Salabakter 2011 jan. 22. - 13:33:25
(113/273)
mit szívott föl a gyökér?
ez marhaság:-)
Salabakter 2011 jan. 22. - 13:31:12
(112/273)
Nem olvastam.csak részleteket.
Te olvastad a Bibliát?Vagy a Koránt?
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 13:30:47
(111/273)
És mi alapján döntötted el, hogy melyik oldalnak hiszel. Pl a te oldaladon volt az az többdiplomás hittérítõ , aki azt mondja, hogy a megkövesedett fák úgy alakulnak ki,hogy a villám által felolvasztott földet felszívta a fa gyökere.

Ha e mellé teszed a tudományos magyarázatot ,akkor melyiknek hiszel?És mi alapján?
Salabakter 2011 jan. 22. - 13:30:16
(110/273)
az egysejtûek pici csillóit mozgató parányi szerkezet annyira összetett mint egy elektromotor , ennek egyetlen alkotóeleme sem hiányozhat ,különben nem mûködik. Egy ilyen bonyolult szervecskének készen kellett megjelennie és képtelenség apró lépésekkel bizonyítani a keletkezését.
Io 2011 jan. 22. - 13:29:29
(109/273)
Felszínt? Nekem most már tényleg a pofám leszakad.
Arra azt hiszem, nem válaszoltál nekem, hogy olvastad e a fajok eredetét?
Salabakter 2011 jan. 22. - 13:27:08
(108/273)
festõi képet kreáltál rólam!:-)
látod milyen egyszerû...írok néhány hozzászólást,Te ebbõl már is el tudsz képzelni engem, látod a felszínt mint Darwin és ennyi elég is egy komplex véleményhez.
Salabakter 2011 jan. 22. - 13:24:15
(107/273)
ez az egyik érv ami el szokott hangozni a teremtés híveivel szemben...hogy nem tanulták meg a leckét alaposan...én csak olvasok a témában nem vagyok szakértõ, de elhiszem amit mások mondanak,mint ahogyan Ti is,gondolom nem sok evolúció kutató van köztetek.:-)

miért ne védhetné egy természetvédõ a hite szerinti teremtett természetet és miért ne használhatná fel a teremtett állatokat az állattenyésztõ?
twillight 2011 jan. 22. - 13:22:50
(106/273)
Én úgy látom hogy gyáva vagy. Félsz attól hogy "egyedül" kell kiállnod a természettel szemben. Félsz attól hogy meghalsz, így alkotsz egy képzeletbeli barátot, egy apapótlékot aki viseli a terhet és a felelõsséget.
Holott mindkettõ így van. Te viszont becsukott szemmel, füledre szorított kézzel, fennhangon lalala-zva sétálsz a szakadék felé, mindenkit arra bíztatva hogy kövessen téged, mert amikor eléred a szakadék alját, majd csodálatos módon nem szétloccsan a fejed, hanem Óz a Nagy Varázsló városába kerülsz ahol aranyból vannak az utcák és manók laknak a gombák alatt.
twillight 2011 jan. 22. - 13:18:29
(105/273)
Mert az evolúció tény. Azért hívják elméletnek. Ami tudományos dolog. A vallás köszönõviszonyban nincs a tudománnyal, bizonyítékokkal, elméletekkel.

Azért nem ihetõ, hogy valaki a tervei alapján kreálta a Világegyetemet, mert semmi okunk ezt hinni. Nincs bizonyítékunk senki ilyesmire, nincs bizonyíték semmilyen tervre.

Azzal, hogy vki úgy kutatja az élõvilágot mint "Yahwe alkotását", már dogmaként eldöntötte hogy az élõvilág holmi isten (természetesen mindíg a bibliai isten) alkotása. A tudomány azonban nem úgy mûködik hogy "itt az elmélet, lássuk milyen bizonyítékok támasztják alá", hanem épp fordítva: "itt vannaka bizonyítékok, lássuk milyen elméletet tudunk kihozni belõlük".
És ha kiderül hogy az elméletünk itt-ott pontatlan, akkor kijavítjuk. Ha kiderül hogy alapvetõen rossz, akkor lecseréljük. mikor tett ilyet egy vallás? (Elárulom: soha.)

