Téma: David Tennant

10/10
lany_l-lel 2010 ápr. 18. - 21:17:49 10/10
(38/178)
Ühüm, köszi, így már minden világosabb. Csak még azt az egyet kérdezném, hogy kit fütyültek ki? Davidet? Azért, mert ki akart menni Amerikába?
10/10
lany_l-lel 2010 ápr. 18. - 11:49:55 10/10
(37/178)
Annyira nem látok bele én sem David életébe és indíttatásaiba, hogy mérvadó legyen a véleményem. Arról, amiket leírtál - miért ment vissza valójában Angliába -, nem tudtam semmit, mert tanulás és egyéb elfoglaltságok mellett nem jut arra idõm, hogy az összes davides interjút elolvassam - angolul egyébként is lassan haladnék, fordítóprogramot pedig elvbõl nem használok:)

Csak azt nem értem, ha õsszel - nem tudom pontosan, mikor - kiment Amerikába a Rex miatt, miért vállalta el a Single Father? Igen, írtad, hogy május közepéig nem dõl el, lesz-e Rex, de talán már akkor sejthette, hogy az NBC-s sorozat nem lesz egy biztos támpont, bele kell kezdenie másba is. Szerintem ezért jött vissza, mert õ is tudta, mennyire bizonytalan "odakint" az élet.

Egyébként pedig boldog születésnapot Davidnek innen is (bár tudom, sosem ér el az üdvözlet hozzá)! Kezdünk öregedni;)
10/10
lany_l-lel 2010 ápr. 07. - 16:29:10 10/10
(36/178)
Csak hogy válaszoljak azokra a dolgokra, amiket felvetettél:

A britek az Egyesült Királyság lakói, amibe ugye beletartozik Skócia, és maguk a skót emberek is. Azért írtam britet, mert legjobb tudomásom szerint sértõ a skótokra(ugyanígy az észak-írekre) nézve, ha leangolozzák õket. És nem csak skótokra gondoltam, mikor azt írtam, többen is karriert csináltak az óceán túloldalán, hanem úgy egyöntetûen UK színészeire.

David akcentusáról megoszlanak az amerikai és angol vélemények, egyesek szerint nagyszerû, mások szerint borzalmas. Ezért írtam, hogy "nem is olyan rossz", mert amennyire én meg tudtam állapítani, David ebben is remekel, de mert nem vagyok szakértõ, nem mertem messzemenõ következtetéseket levonni a saját véleményemrõl. (A végén még megint rám sütik, hogy elfogult David rajongó vagyok)

Hollywood süllyesztõjével kapcsolatban pedig, szerintem, félreértettél valamit. Nem arra gondoltam, hogy David botrányokba fog keveredni, és mindent meg tesz egy kis hírverésért - ez nagyon nem illene rá. Hogy ezt mégis megtegye, teljesen ki kellene fordulnia magából, ahhoz pedig elõször rettenetesen kétségbe kellene esnie a szerephiányok miatt.

Én süllyesztõ alatt azt értettem, hogy sokan kimentek már Amerikába, azt gondolva, ott majd karriert csinálnak. Szerepeltek is egy-két filmben, de a végén többnyire vagy egy befuccsolt sorozatnál kötöttek ki, vagy fülüket-farkukat behúzva hazakullogtak.

David nem ilyen, nem fog eltûnni a süllyesztõben. És igenis ész kell hozzá, hogy ez ne történjen meg. Mikor kiment, arról érkeztek hírek, hogy mindent megtesz egy szerep kedvéért - ami valószínûleg a szokásos hatásvadász ferdítés volt -, és meghallgatást keres fel meghallgatás után. Ugye a "Rex is not your lawyer" pilotjában is szerepelt. De volt esze, és mikor nem sikerült elérnie, amiért kiutazott, visszament UK-be, és most már forgatja is a "Single father"-t. Valószínûleg ott is maradik egy idõre, de remélhetõleg nem örökre, mert amit már lehetett, elért otthon.

