Io 2011 jan. 21. - 20:31:03
(33/273)
Ezt nem úgy értem, hogy a port szerkeszti a mûsor.
Io 2011 jan. 21. - 20:30:04
(32/273)
Á, oké. Bocs.
Io 2011 jan. 21. - 20:28:56
(31/273)
Ó, köszönöm szépen! Ez kimaradt az életembõl. De majd teszek róla, hogy ez megváltozzon. A port úgy látom nem tervezi a vetítését. :(

Ezért is mondom, hogy nem kis dolog, amit Darwin tett.
offtopic
twillight 2011 jan. 21. - 20:27:52
(30/273)
Tanítani a hitRÕL, és tanítani a hitET két különbözõ dolog. Én az utóbbit kifogásoltam.
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 21. - 20:22:13
(29/273)
Én nagyon szeretem a nyelvezetét ennek a könyvnek.
Van egy jó önéletrajzi film is Paul Bettany fõszereplésével Creation a címe.Nagyon jó film, kifejezetten a könyv születésérõl és Darwin önmarcangolásáról szól, ahogy szembeszáll az egyházi nézetekkel, érdemes megnézni.
Io 2011 jan. 21. - 20:14:13
(28/273)
A hit attól, hogy nem tudomány, még létezõ dolog, hozzá tartozik az életünkhöz. És így tanítani kell, csak nem mindegy, hogyan adják elõ a gyereknek.
Elsõ sorban a szülõk dolga lenne, hogy a gyereket felkészítsék a világra és annak veszélyeire. Azt is tudnia kell annak a gyereknek, hogy miben nem hisz.
Sok kérdést tesznek fel pl. hogy hogyan lett a világ. Ha erre a kérdésre kapnak egy (korukhoz képpest érthetõ) tudományos választ, ami megáll a lábán, akkor nem fognak eltévelyedni.
Io 2011 jan. 21. - 20:06:30
(27/273)
Nekem a 3. kiadás van meg, egyik legbecsesebb könyvem. Ahogy a borítóján is olvasható:

„A mûvelt ember könyvespolcának szinte kötelezõ darabjaként még mindig az élõ természettudományos mûveltség fontos része, de a tudományt és az evolúciót elutasítók figyelmét is joggal vonja magára. „

Magát a mûvet szóról szóra kicsit nehéznek és hosszúnak tartom, de egy egyszerûsített és rövidebb változatát simán kiolvashatnák a diákok mindenféle agyölõ mese helyett. Vagy rászánhatnának pár biológia órát, hogy részletesebben is megismertessék a gyerekkel.

Azt, hogy Darwin mekkora elme volt, már én is kifejtettem. Ma már könnyû elmagyarázni pl mért ég a lámpa. De egy olyan dolgot feltalálni, ami eddig nem volt, az elismerésre méltó. Vagy felfedezni eddig ismeretlen összefüggéseket. Nem túlzás szerintem, ha azt mondom, hálával tartozunk Darwinnak.
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 21. - 19:47:59
(26/273)
Ekkora terhet nem vállalhatok, hogy mi legyünk az új Ádám és Éva:)))

Én részemrõl kötelezõ olvasmánynak is bevenném Darwin mûvét.
Be is linkelem,hátha aki nem is olvasta teljes egészében és szán rá idõt.
http://mek.niif.hu/05000/05011/html/index.htm

Magát egyébként a gondolatot, ahogy ez megvilágosult Darwin fejében, az egyik legnagyobb dolognak vélem, ami a maga összetettségében emberi elmébõl kipattanhatott.
Io 2011 jan. 21. - 19:43:57
(25/273)
Te észrevetted, hogy mi ugyan azt mondjuk? Csak Te kicsit átfogalmazod a mondataimat.

Egyet értünk: nincs vallásos gyerek, csak vallásos szülõk gyereke.
twillight 2011 jan. 21. - 19:39:42
(24/273)
Az iskolákban NEM kérdés, tanítsanak-e krácionizmust, mivel a kreácionizmus nem tudomány. (Megint egy más kérdés, hogy 18 év alatt szvsz tiltanám a vallásban való részvételt, különösen a hittanórákat, lévén sérti a gyerek jogait több szempontból is.)

Amúgy amin nevettél, abban hisznek a keresztények a Biblia szerint (és nem is hinnéd hány felekezet egészében vagy részében a hívõk / papok saját bevallása szerint).

Nincs olyan, hogy "kísérleti elmélet", illetve amit mondani akarsz, azt a "hipotézis" szó fedi le. Ahhoz, hogy egy hipotézis elméletté váljon, rentgeteg bizonyíték kell alátámassza.