Mendel rossz példa arra amit mondani akarsz. Ugyanis Mendel vallásossága és tudóssága nem fért össze: a tudományos eredményeit a vallásosságától függetlenül érte el, sõt, éppenhogy a kettõ konfliktusánál a tudománynak adott helyt.
Salabakter 2011 jan. 22. - 13:14:36
(104/273)
:-)

nem vagyok berezelve...én azt hiszem hogy odaát majd jó kis vitáim lesznek a Valakivel aki az egész emberiséget bizonytalanságban tartja a léte felõl:-)
ez nem volt szép Tõle!
Io 2011 jan. 22. - 13:14:12
(103/273)
Nem is kellett kerálnia hozzá. A borsos dolog is elég nagy dolog volt. Hogy vallásos volt…..hát….senki sem tökéletes.
Te kicsiny eredménynek nevezed egy élet munkáját? Mert õ abból vonta le a „globális tanát”
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 13:13:03
(102/273)
Kérdés , hogy mit gondolna Mendel ha 130 évvel késõbb született volna:)
Salabakter 2011 jan. 22. - 13:10:53
(101/273)
bocsi közben de egyedül gépelek így nehezen gyõzöm hogy többekkel is szimultán eszmecserélek.:-)
Io 2011 jan. 22. - 13:09:43
(100/273)
:) Szerintem õ a lelki oldalára célzott. Az pedig megint csak hit kérdése. Én még nem láttam szellemet.
Salabakter 2011 jan. 22. - 13:08:37
(99/273)
itt most a Darwin film a téma.
ami tényeknek állítja be az elméletét.
egy vallásos megközelítés is elmélet de miért nem hihetõ hogy valaki a tervei alapján kreálta a Világunkat?
A darwinizmus is olyan mint a többi vallás...amíg nincs jobb addig megteszi...hit nélkül pedig nem ember az ember.
A teremtéselmélettel foglalkozó kutatók nem jelentenek ki semmit dogmaként hogy ez így van mert bebizonyítottam hanem kutatják az élõvilágot mint Isten alkotását és nem vonnak le globális tanokat egy kicsiny eredménybõl
pl. Mendel bácsi asszem szerzetes volt...felfedezte az egyik alaptételt az örökléskutatásban(borsó fajokkal dolgozott)DE ennyi nem kreált hozzá semmi többet.
kutató volt és vallásos. meg fér ez együtt!
Io 2011 jan. 22. - 13:07:48
(98/273)
Én már erõsen töprengtem a halálomon. A konnektoros dologra jutattam. De lehet vmi baj van velem, mert nem éreztem, hogy gondban lennék. Még inkább becsülöm az életemet, mert tudom, csak ennyi jutott nekem a világegyetembõl. Amúgy a testem majd porrá lesz, és visszajutok a körforgásba. ( de ezt nem úgy értem, hogy majd másik embert gyúrnak belõllem)
twillight 2011 jan. 22. - 13:05:36
(97/273)
A halálfélelem gyenge ok arra, hogy a "kihúzom a konnektort" alternatíva helyett a "bestresszelek mert majdnem mindenki, és mivel nem tudom a feltételeket én is, örökké elképzelhetetlen szörnyû kínokat fog elszenvedni; és ha én nem is, de azt érdemlem".


Amúgy pontosan tudjuk mi lesz ha vki meghal. Ki lehet menni a temetõbe megkuksizni (vigyél ásót, lol).
Salabakter 2011 jan. 22. - 12:58:53
(96/273)
a magárahagyatottság lehet hogy csak látszat. a világegyetem szinte mindenki szerint végtelen(ez fölfoghatatlan fogalom)
miért ne lehetne a végtelenben végtelen számú civilizáció akik közül néhány már itt dörömböl egy ideje de nem halljuk.
azt mondják minél többet olvasol, tudakozódsz annál több korlátodra találsz.
bocsi
már majd nem idéztem egy szentírásból de inkább a saját szavaimat használom

egy materialista hogy képzeli el a halálát? mint ha kihúznának konnektorból?se kép se hang...ha ezen erõsen töpreng az ember azonnal érzi hogy gondban van!
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 12:57:56
(95/273)
A biológiai témájú diploma kicsit furcsa,mert az egy dolog, hogy nem hiszel benne, viszont soraid alapján, úgy látszik hogy minimális ismeretekkel sem rendelkezel róla,
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 12:54:48
(94/273)
Már egyszer kértelek, írj bizonyítékokat a másik oldalról, ha annyira emlegeted.