Egyébként pedig, a puding próbája az evés: amíg nem láttuk õt egyetlen amerikai filmben vagy sorozatban, addig nem is tudjuk eldönteni, hogy fecsérli-e vagy sem a tehetségét.
ronnieweasley 2010 márc. 14. - 20:31:31 Előzmény lany_l-lel
(35/178)
igen, énis ezen a véleményen vagyok. bár ellenpéldát is tudnék mondani (Jude Law), de szernintem David Tennant nem olyan.
10/10
lany_l-lel 2010 márc. 13. - 10:29:50 10/10 Előzmény ronnieweasley
(34/178)
Köszi. Úgy tûnik, vannak még érzékeny emberek:)

Ami David Amerikába költözését illeti, sokan úgy gondolják, David hazaárulást követ el azzal, hogy kimegy, és ott vállal el szerepeket. Illetve úgy gondolják, David számára nem kihívás olyan szerep, amit Amerikában vállal el. Ráadásul állítólag nem is olyan jó az amerikai akcentusa.

Én a magam részérõl örülnék, ha befutna odakint. Attól még mindig megmaradna skótnak, csak kicsit ismertebb lenne, és szerintem van annyi esze, hogy ne tûnjön el Hollywood süllyesztõjében. Egyébként is, hány olyan honfitársát ismerjük, aki az óceán túloldalán lett sikeres, mégis megmaradt britnek?
ronnieweasley 2010 márc. 12. - 22:10:03 Előzmény lany_l-lel
(33/178)
én is sírtam az EOT P2-nél. :')
Blackpool második filmes részét már láttam, és vicces volt, a Blackpool sorozat meg már pár hónapja itt csücsül a szekrényemben, de képtelen vagyok elõszedni.
A kedvenc csatornámat (BBC Entertainment - korábban BBC Prime) elvette a csúnya TV szolgáltató :'()
ronnieweasley 2010 márc. 12. - 21:59:44
(32/178)
hû, micsoda DT fan. valahogy értettem mit írsz, egy barátnõmnek köszönhetõen mindenrõl tájékoztatva vagyok.
egy kérdés: miért van mindenki (mindenki alatt a David Tennant fanokat értem - ami én is vagyok, csak nem annyira) annyira oda attól hogy elmegy Amerikába? szerintem ha úgy érzi Georgiával oda kell költözniük akkor csinálja.
Anditos 2010 febr. 26. - 09:24:15 Előzmény lany_l-lel
(31/178)
Nagyon tetszett, a "részletes" véleményemet már leírtam a film topikjában. :-)
10/10
lany_l-lel 2010 febr. 25. - 20:51:45 10/10 Előzmény Anditos
(30/178)
Sajnos, nekem a Blackpool eddig kimaradt az életembõl, de hallottam, nagyon jó, és érdemes lenne megnézni. Nekem még David kisfilmjei tetszenek nagyon, mint a "Good night, sweatheart!" és a "Traffic Warden".

A Casanovát sikerült megnézni? Hogy tetszett?
offtopic
Anditos 2010 febr. 25. - 09:34:15
(29/178)
offtopic
Anditos 2010 febr. 25. - 09:29:33
(28/178)
Én elõször a Blackpool c. brit sorozatban láttam õt a BBC Prime-on a nyomozó szerepében, gyakran dalra fakadtak a szereplõk, érdekes és izgalmas sorozat volt, nagyon tetszett. David Morrissey-re és Sarah Parish-re is ott figyeltem fel elõször.

David Tennant-nek hihetetlen fogdora van, amikor vigyorog, az elképesztõ. .-)
10/10
lany_l-lel 2010 febr. 24. - 23:41:32 10/10
(27/178)
Köszi, ez nagyon rendes tõled.

Mindenesetre nem érzem úgy, hogy hû de nagy rajongója lennék, egyszerûen csak tetszik a játéka - nagyon könnyed, és egyszerûen fantasztikus, mennyire kifejezõ az arcjátéka. De nem több, nem érzek iránta semmit. Az egész vita abból indult ki, hogy én ragaszkodtam a véleményemhez, miszerint David 5 évig volt Doktor, a többiek viszont nem értettek egyet velem.

