Caffee 2018 márc. 02. - 12:28:37
(8981/9141)
Ja és amikor HR hazaért, az a kék kesztyû volt a remegõ kezében, amit elõtte akkor vett fel, amikor egy fülkébõl felhivta Kevint, tehát nem akarta, hogy ujjlenyomat maradjon.
Hm.
Tehát amit eddig /5. epizóddal bezárólag/ tudok /tudunk/ az az, hogy Kevin HR kocsijában csókolózott HR-rel, HR utána találkozott Kevin feleségével, akkor még a bross rajta volt, majd Kevin még egyszer hazament, majd megint el és már nem volt rajta a jegygyûrû, mert anélkül találták meg már a holttestét. Akár még a fiatal kis dög is összefoghatott a feleséggel, hogy kikészitsék HR-t?
Na nem találgatok.
Még a 6.rész fent van a facebookon, utána nem tudom, hol nézzem, ha letiltották azt az oldalt. Igaz, hogy csak 3 napra.
Caffee 2018 márc. 02. - 12:19:18
(8980/9141)
Még az is elképzelhetõ, hogy valaki késõbb tette oda a brosst?
K. Judit 2018 márc. 02. - 12:15:27
(8979/9141)
Persze. Legalább egyszer mindketten hazamentek. Vagy csak Kevin ...
K. Judit 2018 márc. 02. - 12:13:58
(8978/9141)
Igen, az valószínû, hogy már elõre fizetett a lány, de ez még egy okkal több, hogy nagyon is titokban kellene tartaniuk - legalább a fõnökük elõtt.
Caffee 2018 márc. 02. - 12:12:51
(8977/9141)
Nyomozok:
A bross pedig még HR-en van azután, hogy csókolózott Kevinnel a kocsijában, utána találkozott még Kevin feleségével, még akkor is ott van rajta a bross. Hogy került ez Kevin kocsijába?
Ezek után kellett még vagy neki vagy a feleségnek találkozni Kevinnel, a kocsijában, hogy a bross odakerüljön. VAgy nem tudom.
K. Judit 2018 márc. 02. - 12:11:22
(8976/9141)
Igen, a fiatal lány alattomos, az vele a baj. Persze lehet azon vitatkozni, hogy mi a helyesebb, eleve szemétkedni, vagy csak "válaszul" szemétkedni.

Amikor Kevint behívták valami megbeszélésre, és ott állt egyedül egy tárgyalóban, a fiatal csaj, HJW azonnal lecsapott rá. Szerintem megérezte a feszültséget, ami Kevin és HR között volt egyenes adásban, és mindjárt beugrott neki, hogy utánajár. Neki semmi sem drága, hogy letaszítsa HR-t a Kilencórás székébõl. Pláne, kellemeset a hasznossal, ugye. De HR is észrevette, hogy forgat valamit a fejében, ezért küldte rá a fotós kolléganõjét (aki ezért késõbb egy új autót kapott cserébe). Plusz elkészítette a csapdát azzal, hogy telefonált valakinek, vigyék haza Kevint az interjú után, mert õ nem érzi jól magát. Ezt a lány végighallgatta, és nyilván azonnal be is jelentkezett, hogy majd õ hazaviszi. Nem tudta, kivel áll szemben. (Mi lesz ebbõl is késõbb, ha elkezd tanulni HR-tõl???)

A baleset, vagy haláleset, vagy gyilkosság éjszakája egy rémálom, még nem tudjuk, mi történt, óráról-órára kéne ismerni a sztorit. Egy biztos, nem egyhuzamban történt minden, azzal még talán nem árulok el nagyon nagy titkot, hogy Kevin közben egyszer haza is ment. Különben sem stimmelt volna, hogy hogyan találhatták meg már megint azt a nyomorult brosst, mindenképpen szerepelnie kellett mindkét kocsinak az este folyamán. Hiszen Kevin HR autójába ült be akkor este, a brosst pedig Kevin autója roncsában találták meg ....

Az autó kamerájával készült felvételek sajnos rossz kezekben vannak, és csak remélni tudom, hogy Kang (HR férje) meg tudta semmisíteni õket. A rendõrök azért nem találták, mert Kevin zsebre vágta, mikor egyszer HR kiszállt az autóból, de mikor megtalálták már nem ugyanaz a zakó volt rajta, mint korábban ....

Még csak találgatás, de HR-t talán nem is annyira a Kevin újralátása zavarja a legjobban, hanem, hogy ki a felesége. Ezzel választ kaphatunk egyrészt arra, hogy miért enged az autóban a férfinak, és esetleg arra is, miért tagadta le a rendõröknek, hogy ismerte õket korábban. Most elõször legalább egy kis idõre lenne szüksége, hogy gondolkodhasson. Ami pont nem jön össze neki. Ráadásul a nagy semmibõl elõbukkan az idõközben kiszabadult MW is, aki se szó, se beszéd leteszi az orra elé a csipet.

