lizards 2007 aug. 16. - 10:56:24
(63/283)
Néhány hete láttam a filmet, de csak a barátnõm kedvéért néztem meg.
Hát mit mondjak!? Végig szenvedtem! Ez valami iszonyatos volt!
Tele van a film olyan túlzásokkal, ami már szánalmassá teszi az egészet.
Persze ez izlés kérdése, biztos sokaknak emiatt tetszik, én speciel utálom az ilyet. Tény, hogy látványos, de a történet szerintem nagyon gagyi!
"Sajnos" a filmészítõk kezében olyan eszköz van, mégpedig a számítógépes grafika, ami nem teszi szükségessé a jó sztorit, mert összedobnak egy akciókkal teletûzdelt filmet és a nép úgyis betódul a mozikba! B.W. hányszor menti még meg a világot és hány halálos sérülést és zuhanást úszik még meg apróbb karcolásokkal? Remélem ez volt az utolsó!
vipNoLF 2007 aug. 15. - 22:17:55
(62/283)
Sziasztok!

Szerintem irtó jó lett a film. Parádés, akciódús, egész jó poénokkal. Izgalmas, ahhoz képest, hogy már lerágott csontnak indult a "die hard" név, nagyon sokat kihoztak belõle. A történet baromira el lett találva, akár meg is történhetne. Persze vannak tulzások, pl. a repülõgép, dehát mozifilmrõl és látványról van szó, nem pedig lehetséges "valóságszituáció" feldolgozásáról. Mellesleg ahogy a technika áll, lehet hogy csak évek kérdése, hogy ilyen repülõgépek rohangáljanak az armyban:-)
Most hétvégén megnézem moziban is, kiváncsi vagyok a jelenetek hangzására.

Amennyiben valóban lesz ötödik része, szerintem Bruce nélkül nem lesz az igazi. Szkeptikusan fogadnám az biztos. Olyan lenne mint a Star Wars ûrhajók nélkül.
7/10
Alternat 2007 aug. 08. - 00:26:04 7/10
(61/283)
Pedig ez sehol sincs szerintem a 2. vagy a 3. részhez képest. Ha nem láttad õket, akkor feltétlen korrigáld ezt a dolgot. :-)
Bov 2007 aug. 05. - 13:14:41
(60/283)
Nekem tetszett, deh hallottam, h lesz 5. rész, ahol a lánya lesz a fõszereplõ.. biztos megölik az apját, és bosszútáll.. Voltak benne túlzások, deh azért meg lehet nézni, és Bruce még mindig jól néz ki :)
leahla 2007 júl. 22. - 20:22:45
(59/283)
bizony :) és hát nincs die hard Bruce-os zsörtölõdés nélkül :) mégis milyen akcióhõs az aki csak úgy dalolva, felhõtlen jókedvvel menti meg a világot... gúny nélkül :P
7/10
Alternat 2007 júl. 18. - 23:58:21 7/10
(58/283)
Sikerült megnéznem.
Úgy ültem le, hogy már elõre féltem, hogy egy tele vizulyáliseffektezett izét fogok látni. Végülis aztán igazam lett, de ami a lényeg, hogy élvezhetõ volt a film. Bruce Willis ennél jobb szerepet soha az életbe nem kaphatott volna mint John McClane. Mindegy hogy hány éves, mindegy milyen formában van, ezt a karaktert fantasztikusan hozza.
De még BW-tõl függetlenül is, nekem végig hiányzott az egész filmbõl valami, amitõl "Die Hard" lesz. Nem tudom leírni, hogy mi volt az, de hangulatban és cselekményben meg se közelítette az eddigi Die Hard részeket.
Szóval ez egy jó akció film volt, olyan történettel és megoldásokkal, ami egy akció filmhez jó, de az elõdjeihez viszonyítva sajnos gyenge lett.
cucu69 2007 júl. 16. - 12:37:31
(57/283)
Tényleg az!! Köszi!! A youtube-on már rá is kerestem. Mégegyszer kösz! Hello
cucu69 2007 júl. 15. - 16:56:19
(56/283)
Hello! Én igazából a harmadik résszel kapcsolatban írok. Abban volt egy zene, amit nem találok sehol. Gondoltam ti hátha tudtok segíteni. Ilyen szimfónikus szerû volt, talán akkor amikor a billenõs kocsikkal mentek le az aranyért, meg még jópárszor szólt azért a filmben. És pénteken a Simpsons-ban is benne volt. Ha valaki esetleg tudja, hogy mirõl beszélek, az igazán segíthetne. Köszi szépen. Hello
Lasagne 2007 júl. 15. - 15:20:25
(55/283)
:) ja értem így más
Lasagne 2007 júl. 15. - 10:34:22
(54/283)
Fásult?:)) hát nemtom sztem nem.
Sztem jó film de a végén az a helikopteres rész(persze-persze jelenetek).....na ezeken jót lehet nevetni:)
Bruce kis hamiskás mosolya is megvolt ,anélkül meg nem lenne õ ugyebár!
A látvány is ott volt!(alagutast is jól megcsinálták)
nekem 10/7.5
leahla 2007 júl. 15. - 00:11:04
(53/283)
fásult és öregedés??? Leszedett autóval egy helikoptert, lerombolt egy feljárót egy kamionnal és egy vadászgép segítségével... :) Ok, kaszkadõrös munkák, de azért az utcán végig kellett futnia :D
Atish 2007 júl. 13. - 12:28:25
(52/283)
sztem az a legnagyobb hiba benne hogy a lépcsõn leguroló ember meghalt, ezt asszem az elsõ részben is elõtték. De Bruce azért hozta formáját, talán egy kicsit fásultnak tûnt, ezt fogjuk az öregedésre
Zotyipotyi 2007 júl. 12. - 23:27:22
(51/283)
Ööö, bocs, de ha te pont ezen akadtál ki egy ilyen filmen...
Bruce Willis nélkül csak egy nulla, tucat, parasztvakító (ne vegye senki magára) hollywoodi akció film lenne, amelybe belezsúfolták az akció filmek leglátványosabb és egyben leghihetetlenebb kliséit. pl nekem a Missison Impossible 3-ra emlékeztetett, csak hát Willis fény éveket ver, a MI3ban 100 vagy mittomén hány perc alatt mindössze két arckifejezéssel operáló Tom Cruise-ra
johnnyjungle 2007 júl. 12. - 18:50:28
(50/283)
OK, igazi városi akció, van benne kis sci-fi is az IT miatt, meg káoszelmélet, meg poén is...
De a drágám is, én is bebambultunk ugy másfél óráná, szerintem lehetett volna nyugodtan 20 perccel rövidebb a film...sokkal jobban megettem volna..

