Téma: District 9

10/10
BoKK 2010 dec. 23. - 00:04:10 10/10 Előzmény ilyés
(520/700)
Kicsit vissza olvastam és láttam ,hogy páran írták ,hogy a trailerben volt kihallgatószobás jelenet míg a filmben nem én ha nem csal az emlékezetem találtam még egyet. http://www.youtube.com/watch?v=d6PDlMggROA 1:45 közötti részre nem emlékszem olyan mint ha épp a hajón lenne és épp vissza változtatnák.

Egy észre vétel ,hogy akik egyes vagy kettest adtak a filmnek mindig három szóban lerendezték a vélemény nyilvánítást amibõl az egyik szó biztosan a sz*r a másik meg gyakran az 1. ^^
10/10
BoKK 2010 dec. 20. - 17:07:48 10/10
(519/700)
Én nem bántan meg, hogy megnéztem sõt.

Összességében remek film bár megértem azokat akik fagyalognak, de igen ez egy ember központú ûrlényes sci-fi ami lassan dokumentum film szerûen indul majd az utolsó 45 percre gigantikus robotos csatává válik.

Spoiler Csak azt sajnálom ,hogy a film végén nem mondják meg mennyi idõ telt el azóta ,hogy elment. Spoiler vége
debut27 2010 dec. 12. - 10:32:14
(518/700)
Én amikor megnéztem a filmet azt hittem,hogy dokumentum film legalábbis az elsõ negyed óra olyan érzést keltett bennem mintha az lenne.Utána ahogy kezdett a cselekmény kibontakozni egyre jobban tetszett a film.A fõszereplõ jól játszott benne meg hát a rákok se semmik a filmben.Pedig én látatlanba vettem meg a filmet pár fórumon megoszlottak a vélemények róla azt hittem nem jól választottam pedig ez egy jó film.A DVD képe gyönyörû. 10/10
Kakukk76 2010 dec. 11. - 15:12:53
(517/700)
Hát nem mondom, érdekes film. Egy kicsit ellentmondásos. Izgi scifinek indul, de aztán akciófilmbe fordul, de azért nem rossz, egyszer azért érdemes megnézni.
10/10
Teq 2010 dec. 11. - 04:57:30 10/10
(516/700)
szerintem nagyon eredeti és jól megcsinált kis film ez. bár biztos lesznek akik nem értenek majd velem egyet. nem tudom miért, de nekem nagyon bejött. és úgy hallom, érkezik majd szintén tõlük egy hasonló film kísérletezõ biológusokkal és kiszabadult mutánsokkal. youtube-on láttam is belõle egy részletet. már alig várom. erre pedig 10/10
6/10
Buci92 2010 dec. 03. - 21:29:25 6/10
(515/700)
Alapvetõen jó film lenne,viszont a film elején a fõszereplõ viselkedése nagyon idegesítõ. Az a túl sok lövöldözés pedig egy idõ után unalmas volt.
10/6
10/10
vedder 2010 okt. 26. - 23:18:03 10/10
(514/700)
Egy biztos: nem egy átlagos film, fõleg a sci-fik között. Igazából ez a mûfaji besorolás nem is teljesen illik rá. A lényeg, hogy ez egy jó film, jól felépített érdekes történettel. Nekem nagyon bejött.
9/10
lordrolee 2010 okt. 26. - 16:04:44 9/10 Előzmény valkover
(513/700)
SPOILER is van!
Ez simán emberi kétségbeesés. Bepánikolt mert úgy gondolta, hogy ez az egyetlen esélye hogy ember maradjon ha feljut az ûrhajóra bármi áron. Nem mondom, hogy egyetértek vele, de 10-bõl 9 ember hasonló helyzetben önzõ módon csak és kizárólag magával folgalkozik és másokon átgázol. Nem is kell hasonló szituáció, elég ha csak életveszélybe kerül az ember és máris nem olyan fontosak a "bajtársak". A katonáknál ugye ez más, mert õk kaptak kiképzést arra, hogy hogyan maradjanak életben és hogy nem hagynak hátra senkit.
Fõhõsünk ezzel szemben csak aktakukac volt.

Persze nem volt Oscar díjas alakítás egyik színésztõl sem, de engem azért a történet maga és ahogyan az emberi viselkedést ábrázolták, kárpótolt.
8/10
kovika74 2010 okt. 25. - 23:44:22 8/10
(512/700)
Mai nap folyamán sikerült ezt a filmet is megnéznem, és szerény véleményem szerint szenzációs. Sokak hisztiznek a színészi alakítások és a sztori csapongása miatt. Amennyiben, úgy ülünk le a film elé, hogy egy nagy durranásos sci-fi filmet fogok nézni, még érthetõ is, de ez a film más mint egy szimpla sci-fi. Sci-fi és a dokumentum film ötvözése ami egy még ismeretlen filmes mûfajt mutat be. Nem gondoltam volna, hogy így is lehet vegyíteni mûfajokat. Nagyon jóra sikeredet ez a mûfaj keverés. A helyszín választás (hogy nem Amerika, hanem Dél-Afrika) az a dokumentumfilmes részét csak még jobban kihangsúlyozza. Képes úgy eladni ezt a sztorit mintha csak tegnap néztem volna a CNN-n. Így azért már érthetõ a kevésbé ismert színészek és a csapongás is a sztoriban. Látvány ebben a filmben (ahogy azt az ember elvárná egy sci-fi-tõl) nem sok van, de itt szerintem nem is ez a lényeg. Ebben a filmben az ötvözés az érdekes, és ahogy azt megoldották.
Látvány: 10/6, de mint ahogy azt írtam nem sok olyan rész van benne, ahol az ember összevizelné magát a gyönyörûségtõl a látvány hatására.
Sztori 10/10. Nem gondoltam volna, hogy két ilyen különálló mûfajt ilyen szenzációsan össze lehet hozni.
Összességében: 10/8. Csak javasolni tudom mindenkinek, de persze csak szinkronosan (kivéve aki tud angolul), mert sok benne a szöveg, és az állandó felirat olvasással le marad az ember a lényegrõl.
7/10
valkover 2010 okt. 25. - 17:00:41 7/10
(511/700)
Spoilert is tartalmaz! Számomra kicsit sem érthetõ hogy hogy lehet az, hogy egyikpercben segíteni akar az ûrlényeken a másikban meg kicseszni akar velük, igaz õ neki foggalmam sincs arról hogyan alakíthatná vissza magát de hiszen minek segítség hagyjuk csak ott azt aki segítne. Na ne már! Ez hol logikus, meg aztán hirtelen rájön hogy õ még is segíti azt az egy ûrlényt akit kb 10 perccel ezelõtt taszított el és hagyta hogy ott öljék meg ahol van. Nagyon fordulatos.....
Az hogy maradnak kérdések, elvarratlan szálak fele annyira sem volt zavaró mint a színészek pocsék alakítása és kiformálatlan totál gyökér jellemük...
9/10
lordrolee 2010 okt. 25. - 01:34:03 9/10
(510/700)
Én ezt a filmet csak ma láttam elõször és szerintem jó lett, így nem nagyon értem a negatív kritikákat. Nekem az tetszett benne a legjobban, hogy szerintem egész jól ábrázolta azt a viselkedésmintát amit az emberek tömegesen követnének ha valóban hasonló szituációval szembesülnénk.


SPOILER:

