Téma: Dexter

Ford Mustang 2011 dec. 03. - 21:59:27
(1087/1327)
Nem ér véget a Dexter
Nemrégiben olyan hírek terjengtek az éterben, hogy a hatodik évad lesz a befejezése a sorozatgyilkos történetének, ám itt a jó hír – folytatódik. A Showtime legalább még két évadot fog készíteni a Dexterbõl. A 3. és 4. évadok laposságát az ezt követõ 5. évad és a jelenleg is futó 6. teljességgel felülmúlta. Az állítólagos befejezés oka, hogy Michael C. Hall (Dexter Morgan) felrúgta a port a stúdióval, azonban ügyvédek segítségével sikerült csillapítani a kedélyeket. Azt azonban nem tudni, hogy M. C. Hall megkapta a kért egymillió dolláros járandóságát vagy csak a stúdió által kínált alapfizetését, ami 850. 000 dollárt tesz ki. Ezzel Dexter megdöntötte a legjobban fizetett sorozatszínész rekordját. Davis Nevins a Varietynek azt nyilatkozta, hogy nem tartja kizártnak a 7-8 évad utáni folytatást, ugyanakkor azt is kijelentette, hogy vélhetõen az elõbb említett két évad lesz a záróakkord a sorozatgyilkos történetében. Mindenesetre mindenkinek figyelmébe ajánlom a sorozatot. Az interneten nagyon sok sorozat kering, de nem tudok olyan series-t mondani, aminél a premier estéjét követõen már másnap idehaza is nézhetõ a rész. A 2006 óta futó sorozat az imdb.com értékelése szerint 9.2-s, ami sorozatban nagyon nagy szám. Dexter facebook oldalát pedig 10.413.300 ember kedvelte eddig. A Showtime kábalcsatorna minden vasárnap sugározza az új részt. Jelenleg 9 epizódot adtak le, így elég beteges módon, de karácsonykor fog véget érni a hatodik évad a This Is the Way the World Ends címmel.
10/10
Pickwick 2011 dec. 03. - 05:37:51 10/10
(1086/1327)
Igen, emlékszem. De egyszer arról is volt szó, hogy az a legfontosabb, hogy ne kapják el. Ezért is van a többi szabály. Na persze összességében ez jóval összetettebb dolog, fõleg ha hozzávesszük a ne ölj ártatlant.

A hatodik évadban is elõfordul, hogy nem értenek egyet, sõt lesznek még számodra (ill. azok számára akik még nem látták :)) izgalmas jelenetek. Gondolok itt arra, hogy olykor a Dexter-Harry dolog is elõtérbe kerül, pl. a múltkori részben is elhangzott köztük egy érdekes párbeszéd.
wrossi 2011 dec. 02. - 23:19:02
(1085/1327)
Ha jól emlékszem az 5.évadban elhangzott,hogy Dex legfontosabb szabálya az,soha ne ölj ártatlant.Ebben nem értettek egyet az apjával amikor az évad elején Lumen-t kellett volna kivonni a forgalomból.Persze ennek semmi jelentõsége nincs ha a szóban forgó srác nem ártatlan,viszont a sorozat szempontjából fontos tény,hogy Dex különb az apjánál.Ezt az apja is büszkén konstatálta hozzátéve,hogy soha nem csinál belõle vérengzõ pszichopatát ha ezt a tulajdonságát idõben felfedezi.
10/10
Pickwick 2011 dec. 02. - 21:49:48 10/10
(1084/1327)
Nézd, még kiderülhet a srácról, hogy az. :DD
Amúgy szerintem mivel az elsõ szabály a "Ne kapjanak el!" bizonyos esetekben kivételt tehet... Na persze felesleges ezen túl sokat agyalni, majd meglátjuk mi lesz.

