Téma: Dexter

jonny0575 2013 okt. 17. - 18:10:50
(1267/1327)
Valaki meg tudná mondani,hogy a tv.-ben megy még a sorozat,és ha igen melyik csatornán??
Köszönöm!!
10/10
lotto 2013 okt. 17. - 11:58:25 10/10 Előzmény Dr. Apafej
(1266/1327)
Zseniállis sorozat volt, láttam már rosszabb befejezést is! Egyszerûen így akart eltûnni a világ elõl, a szerettei életét védeni ezzel.[Már aki még megmaradt!:)]

Másfelõl így is lezáratlan maradt és van esély a folytatásra-->meggondolja magát és visszatér Dex..!
Dr. Apafej 2013 okt. 02. - 06:26:00
(1265/1327)
****SPOILER****

Hát ez a befejezés, rém gyenge volt... Jó oké, nem minden történet végzõdik happy enddel, ezt aláírom, de ezt a hurrkiánnal is be lehetett volna fejezni, hogy megtalálják a roncsot, és kész... Dexter is f*ckin' dead. Ennyi. Nem az, hogy elmegy faiparosnak, és újkori angol Lord szakállat növeszt. Bár én kis naív azt vártam, hogy boldogan élnek Hannah-val és Harrisonnal Argentínában. Úgy szépen be lehetett volna fejezni ezt az egészet, már bocsi, de amennyit sz*pott addig Dexter, bõven megérdemelte volna a boldogságot a családjával.


****SPOILER VÉGE****
10/10
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 28. - 11:56:42 10/10
(1264/1327)
ui: hát az vogel valami rém ocsmány karakter volt, mind a külsejérem, mind bedig a személyiségére értve.
10/10
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 28. - 11:55:12 10/10 Előzmény Sz Peter
(1263/1327)
Mély és szomorú egyetértés.
10/10
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 28. - 11:54:35 10/10
(1262/1327)
SPOILER

Melyik tetves patkány író, találta ki ezt a véget?
Igazán fos lett az évad és sorozatzáró rész.
***moderálva***
10/10
Marcipáncica_ 2013 szept. 25. - 22:11:43 10/10 Előzmény Catharin
(1261/1327)
SPOILER S08

Amit írsz az szerintem több ponton is sántít.
1. korábban azért nem halhatott meg, mert ahogy mondta: Harrison nem nõhet fel nélküle, apa nélkül.
kérdem én: és most? ez nem volt szempont?
2. a szerettei boldogsága? :D ne már! Hannah nagyon boldog lehetett azzal a tudattal hogy az egyetlen ember aki ismerte, megértette halott.
3. Harrisont rábízni egy (akárhogy is nézzük de) sorozatgyilkos nõre??? Ennyire nem lehet valaki hülye.

A nagy probléma az volt ezzel a befejezéssel hogy nem voltak elég tökösek az írók befejezni. Normálisan befejezni.
A favágásnál már az is jobb lett volna ha írnak neki egy giccses happy end-et, ha már az egész évad egy kaotikus szappanoperává sínylett alapon.
De az igazi a tényleges dráma lett volna. Abbahagyni a hurrikánba hajózással. Vagy egy nagy-nagy lebukással... stb.
Sz Peter 2013 szept. 25. - 09:55:46 Előzmény Catharin
(1260/1327)
SPOILER S08

"a saját boldogsága elé helyezte a szeretteiét"?

Naja, a húga meghal és a fia és Hannah is baromira boldogok lehettek miután halottnak hitték. :(
Meg ez a "belehajózokahurrikánba" ja de mégsem, hanem elmegyek favágónak mint Wolverine. :P

Na de ok, nem vagyunk egyformák, én nem ezt vártam. ;)
10/10
Catharin 2013 szept. 25. - 07:40:21 10/10
(1259/1327)
Spiler

Miért mit vártál,hogy a végén boldogan él míg meg nem hal?
Ugyan már!
Már a 42.percben tudhattuk,hogy itt bizony nem az lesz a vége. Hiszen,ha figyeltetek Dexter ezt mondja: "Bármennyire is tettem az ellenkezõjét,mindig is azt akartam,hogy olyan legyek ,mint mások.Hogy érezzem,amit õk.De most,hogy tudom milyen érzés,már nem akarom!" Aztán pedig a legvégén levonja a következtetést, hogy mindenki akit szeret miatta hal meg.Szóval igenis a karakterfejlõdés tökéletes volt, a saját boldogsága elé helyezte a szeretteiét! Egy ilyen pszichopatának nem lehetett volna olyan véget írni,hogy elköltözik a kisfiával és a nõjével boldogan.a-á. akkor az egész sorozat vesztett volna jó pár pontot a szememben...
Sz Peter 2013 szept. 24. - 22:06:28
(1258/1327)
SPOILER S08 Befejezõ rész!


"nem olyan rossz zárás"?

Ennél elcseszettebbet még nem láttam. Az egész sorozatot Dexter karakterfejlõdése vitte elõre, aztán a végén az egészet kidobták a kukába.

