Téma: District 9

10/10
Envokka 2009 szept. 20. - 14:37:14 10/10
(100/700)
2 hete néztem meg a filmet. Akkor még nem tetszett annyira ,de mostmár elgondolkoztam rajta és szerintem 10/10
lali93227 2009 szept. 20. - 11:30:00
(99/700)
Nem.Ebbõl az látszik hogyha a nyugati ember nem gyarmatosítja Afrikát, akkor nem lennének ilyen barbárok mint ma.Igaz odavitték a penicilint, meg ilyesmit, de ugyanúgy odavitték a rasszizmust, meg a kalasnyikovot.Szóval azóta törzsi háborúkról nem beszélhetünk, hanem bandaháborúról.És nem nádnyilakkal, hanem géppisztollyal vívják.Na ez a drágalátos kultúra.Bár mondasz valamit...
fredi60 2009 szept. 20. - 07:02:00
(98/700)
Földönkívülis sci-fi húzta fel a nigériai kormányt

A Földünkre érkezõ földönkívüliekrõl szóló film idegesítette fel Nigéria kormányát. Az információs miniszter nem engedné vetíteni a fõvárosban a District 9 címû sci-fit, mert abban prostiként és gengszterként jelennek meg a nigériaiak - ezzel rossz fényt vetve az országra. Az egyik nigériai kannibál szereplõ neve kísértetiesen hasonlít az ország egykori elnökéhez.

http://www.origo.hu/nagyvilag/20090919-foldonkivulis-scifi-huzta-fel-a-nigeriai-kormanyt.html
TaurusHUN 2009 szept. 19. - 23:18:26
(97/700)
10/10 nálam. Az elején majdnem abbahagytam, annyira idegesítõ és antipatikus volt a fõszereplõ, de a film közben alaposan átalakult, nem csak fizikálisan :-). Amolyan, hogyan lesz a szerencsétlen hülyébõl igazi barát, hõs, bátor jellem. Hozzá kell tegyem, lassan indult be a film, de érdemes volt kivárni. Rég láttam már, hogy a TRISTAR mozifilmet csinált volna, de ebbe rendesen beletrafáltak. A végén a látvány, az akciójelenetek magukért beszélnek, a hozzá rakott zenérõl meg ne is beszéljünk. Idén nekem ez a második legjobb sci-fi - az elõzõ a Star Trek volt. Szóval 10/10 a vége!!! Mindenképpen!!!
10/10
tibby87 2009 szept. 19. - 22:24:08 10/10
(96/700)
Ma néztem meg a filmet, nekem nagyon tetszett. Szerintem itt már a legtöbben leírták, miért is lett ez a film ilyen jó, úgyhogy én ebbe nem mennék bele.

Azt javaslom viszont, hogy aki még nem látta a filmet, NE nézze meg az elõzetest, mert én se néztem meg, és bizony a film közben néha nagyot néztem. :) Utólag néztem meg az elõzetest, és sok jó dolgot lelõnek benne. Szóval ha lehet, egybõl a filmmel kezdjétek.
9/10
daliamesa 2009 szept. 19. - 00:05:17 9/10
(95/700)
én ma néztem meg
és igen , tetszett 9/10
végre egy sci-fi, egy jó sci-fi, ami nem csak a látványról szól, hanem van mögötte tartalom, mondanivaló
Anteris 2009 szept. 18. - 21:56:40
(94/700)
spoilergyanús a hozzászólásod ször.
lacee83 2009 szept. 18. - 21:49:50
(93/700)
Nagyon elgondolkodtató film. Érdekes témaként merül fel benne például milyen jogok illethetnek meg egy földön rekedt idegent. Durva ahogyan bánnak egy fejlettebb technológiát képviselõ fajjal csak mert "rákok" és macskaeledelt esznek... Nyomornegyed Afrikában az ufóknak, miközben a jogaikról beszélnek? Na igen azért szépen rávilágít a film arra hogy az emberi fajban mennyi gonoszság rejlik. Nálam 9 pont. Csak azért nem 10 mert az elején lassan indult be a cselekmény amolyan se füle se farka kategóriának indult. A filmzene vége felé fel nagyon tetszett. Végre egy nézhetõ sci-fi aminek talán mélyebb tartalma is van. még több ilyet!!
8/10
ffixer 2009 szept. 18. - 19:48:45 8/10
(92/700)
Mitõl olyan durva, hogy kell rá 18-as?
franszoá81 2009 szept. 18. - 15:15:15
(91/700)
hû. hát melevenedtek a szív tv-s emlékei. én nem tudom, hogy adhat vki max pontot egy ilyen xar filmre. pedig a téma nem idegen tõlem, nah de ez. áááááááááááááááááááááááh
Crazy Horse 2009 szept. 18. - 11:37:16
(90/700)
Asszem azok nekem kimaradtak :)
Ez itten meg olyan mint a ragadozó, csak krokodilbõr pikkelyes fejjel.
offtopic
pozsizsuzsi 2009 szept. 18. - 11:02:14
(89/700)
Hja, azok a régi szép NSZK-s varangyok... :D
10/10
Yarner 2009 szept. 18. - 10:49:36 10/10
(88/700)
Mást se csinálok, mint ajánlom .. :-)
Bár elég brutális helyenként, 16-os karika minimum. Moziban ezért nem is játszik, a párom most (6 hónapos gyerekkel) nem ilyen filmekkel van beállítva...
Crazy Horse 2009 szept. 18. - 10:44:35
(87/700)
Érdekesnek tûnik, de megmondom õszintén, én már kicsit unom, hogy Hollywoodban minden ûrlény emberszabású. Nincs fantáziájuk, vagy azt nem kajálná az amcsi közönség?
offtopic
pozsizsuzsi 2009 szept. 18. - 10:24:39
(86/700)
Én a Districtet sajnos még nem láttam, de a képeket elnézegetve mindenképpen kíváncsi vagyok rá.
10/10
Yarner 2009 szept. 18. - 10:13:42 10/10
(85/700)
Azt tudom, hogy Asimov és Lem a hard sci-fi élharcosai, de nagyon sokszor épülnek a regényeik "mi lenne ha" típusú találmányokra - ilyen pl. a pozitronagy, amit Asimov a regényekben is misztifikál, vagy a Solaris, ami isteni (és mint olyan, kifürkészhetetlen) képességekkel bír, és pont. Ezen túl több tudományos magyarázatot nem kapunk, és nincs is rájuk szükség, mert a regény arról szól, mi történik, ha egy ilyen dolog megjelenik a világban, hogyan reagálunk rá, akár össztársadalmi (Asimov) akár egyéni (Lem) szinten. No meg a dolog hogy reagál ránk, már ha értjük a reakcióját.

