A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 12:10:26
(73/273)
Pont azért hoztam ezt a példát, hogy még egy olyan tulajdonság is tud öröklõdni bizonyos esetekben ami , hátrányos, persze a "hátrány" az nem egy veleszületett dolog.Minden a környezettõl függ, ha a környezeti változás jókor jó helyen jön létre akkor a hátrányból elõny is lehet (vagy fordítva).És tud tovább öröklõdni, ha a szaporulat több mint, amit a ragadozók elfogyasztanak.
Salabakter 2011 jan. 22. - 12:02:39
(72/273)
szerintem nem logikus amit írsz!
a példa nem passzol az állításhoz

olyan tulajdonságról beszélsz ami nem változtat a lényegen, nem ront nem javít,de azért öröklõdik...majd hozol egy példát egy olyan rágcsálóra kit rögvest elkap a vércse mert feketének született a terepszínûek között.ez azért komoly szelekció, mondhatni azonnali.Ez nem fog tovább öröklõdni,max. vulkánkitörés esetén,amire meg mai is van példa és még sem jelennek meg pár év múlva a fekete egerek.
offtopic
Thousand Lakes 2011 jan. 22. - 11:56:18 Előzmény pozsizsuzsi
(71/273)
De akkor tényleg.
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 11:55:28
(70/273)
Vallásnak semmilyen bizonyítéka sincs semmire, ha van akkor írd le.(de ne azt írd, hogy meg van írva a Bibliában)
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 11:53:39
(69/273)
Nem is írtam, hogy bizonyítja, de nem is cáfolja.
Van olyan kutató is aki meg azt mondja ,hogy baktérium szinten már volt bizonyíték új faj kialakulására.Erre írtam, hogy ezen még jogosan kell vitatkozni 10-20 évet.
Salabakter 2011 jan. 22. - 11:52:06
(67/273)
igazad van...fel vettem a kesztyût.
nem teszem többet
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 11:50:48 Előzmény Salabakter
(66/273)
Egy apró változásnak nem kell feltétlenül elõnyösnek lenni egybõl.Ha az nem tesz hozzá és nem is vesz el a túlélési esélybõl ,akkor nincs ami kiszelektálná.
Hozok egy példát ami ettõl a feltevéstõl rosszabb is és mégis mûködik.
Van egy hegyoldal ahol rágcsálók élnek.A rágcsálók színe szürkés ami idomul a talaj színéhez, így rejtõszín.
De a fészekaljba idõnként születnek fekete színû egyedek is.Ezek sebezhetõbbek, mert "nem jó" a rejtõszínük.A feketéket sokkal gyakrabban kapja el a ragadozó madár, így nem tudnak elterjedni.De ha ezen a helyen kitör a vulkán és sötét hamu és vulkáni kõzet borítja a tájat, akkor egybõl a fekete lesz a jó rejtõszín és a feketék fognak többségbe kerülni.

A teknõs példa amit leírtál egyébként pont így van ahogy írod.Csak ezt az "azonnal" dolgot felejtsd már el ,mert ez visz téged tévútra.
Salabakter 2011 jan. 22. - 11:50:25
(65/273)
pontosítok:
sem a vallások sem az evolúció nem rendelkeznek elegendõ bizonyítékkal a tanaik felõl.
nekem az tetszene ha egyen rangú lehetne az evolúció és a teremtés ELMÉLET!

a pénz viszonylatában is egyenlõek az evolúcionisták és a vallásos kutatók.

