5/10
kambekk 2013 febr. 23. - 13:58:09 5/10
(186/366)
Egyestés középszar film. Az egyetlen ami elviszi a hátán, azok a budapesti jelenetek.
10/10
jozsi86 2013 febr. 23. - 13:09:40 10/10 Előzmény Forelly
(185/366)
Egyet értek veled! Bruce Willis hozta a szokásos formát. A beszólások és a fordulatok tetszenek, a részletek kidolgozása viszont elmaradt. De ettõl még élvezhetõ a film. Amúgy szerintem 10-bõl 3 ember azért szólja le, mert a többség ezt teszi.
2/10
Kulcskészítõ 2013 febr. 23. - 12:04:30 2/10
(184/366)
Hát, nehéz magamhoz térni a kábulatból... de az biztos, hogy ilyen rém gyenge eresztést régen láttam. Írom ezt egyébként úgy, hogy imádtam az elsõ három részt (legalább egy tucatszor láttam mind), és még a negyedik is lecsúszott vagy háromszor. És írom ezt úgy, hogy ebben az epizódban úgy két másodpercre premier plánban láthat engem a világ :-) De akkor is... lassan kérdem: m i a j ó i s t e n v o l t e z ?

Innentõl SPOILER

Már sokan írták, de én sem tudok mást tenni, így hát ezzel kezdem: nem tudom megemészteni, hogy gyakorlatilag kiherélték John McClane karakterét. Oké, már a 4. részben sem volt sem cigi, sem másnaposság, és a szarkasztikus humor is eltûnt valahová, de ott még legalább véletlenül került az események sodrába, itt viszont önszántából megy a balhé elé. Hol van az az átlagember, a megsérülni is képes, csibészes zsaru, akit minden kisiskolás játszott a szünetekben, amikor a Die Hard 1 és 2 elõször volt elérhetõ a kalóz videókon úgy huszonegy-két éve? Ráadásul azt kell látnom, hogy McClane mintha élvezné a gyilkolást. Na ne már...
A másik; nem tudom, hogyan történt, de a filmbõl valahogy kimaradt a fõgonosz. Legalábbis kénytelen vagyok ezt hinni, mert az a táncos lábú valaki, meg a "meleg tejtõl alszom el" kisugárzású nõcike egy normálisabb Die Hardban még a fõgonosz jobbkezének is halovány lenne. Ha ezt a zakót Sebastian Kochnak szánták, alaposan elnézték. Ilyen gyenge, vértelen gonoszt régen láttam.
Forgatókönyv lehet, hogy volt, de az még az elején elveszhetett, aztán biztos úgy gondolták, ha sokat lövünk és robbantunk, az is elég lesz, plusz még meglengetünk olyan dolgokat, mint atombomba, plutónium, meg ellopott fájlok, aztán ez így jó is lesz. Szóval hogy jutott ez el a megvalósításig? Csak úgy tudom elképzelni, hogy Skip Woods forgatókönyvíró lerakta a filmmogulok elé a kész szkriptet, de mivel a munkaidõnek éppen vége lett, a balgák elõvigyázatlanul ott hagyják a sztorit az asztalon. Éjjel pedig egy csúnya Asylum-ügynök benindzsázik a szellõzõjáraton, és kicseréli a saját forgatókönyvükre az eredetit, miközben egy percig azért töpreng, hogy most a Gyilkos óriáscsótányok 4-et hagyja ott, esetleg a Titanic 3-at, de aztán úgy dönt, jó lesz ide a Nagy plutóniumbalhé Moszkvában címû szösszenet is. És lõn, meg is valósult...
Esküszöm, a forgatáson fogalmam sem volt még, mi lesz ebbõl, igaz nem is láttam belõle sok mindent, de ez a végtermék azért erõs gyomros volt... szóval vagy hozzák vissza John McTiernan rendezõt, vagy soha többé senki ne rendezzen Die Hardot. Ha nem Bruce Willis lenne a fõszereplõ, és a címet mondjuk lecserélnék mit tudom én, Halálos gengszterbosszúra, minden további nélkül elmenne egy Steven Seagal filmnek, õ úgy is bevállal a pénzért minden ótvart, amire csak felkérik.
Fájó szívvel, mint nagy-nagy Die Hard rajongó, adok rá két pontot, egyet az autós üldözésért, a másikat pedig azért, mert jól vegyítették Moszkva és Budapest látképét, de ezzel számomra a pozitívumok ki is fújtak. Nincs jobb ötletem, újra megnézem a harmadik részt, mint a sorozat legjobbját. De hangsúlyozom, nekem a Die Hard a negyedik résznél véget ért.
2/10
Bozótharcos 2013 febr. 23. - 11:18:48 2/10
(183/366)
Föltettem magamban egy kérdést. Miért is szerettem annak idején a Die Hard filmeket. Ez most az elsõ 3 részre értendõ. Mert egyszerû, hihetõ volt, karakteres szereplõi voltak, jó történettel, néhány fordulattal, vicces párbeszédekkel. Ebbõl mára csak a párbeszédek maradtak.
Ami ebben a filmben volt az minden csak nem Die Hard. Felháborított hogy mennyire hiteltelen, logikátlan szemetet sikerült újra összerakni. FILMRÉSZLET!! Kezdem a történettel. Nevetséges. Ki a franc kíváncsi már megint az oroszokra, meg Csernobilra. Lerágott csont. Az akciójelenetek annyira szarok és hihetetlenek, mint az ostoba James Bond filmekben. Csak néhány részlet. Helikopter két emberrel szemben, akikre gépágyú sorozatot nyitnak. Kizárt hogy túléljék, de rendben megússzák. A helikopter fel volt szerelve rakétákkal is. Akkor miért nem azzal lõtték õket? Aztán az oroszok elkapták a két fõszereplõt. Földön térdelnek, elõttük, mögöttük fegyveresek, de õk nyugodtan vagdossák a kezükrõl a zsinórt, amit senki nem lát. Aztán mindenki védõfelszerelésben van Csernobilban, de ennek a két fasznak semmi nem kell. És végül az utolsó jelenet, amikor helikopterrel nekimegy egy épületnek a csaj hogy megbosszulja az apját, mert kifogyott a lõszer a gépbõl, ami már szanaszét szakadt, mert többször az épületnek csapódott. FILMRÉSZLET VÉGE!! Egyszerûen felháborító hogy képesek voltak ilyen filmet kiadni Die Hard név alatt. Lehet hogy még csinálnak néhány részt ebbõl, de ezzel a résszel nagymértékben csökkentették ennek a filmnek a tekintélyét. Speciális effektekkel felturbózott förmedvény, szégyen ránk nézve hogy itt forgatták egy részét. 2/10
offtopic
Sz Peter 2013 febr. 23. - 11:08:20
(182/366)
"sz@runk rá, Unjuk."