Errõl eszembe jutott valami, ami kissé hasonló eset lehet, de spoiler lenne ha leírnám... A Get Gellart látva kíváncsi vagyok, most mit fog tenni, öléssel tesz-e pontot az ügy végére.
wrossi 2011 dec. 02. - 13:19:42 Előzmény Pickwick
(1083/1327)
Én még egy kockát se láttam a 6.évadból csak olvastam amit írtál,de úgy tudom Dex kizárólag sorozatgyilkosokat öl.
10/10
Pickwick 2011 dec. 01. - 05:07:02 10/10
(1082/1327)
Nekem nem tetszett annyira a se6ep09(?), Get Gellar címû rész. Egyrészt persze meglepõ és jó ez az újítás, hogy ilyen emberrel is találkozik Dex, de így ha jobban belegondol az ember elég érdekes... úgy értem van ami simán két emberes munka. Nem akarok most jobban belemenni és spoilerezni sem, de nekem ez annyira nem jött most be.
Az ezt megelõzõ rész viszont leírhatatlanul tetszett! Csak bele akartam nézni, mert már aludnom kellett volna, de nem bírtam abbahagyni, végig kellett néznem! :) Remélem a következõ rész(ek) is legalább ilyen jó(k) lesznek, mert amúgy nagyszerû sorozat, izgalmas, fordulatos, jól felépített stb. Szóval igyekszem megbarátkozni a történtekkel, és kíváncsian várom, mit hoz ki ebbõl Dex. :)

Egyébként engem az a gyakornok srác kezd egyre jobban idegesíteni, vagyis nem tudom eldönteni, hogy állok vele. Nem lepne meg ha a késõbbiekben úgy csavarnák ezt a szálat, hogy problémát okozna a srác Dexternek és aztán kénytelen lenne eltenni õt is láb alól. :D - Nem kell aggódni, ez nem spoiler, még SEMMI sem történt köztük egyszerûen csak eszembe jutott.
10/10
true.believer 2011 nov. 29. - 16:47:30 10/10
(1081/1327)
* ahogy annak sem örültem, hogy Ritát kiírták a sorozatból :(
10/10
true.believer 2011 nov. 29. - 16:45:16 10/10
(1080/1327)
egyszerûen zseniális ez a sorozat (most már a könyvekre is kíváncsi vagyok) :)
tegnap fejeztem be az 5. évadot, nem tudtam abbahagyni, mindig úgy lett vége 1-1 epizódnak, hogy utána meg akartam nézni a következõt, nem tudtam megálljt parancsolni :D :S remélem a 6. évad is van olyan jó, mint az eddigiek?!
az összes évad tetszett eddig (izgalmas volt egytõl-egyig, egyébként is a krimi mûfaj a kedvencem), de talán az elsõ és a negyedik volt a legjobb, fõleg, ha az évadzárókat nézzük
a legutóbbi Lumen-es szál eléggé megosztja a közönséget, szerintem jó volt (bár nem hinném, hogy ennyivel le van zárva ez a szál), ahogy annak sem, hogy Ritát kiírták a sorozatból :(
bár én annyira nem örültem ennek a szerelmi szálnak, talán azért is, mert túl korai volt Rita halála óta meg nekem Dexter és Rita volt az igazi pár, de ezt is megértem, miért volt így
a színészi alakításokról meg azt hiszem nem kell beszélnem :)
úgy belelendültem és "függõvé" váltam, hogy egy csomó kérdés van bennem, fõleg véleményeket, kritikákat olvasva...
_______________________________________________________

Lumen - "You've been my only way through this."
Dexter - "I guess we both met each other at the right time."
10/10
nuussi 2011 nov. 29. - 15:25:40 10/10
(1079/1327)
És még 5 napot várni kell a következõ részre. Hogy fogom én ezt kibírni?????
1aniko 2011 nov. 29. - 14:49:25
(1078/1327)
Egyetértek.És a 6/9! Most néztem és a vége teljes sokkhatás! Qrvajó
Duccs 2011 nov. 28. - 19:14:52 Előzmény Pickwick
(1077/1327)
Sziasztok! Eddig a 6. évad valami Isten Király. Rájöttem h feliratosan sokkal jobb:)
10/10
Pickwick 2011 nov. 24. - 01:18:13 10/10
(1076/1327)
Ja és az eddigi évadokhoz hasonlóan ezek is 12 részesek lesznek. "On November 18th, 2011, Showtime renewed Dexter for both a seventh and eighth season, each consisting of 12 episodes."
10/10
Pickwick 2011 nov. 24. - 01:12:00 10/10
(1075/1327)
"On November 18, 2011, it was announced that Dexter had been renewed for a seventh and eighth season." Ahh, én kész vagyok. :DD Nagyon várom!
Csak Rudy/Brian hiányzik még mindig... Most pedig a hatodik évad bizonyos részei után pláne.
wrossi 2011 nov. 18. - 22:14:19
(1074/1327)
Megnéztem az 5.évadot.
Nagyon sajnálom,hogy Julie csak egy évadot maradt - sokat dobott a szinvonalon - de legalább nem ölték meg a karakterét.
Deb nagyon jól szerepel ebben az évadban és olyan természetességgel jönnek belõle az ocsmányságok,hogy azt öröm hallgatni.Ritka,hogy egy ilyen szép nõ megítélésén nem ront hanem javít a trágárság,ez a szinkron érdeme is.
Nem tudom Julia Stiles nélkül érdekel-e majd a 6.évad,de ha igan akkor is nagyon fog hiányozni és szerintem Dex-nek is.
Ami miatt soha nem lesz a kedvencem a Dexter,hogy sok benne a köpönyegforgató,sunyi karakter akiknek a meglakolására csak vár a nézõ,de azért mindíg dobnak egy csontot és kinyírnak valami kevésbé fontos irritáló szereplõt.
10/10
tomsen 2011 nov. 09. - 18:33:00 10/10 Előzmény Darmoall
(1073/1327)
Szia!