Lehet, hogy ezzel nyeri vissza a magabiztosságát, és gyûjt annyi erõt, hogy harcolni tudjon a Kék Házbeli állásért?
Caffee 2018 márc. 02. - 11:29:46
(8975/9141)
Itt a halott Kevin keze, jeggyûrû nélkül.
Mikor veszi le a gyûrût a házasember?
1. Ha megállapodtak abban, hogy elválnak
2. Ha a férfi nem akarja, hogy megtudják, nõs.
VAlami jelentõsége van, hogy ugy a férj, mint a feleség kezérõl eltünt a gyûrû.
Caffee 2018 márc. 02. - 11:26:14
(8974/9141)
Ja és nem tudom, feltünt-e, de sokat idõzik a kamera a cipõkön.
Amikor HR a késõbbi férjével találkozott, sportcipõ volt rajta, a férjén elegáns bõrcipõ. A férj ment lefelé, HR ment felfelé.
Aztán a férjére is sportcipõ került, amikor "lecsuszott', most viszont mindkettejükön elegáns bõrcipõ van, mintha a férj ujra feléledt volna és visszakerült volna a helyére.
Kiváncsi vagyok, lesz-e még szerepe a cipõknek.
Caffee 2018 márc. 02. - 11:09:58
(8973/9141)
Ja és a pasi, aki eddig a börtönben volt és HR_re emlékezett állandóan, kiszabadult.
Caffee 2018 márc. 02. - 11:07:43
(8972/9141)
Szerintem az a pasi, aki a fiatal lányért odavan a tv-nél szerintem bele van esve a lányba, aki valószinüleg már kihasználta ezt, azért is jutott elõrébb.
Bár ugye nem tudjuk, valójában milyen képességei vannak a lánykának, a taposásban kitûnõen teljesit.
Caffee 2018 márc. 02. - 11:04:26
(8971/9141)
Az 5. epizódban /most néztem meg/ el is mondta Kevinnek, hogy megnyugtatólag hatottak rá a szerelmük emlékei.

De most paff vagyok, hát megint csókolózott Kevinnel a kocsiban Kevin halála elõtt, senki nem erõltette és a férjérõl annyit mondott Kevinnek, hogy I need him - szükségem van rá.
Hát..azt sem értem, miért sértõdözött azért, mert a férje meg merte kérdezni, hogy mit keresett a bross Kevin autójában, ahelyett, hogy megkérdezte volna, hogy érzi magát???Szóval, a helyzet akkor a következõ, õ megmondta a férjének, hogy nem szereti, csak használja, még köszönni sem kell neki, rá sem kell mosolyogni soha, de a férjét érdekelje, hogy hogy van, mit érez, elvárja a férjtõl?? Amit a sajtónak elõadott a rendõrség elõtt nekem nem volt meggyõzõ, el nem tudom képzelni, hogy ilyen giccses, álságos nyilatkozattal beérnék a média emberei. Az pedig ellentmondásos, hogy õ elvárja, hogy az igazság minden részletét ismerjék meg, miközben õ maga a férjének és a rendõrségnek, sõt Kevin feleségének is csak az igazság egy-egy szeletét hajlandó elmondani. Pedig nem lenne annyira bonyolult - szerettük egymást régen, én kirugtam, mert nem láttam benne jövõt, most visszajött és bosszut akar állni, ennyi. Mit kell ezen ennyire titkolni?

Ez a fiatal lány mit kavar még a képben? Annyira nem szimpatikus, na õ a tipikus karrierista. Amikor kirugták, beszélgettek a folyosón HR-rel ahol HR kiselõadást tartott arról, hogy mi a célja, a társadalmi igazságtalanság megszüntetése. Ennek alapján arra gondoltam, hogy HR felismerte, hogy ehhez hatalomra van szükség és ezért akar felkapaszkodni, ez lenne persze a pozitiv forgatókönyv, eddig azt hittem, de most kicsit megbillent a bizalmam HR-ben.

Érdekes még, hogy a gyürüt Kevin is levette az ujjáról halála elõtt, ahogy a felesége is, aki aztán visszahuzta késõbb, ennek vajon van jelentõsége?

Ha a felvétel a kocsiból eltünt Kevin és HR utolsó találkozójáról, akkor az valakinél van és igy HR zsarolható vagy azért, hogy eltünjön a felvétel vagy azért, hogy megkerüljön.

Ezek voltak hirtelen a gondolataim a 4. és 5. epizód megnézése után.