Azóta egyébként olvastam Davidtõl egy interjút, amiben kellemesen emlékezett vissza a DW-ben töltött ÖT évre. Ezután mindenki döntse el maga, mit gondol.

A Casanova pedig nagyon jó, nem olyan szirupos, mint az amerikai társa. Egyszer - ha nem többször - biztosan érdemes megnézni.
offtopic
Anditos 2010 febr. 24. - 18:27:12 Előzmény lany_l-lel
(26/178)
Ne érezd úgy, hogy meg kell bárkinek is magyaráznod a rajongásodat valaki iránt. Ezt úgysem tudjuk "szabályozni", és különben is, nem vagyunk egyformák, különbözõképp dolgozzuk fel és éljük meg a szenvedélyeinket. Szerintem ezzel nincs baj. :-)

Köszönöm, hogy figyelmeztettetek, hogy ma lesz a Casanova második része, mert azt szerettem volna még egyszer megnézni. :-)
10/10
Petrapetrus 2010 febr. 24. - 18:19:34 10/10
(25/178)
David az m2-n látható most esténként, mint a szeretõk királya... :-D
10/10
Petrapetrus 2010 jan. 17. - 10:44:21 10/10
(24/178)
LOL

:-)
Alice946 2010 jan. 17. - 10:22:29
(23/178)
A St. Trinian's 2-ben így láthatjuk...
10/10
lany_l-lel 2010 jan. 08. - 22:11:10 10/10
(22/178)
Lehet, hogy egy kicsit túlreagáltam a többiek válaszát a hozzászólásaimra, ezért mindenkitõl elnézést kérek!

Légyszíves, hagyjuk abba a vitatkozást, és térjünk vissza az eredeti témához. Én a magam részérõl befejeztem, a többi úgy is csak szócséplés lenne. Mindenkinek jó éjszakát!
10/10
lany_l-lel 2010 jan. 08. - 21:45:50 10/10
(21/178)
Hiába mondanám, hogy nem istenítem Davidet, úgysem hinne nekem senki, ugye?

De attól még mindig nem látod a fától az erdõt - nem én voltam az, aki elõször belekötött valakibe, és tett gúnyos megjegyzéseket, csak azért, mert egy apróságban nem egyezett a véleményünk. Én akkor is azt vallom, hogy egy színész élete sem könnyû, még ha nem is menti meg nap mint nap az emberek életét, mint egy igazi doktor:)

Ami meg a feltétel nélküli rajongást illeti: igen, David a kedvenc skót színészem, de több nem. Sose vennék fel egy ilyen pólót, nem készítenék rajongói oldalt (vagy lennék tagja egynek), esetleg emelnék oltárt Davidnek.

És továbbra is hálás vagyok, amiért eljátszotta a Doktor szerepét, és mivel örömet okozott õt látni 48 részen át, ezért én, buta, õrülten rajongó liba azt hittem, jót cselekszem vele, ha köszönetet mondok neki - mert miért is ne? Ettõl rögtön rám kell sütni az õrült rajongó jelzõjét?

Egyébként meg nem magát, Davidet szerettem a Doktorban, hanem a karaktert, akit megformázott - azt hiszem, vagyok elég inteligens hozzá, hogy a színészt elvonatkoztassam a szerepétõl.
És igen, sírtam, mikor elment, de ezt tudjuk be annak, hogy szerelmes vagyok belé, jó?
10/10
lany_l-lel 2010 jan. 08. - 19:08:45 10/10
(20/178)
Az egész abból indult ki, hogy én David öt évi munkáját köszöntem meg, nem pedig azt, hogy MENNYIT dolgozott egy évben. A mennyiség lényegtelen, egyedül az fontos, hogy öt évig plusz egy részig volt Doktor. Lehet velem vitatkozni, persze, és Petrapetrus jó okkal vetett ellent nekem. Csak kérdezem tõled, miért baj az, ha én öt, te és mások pedig (ha megteszitek) négy évet köszöntök meg Davidnek? Úgy sem fogja elolvasni, akkor pedig mi olyan nagy gond?