Visszatérve a District 9-hoz, itt a lényeg (nekem) szintén egy ilyen "mi lenne ha" helyzet- ez elsõsorban társadalmi. Mióta várjuk a találkozást az idegenekkel - de mi van, ha nem az amerikai nagybácsi, hanem az afgán menekült bukkan fel az égen?

Mint már írtam, nekem az elsõ 20 perc dokumentumfilmje izgalmasabb volt a lövöldözésnél, plusz nagyon jó volt Wikus figurája, ahogy teszi a dolgát a hülye büszke vigyorával. Mint a könyvelõ a koncentrációs táborban...

Nekem ennyi már elvitte a filmet, és adott annyi érzelmi tartalmi töbletet az ezutáni sci-fi akció banzájnak, ami elvitte a hátán.
offtopic
pozsizsuzsi 2009 szept. 18. - 09:35:40
(84/700)
Akkor elnézést.
Az lehet a baj, hogy régen olvastad.
Hosszas magyarázkodás helyett ideollózom a Wiki idevágó szócikkrészletét:

"Keményvonalas (hard) sci-fi

A sci-fi-nek azt a vonalát nevezzük így, amelyik szigorúan figyelembe veszi és alkalmazza a természettudományos ismereteket, azokból logikus következtetéseket von le, és általában betartja a tudományos módszerekkel szemben támasztott követelményeket. Az elnevezés, amely az angol "hard science" kifejezésbõl származik, éppen erre utal. A keményvonalas sci-fi ennek ellenére nem száraz tudományos leírás, a tudományos háttér csupán a cselekmény hihetõségét növeli, és sokszor kulcsfontosságú a történetben. Ide sorolhatjuk azokat a mûveket is, amelyek valamely kitalált vagy eddig nem igazolt tudományos elméletet vagy mûszaki berendezést használnak fel, és azokat elfogadható logikai rendszerbe helyezik. Különbözõ stílusú, neves képviselõi: Isaac Asimov, Stanislaw Lem."
10/10
Yarner 2009 szept. 18. - 09:28:47 10/10
(83/700)
Ez kezd egy kicsit személyeskedõ lenni, de mindegy...
Esetleg egy cáfolat a beszóláson kívül? (Amúgy az az olvasó, akirõl írtál végig sem bírná olvasni a Solarist, ugyanis a szó akciófilmes értelmében semmi nem történik benne)
Régen olvastam, lehet, hogy nem emlékszem minden szóra, de ha érdemben kiigazítasz, megkövetlek.
offtopic
pozsizsuzsi 2009 szept. 17. - 23:49:07
(82/700)
Az van, hogy felületes olvasó vagy, aki átlapozza a most éppen nem történik semmi oldalakat.
Nekem mindegy te hogy teszel, én nem lapozom át.
10/10
Yarner 2009 szept. 17. - 22:49:52 10/10 Előzmény pozsizsuzsi
(81/700)
Olvastam (sõt, egyik filmet sem láttam)...
Emlékeim szerint fõleg az emberi lélekrõl, pszichérõl szól, a tudattalanról, meg arról, hogyan viszonyulunk az ismeretlenhez.
Ezen kivül még van benne szó az idegen megérthetetlenségérõl, de az (eddig elhangzottak szellemében tekintett) sci-fi rész eléggé elnagyolt: a Solaris az olyan, hogy ilyeneket csinál. punktum. Emberekt teremt a levegõbõl meg az elnyomott emlékeinbõl, mert miért is ne.
Ez tudományos? Megmagyarázott? És mi a lezárás? Semmivel nem tudunk többet a Solarisrol, mint az elején, csak elméleteink lehetnek.

És egy hatalmas könyv, sci-fi alapmû. Szeretem is.

Akkor most mi van?