Közben a facebookon olvasom, hogy letiltották azt az oldalt, ahonnan eddig néztem, bár még müködik, kis.sasianról szedte le.
K. Judit 2018 márc. 01. - 17:02:24
(8970/9141)
Még egy gondolatot azért hozzátennék az elsõ részhez, hogy szerintem egymás gyilkolása egy munkahelyen ennél valamivel finomabban megy az életben. Elõször is nevetséges azt mondani egy 35 év körüli nõre, hogy öreg. Elismerik, hogy õ a legjobb - egyelõre - de a korát már épp hogy csak nem a takarítónõ is az orra alá dörgölheti. Sajnálom, de nekem ez nem életszerû. Másrészt viszont én is tudom, hogy a fúrások és egy bizonyos személy elleni titkos tervek sem így mennek, hanem fû alatt, minél kevesebb cirkusszal.

Vagy rosszul játszik, vagy teljesen félreérti a szerepét az a pasi is, aki a fiatal nõt, HJW-t nyomja, ezt sem szokás ennyire feltûnõen. Nem szokás utálattal nézni arra, akit utálok, és szeretettel mosolyogni arra, akit a helyén szeretnék látni.

Aztán meg az esti vacsorán a sok nem eléggé halkan elhangzó megjegyzés HR házasságára, a férje munkájára, az is életszerûtlen, jó, hogy nem nevettek egyenesen a szemébe, hogy jé, te, aki tegnap még ügyész voltál, hogy süllyedhettél ilyen mélyre, hogy ma menekültek érdekeit képviseled? Nem szégyelled magad? Már tényleg csak ez hiányzott volna.
Szóval a való világban ezek a dolgok nem így mennek. A papucsállatkák talán így jobban értik .... - legalább hadd jegyezzem meg.

HR fõnöke viszont szimpatikus. Õ sem kertel, de nem bánt, nem aláz meg senkit. Egyszerûen csak a társaság érdekeit nézi, és ugye a NÉZETTSÉG bizony szent.
K. Judit 2018 márc. 01. - 16:38:38
(8969/9141)
Ez a fotó pedig a reptéren készült, amikor nekiment Kevinnek és megbotlott, õ segítette fel, itt is látszik a sebhely, nem emlékszem, hogy kaptunk volna erre valami magyarázatot. Mindenesetre figyelni fogok.
De ha öngyilkosság nyomait viseli a jobb alkarján, az jelentheti, hogy eléggé labilis alkat, és a szakítás annyira megviselte, hogy véget is akart vetni az életének. (Egy ilyen szeretõtõl óriási szerencse mielõbb megszabadulni.) Szerintem ebbõl csak annyi derül ki az eddigi történetben, hogy önbizalomhiányban szenvedett, és erre az is bizonyíték, hogy miért nem volt hajlandó eddig a médiának nyilatkozni. Persze eléggé kikupálhatta õt valaki azóta, mert interjú közben ebbõl semmit nem lehetett észrevenni, sõt, volt egy vacsora Thaiföldön, ott is elejtett néha kissé szarkasztikus, de éppenséggel jól passzoló, frappáns megjegyzéseket.
(Persze az a véleményem, hogy ezt tanulni nem lehet, vagy jön valakibõl spontán, vagy nem. Inkább leállítani nehéz, ill. megtanulni, hol szabad és hol tilos fitogtatni az ilyen tehetséget ...)
Nekünk elég volt csak annyit megmutatnia, hogy világbajnok golfozóként már kivívott magának elõkelõ helyet a társadalmi ranglétrán, és bizony nem fél szópárbajba keveredni egy Kanggal, aki eleve ezüst kanállal a szájában született.
K. Judit 2018 márc. 01. - 16:19:02
(8968/9141)
Ma megnéztem az elsõ részt újra, két új dolog tûnt fel, amire már nem emlékeztem. Amikor HR átmegy a sport osztályra golfos videókat nézegetni, észrevette, hogy a baseball sapkás sportolónak, aki ugye neki folyton háttal volt, van egy heg azt hiszem a jobb kezén. Ez egy pillanatra behozhatott neki valamit az emlékezetébe, de mindjárt bejött valaki, és abbahagyta a további kutakodást. Azt nem gondolnám, hogy felismerte a férfit, de valami fura lehetett neki.

Egyébként az elég jól megfigyelhetõ, hogy a volt szeretõje mindig valami idegesítõ stressz helyzetben kúszik be a gondolataiba még ennyi év után is. Már az elsõ részben kétszer is elõfordul.
K. Judit 2018 márc. 01. - 16:12:19
(8967/9141)
(Mellékes ugyan, de nagyon utálom, hogy engedi kitépni és újra rajzolni a szemöldökét .... be kellene húznia egyet a stylistnak, vagy a sminkesnek ....)
K. Judit 2018 márc. 01. - 16:03:50
(8966/9141)
Nem voltak házasok, de õk az együtt lakást már úgy értik, mintha. Egy év három hónapig laktak együtt, pontosan, többször is elhangzik.

