból.

Hú, az a kalapos hosszúkabátos "kisgyerek" aki csattogtatott (cakkcakkcakk) a fogaival, igen nyomasztó egy látvány volt. :)
10/10
zazazie 2009 nov. 01. - 10:24:40 10/10
(28/82)
Sziasztok!

Sajnos elbólintottam a film végét, pedig tetszett! Megtenné nekem valaki, hogy elmeséli a végét? SPOILER: addig láttam, hogy kibontják a falát és meglátják, hogy a nagy semmi van a város határain túl.

KÖSZÖNÖM!
10/10
od.gszal 2009 nov. 01. - 02:00:03 10/10
(27/82)
Minõségi Sci-Fi, nagyon jó film.
Seemann 2009 nov. 01. - 01:15:56
(26/82)
A lényeg: ez egy jó film. Minõség. Maga a kivitelezés a német filmpipar expresszionista korszakát idézi (nosferatu stb...) Az idegenek külsõ megjelenése esetleges, a filmben említi is az orvos, hogy különbözõ korokat ötvöztek, amikor megalkották ezt a világot. Ha már szó esett a Mátrixról. Nos a Dark Citiyben sokkal több a fantázia mint a Mátrixban. Most hogy újra megnéztem, egyértelmûvé vált hogy mennyit lopott a Mátrix. Leginkább feltünõ a zene, ami szinte egy az egyben koppintás.
offtopic
neugassaman 2009 okt. 31. - 23:06:36
(25/82)
az már szent, csak a film legyen olyan jó - mint ÕÕÕÕÕÕÕÕÕÕ
Cicalány 2009 okt. 31. - 19:43:02
(24/82)
Garantáltan nagyon jó film! Különleges, elvont, sötét, misztikus. Aki szereti az ilyen témájú filmeket, az nem fog csalódni.
9/10
Kakukk76 2009 okt. 31. - 16:46:39 9/10
(23/82)
Érdekes, de nagyjából egy idõben készült a "Dark City", a "Mátrix", a "Nirvana", a "13. emelet", az "eXisTenZ" és "A kocka"... Talán a korszellem. Mindenesetre jó kis leosztás. :o)