És hogy jönnek ide a technikusok? Davidrõl van szó, mert ez DAVID topikja, nem róluk! A technikusoknak meg van a maguk feladata - és ha már a buszt hoztad fel példaként, hadd mutassak rá, hogy az jórészt változatlan állapotban tûnik fel a részben, csak az elején kellett rajta dolgozniuk, utána hagyhatták ott és úgy, ahol és ahogyan volt. A trükköket úgy is számítógéppel vitték bele - biztos szegény CGI készítõknek is nagyon nehéz volt a feladatuk, ott ülni a légkondis szobában, és az egérrel kattintgatni; még talán a szemüket is elrontották közben. Davidet (és a többieket, akik ott dolgoztak) valóban ne sajnálja senki, hiszen csak az égõ napon dolgoztak, koncentráltak a feladatukra, míg a technikusok, a rendezõk és a cameramanok baseballsapkában vagy napernyõ alatt munkálkodtak.

Ami az általad említett többi színészt illeti, igen, õk is elfoglaltak, de hadd ne essen már szó róluk, ha egyszer ez nem az õ témájuk. Egyébként a sok munka néha a minõség rovására megy - azért is lesz vége egy csomó amerikai sorozatnak idõ elõtt, és lesznek egyes színészek munkanélküliek, mert a filmek és sorozatok közötti ide-oda ingázás a minõség rovására megy.

Szerintem David eddig remek munkát végzett, és a sorozat is hozta a formáját egy-két rész kivételével. Szóval kösz, David, mindazért az öt évért, ami alatt eljátszottad a Doktort, és azokért a filmekért és sorozatokért is, amit ez elõtt készítettél, és fogsz készíteni ezután!
10/10
lany_l-lel 2010 jan. 08. - 15:38:11 10/10
(19/178)
Igazad van, tényleg NAGYON könnyû lehetett elmenni Dubaiba meg Cardiffba, és eljátszani a Doktor szerepét... utoljára. Hiszen Davidnek kiskora óta az volt az álma, hogy egyszer eljátszhassa a Doktor szerepét, így bizonyára könnyen vette az akadályt, hogy alig három évad után elérje a korai vég - mert érzelmileg, ugye, egy cseppet sem megterhelõ lemondani valamirõl, amit (állítólag) nagyon szeretsz. Az is biztos, hogy jól esett neki a sok ezer font, amit "kemény" munkájával kereset, elvégre a pénz még a családja és a szerelme hiányát és pótolja, nem de?

Egyébként, csak úgy megjegyzem, egy színész munkája nem csak abból áll, hogy odaáll a kamera elé, és felmondja a szövegét. Ott van az olvasópróba, az igazi próba, aztán a forgatás, és a kamera addig forog minden egyes jelenetnél - amibõl akár több száz is lehet egy filmben -, amíg a rendezõ és forgatónyvíró, valamint maga a színész is meg lesz elégedve a végeredménnyel. És akkor ne is beszéljünk az utómunkáról: az utószinkronról, a vágásról, stb.-rõl. Ja, és mindez napi 8-10 órában, ami még négy rész esetén is megterhelõ - ezek egyenként 1 órásak, sõt az egyik 1 és negyed, ami majdnem felér egy igazi filmmel. És persze végig koncentrálnia kell, beleadni anyait-apait, hogy mint színész hiteles tudjon maradni. Ez néha a legjobbaknak sem sikerül teljesen.

És ha még nem említettem volna, David ebben az évben nem csak a 4 Doctor Who Specialt készítette el, hanem a hangját adta a Dreamland rajzfilmhez, valamin a The Sarah Jane Adventuresben is feltûnt. Ezek mellett pedig elkészítette a Hamlet filmváltozatát, a St. Trinian's 2-öt és a Glorius 39-et is - de ezek nem DW-sek, szóval ne is vegyük figyelembe õket.

Hát igen, tényleg rohadt könnyû egy éve volt, nem csodálom, hogy máris kint van Amerikában, és forgatja az új sorozatát:)