Tenebra Mors 2008 jan. 24. - 17:27:17
(75/335)
Lányoknak való, erõsen, szerintem. De mégis tetszett (lehet, hogy belül nõ vagyok? LOOOL!)
Na, de komolyra fordítva a szót: nõies film, nõi témával, mégis tetszetõs. Én a '80-as évek bolondja vagyok, nagyon sajnálom, hogy pont a közepén születtem, s nem tíz évvel korábban. Engem elvarázsol az az évtized, fõleg, hogy a '70-'80-as évek a metal, a rock és az igazi pop-rock zene aranykora. Vérzik a szívem, hogy nem élvezhettem ki azt a kort (akármilyen helyzet is volt Magyarországon). Ez a film nagyon jól visszaadja a hangulatot, zenével is. A mai popszarságok példát vehetnének, milyen az igazi pop-zene.
Szóval ha másért nem, atmoszférája miatt nagyon bejön a film!
civicc 2008 jan. 21. - 03:10:09
(74/335)
nemnagyon van olyan ember aki nelátta volna ezt a filmet legalább 2szer, viszont rengeteg olyan ember van aki még nemlátott rengeteg olyan filmet amit ez a csatorna nyugodtan leadhatna, és nemvoltmég 20szor adáson...
haferi 2007 dec. 30. - 16:21:10
(73/335)
Ez a film azért olyan jó, mert egyetlen kis epizódja sincs, ami meg nem történhetne, vagy el lenne túlozva, bele értve a happy endet is, jó színészi teljesítménnyel. Mindez átszõve egy természetes romantikával, amirõl korra és nemre tekintet nélkül bárki álmodozhat. Hogy milyen a "folytatás"? Éppen úgy sikerült, mint a többi, amelyik egy sikeres egyrészesnek készült film után szokott következni. A történet írója, a film készítõi minden ötletet, poént, "patront" elsütöttek már, és egy egészet alkottak. A folytatáshoz alig marad valami. A siker reményében erõltetett további részek mindössze halvány árnyékát képezik az elsõnek még akkor is, ha zenében, vizuális trükkökben mindent próbálnak pótolni. Gondoljátok csak végig, hány ilyen film van, ahol a folytatások így készültek, és azok milyenek lettek.
Sliyu 2007 dec. 23. - 13:17:30 Előzmény ivettke5
(72/335)
detto. sajna a kazetta azóta eléggé tönkrement és már nézhetetlen a film. :D
sztem ez a legjobb táncos film. még a flashdancenél is jobb. az volt a másik amit rongyosra néztem kiskoromban.
zee944 2007 dec. 23. - 12:47:41
(71/335)
Én ezt a filmet 1988-ban láttam elõször, amikor a magyar mozik bemutatták, és tetszett, de azóta inkább cikizése a divat. Nemrég néztem meg újra. Megdöbbentem, hogy messze nem olyan gagyi, mint amilyennek beállították az azóta eltelt majd' 20 évben.
~.Gina.~ 2007 dec. 23. - 11:56:43
(70/335)
Huh h én ezt mennyiszer megnéztem régebben!!! Volt h egymás után kétszer. XD
Sztem nagyon jó film. Aki nem látta mindenképpen nézze meg!
Nici 2007 dec. 11. - 18:31:58
(69/335)
Egy csomószor láttam nagyon jó!
ivettke5 2007 okt. 23. - 21:12:45
(68/335)
6 éves koromóta vagyok függõje. vhs-en néztem naponta kétszer. rongyos lett a szalag. ennél jobb kritika szerintem nem kell
Jazmin 2007 okt. 15. - 14:02:48
(67/335)
Ez valóban igaz, hogy ami az ajánlóban van, az nem igazán fedi a film tartalmát... De a Dirty Dancing az én egyik kedvenc filmem is, bármikor meg tudnám nézni.
10/10
hato 2007 okt. 14. - 00:15:22 10/10
(66/335)
Ki a fene írta ezt az összefoglalót a filmrõl?? Látta egyáltlán a filmet az az illetõ?? Mert ha igen, akkor az is biztos, hogy nagyon régen lehetett!!

Például Baby-nek hogy lenne már a táncé a döntõ szerep az életében?? Még merengét sem tud rendesen táncolni, mielõtt találkozik az üdülõ táncosaival!

És mi az, hogy Johnny-t "faképnél hagyja" a táncpartnere?? Ez azért elég durva leegyszerûsítés, annak is rossz. Egyrészt megvolt az oka, másrészt meg közös megegyezés volt.

És különben sem "nagy verseny" volt, "csak" egy elõadás egy másik szállóban.