Ami pedig nem cáfolható, az egyértelmûen semmiképpen nem kompatibilis a tudománnyal, mivel a tudományban minden cáfolható (és az lesz elismert elmélet, amit nem sikerül cáfolni).
Io 2011 jan. 21. - 19:30:42
(23/273)
Te is, én is butaságnak tartjuk. Ha csak ketten lennénk a világon, már jobb lenne. De nincs így. Úgy látszik az ember hajlamos nagy butaságokat is komolyan fontolóra venni. Amit a hívõk tesznek az állszentség.
Io 2011 jan. 21. - 19:27:57
(22/273)
Amikor rádöbbentem, hogy eddig csöppet torzképet kaptam a világról, akkor eléggé kiveséztem a témát. Engem meggyõzött a tudomány és képviselõik.
Nem vagyok hajlandó sem hinni, sem másokat gyõzködni. Mindenki tehet magának egy szívességet azzal, hogy kételkedik és kutakodik. Számomra van fontosabb dolog is, mint a valláson elmélkedni, vagy vitatkozni.
Úgyhogy részemrõl ennyi volt.

Darwinról természetesen hajlandó vagyok beszélgetni, mert az evolúciónak van értelme.
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 21. - 19:25:38
(21/273)
Nem nagy kérdés.Hatalmas butaságnak is tartom.Ha iskolában beszélni akarnak róla, akkor legyen hittan óra annak aki ezt igényli.
Ezen kívül roppant álszent dolognak tartom azt, hogy a hívõk minden gyümölcsét élvezik a tudománynak, amit a tudomány hosszú évszázadok alatt elért,és csak ezzel a témával mennek szembe.Ha nem hiszünk a tudománynak, azzal a metódussal,ahogy a tudomány "dolgozik", akkor tessék kiköttetni a villanyt,internetet, tv-t.Ha betegek vagyunk ne szaladjunk az orvoshoz gyógyszerét, csak mormoljunk egy imát.Orvoshoz se kocsival menjünk vagy busszal, hanem gyalogosan, persze szigorúan mezítláb.És sorolhatnék szinte mindent ami ma körülvesz minket és a hívõket.
Io 2011 jan. 21. - 18:49:28 Előzmény twillight
(20/273)
„ hogy egyszarvúak léteznek, az ég egy szilárd kupola, hogy a Föld a legõsibb égitest a Világegyetemben, és hogy a dinoszauruszok csontvázait csak "a hitünk próbájaként rakta oda a Sátán" „
Én ezen nevettem jót.
De az már szomorú, hogy valaki ezt el is hiszi.
Io 2011 jan. 21. - 18:47:17
(19/273)
Lehet itt gúnyolódni, de nem értem, mért kell ennyire kiakadni. Ezek csupán szavak. Például az iskolában nagy kérdés, hogy az evolúcióelméletet a teremtéselmélettel párhuzamosan tanítsák-e.

Az ádám és éva történet egy kísérleti elmélet, amit nem sikerül tényekkel igazolni. Legalább is engem nem sikerült meggyõzni.
De, hogy mindenkinek jó legyen! Nem elmélet, nem is hipotézis, mivel nem is cáfolható. Hanem egy negatív hipotézis. Így már megfelel?
offtopic
Pandamanci 2011 jan. 21. - 18:33:15
(18/273)
Ez valóban kacagtató:) Volt egy vita-fórum jézus életénél...ott témáztuk, hogy a Pápa elismerte a darwini elméletet:))) Akkor most Ádám és Éva mi fán terem?:)




( http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:X5DT9ty-Wm4J:www.termeszetvilaga.hu/X-Aknak/cikk/evol/evol.html+p%C3%A1pa+elfogadta+darwin+elm%C3%A9let%C3%A9t&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu )
Papillon 1 2011 jan. 21. - 18:14:22
(17/273)
A középkorban vajon hány emberéletbe került ennek a teóriának a „megismertetése”?
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 21. - 17:46:19
(16/273)
Eszembe jutott egy sztori amit egy francia hittérítõ elõadásán hallottam.Mielõtt nekem estek ,leírom csak azért jártam ilyen helyen, mert roppan szórakoztató elfoglaltság:)))
Szóval , az volt a sztori, hogy a hittérítõ ,aki természetesen hitvallása mellett nagyon komoly szaktekintélynek mondta magát a világi témákban,mint geológia,biológia stb...És állítólag mindenféle doktori címekkel is rendelkezik ebben a témában..Nos elmagyarázta a publikumnak, hogy hogyan alakultak ki a megkövesedett fatörzsek az õ elmélete szerint, ami cáfolása természetesen a mai tudományos elképzelésnek ebben a témában.
Szóval a magyarázat ettõl a szintén tudományos témákban is "járatos" embertõl a következõ volt:
Ezekbe a megkövült fákba hajdanában(elmúlt 6000 éven belül) belecsapott a villám és a villám ,ahogy lehatolt a gyökerekhez ,ott felolvasztotta a talajt. És a fa a gyökerein keresztül felszívta az olvadt talajt ,ami a fa törzsében megszilárdult.
Hát ez volt a magyarázat, lehet hangosan nevetni:)))))))
És persze a publikum csak hümmögött, hogy a mester most milyen jól megaszondta és beverték a képzeletbeli szöget a tudomány koporsójába:))))
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 21. - 17:35:04
(15/273)
Jesszusom! Ádám és Éva története egy "elmélet".Hát ezen röhögtem egy tíz percig.Na majd gyúrunk a kétkedõknek valamit az oldalbordájából, csak ne jajgassanak túl hangosan:)
Papillon 1 2011 jan. 21. - 16:03:13
(14/273)
Igazad van.