Sajnos egy évet csúsznak a magyar nyelvû évadok az angolhoz képest. Legalábbis idáig így volt.
Én anno nem tudtam kivárni a negyedik évadot. Úgyhogy elkezdtem angolul. Nem bántam meg, számomra
angolul is élvezhetõ,sõt még talán jobb is. De ki hogy szereti.
Most a 6. évad 6. részénél tartok. Ez az évad is nagyon jól fel van építve. Úgyhogy csak ajánlani tudom.
Lesznek benne meglepetések bõven. :)

üdv Tomsen
Darmoall 2011 nov. 07. - 12:36:40
(1072/1327)
Sziasztok! Szakmámból eredendõen egészen jó kis sorozat, persze vannak benne hibák és nem kifejtett részek, hogy ne legyen eme alkotás tökéletes sorozatgyilkos oktató sorozat, de a pszichológiai részek meglepõen hitelesnek bizonyulnak a többi sorozathoz képest. Lenne egy kérdésem hátha ti jobban beleástátok magatokat. Szinkronosan nem tudjátok mikorra várható kb a 6. évad itton ? Nagyon várom, és tudom feliratosan elérhetõ, de ízlés kérdésén alapozva nekem a szinkron dexter hang jobban bejön, persze sok filmet feliratosan eredeti hanngal szeretek. Ha valaki tud kbre választ nagyon megköszönném!

Szép napot mindenkinek!

UI.: A Ritás vélemény nyílvánítás elég erõs volt :DD Tudod ha valakinek neurotikus személyisége lesz a múltjából fakadóan, a félelem veszi át a személyiség felett a szerepet. Rita mezsdjéje képlékeny volt indentitás zavaros az elõ évadokban, amikor dexter által rendezõdtek a dolgai, kiegyensúlyozottabb lett, de a félelem még mindíg ott volt benne, hogy a rossz múltja kíséri átok szerûen és átélheti, mégegyszer megtörténhet ha nem figyel. Továbbá a gyerekkel is nõtt a felelõsség terhe ami az ilyen negatív felfogásból eredendõ gyenge személyiségek rémálma. De a sztori elõre haladtával Ritával nem lesz több gondod....
10/10
COCCOLINOMACIKA 2011 okt. 31. - 07:37:55 10/10 Előzmény Moldávia bánata
(1071/1327)
Imádtam az 5. évadot,részrõl részre több izgalmat hozott.Számomra a legizgalmasabb rész a végkifejlet volt, amikor Debra megtalálta Jordan hulláját, és több mint nagylelkû ajánlatot tett Dexteréknek- nem tudván ugye, kik rejtõznek a fólia takarásában...
Meddig kell várnunk a 6. évadra?
Moldávia bánata 2011 okt. 28. - 16:16:32
(1070/1327)
A Viasat6-on most lesz az évadzáró rész! (Mármint a tavalyi évadé!)
Tömören összefoglalva: eddig nagyon klafa! Szegény -- SPOILER ON: Robotzsaru kimúlt Dexter által :SPOILER OFF--, de a poén csak most következik majd! :)
Moldávia bánata 2011 okt. 28. - 16:14:27
(1069/1327)
Még csak ott tartasz? :D
andesz89 2011 okt. 28. - 16:11:21
(1068/1327)
nekem is tetszik a 6.évadat.bár már a 4. részben nagyon sok volt számomra a vallásos szöveg de ettõl eltekintve egyre jobbak a részek,tart valahova a történet.