tombenko 2011 jan. 22. - 15:57:39
(173/273)
Molnár F. Árpád, Tasi István, Harun Yahya. Csak néhány név. Nomeg örök kedvencünk, wmiki... :)
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 15:56:15
(172/273)
Ráadásul felesleges a fosszíliákkal jönni.
A kutatók több mint egymillió fajt írtak eddig össze a földön, de ennek többszöröse a valós szám.Ezt szorozd fel a fajonkénti populáció számával.Ez mekkora szám lehet???Bazi nagy! És összesen eddig találtak 150ezer fosszíliát. Ezért baromi nehéz találni átmeneteket ,vagy egyáltalán bármit.
Io 2011 jan. 22. - 15:55:32
(171/273)
A vita megvolt, a tanulás eztán jön, ( remélhetõleg)
Salabakter 2011 jan. 22. - 15:53:11
(170/273)
azért az elmúlt pár óra elbizonytalanított.

Után fogok járni valóban az evolúció elméletnek, mert nekem új infó, hogy vannak tulajdonságok amik funkció nélküliek(nem javítanak,nem rontanak csak vannak) és mégis telik rá, az egyébként nagyon spórolós természetnek, hogy kialakítsa õket sõt fejlesztgesse is õket idõnként háta jók lesznek valamire majd valamikor.

végül is tanulni jöttem!

meg vitázni, hogy a kétkedõk lássák a vitánk.
tombenko 2011 jan. 22. - 15:50:34
(169/273)
Huvazze, mikor foglalkoztál utoljára a biológiával?
http://hu.wikipedia.org/wiki/Tollas_dinoszauruszok
http://hu.wikipedia.org/wiki/Dinoszaurusz-mad%C3%A1r_kapcsolat
Mit értesz "kicsit tollas" alatt?
Io 2011 jan. 22. - 15:45:20
(168/273)
Ha már ennyire túráztatsz minket, legalább ne vicceld el és nem gúnyolódj!
„
fél kész szárnnyal rohangálni nem túl elõnyös „, de igen az, mert jobb, mint a semmi és lehet életmentõ.

„és nem találni kicsit tollas fosszíliát meg már egy kicsit jobban tollasat,csak kész madarat, (az arheopterixbõl nagyon keveset találtak, és hol a többi átmenet?) „
Már mondtam, ha épp akkor nem volt olyan környezeti változás, ami lehetõvé tette volna megõrzésüket, eltûntek.
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 15:44:46
(167/273)
Nem érted az egész lényegét továbbra sem.Nem azért alakultak ki üreges csontok, hogy könnyebb legyen a repülés!!! Az evolúció nem tervez elõre csak létrehoz milliónyi változatot és ha egy változat egy adott környezetben elõnyt jelent az megmarad és majd az fejlõdik tovább.Jelenleg is vannak a földön olyan állatok amik "bukdácsolva" repülnek.De gondolom ezt vágod hiszen több biológiai témájú diplomád van ugyebár:)))
twillight 2011 jan. 22. - 15:44:36
(165/273)
A faj fogalma mindössze annyi: természetes körülmények között egymással nem szaporodó populációk összessége.

Semmi probléma nincs a faj kategóriájával semmilyen szempontból. Amúgy a faj definíciója sokkal korábbra nyúlik vissza, minthogy Darwin akár megszületett volna.
Salabakter 2011 jan. 22. - 15:43:00
(164/273)
nem törtem pálcát a tény felett. Efelé halad a tudomány!Volt már klónozott birka,meg olvasni "világító" pigmenttel rendelkezõ kiskutyákról.

génmanipulált növényekrõl már régóta szól a fáma.

nekem se tetszik hogy belepiszkálunk.

ha a korlátolt, de intelligens ember már ennyire képes azaz intelligensen dizájn-nol:-)...mire lehet képes egy Mindenható?
offtopic
twillight 2011 jan. 22. - 15:42:16
(163/273)
Csak a tény mókássága kedvéért: én olvastam mind a Bibliát, mind Koránt teljes terjedelmükben, elsõ szótól az utolsóig, balról jobbra haladva, kijegyzetelve, folyamatos háttérellenõrzéssel.
twillight 2011 jan. 22. - 15:40:21
(162/273)
Az egysejtûek csillói felbonthatók kisebb elemkre. Mint kiderült, az elemek egy részét kivéve méreginjektáló tüskét kapunk. azaz nem igaz, hogy ha "akár egyetlen részt is kiszedünk, nem mûködik".

Ajánlom figyelmedbe bõvebben a kreácionisták által indított pert bemutató videót (youtube-ra is fel van töltve). Az részletesen elmondja pontosan hogy és mint cáfolták a flagellum "lehetetlen komplexitásának" ostoba kijelentését (ami mint látható teljesen jhasraütésszerûen, a témában abszolút járatlan alakok által történt).
Salabakter 2011 jan. 22. - 15:37:16
(161/273)
mire föl? dudorodott dudorodott szegény gyík oldala,közben kialakultak csontjaiban a légzsákok, koponyájában az üregek, hogy könnyû legyen, mert egyszer majd akkora szárnya nõ hogy csak na...és egy szép napon elrugaszkodott és mindenkit otthagyott,illetve elrugaszkodtak és otthagytak a ragadozóknak és csak õk élték túl
a másik elmélet szerint meg apró tollacskák jelentek meg, a közben nagyon lassan megnyúlt mellsõ végtagon és az így kialakult madár szétfeszítette az evolúciós rácsokat és husss!:-)és nem találni kicsit tollas fosszíliát meg már egy kicsit jobban tollasat,csak kész madarat, (az arheopterixbõl nagyon keveset találtak, és hol a többi átmenet?)
a repülés az olyan dolog hogy vagy megy azonnal vagy nem

fél kész szárnnyal rohangálni nem túl elõnyös

"basszus nõjön már a szárnyam mindjárt ideér a csúnya raptor":-)
Io 2011 jan. 22. - 15:32:25
(160/273)
Akkor inkább nélkül, a vallásra vonatkozik. Így jó?! Fogalmazási hiba volt.
Salabakter 2011 jan. 22. - 15:26:08
(159/273)
asszem az "inkábbon" vitatkozunk.
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 15:25:02
(158/273)
Ja persze tudom! Egyszer megkínoztam magam Kent Hovind vagy 6 órás szösszenetével.Az a kemény!!!
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 15:23:20
(157/273)
Nem érted! Az evolúció során nem keletkezett szárnykezdemény semelyik fajnál sem!!!!!! A szárnykezdemény elõtt volt vagy 100 evolúciós fázis!!!!!!!
tombenko 2011 jan. 22. - 15:20:33
(156/273)
Szolíd felvezetés. Az igazi nehézsúlyúak arrébb vannak...
Salabakter 2011 jan. 22. - 15:19:05
(155/273)
a csivava/dog példa :
ebben az esetben sem jelent meg új tulajdonság pl. szárnykezdemény vagy klorofill:-),csak a méretbeli eltérés lett extrém mértékû.

az állattenyésztés arra azonban jó példa hogy az intelligencia, az értelem,ami az embert megkülönbözteti az állatoktól, képes "természetellenes",rendkívüli,szokatlan tettekre.

sõt az ember már képes belepiszkálni a génekbe is...azaz teremteni is képes lesz új fajokat egyszer majd, amire az evolúció nem volt képes.
Io 2011 jan. 22. - 15:16:51
(154/273)
Vagyis inkább arra.