A stáblistában ki sem írták annak a kretén(ek)nek a nevét aki ezt így összehozta. Nem is csodálom. :)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 24. - 18:27:08 10/10
(1257/1327)
nem lesz folytatás, Dexterrel meg pláne hogy nem!!!

SPIN-OFF lesz :D
mushi 2013 szept. 24. - 17:52:08
(1256/1327)
**** SPOILER! ****

el se hiszem, hogy vége. ma néztem meg az utolsó részt, mert így kicsit tovább tudtam húzni az egészet. bevallom, egyáltalán nem erre számítottam. rengeteg helyen láttam, olvastam találgatásokat, hogy dexter lebukik, feladja magát, örökre börtön vagy inkább villamosszék, más öli meg hasonló módon, ahogy õ tette azt másokkal. még olyan videót is találtam, ahol a színész beszél arról, hogy szerinte dexternek "viccesen" kéne meghalnia. de hogy ez lesz a vége..
a nyolcadik évad kicsit más volt, mint a többi, ezt a többi hozzászólásból is láttam. dexter végre lelkitársra lelt, majdnem egy tanítványra is, és egy olyan személyre, aki a kezdetektõl tudott a mivoltjáról. ezáltal kicsit megszûnt az a légkör, hogy csak mi, nézõk tudunk a sötét oldaláról. (na meg persze deb.) az agyküldözgetõ, fejszétvágó (nem fejszét vágó, hanem fej-szétvágó) gyilkos is érdekes volt, meg az is, hogy mennyire passzolt pár gyilkosság zach-hez, holott õ viszonylag ártatlan volt. saxon nem szarozott, jól összekavarta a dolgokat, hol fejeket nyirbált, hol simán csak összeverte az áldozatot. az is tetszett, ahogy megismertük. ki gyanakodna egy jóképû, kedves fiatal srácra, aki épp randizik a szomszéd lánnyal? még dexter se.
ami az utolsó részt illeti... nem azt mondom, hogy csalódás, mert kb az összes részt hihetetlen nagy figyelemmel néztem. inkább szomorúság, hogy véget ért, és valahogy máshogy, ahogy gondoltam. meg ahogy sokan gondoltuk. deb halála.. aki azt mondja, tudta, vagy sejtette, az hazudik és festi magát. ezt aztán marhára nem lehetett sejteni. na ott könnyeztem elõször. mikor dexter bement hozzá, akkor gondoltam, hogy ki fogja húzni a csövet... saxon megölése jó volt, tudom, most keresni kéne egy okot, hogy miért nem hagyományosan ölte meg, vagy többször is beleszúr, de nyilván így zárult le a történet. nincs több gyilkosság, új élet van. a legeslegvége pedig.. nyitva hagyták, és? bármi is lenne ezután, egyáltalán nem lenne ugyanaz. már csak vontatott lenne, hiszen vége az igazi, régi dexternek. a lezárás viszont csodás volt, ahogy belenéz a kamerába, aztán kép elvág, zene. és az ember csak nézi, ahogy pörögnek a nevek, megy az ismerõs zene, és elmorzsol egy könnycseppet, na persze nem azt a hannah-féle buenos aires-i valamit, és tudja, ennyi. kezdjük elölrõl.
10/10
Pickwick 2013 szept. 24. - 16:00:28 10/10
(1255/1327)
*** SPOILER 8/12 (legutolsó rész) ***

Elolvastam az utolsó pár hozzászólást, én egy kicsit más véleményen vagyok. Nekem tetszett ez az évad is, számomra volt ennél gyengébb. Tetszett Vogel karaktere is (kisebb kivételekkel), és Saxon-nal sem volt bajom, bár tényleg jobb lett volna, ha többet kihoznak belõle. Mondjuk ha a profilját, a múltját nézzük, akkor eléggé behatárolt, de azért meg lehetett volna oldani. Sajnáltam, hogy Zach is meghalt, kíváncsi lettem volna, hogyan alakul a mester-tanítvány vonal. De hát ez van...
Ma néztem meg az utolsó részt (kétszer), még most is alig hiszem el, ami történt! Tudni kell, hogy nálam Dexter is többet szokott sírni, de ezt a részt szinte végigbõgtem. Akkor kezdtem el sírni, amikor megláttam Joey-t sírni, amikor kiderült, hogy Debránál komplikációk léptek fel. Onnantól a maradék kb. 20 percet végig sírtam. Engem is meglepett a dolog, és kicsit vicces is volt, mert közben ugyanúgy magyaráztam magamban, hogy bizonyos jeleneteket miért így oldottak meg. Mondjuk számítani lehetett erre a befejezésre is. Igaz engem eléggé meglepett, hogy Debra meghalt, ráadásul így, olyan szomorú - de imádtam az egészet. Szerintem egyébként jobb így, mintha meghalt volna Dexter is, vagy ha rács mögé kerül. Mondjuk szerintem logikusabb lett volna ha végül Hannah-hoz és a fiához megy, de így drámaibb volt, illetve ha azt vesszük, hogy mit érezhetett, akkor érthetõ döntés volt.
Volt egy pillanat a hajón, amikor már azt hittem, hogy öngyilkos akar lenni, de számomra az teljesen hiteltelen lett volna, jobban örülök a "remetének elvonulós" befejezésnek.
Azt a jelenetet imádtam még, amikor Saxon megölése után átváltott "riadt arcra". Meg amikor és ahogyan megnyomta a "hívógombot". :D