én az egyensúlyt hiányolom
offtopic
pozsizsuzsi 2011 jan. 22. - 11:49:07 Előzmény Salabakter
(64/273)
Mennyiben vág a témába, hogy jókedvû maradsz (akkor is)?
Salabakter 2011 jan. 22. - 11:41:41 Előzmény A kéz és lábápolás fontos
(63/273)
új fajok felfedezése nem bizonyítja hogy létezik az evolúció.
Van mikrobiológus aki állítja hogy 150 éve vizsgálják a baktériumokat de még egyikbõl sem jött létre új faj pedig azok aztán iszonyatos sebességgel szaporodnak.
Salabakter 2011 jan. 22. - 11:35:09
(62/273)
azonban az evolúció elmélet azt is állítja hogy ez az új tulajdonság elõnyös hiszen ezért marad fönn és öröklõdik tovább, ha nem elõnyös ki törõdik vele.
Olyat még nem olvastam sehol sem hogy volt egy kis bõrdarabka,kezdetben kicsiny volt és nem volt funkciója(nem reagáltak rá a halak), majd sok sok generáción át nõtt és növekedett továbbra is funkció nélkül majd egyszer csak elérte a megfelelõ méretet ahhoz hogy funkciója is legyen és jó legyen csalogató szervnek...sõt a teki azonnal "tudta" hogy most tátott szájjal kell feküdnie ha halat szeretne, meg sem moccanva annak ellenére, hogy ezt eddig sok-sok generáción át másképpen csinálta a még nem kukacalakú nyelve miatt.
10/10
ariskerase 2011 jan. 22. - 11:24:07 10/10
(61/273)
Szerintem érdekes. Érdemes megnézni.
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 11:21:56
(60/273)
Az a baj úgy látom,hogy az alap elképzelésed az evolúcióról téves.Egy szerv vagy bármilyen változás nem úgy alakul ki ,hogy van egy "A" faj pl 100ezres méretû populációval majd másnap megjelenik ebbõl "B" faj szintén 100ezres populációval egy mutáció révén.
Egy faj egy vagy néhány egyedénél alakul ki egy apró változás. egy tucatnyi fészekaljból pl egynél.Egy ilyen kis változás lehet nem is változtatja meg az utód túlélési esélyeit(tkp észrevehetetlen minimális elváltozás), egyszerûen csak továbböröklõdik generációkon át,egyre nagyobb egyedszámmal.Ilyen kis észrevehetetlen elváltozások folyamatosan jönnek létre,amik nem befolyásolnak semmit igazándiból.De ha sok generáción át pl. egy szerv többször változik,ráadásul egy adott irányban akkor lassan elér egy olyan határértéket,ami már "kézzel fogható" változást jelent.Ilyenkor már befolyásolhatja a túlélési/szaporodási esélyeket és ilyenkor jön a szelekció.Ha a változás miatt hátrányba kerül akkor, egyre kevesebb lesz a túlélõ utód ,mert a többi változatlan(vagy más irányba változó)kiszorítja ,végül eltûnnek ezek a változatok.Ha elõnyös a változás ,akkor ezek tudnak tovább szaporodni, esetleg jobb helyzetbe kerülve õk szorítják ki a "változatlan" egyedeket.
És ez természetesen így folytatódik tovább generációkon át.Persze több változat is kialakulhat ezzel a módszerrel
és ha létrejön egy esetleges környezeti változás, akkor ezek a változatok el tudnak különülni egymástól és ez az izoláltság képes arra,hogy végül egymással szaporodni képtelen populáció jön létre,azaz új fajnak lehet tekinteni õket.Így egy "A" fajból lehet "B" "C" "D" stb. faj.
Ezzel a módszerrel a teknõsös példát abszolút lemodellezhetõ, persze csak egy egyszerûsített példát alkalmaztam.


Hogy miért nem figyelhetõ meg új fajok kialakulása?
Nagyon egyszerû erre a válasz.Kezdeném azzal, hogy Darwin nem állított olyat, hogy a fajképzõdés megfigyelhetõ lenne.Emberi idõléptékkel ez megfigyelhetetlen .Csak gondolj bele ,maga az elmélet 150 éves azelõtt senki sem sasolta a tájakat, hogy keletkezett-e új faj.Azelõtt pár évvel kezdték csak a világot beutazni részletesen feltérképezni.De napjainkban is évente több 100 új (eddig ismeretlen) fajt fedeznek fel. Évente csak az emlõsökbõl 10 fajt találnak.Ki a megmondhatója annak, hogy ezek közül melyik "Új"? fajképzõdést csak ott tudunk megfigyelni, ha kontrollált körülmények között olyan fajt vizsgálunk aminek gyors a generáció váltása.De itt is akár több száz generációt kell kivárni és nem is lehet annyi környezeti változót beiktatni, amire a természet képes.És ha mégis sikerül esetlegesen, akkor még évtizedekig mehet a vita(nagyon helyesen) hogy az vajon új faj-e.Erre vannak példák is.

A pénz és Darwinizmus elképzelésednél a Darwinizmus szót helyettesítsed a vallás szóval és ugyan ott vagy.Ezen kár rugózni
Salabakter 2011 jan. 22. - 11:09:24
(59/273)
hát ez jó!

maradjunk a témánál és ne velem foglalkozzatok.

nem is reagálok többet ilyen (evolúciós)zsákutca jellegû személyeskedésekre.
offtopic
pozsizsuzsi 2011 jan. 22. - 11:01:21
(58/273)
... és nemcsak jókedvû maradsz.
Salabakter 2011 jan. 22. - 10:55:41
(57/273)
Sõt ! Egyetlen vallás sem próbálta meg modellezni a teremtést vagy az "Ádám/Éva-story-t"... Az evolúcionisták pedig pont ezt teszik "fogtak egy lombik Ádámot meg egy lombik Évát oszt megpróbálják rá venni õket hogy kezdjék az egészet elölrõl! "
Röhej!
én akkor is jókedvû maradok:-)
Salabakter 2011 jan. 22. - 10:50:56
(56/273)
A foszíliák között az élet keletkezésére nincsenek bizonyítékok!
Pont ezért próbálják modellezni, nagyon helytelenül.
Salabakter 2011 jan. 22. - 10:49:15
(55/273)
?
Salabakter 2011 jan. 22. - 10:44:33
(54/273)
keselyûteknõs (Macrochelys temminckii)

A neve annak a fajnak amire rákérdeztem,mielõtt valaki azt hinné hogy én találtam ki.