Téma: District 9

hoseman 2009 szept. 29. - 16:35:29
(240/700)
..az lehet,de ettõl függetlenül Te nem vagy felmentve..lényeg hogy nekem tetszett a film,úgyhogy a következõvel búcsúzom;
Patak partján pipitér,
A te szavad kicsit ér.
További jó fórumozást kívánok!
10/10
zolten 2009 szept. 29. - 16:32:00 10/10
(239/700)
http://magyar.film.hu/object.7ea0ec84-0013-4922-8983-4ffd1164471a.ivy

Kb. így kell kritikát fogalmazni egy filmrõl kedves efes, és most tök mindegy, hogy a kritikusnak tetszett-e a film, vagy sem.
enroy 2009 szept. 29. - 16:00:09
(238/700)
nálad mélyebbre nem lehet...
Sanbourne 2009 szept. 29. - 13:35:28
(237/700)
kérem valaki fejtse már ki bõvebben, hogy mitõl ennyire "tanulságos, mély, elgondolkodtató és õszinte" ez a film? (hogy bencuss23 szavaival éljek)

nem kötekedni akarok, csak mindenki dobálózik a szavakkal, de nem magyarázza meg, hogy mire is gondol ezzel.

az efes által felvetett - és szerintem ésszerû - magyarázatokat pedig elutasítjátok (rasszuzmus, homofóbia, satöbbi). ha nem ettõl, akkor mitõl olyan MÉLY? attól, hogy szanaszét lõnek mindenkit? vagy mert szembesülünk azzal (ezerhatszáznyolcvanötödjére) hogy milyen rohadt szemét az emberi társadalom? lerágott csont.. efes legalább ki akart hozni belõle valamit, szerintem a szerzõ is ezzel próbálkozott, csak egy kicsit jobban ki kellett volna dolgoznia.

totálisan ráhúzható a holokauszt analógia, elég csak megnézni a lágereket, ahol az alienek éltek.

nem lenne olyan rossz film ez, ha nem csak a látványra lett volna téve a hangsúly.
annak pedig kifejezetten örülök, hogy nem tartotta meg a dokumentumfilmes formát végig, mert akkor 100%, hogy nem bírtam volna végignézni.

4/10
offtopic
CrazyBoy 2009 szept. 29. - 13:24:37
(236/700)
Te meg végtelenül cinikus, sok sikert a boldogsághoz:).
10/10
zolten 2009 szept. 29. - 12:19:46 10/10
(235/700)
Az isten szerelmére efes, értsd már meg, hogy ez a film nem a fajgyûlöletrõl szól!!! Egy rohadt szót sem írsz a színészi játékról, a rendezésrõl, a használt technikáról, pedig hiszem, hogy aki filmkritikusnak áll az megpróbál hitelesen tudósítani. Én elhiszem, hogy szeretsz filmekrõl írogatni és ez nagyon dicséretes, de azt veszem észre, hogy nincs meg hozzá a kellõ tehetséged. Legyél egy kicsit alázatosabb és ha netán valamit nem értesz, vedd a fáradságot és nézd meg még1szer a filmet.
hoseman 2009 szept. 29. - 12:13:35
(234/700)
"Erre jönnék a hoséakárki féle ..."


..az én lennék?:) ..tehát már a nicknevemmel operálsz?.. süllyedünk..
offtopic
Charles Foster Kane 2009 szept. 29. - 12:10:03
(233/700)
Amennyiben azok helyesek, igen. Akkor mérvadóbbak, mint hogy emberek érzelmi és egyéb követhetetlen befolyéásolások következtében mit szavazgatnak.
hoseman 2009 szept. 29. - 12:09:31
(232/700)
"(Pedig hány éve nyelem a net mocskát, és mindig van új, ahh...)"


..ha jól érzékelem Te egy elképesztõen tapasztalt pasas lehetsz..
hoseman 2009 szept. 29. - 12:08:03
(231/700)
"(Hogy az imdb-n mire kattintanak össze a rajongók 8.5-öt, az kb annyira mérvadó, hogy kinek adja az amerikai filmakadémia az Oscart.)"

..ellenben a Te érveid mérvadóak. értem.
enroy 2009 szept. 29. - 11:54:28
(230/700)
"Természetesen értem.Amúgy teljesen felesleges volt reagálnod rá, hiszen egyértelmû, hogy egyik fél sem tudja meggyõzni a másikat!Innentõl sok értelme van a vitának ugyebár..." - Ezzel teljesen egyetértek!

Épp ez a probléma. Beírom, hogy szar nem tetszett. Erre jönnék a hoséakárki féle észlények és rögtön megy az anyázás, hogy te hülye vagy, neked a mónika show való stb. Tehát pont az a baj, hogy a fórum nem mûködik, mert egyesek vitafórumként tekintenek rá. Beírod a véleményed és rögtön megy a lehurrogás, kioktatás, megmagyarázás, pedig erre senki sem kíváncsi. Egyesek csak a véleményüket akarták elmondani, nem pedig hülyékkel, hülyeségeken vitatkozni.
Charles Foster Kane 2009 szept. 29. - 11:24:27
(229/700)
Felmerülnek ezek a kérdések, csak nem túl intelligensen. Azt is mondhatnám, hogy semmitmondóan.
offtopic
efes 2009 szept. 29. - 11:14:53 Előzmény zolten
(228/700)
Ja értem. Te az a kaszt vagy, akit csak a piffpuff érdekel. .D Van ilyen, nem vagy egyedül, ne félj.

