Téma: District 9

1/10
kapopsx 2009 szept. 15. - 02:03:44 1/10
(60/700)
Azzal kezdeném, hogy drogbának innen üzenem, csak azért mert valakiknek más a véleményük egy moziról, még nem gyökerek, meg fassopok stb. A szegénységi bizonyítványt kiállítottad magadról.

Én nagy sci-fi rajongó vagyok, éppen ezért nem tetszett a film.
Se eleje se vége, se füle se farka, tele akkor bakikkal, hogy inkább gondolnám paródiának, mint komoly alkotásnak. Jó lehetett volna, nagyon jó a film, de nem az lett.

A filmbõl még csak az sem derül ki, miért jöttek ide az idegenek. Se az, hogy miért maradtak itt, miért nem mentek el. A legbanálisabb dolog, hogy 20 évig gyûjtenek idegen(saját) eredetû üzemanyagot a földön(!) egy szemétkupac kellõs közepén, mert a földi technikájú anyag nem jó! Hogy került ide idegen üzemanyag amit 20 évig tarott összegyûjteni és elfér egy 2dl-es kávés termoszban XD Aztán miután szétlövik a vezérlõegységet, amirõl megint csak nem tudni miért vált le az anyahajóról. Jön a kiscsákó, aki egyedül értelmesebb mint az egész kolónia és 3 gombnyomással, egy vonósugár segítségével, feljuttatja a vezérlõegységet az anyahajóba!!! Nem is kellett hozzá üzemanyag!!!! XD
Sehol egy utalás arra, hogy tettek volna kísérletet arra, hogy segítsenek az idegeneknek hazajutni (még mindig nem tudni miért jöttek, miért maradtak itt)
Fejlettebb technikával rendelkeznek, mint mi földi emberek( ûrhajó, fegyverek és olyan orvosi mûszerek, amivel egy biológiai átalakulást vissza lehet fordítani) de úgy élnek mint az állatok, se eszük, se kultúrájuk és eltûrik, hogy az emberek ilyen módon tartsák õket évtizedekig! XD

Aki csak egy kevés realitást vár, nagyot csalódik.
Nem sok realitást, csak annyit amennyit egy sci-fi tõl el lehet várni, science fiction, tudományos fantasztikus. A tudományost szeretném hangsúlyozni...
Megint egy mozi (ahol nézõt hülyére veszik ne gondolkodj, ne keress logikát, csak nézd meg.
8/10
srizs 2009 szept. 14. - 18:08:23 8/10
(59/700)
Itt készítették az effekteket: http://www.theembassyvfx.com/
Mr. D 2009 szept. 14. - 17:43:44
(58/700)
SPOILER!

Nos, én csak azt nem értettem, hogy hogy lehet az, hogy ha az emberek beszéltek az idegenekkel, emberi beszédet használtak, mint ahogy az idegenek is a saját nyelvükön beszéltek az emberekhez, mégis teljes mértékben megértették egymást. Talán 20 év alatt elsajátították egymás nyelveit? De akkor miért nem ugyanazt a nyelvet beszélték? Ez nem túl világos.
10/10
Yarner 2009 szept. 14. - 14:54:35 10/10
(57/700)
Hozzászólok én is a vitához, megpróbálom védeni a filmet...

SPOILER!

TