Téma: District 9

offtopic
pozsizsuzsi 2009 szept. 17. - 12:48:35
(80/700)
Sürgõsen olvasd el a Solarist.
10/10
Yarner 2009 szept. 17. - 12:32:11 10/10
(79/700)
"lyukkártya"
pardon;-)
10/10
Yarner 2009 szept. 17. - 12:31:27 10/10
(78/700)
Kezd izgalmas lenni a vita :-)

Ok, lehet, hogy tényleg nem az év tudományos remekmûve, de nem is annak szánták, a D-9 gerince (vagy legalábbis, amiért engem megfogott) a társadalmi felállás, és persze ez is a film lényege, a technikai háttér pusztán azért létezik, hogy ezt kiszolgálja, alátámassza. Ami azt illeti, az elején nem kicsit zavart a menekülõs-akciós szál, amit kötelezõ jelleggel beletettek (másképp nehezen bírtak volna egész estés mozit csinálni belõle, avagy csak fesztiválközönségeknek), de addigra eléggé magába szívott a helyzet, hogy érdekeljen. (Igen, azon kevesek közé tartozom, akinek a bevezetõ 20 perc nagyobb élvezetet okozott, mint a film végi gyilkolás)

Ez egy klasszikus eszköz, rengeteg régi sci-fi író is visz akciót, kalandot a regényeibe, hogy elvigye a hátán a tudományos hátteret.

Amúgy szerintem ez a sztori sem tartalmaz több tudományos alapozást, mint pl. a Szája nincsen, úgy üvölt, az Isten kilencmilliárd neve, Az élni jó, vagy akár a Solaris. Ez pedig mind sci-fi, ha nem tévedek.

Egyre inkább úgy érzem, hogy a scifiben a tudományt keresni tévedés, a lényeg a saját peremfeltételek következetes betartása. ha tudományos elméleteket akarok olvasni, olvasok New Scientistet vagy komoly szaklapokat. A sci-fi irodalom, és mint olyan, a történet a lényeg, aminek az alapja mindig az ember és a társadalom.

Most dobjam ki Asimovot, mert jukkártyás számítógépeket tett a XXII. századba? Vagy mert láthatóan tudományos kamu, a pozitron-aggyal (ennyi erõvel írhatott volna varázskristályt is)? stb-stb
8/10
srizs 2009 szept. 17. - 10:47:03 8/10
(77/700)
Ez a film valószínûleg nem Neked készült. Az 1/10 pedig semmit sem ér, hisz nem nézted végig a filmet. Így mi alapján pontoztad le?
kata_barmaid 2009 szept. 17. - 10:00:21
(76/700)
bocsi: SPOILER
kata_barmaid 2009 szept. 17. - 09:59:38
(75/700)
Nos, tegnap néztem meg a filmet. Bár nagyon nyitott vagyok minden újdonságra és a dokumentum filmes stílust is szeretem, továbbá örültem, hogy végre nem egy szinkronizált filmrõl van szó, mégis 20 perc után kijöttem a filmrõl. Életemben talán elõször. Valahogy nem szeretem, ha a gyomornedveimre próbálnak hatni a filmkészítõk.

Az elsõ 20 percrõl tudok így nyilatkozni. Az ötlet, hogy ilyen stílusban forgassák le, az jó. Sokkal közelebb hozza a nézõhöz a filmet és életszerûbbé teszi. Az angol nagyon könnyen érthetõ és maga a megjelenítés, ahogy az ûrhajó ott van a háttérben a legtöbb interjú alany mögött, az is jó.
***SPOILER***
De az, hogy egy emberileg és szakmailag is ennyire alkalmatlan embert bíztak meg a kilakoltatások aláíratásával, aki annyira infantilis, hogy össze-vissza nyitogatja az idegen technológiákat és visszataszítóan röhög, mikor gyakorolhatja azon hatalmát, hogy 1 paranccsal elpusztíthat élõlényeket... Valamint a gusztustalan, hányingert keltõ jelenetek...

Csak azért, mert nem egy unalomig ismert hollywoodi produkció, még nem kezdem el rögtön sztárolni.

Nálam 1 pontot kap a 10-bõl.
10/10
macskaska 2009 szept. 17. - 03:31:43 10/10 Előzmény To_Pe
(74/700)
Szánalmas kis buta vagy To Pe. 10/10 a filmnek. :)
9/10
Obi1 2009 szept. 16. - 22:09:39 9/10
(73/700)
Most komolyan fáj, hogy ha egy film változtatni akar? Nem kezdi el az elejétõl hogy akkor jött a kurpexlix faj a Kimpexalus bolygóról, mert blablablablaa.. Semmi sablon, mert egy olyan lehetõségrõl szól a film, amit még nem nagyon játszottak ki; mi lenne az ûrlényekkel, ha jöttük után a Földön maradnának? Semmi mellébeszélés vagy szokásos sablonsz*rság. Emellett piszok látványos, és konkrétan szól is valamirõl.

"Nem azért nézek filmet mert a fantáziámat akarom használni."
Erre már tényleg nem lehet mit mondani, ez az abszolút no comment kategória. Jó hogy nem írod ide hogy te nem nézel filmet ha nem dobálnak benne székeket ala Mónika-show. Legyünk csak funkcionális analfabéták, Transformers 2 meg Halálosabbnál halálosabb iramban 17 be a lejátszóba, hadd pusztuljanak azok az agysejtek.