Az, hogy a filmben rejlõ "etnikai, vallási,politikai kérdéseket" nem veszed észre, az csak azt mutatja, hogy érzéketlen vagy az efféle kérdésekre. Ez már viszont baj, de sajnos ebben sem vagy egyedül. A District 9-el igen sok fórumon foglalkoznak, éppen ilyen megvilágításban.

A film legnagyobb baja, hogy olyan terülteket karcol meg, de azt csak nagyon a felszínén, amelyek túl messzire visznek. Ehhez képest a finálé majd félórás tök unalmas lövöldözése, a giccses végkifejlet felé vezetõ tündérmeseszerûen logikátlan út egy másik film. Akkor ott vannak a nigériai gettómaffiózók... Hát, nem is tudom. Igaza van Kmetty Tibornak itt elébb: ez azért egy elég gyerekes kis piffpuff film, na. És még nem is túl jó.

(Hogy az imdb-n mire kattintanak össze a rajongók 8.5-öt, az kb annyira mérvadó, hogy kinek adja az amerikai filmakadémia az Oscart.)
enroy 2009 szept. 29. - 11:06:50
(227/700)
,,Nem érted?Hozhatsz fel akármilyen érveket, kereshetsz olyan ok-okozati összefüggéseket amik nem is hülyeségek és valóban nem is írsz hülyeséget, ettõl függetlenül akkor sem fogod meggyõzni azokat akiknek tetszett és más a véleményük!Részemrõl ennyi."

Nem érted? (Te és a hozzád hasonlók.) Akiknek nem tetszett a film és felhoznak ,,olyan ok-okozati összefüggéseket amik nem is hülyeségek" azoknak hiába gyártotok értelmezõ kéziszótárt a filmhez és hiába magyarázzátok meg a megmagyarázhatatlant, attól még a *zarból nem lehet homokvárat építeni, tehát azoknak továbbra sem fog tetszeni. Részemrõl ennyi.
offtopic
efes 2009 szept. 29. - 11:04:51 Előzmény hoseman
(226/700)
Na ezt most próbáld meg még egyszer, artikuláltan...:)
efes 2009 szept. 29. - 11:03:28 Előzmény platón
(225/700)
Ja, Sharito Copley valóban meggyõzõ.

Vizsgafilmnek azonban legfeljebb kettes, éppen szakmai hiányosságai miatt: a sztoriban rejlõ sok-sok miért, az egész film koncepciójának sutasága, stb., stb. miatt. Viszont sikeres, ami egy egészen más lapra tartozik, a marketing lapjára. Ennek köszönhetõen nyilván kap lehetõséget a srác Hollywoodban is, ha ez kell neki.
offtopic
efes 2009 szept. 29. - 10:59:00
(224/700)
Így van. :)
offtopic
CrazyBoy 2009 szept. 29. - 04:00:24
(223/700)
Jajj, én megnéztem ezt a fórumotXD! Meghalok b*meg meghalok, elõször azt hittem kamu, de van, ilyen aktívan létezik, én már nem is tudom, sírva röhögök:'D (Pedig hány éve nyelem a net mocskát, és mindig van új, ahh...)
hoseman 2009 szept. 29. - 00:51:21
(222/700)
"District 9 - Sci-fi -nek a legjobb indulattal sem nevezhetõ gagyi komédia, gyerekeknek."


Micsoda kifinomult felsõbbrendû gõgös báj....de nem 'versz' át senkit.....ne erõlködj!
Magyarok is készülõdnek...ahamn...értem. Biztosan elsöprõ erejû lesz a produktum...jajj istenem Teee...Te meg nem értett mûvész...szerintem keress egy másik fórumot tökös...http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9082048&la=93823602..például..
10/10
zolten 2009 szept. 28. - 23:41:30 10/10
(221/700)
"Ráadásul ettõl még ugyanúgy fognak zsidózni, cigányozni, buzizni, niggerezni, pakizni, bozgorozni és magyarozni, akik eddig is ezt tették, hiába látták a filmet."
Mi vaaan!?
efes! Neked ezek a mondataid honnan jönnek, az agyad melyik részébõl?
Bármibe lefogadom, hogy ezen a bolygón nincs még1 olyan ember, akinek eszébe jutna etnikai, vallási,politikai kérdéseket feszegetni a film láttán.
Ha a "kritikád" elolvasása után mennék a moziba, azt gondolnám, hogy valami ufósholokausztos propaganda scifit kapok a pénzemért...
A következõ írásod elõtt, próbálj meg egy kicsit összeszedettebben gondolkozni, mert így a vége az lesz, hogy a Tom & Jerry-be is kurdokat meg nácikat fogsz belemosni.