De tényleg jó film, és hibát is igazán csak egyet találtam benne, nem voltam szigorú:

Mikor felrobban a szomszéd szoba, õk meg egy szekrény mögött az ajtótól 1m-re túlélik, és MÉG A FÜLÜK SEM VÉRZIK.
Szerintem ez hiba egy ilyen (profi) filmben...
Atish 2007 júl. 11. - 08:52:26
(49/283)
Az elmúlt évek legjobb akciófilmje, a valószerûtlen részeket pedig Bruce miatt elhiszem!
DRusza 2007 júl. 06. - 17:46:38
(48/283)
Az Internet Movie Database nem egy Wikipedia, hanem ellenõrzött forrás, így az az adatbázis, amely a forgalmazók által közölt adatokat is tartalmazza ma hivatalos forrásnak számít, legalábbis a mozifilmek tárgykörében.... De ha tudsz jobbat, akkor ne legyél szégyenlõs és írd meg nekünk!
mde 2007 júl. 05. - 01:55:02
(47/283)
Nem kell ennyire fennakadni a cimen. Az amerikai cim a hatterinfo szerint New Hampshire allam mottojan alapszik (Live Free or Die), de a forgalmazok ugy gondoltak, az europai piac (es a vilag tobbi resze) nem venne a lapot, ezert itt Die Hard 4.0 cimen kerult a mozikba.

Egyebkent most jovok a mozibol, es en az "akciofilmnek elmegy, de nem az igazi die-hard-feeling" taborhoz csatlakoznek. ...Csakazertis kimondom: nem tetszett. Sajnos ahogy azt korabban tobben megfogalmaztak elottem, tuleroltettek kicsit a vizualis vonalat (foleg a vege fele), es nem foglalkoztak annyit a tortenet es karakterek kidolgozasaval, T.Olyphant, mint "fogonosz" peldaul helyenkent mosolyt csalt az arcomra.
DRusza 2007 júl. 04. - 16:54:48
(46/283)
Die Hard 4.0 Denmark / Finland / Japan / UK / USA (working title)
Die Hard - Vivere o morire Italy
Die Hard 4 USA (working title)
Die Hard 4: Die Hardest USA (working title)
Die Hard: Reset USA (working title)
Die Hard: Tears of the Sun USA (working title)
Die hard 4 - Legdrágább az életed Hungary
Die hard 4 - Retour en enfer France
Poly skliros gia na pethanei 4.0 Greece
Smrtonosná pasca 4.0 Slovakia
Smrtonosná past 4.0 Czech Republic
Stirb langsam 4.0 Germany
Umri muski 4.0 Serbia
Vis libre ou crève Canada (French title)
Visa hing 4 Estonia
Zor ölüm 4.0 Turkey (Turkish title)
DRusza 2007 júl. 04. - 16:48:57 Előzmény benkewood
(45/283)
Hát még ez a víz se volt tiszta, inkább akkor csak hivatalos forrásból:
<a target="_blank" href="http://imdb.com/title/tt0337978/" title="http://imdb.com/title/tt0337978/">imdb.com</a>
kissofdeath 2007 júl. 04. - 16:08:55
(44/283)
mint akciófilm nagyon ott volt. nagyon élveztem. viszont nekem se hozta vissza azt az igazi die hard feelinget és rengeteg volt benne a hiba "sérülés" fronton. pl. mikor elcsapta a tyúkot a kocsival... de hát azt hiszem ez még elmehet :)
jó sok volt benne a hatás-vadász elem... nem tudom a tv-ben mennyire lesz élvezetes. ezt moziban kell látni!