Ahhoz meg fõleg nem tudok mit hozzátenni, hogy a film felét nem értetted meg. Nem éppen egy nehéz filmrõl van szó, de ha már valakinek ez is sok annál baj van.
1/10
offtopic
To_Pe 2009 szept. 16. - 21:41:38 1/10
(72/700)
Hát... Én konkrétan GYÛLÖLTEM ezt a filmet. Nem akarok személyeskedni, de szinte még azt is utálom akinek tetszett. Ebben a filmben mondanivalót találni? Nevetséges. Komolyan nem tudom mivel tudott ennyi embert magával ragadni ez a "történet". Ahogy néhányan már említették se eleje, se vége. Egy kis közepe azért van. Én ha megnézek egy filmet akkor ne keljen már azon agyalnom, hogy a rendezõ, vagy a forgatókönyvírõ által kihagyott -szerintem fontos- kérdésekre mi a válasz? És ez nem fantázia kérdése. Nem azért nézek filmet mert a fantáziámat akarom használni. Ha erre vágyok akkor lemegyek alfába és elképzelek magamnak valami frankó történetet (na jó azért ilyen még nem volt). Engem igenis érdekel, hogy mi a f@szért jöttek ide ezek a lények, miért nem mentek el ha egyszer megoldható lett volna és az emberek miért nem hagyták õket a végén elmenni, ha egyszer a terhükre voltak, hogyan került a föld alá az a kis ûrhajó, stb. Tényleg nem értem mitõl nagy szám. Valószínûleg nagyon jó reklámot kapott, vagy néhány okostojás azt mondta rá, hogy ez jó mert más mint a többi és a csorda elkezdte követni. Örök rejtéj marad.
Nem akartam senkit megbántani. Ez az én szubjektív véleményem.
Anteris 2009 szept. 16. - 21:20:01
(71/700)
Anteris 2009 szept. 16. - 21:16:51 Előzmény ultio
(70/700)
gondolom jó kis szinemaveríték-verziót lestél meg, félcsatornás, 2 kbit-es hanggal meg az ehhez illõ walkman videórezolúsön felbontásban, nézõfing kivágó automatikával. Mecsoda egy élmény lehetett...
10/10
Envokka 2009 szept. 16. - 18:33:41 10/10
(69/700)
Jó film. Nem a legjobb és nem modható sci-finek ,de azért még élvezjetõ. 8/10
9/10
lng 2009 szept. 16. - 14:52:41 9/10
(68/700)
9/10 remek film, vegre valami udito ujdonsag a sok transzformersz meg tarsai utan.
Thresher 2009 szept. 16. - 14:34:16
(67/700)
Nevetséges, szörnyû, borzalmas, stb...

Akinek nem tetszett a film, az miért éli át a pokol kínjait? Miért nem lehet azt leírni azt hogy csak simán nem tetszet? Meg talán megindokolni objektíven hogy miért nem?

Én is sok filmet látok, amik nem tetszenek, de nem vágom föl az ereimet és hányom le a keserû fintorgással a lábam...

Most komolyan, ahogy elnézem, sokan rosszul érzik magukat attól, ha valaki nem ért velük egyet. Én utálom a GYU-t, de nem megyek át a topicjába hogy leírjam a hülyeségeimet. Nem érdekel, nem tetszik, kész! Ésszel nem bírom felfogni, hogy valaki energiát képes fektetni olyan dolgokba, ami nem tetszik. Azoknak meg külön hátbaveregetés, akik az elsõ 5 perc alatt képesek az egész filmet megítélni.

U.I.: Amugy nálam 10/10, úgy kellet az ilyen film mint, egy falat kenyér
8/10
srizs 2009 szept. 16. - 12:55:39 8/10
(66/700)
Hehh, de jó duma:)

Nem is Transformers sztorit rejt magában az biztos.
6/10
ultio 2009 szept. 16. - 12:44:20 6/10
(65/700)
mi volt ez?
nevetséges
10 évvel ezelõtt is gagyi lett volna
és ezt magasztalják?
6
8/10
srizs 2009 szept. 16. - 12:16:39 8/10
(64/700)
Fikázni könnyû, alkotni nehéz.
oliscribe 2009 szept. 16. - 00:20:15
(63/700)
avatart jobban várom, bár az kicsit más kategória
8/10
srizs 2009 szept. 15. - 13:07:02 8/10
(62/700)
Szia!
Arra nem gondoltál, hogy az üzemanyag a leszállóegység beüzemelésére kellett, amin keresztül odairányítják az anyahajót? Nem feltétlen magához a felszálláshoz, hanem az áramellátáshoz.
10/10
Yarner 2009 szept. 15. - 12:38:17 10/10
(61/700)
SPOILER - VITA

Hát, nem tudom, ha most összeterelnénk kb 100 000 word/excel felhasználó irodistát, meg még 100 000 toronydaru/kanalas kotró vezérlõt (avagy legyen CNC kezelõ), megfosztanánk õket az összes alapvetõ kényelemtõl és az eszközeiktõl, (fejeld meg ezt egy ellenséges, teljesen idegen környezettel), szerintetek mi jönne ki belõle 20 év múlva?
Kétlem, hogy lefektetnék egy új Róma alapjait...

És ráadásul hangsúlyoznám, hogy (szerintem) genetikailag nem túl okosak. Persze, lehet betegség miatt is, erre nem utal semmi, de nem is tagadják.

A kiscsákó Christopher gyereke, valszeg õ is a vezetõi (azaz okos) géneket hordozza.

Ûrhajó: és ha úgy vesszük, hogy nem az anyahajót kellett megmozdítani, csak a vezérlõ modult? Azaz ha a vezérlõ döglött, az anyahajó nem csinál magától semmit (lebegni végig tudott, ergo mûködik). Tehát a lényeg az, hogy a vezérlõ mûködjön, és bírja kakaóval hazáig, ehhez kell az üzemanyag.

Szerintem simán össze lehet rakni egy mûködõ hátteret, csak végig kell gondolni.