*** SPOILER 8/12 (legutolsó rész) ***
10/10
Viktor6665 2013 szept. 24. - 14:57:14 10/10
(1254/1327)
Nekem túl szomorú lett a vége:(

*spoiler*

Jobban járt volna Dexter, ha meghal, mégis hogy kezdhetett új életet ennyi fájdalommal? Elvesztette az egész életét, a húgát saját maga temette, Hannah és Harrisontól saját magát távol tartja, a munkáját soha nem kaphatja vissza, még a gyilkolásról is le kell szoknia. Mi értelme így az életének?
Úgy tudom világosan megígérték, hogy a 8.évad lesz a lezárás, és mégis hagytak egy ilyen kiskaput a folytatáshoz. Remélem csak azok kedvéért, akik sajnálták volna, ha Dexter meghal(én jobban sajnálom, hogy életben maradt) és nem kezdenek bele ezek után egy új évadba.

*spoiler*
Colo 2013 szept. 24. - 14:05:57
(1253/1327)
Lehet, hogy szigorú, de roppan udvarias, írhattam volna azt is, hogy a 8. (utolsó?) seria egy nagy 0, hopp csak leírtam.:) Ez a mûvecske is csak egy kereskedelmi termék, amirõl már nemcsak a sokadik bõrt húzták le, hanem még ki is csontozták. Számomra a 5. seria vége kerek és "szép", onnantól kezdve mélyrepülés az egész, és egyre inkább valami latin-amerikai sorozatra hajaz, némi vérrel.
10/10
Catharin 2013 szept. 24. - 13:22:43 10/10
(1252/1327)
Végül is maga a befejezés elmegy,nem olyan rossz zárás.

spoiler

maximum az nem tetszik,hogy hagytak egy kis kaput a folytatásnak. legjobb befejezés az lett volna,ha kiderül minden Dexterrõl, én az írók helyében már az elõzõ évadban lebuktattam volna Dextert. és ez az utolsó a menekülésrõl,elkapásról ,ítélethozásról szólt volna.na de nem én vagyok az író sajnos:D
örülök,hogy nem happy end lett úgyhogy ezért mondom ,hogy végül is a lezárás még jó is,mert lehetett volna rosszabb.már a végén azért rágtam a körmeimet,hogy nehogy valami "és boldogon élnek míg meg nem halnak" vég legyen,mert akkor idegbajt kaptam volna xD
szmori 2013 szept. 23. - 23:28:43
(1251/1327)
SPOILER

Az utolsó évad borzalmas volt, szenvedés volt miden egyes rész. Klisé klisé hátán, ez a Saxon nagyon rossz karakter volt az eddigiekhez képest (Trinity meg a többi rosszfiú) , egyedül Dr. Vogel felbukkanása volt érdekes.
De a mellékszereplõk jelleme is hová tûnt? Angel egy közhelyeskedõ, érzelgõsködõ puhapöcs, Masuka is béna volt végig ebben az évadban, hová lett a humor az irónia. A fõszereplõk jellemérõl nem is beszélve.
A vége meg összecsapott, unalmas, kiszámítható, olcsó. De igen, meghagyták a kiskaput, hogy lehessen folytatni.
Azt a jelenetet, hogy Hannah egy fél könnycseppet elmorzsol Buenos Airesben a kávézóban, inkább hagyták volna ki.
10/10
Marcipáncica_ 2013 szept. 23. - 22:59:30 10/10
(1250/1327)
Próbálom Spoiler nélkül.

Ez a befejezés feltette az amúgy is rossz utolsó évadra a koronát. Nem merték meglépni azokat a zárásokat amiket meg lehetett volna, és meg kellett volna. Még az is elfogadható lett volna, hogyha az utolsó 2 percet lehagyják. De így.... :(( Csalódás. Sajnálom, mert az egyik legjobb és legkedvesebb sorozatom volt évekig. Méltóbb befejezést érdemelt volna.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 23. - 22:29:40 10/10
(1249/1327)
Nem lesz folytatás. Csak spin-off. De hogy kivel arról fogalmam sincs...ezután a zárás után. o.o Én csak kicsit vagyok csalódott. Hát hiányozni fog a sorozat, de jobb is igazából hogy vége.
10/10
Maximus Decimus 2013 szept. 23. - 21:16:44 10/10 Előzmény Dior_Tenshi
(1248/1327)
FIGYELEM:Akit érdekel a vége az ezt ne olvassa!!!

Nem annyira gáz a vége mert meghagyták az esetleges folytatás lehetõségét. :-)