Az meg hogy a fõhõsünk ugrál ide-oda az oldalak között valamennyire érthetõ, hisz olyan helyzetbe került amilyenbe senki más a bolygón és nem igen tudja, hogy mi a "helyes". Abszolút érthetõ a vergõdése.
Ami talán negatívum számomra, hogy nincs kibontva teljesen a történet és nyitott kérdések maradnak. Honnan jöttek az ûrlények, miért és hogyan kerültek a Johannesburg fölé és mi tartott 20 évig, mi volt az a trutyi a palackban, ami a fõszereplõt átváltoztatta? Lehet hogy nekik sem ez a valódi alakjuk és õk is csak mutáción estek át?
Remélem ezekre egy folytatásban választ kapunk.
3/10
Gotrek 2010 okt. 23. - 19:27:32 3/10 Előzmény valkover
(509/700)
Sajnos valóban nem sikerült vmi jól ez a film, és ezzel a moziban ülve kellett szembesülnöm... Öngól :| (Pedig az elõzetesek alapján jónak ígérkezett)
7/10
valkover 2010 okt. 22. - 19:26:17 7/10 Előzmény Roscoe81
(508/700)
Nos nem hiszem hogy egy kalap szar lenne, sõt alapjába véve ötletes csak több a rossz észrevétel mint a jó, mert hogy az alaptéma érdekesen és máshogy lett feldolgozva ám ez édes keveset javított a filmen, ez tény. De talán nem fogalmaztam egyértelmûen... :)
ibacs 2010 okt. 22. - 16:19:54 Előzmény Roscoe81
(507/700)
Bõ másfél év alatt erre a mondatra futotta:)))) Ha egy egyszerû embernél így kicsapja a biztit, akkor az csak jó lehet:))
4/10
Roscoe81 2010 okt. 21. - 19:56:17 4/10 Előzmény valkover
(506/700)
VAloban 1 kalap sz.r a film! Nem tudom kik azok a betegek akiknek tetszik! :(
7/10
valkover 2010 okt. 16. - 19:17:43 7/10
(505/700)
Nos elég eltérõ véleményeket olvastam itt. De én mindeféleképp soknak tartom ezt a 8-as átlagot. A film alaptémája jó, végre máshogy van megközelítve ez az egész ûrlényesdi dolog, de a film szerplõi nagyon nagyot rontanak a filmen. A fõszereplõ jelleme totálisan abszurd, idióta, hol ezen hol azon az oldalon áll, hogy miért változtat a nézetein nem jön ki nem látszik, egyik percben még így a következõben totál máshogy gondolkozik, mást cselekszik. Semmi logikája. Pocsék. És naná úgy látszik kell mindig a filmbe a fõ gonosz, aki elpúsztíthatatlan, igazi gyilkos, elvetemült fajta. Nos ilyen ember, amilyet itt ábrázolnak nincs a világon.

- Spoiler - Ráadásul tipikusan a végén hal csak meg hatalmas küzdelmekben vesz részt mindent túl él, igaz körülötte mindenki cafatokra hullik szét. Nevetséges és idegesítõ is! - Spoiler vége -

A film elején (és ez vissza vissza tér) a dokumentum filmhez hasonló összevágásokkal nézhetjük azt mi történt az ûrlényekkel, milyen munkálkodások folynak, sokszor Híradós bevágásokat látunk, vagy külön interjúkat. Ez egészen ötletes, de egy idõ után unalmas lesz, kicsit nehézkés (számomra), és öröm az amikor átkapcsolunk "nomrál" nézetre, és folyik a cselekmény ténylegesen. Továbbá az ûrlényekrõl szól ez a film? Mert nem vagyok ebben sem biztos, életvitelük csak kicsit van bemutatva, és csak egytlen egy ûrlényt ismerünk meg jobban, hogy a többi milyen, jó kérdés, errõl a részrõl édes keveset kapunk. Azaz inkább összevágva és összenyomva van az egész... Persze lehet hogy inkább az emberi cselekvéseket akarta kiemelni a film, végülis ez jobban sikerült.
Összegezve ezt sokkalta jobban is meg lehetett volna csinálni, például több idõt szentelni a szereplõk megformálására, az ûrlények szerepére, esetleg valami jó kis zene is mehetett volna benne. Tény nekem igen is a szereplõk viszik le ennek a filmnek az értékét, és az hogy elég összecsapott kis munkának tûnik, mert hiszem hogy az alapja a dolognak ötletes volt!
Sárkányölõ 2010 okt. 15. - 22:22:37
(504/700)
Teljesen más filmre számítottam, de pozitívan csalódtam. Bár van ami nem tetszik a filmben, de rendkívül eredeti és nagyon jól van megvalósítva.
1/10
alver 2010 szept. 27. - 23:06:00 1/10
(503/700)
Hogy ez mekkora egy f o s... rettentõ ostoba az egész.
10/10
buccs 2010 szept. 21. - 17:37:39 10/10
(502/700)
Szerintem igen jó kis film, inkább ezt nézném meg többször mint mondjuk a fûrész 15. részét amibe ugyanugy annak kell örülni hogy levágja valaki valamelyik testrészét!!
1/10
Nanditos 2010 szept. 15. - 21:10:45 1/10
(501/700)
Még a jelölést sem értem...
Nekem és a barátnõmnek sem tetszett.