A "turbékoló páros"-ról meg nem is tud az apja a film tetõpontjáig, amikor is bevallja Baby, hogy vele volt a lopás éjjelén, tehát elég nehezen választhatta volna õket széjjel. (Igaz, annyit mondott, hogy ne keveredjen velük, de a szerelmi viszonyról sejtelme sem volt!)

Hát csak ennyi.

Ha más filmekrõl is ilyen ajánlások vannak, nem is érdemes elolvasni, mert úgysem arról szól a film...
szilvus19 2007 okt. 13. - 17:40:56
(65/335)
Én is nagyon szeretem, de inkább csak a végét szoktam megnézni amikor táncolnak.Az gyönyörû.
Sugovica 2007 okt. 13. - 11:56:12 Előzmény Sol92
(64/335)
Nagyon, nagyon szeretem ezt a filmet. Imádom, ahogy átadják a teljes lényüket a táncnak.Na meg azért a film mondani valója sem semmi. Talán nem is kell már ajánlani ezt a filmet, azért én mégis megteszem. Szeretettel ajánlom mindenkinek.
Sol92 2007 okt. 03. - 21:10:21
(63/335)
Imádom!!! Az egyik kedvencem. A mamámmal néztem meg elõször, aszthiszem úgy 12 éves lehettem, õ 62, és egész este azt beszéltük, hogy milyen jól néz ki Patrick Swayse, és hogy szivesen lennénk Baby helyében. Amikor végre meglett dvd-n , folyamatosan néztem, és el voltam ájulva... Késõbb már nem csak a férfit néztem benne, mármint a filmben, hanem a zenét a kettõjük szerelmét... Csak azt nem értem, hogy a második résznek mi köze az elsõhöz. Na mindegy. Lényeg, hogy nagyon jó:)
ashleebea 2007 szept. 24. - 17:46:40
(62/335)
A kedvencem!!!!!!!!!!!!!!
Zolkó 2007 szept. 18. - 14:18:51
(61/335)
Sajnos nekem nem. Az elsõ egy a kor szellemét nagyon jól visszaadó, bár sablontörténet, de mégis igazán hangulatos és szerethetõ film, amit Swayze karizmatikus egyénisége vitt a hátán, és miatta lett jó és nézhetõ. A második viszont számomra egy teljesen átlagos filmecske, amit éppen elég volt egyszer megnéznem. De az is lehet, hogy csak épp akkor nem voltam ráhangolódva.
hutizs 2007 szept. 18. - 13:47:11
(60/335)
Ebben teljesen egyetértek Veled, és éppen ezért hangsúlyozom, hogy elõször mindenkinek csalódás, mert a cím félrevezeti. De ha két különálló filmként tekintesz rájuk, akkor mindegyik nagyszerû. Nem?
ave 2007 szept. 17. - 21:27:42
(59/335)
Szeretem ezt a filmet. Ezen nõttem fel, anyám rongyosra nézte a kazettát:)
Az, hogy én is rajongok érte, azért van, mert egyszerû, romantikus lélek vagyok, akinek elég, hogy hallom a jó zenét, látom a szerelmet és imádok táncolni...
Zolkó 2007 szept. 17. - 18:55:33
(58/335)
Már hogyne keresnék összefüggést? Hisz az elsõ rész címével akarják eladni teljesen pofátlanul.
hutizs 2007 szept. 17. - 16:52:26
(57/335)
Szerintem ez egy nagyon klassz zenés-táncos film, klassz szereplõkkel, klassz zenével, klassz táncokkal, kicsit lapos történettel, de hát nem az a lényeg. Egyébként a DD2 is ilyen. Klassz zenés-táncos film, klassz szereplõkkel, zenével és táncokkal, bár egy kicsit (tényleg csak kicsit) igényesebb történettel. Egy a fontos: NE KERESS A KÉT FILM KÖZÖTT ÖSSZEFÜGGÉST! Semmiképp ne várd, hogy a 2. az eredeti folytatása, mert akkor csalódni fogsz. Nem az. Egy különálló klassz kis film. Na persze elõször nekem is furcsa volt az elsõ film karakteres fõszereplõje után a kis filigrán kubai srác meg a céltudatosabb, külsõre sem teljesen hozzá illõ párja, de csak elsõre. Hiszen gondoljatok csak bele, az életben sem csak álompárok léteznek! Miért ne lehetne, hogy a szõke amerikai csaj beleszeret a kölyökképû de sármos kubai srácba? Ha nem szállsz el álmaid szárnyán, hanem lent maradsz a földön, és nem felejted el, hogy ez két KÜLÖNÁLLÓ film, akkor tetszeni fog mindkettõ. Hiszen, mint az elején írtam, ez két klassz film, klassz szereplõkkel, zenével, tánccal, és szerintem ez a lényeg.
hutizs 2007 szept. 17. - 15:12:14 Előzmény Annamr
(56/335)
Igazad van, tényleg tetszett, köszi.