Te most mindenki nevében akarsz itt nyilatkozni? :)
Nem veszed észre, hogy milyen röhejes amit csinálsz?
Vagy fegyvert tartanak fejedhez és kötelezõ neked olvasni az õ hozzászólásait?

Te tudod. Legfeljebb majd jön moderatúra és takarít.
5/10
Sonic8 2013 febr. 23. - 10:55:34 5/10
(181/366)
Hi,

Hát igen, nagy élmények ezek :D. Pl amikor itt forgatták azt a Blockbuster World War Z-t akkor egy füles miatt gyorsan elkocsikáztam a hajógyári szigetre ahol kérlek szépen premier plánban láttam a forgatást.Egy olyan jelenetet forgattak ahol Brad teker egy biciklin és mögötte futnak a zombik :D Hát az mekkora volt. :D Brad biciklizett elõtte meg mentek egy dzsippel a hátulján egy kamerával, mögöttük meg egy halom statiszta üvöltözött elég érdekes jelmezekben. :D
petimbo 2013 febr. 23. - 10:05:08
(180/366)
Ok, jó! :D
5/10
kambekk 2013 febr. 23. - 02:20:53 5/10
(179/366)
mit ír le? hogy õk mekkora arcok voltak? hát sz@runk rá. a film ettõl még középgyenge lett. és ez a lényeg, nem az hogy papuka mennyi USA filmben volt "korángbéla".
3/10
offtopic
Bigpapa 2013 febr. 22. - 23:37:27 3/10
(178/366)
OFF
De milyen jó élmény egy ilyenen ott lenni, nem? :) Ha tudsz, minél több forgatásra menj el. :)

Ma volt a Mokkában a Piroch Gábor, véletlenül kaptam el. Mesélte, hogy hány jelölése volt kaszkadõrként és coordinátorként, meg hány sztárral melózott, milyen nagy filmeken kint, meg itthon, és mennyivel szerényebb ember,mint a sok magyar "sztár", aki egy-két mondatot kap egy filmben, de a külföldi sztárral nem is találkozik. 60 éves, már itthon akar szakértõ lenni inkább. Én se tudtam, de most utána néztem az imdb-n, hogy hány ismert filmben szerepelt. Hihetetlen a manus. Na vele szívesen megismerkednék :)