Még nem derült ki számomra kristálytisztán, hogy ki a pasi a börtönben, én arra gyanakodtam, hogy a nõ bátyja, aki õmiatta követett el egy gyilkosságot.
Azt hittem, csak megvédte a lányt egy erõszakolótól (aki éppenséggel lehet, hogy valamelyik szereplõ apja volt - én EJ (Kevin felesége) apjának tippelem).
Szóval valószínû, hogy õ ártatlanul ült 19 évig (abban viszont nem vagyok biztos, hogy EJ ártatlan volt az ügyben). Az erõszak lehet a titok HR múltjából, amit az anyja is említett, már csak azt nem tudjuk, ki volt az igazi tettes, és hogy ki tud pontosan a dologról.

"Valami olyan történet lehet még a háttérben, hogy Kang apja valakit tönkretett, ami kapcsolatban lehet HR családjával és ezzel a sráccal?"
Erre nem tudok válaszolni, az öreg idáig összesen ha két mondatot mondott. Viszont ha õt bele akarnánk vonni a történetbe, akkor inkább az lehet, hogy Kang apja - valószínûleg fõügyész volt akkoriban - esetleg rájött, vagy csak gyanakodott arra, hogy a srác (MW) ártatlan, és inkább a lány (a fiatal HR) lehetett a tettes, de talán nem volt elég bizonyíték, a fiú pedig beismerhette a gyilkosságot. Akkor viszont ezért nem örül az após annak, hogy a fia pont ebbe a nõbe szeretett bele. Persze ez csak találgatás, de erre sincs igazán magyarázat, hogy miért utáltak eleve egy csinos, tehetséges riporternõt ...

Még ez az idõsebbik nyomozó (alkesz arc) is gyanús kicsit, nyilván szándékos, de elég öreg ahhoz, hogy valahol tudat alatt emlékezzen a nõre és lehet, hogy ég a vágytól, hogy bilincsben kivezethesse a munkahelyérõl.
K. Judit 2018 márc. 01. - 15:44:18
(8965/9141)
A pasit hívjuk Kevinnek, úgy egyszerûbb. Azt, hogy azt mondta HR-nek, hogy õ kezdte (mármint a nõ), az szerintem azt jelenti, hogy HR készíttette a fotósával a kompromittáló képeket, azért, hogy a szintén törtetõ (bár egyelõre még kissé óvatlan) fiatal kolléganõjével kitoljon, ami sikerült is, mert a lány szintén rosszban sántikált.
És a lány HJW elmondta Kevinnek, honnan származnak a fotók.

És a kezdésre "válaszul" készíttette a thaiföldi "légyott"-ról Kevin a lesifotókat, van neki is egy külön asszisztense erre a célra.

Arra emlékszem, hogy Kevin tette zsebre a brosst, de õ még aznap elintézte, hogy visszakerüljön a nõhöz. (Nagy spoiler lenne, ha leírnám, hogyan.)

(A golfosról csak annyit, amit Kevin felesége mondott egy késõbbi epizódban. Ha TW (a férj) az övé lehetett volna, Kevinre soha rá se nézett volna.)

Az biztos, hogy HR-nek eszébe se jutott volna folytatni a viszonyát Kevinnel, õ lezárta már az életének ezt a fejezetét. Sem Thaiföldön, sem a gyilkosság estéjén nem engedett neki, de sajnos a különbözõ fotók nem ezt mutatják...

A képen a fotós, Kevin embere.
Caffee 2018 márc. 01. - 13:53:07
(8964/9141)
Róla sem tudunk sokat, csak annyit, hogy a börtönben van és HR-re emlékszik vagy forditva.
Valami olyan történet lehet még a háttérben, hogy Kang apja valakit tönkretett, ami kapcsolatban lehet HR családjával és ezzel a sráccal.
?
Caffee 2018 márc. 01. - 13:19:52
(8963/9141)
Ja és még egy kérdés:
Ha házasok voltak Kevinnel, de nem regisztrálták, akkor miért ment vajon hozzá HR Kevinhez?
HR eGyébként megmondta Kangnak, hogy van barátja és azt is, hogy nem szereti õt.
De azért ott leskelõdött az elsõ találkozásukkor, hogy meddig bir várni Kang.
Furcsa egy nõ.
Caffee 2018 márc. 01. - 12:28:38
(8962/9141)
Ronda