Amúgy meg Kambekk,te paraszt, pont te írtad ezt: "Írj inkább kulisszatitkokat! Mit hogy vettek fel, milyen technikával, hányszor, kikkel, satöbbi." Én írtam, de más filmrõl, akkor meg fényezem magam mi? Még jó, hogy nem errõl a filmrõl írtam. (nem is tehetném) Nagy az isten állatkertje. :)
3/10
Bigpapa 2013 febr. 22. - 23:21:22 3/10
(177/366)
Köszi :) legalább nekem nem kellett neki válaszolnom :)
offtopic
Sz Peter 2013 febr. 22. - 21:08:39
(176/366)
Azért mert leírja, mi hogy volt, fényezi magát?!
Inkább te égeted magad. :)
5/10
kambekk 2013 febr. 22. - 20:41:35 5/10
(175/366)
Túlfényezed magad papa. Unjuk.
5/10
Sonic8 2013 febr. 22. - 20:36:50 5/10
(174/366)
HI,
Én többször is kinn voltam most a Die forgatásán még a stúdióban is egy barát közremûködésével.És.Azok a kocsik full ingyen voltak nagy részben.A mercedes ingyen adott nekik kocsikat csak,hogy reklámozzák a cégüket.Ott láttam a szarrá zúzott vadi új merciket. Majdnem sírtam. :D. Szóval erre nem ment el sok. Ráadásul a moci amivel a csaj ment az a legújabb 2014-ben megjelenõ Yamaha motor :D Ráültem és rendesen feszültem rajta de aztán mondták hogy ülök pár százezer forinton aztán elment a fingási szándékom.
Egyébként a Chernobyl-i jeleneteket mind a stúdióban vették föl egy kurva nagy hangárban.Én is ott voltam annak a szar "épületnek" a tetején amit ott szétcsesz a helikopter.
NA szóval nem az élménybeszámolóm a lényeg hanem,hogy ezek a kocsis baromkodások nem fúrták ki a zsebüket....
5/10
Sonic8 2013 febr. 22. - 20:28:50 5/10 Előzmény petimbo
(173/366)
Én nem is ez alapján mentem el. :D
Nem értetted amit írtam.
Csak simán írtam,hogy mások is ezen a véleményen vannak ,hogy szar a film ,és fölhoztam példának az IMDb-t és a Rottent. Ennyi. :D
7/10
Zoli9898 2013 febr. 22. - 20:14:13 7/10
(172/366)
17.-én vasárnap megnéztem a soproni Cinema Cityben a legújabb Die Hard részt. A trailerek alaján bizakodó voltam nagyon sokáig. Aztán a megtekintés elõtt pár nappal kitörtek a negatív kritikák és az ócsárló megjegyzések. Nem tudtam, hogy mit gondoljak. Egyszer már majdnem tönkretettek nekem így egy filmélményt( A sötét lova felemelkedésnél volt ilyen nagy sz*r mert sz*r szintû már-már suttyó beszólásáradat.) De az a film mégis tetszett. Ezért úgy mentem el rá, hogy nem voltak nagy elvárásaim. Pontosan:
-ez nem a legjobb Die hard lesz
-a magyar celebek illetve a fõváros rövid ameója nem teszi 10 pontossáá a filmet
-egy jó kis akciófilmre megyek, melyben John Mcclane szétlõ mjd mindenkit.
-kikapcsolodni és nem kritizálni megyek
-ez nem egy Eredet lesz.
És láss csodát: egyáltalán nem csalódtam. Sõt szerintem jól teljesített a film. Akciófilmként tökéletesen meállja a helyét ( nem is beszélve, hogy ma már a Statham féle sablonfilmeket is akciónak veszik, csak mert lõnek benne). Die Hardként pedig elment. Nem a legjobb része a szériának, de nem is a legrosszab(, mer a DH. sosem rossz). Én személy szerint ezt a kettõvel egy szintre tenném.Voltak pozitív és negatív oldalai. Pontosabban:
Ngatív:
-a történet kidolgozatlansága. Nekem pont az a 45 perc hiányzott a filmbõl, ami a többiben mind a történet igazgatására volt fordítva.(föleg az apa-fia szál voltt hanyagolva, illetve ahol volt, ott gyenge volt.)
-a fõgonosz olyan jelentéktelen volt, hogy úgy éreztem ez nem akkora kihívás, nem volt igazán hangsúlyos
-a vágás itt ott valóban zavaró, de nem létkérdés
- valószínûleg Willisnek nagyon kellet a pénz azért ment bele egy gyengébb forgatókönyvvel is. Ezt néha éreztem a játékán, mert néha unott képet vágott.
Pozitívum:
- az autós üldözés(a kocsimárkákat leszámítva) az elmúlt 4-5 év legjobb autós üldözése
- Mcclane újra káramkodi és tökös beszólásai vnnak, külön pozitívum, hogy nem fordították el a Yipi kay yeaht. :D
- a többi akció is elég jó, Willis film végi trükkje szellemes
- Csernobil jó ötlet volt
- a Budpesti helyszínek nekem egészen tetszette( moszkvai köntösben)
Nagyjábol ennyi, szerintem egy korrekt film volt. Akik jó akciófilmet akarnak, azok menjenek el rá, e ne nagy elvárásokkal, hanem úgy hogy egy "pif-puf" mozira mennek. A die Hard fanok pedig úgy menjenek el, hogy a rég részekbõl beemelt részeknek örülnek.(Én is nagy fan vagyok és ez tetszett :D )A legfontosabb pedig, hogy senkit se bizonytalanítsanak el a negatív kritikák. Hallottam, hogy tervezik a következõ részt. Én személy szerint megadnám neki az esélyt, de egy nagon erõs törénettel és kreatív akció jelenetekkel, méltó ZÁRÓRÉSZként.( nem ezzela rendezõve és íróval.)

Öszseségégben egy jó akciófilm és egy újabb tökös Die Hard. YIPI KAY YEAH! Kritikusok! 7/10.
3/10
Bigpapa 2013 febr. 22. - 19:47:58 3/10 Előzmény Hungarian Geographic
(171/366)
Milyen en filmjeim,te Olvasd mar el,mit irtam,aztan ..... Edes istenem,keress mar magadnak valami elfoglaltsagot.
1. 13 milliot irtam,nem 23 milliot. Es igen,a tobb napi forgatasbol kb 20 mp volt a filmben az a jelenet. Itt szerinted hanyszor vettek fel, hogy a cougar uldozi a Sprintert?
2. Amcsiban pont a nyugat europai kocsi (es az az audi,amit akkor hasznaltak) pont dragabb lett volna,de szerinted 10 db kocsinak az ideszallitasa mennyi is?
3. A magyar stabrol akkor szovegelj, ha legalabb 1 percet dolgoztal koztuk.
Ket eve meghivott egy baratom Bostonba, egy film forgatast megnezni. Amig a rendezo figyelt, addig mindenki vigyazba allt, ahogy bement a vago kocsiba, olyan lazasag lett,mint a strandon. Itthon ilyet nem latsz. A forgatason a biztonsagi orok tenyleg nem engednek be senki idegent. Nem csak azert,mert ez a dolguk,hanem azert,mert egyutt lelegzik a stab,fontos nekik is,hogy gordulekenyen menjen. Nem utolso sorban jol meg is fizetik oket,megbecsulik a munkajukat,ezt nem akarjak elbaszni. Ahogy hallottam, a Brad Pii film forgatasara akart beosonni az Rtl klub. De kibasztak oket, ezek meg a rendorsegre mentek. Aztan nem lett igazuk.
. En sem vagyok ebben az atyaisten,de 2002 ota legalabb 8 filmben mukodott kozre a cegem,kisebb nagyobb mertekben. A Die Hardban a kisebb mertek volt.
9/10
Hungarian Geographic 2013 febr. 22. - 13:43:38 9/10
(170/366)
Te jóóóó Isten! Hihetetlen, hogy "olyanok dolgoznak" a filmiparban, mint te... ennyi butaságot rég láttam egybesûrítve: 1. 20 mp amikor összetörnek 23 millió forint értékû jármûvet az nem 23 millió hanem valszeg 60 millióba került cakkli, pakkli... 2. Mennyibe kerûl nyugaton vagy az államokban egy ugyanolyan használtautó, mint itthon: harmadába! Akkor mitõl is olcsóbb? 3. A stáb leszarja az "azlázatotokat" õk a 20%-os állami támogatásért jönnek ide 4. A nyugati kulturában TERMÉSZETES, hogy mindenki megköszön mindent a másiknak... ez legfeljebb azoknak meglepõ, akik nem igen használják a "köszönöm" szót... Ez egy remek film, ha vannak is hibák benne, az a hozzádhasonló lelkes, de amatõr stáb miatt lehetett, de szerencsére azt a hollywoodi srácok korrigálták...:)
9/10
Hungarian Geographic 2013 febr. 22. - 13:33:12 9/10 Előzmény Bigpapa
(169/366)
Ha olyan remek az "alázatos" (sic!) magyar stáb, és ha mindenki olyan okos mint te, akkor miért nem Hollywoodban és világszerte tolonganak az emberek a filmjeidért???
petimbo 2013 febr. 22. - 09:32:16
(168/366)
"Nem azért nézek meg egy filmet..."
Javítom magam, mert kihagytam egy szót: Nem azért nem nézek meg egy filmet...
petimbo 2013 febr. 22. - 09:30:10
(167/366)
Nem te fogod megmondani!:)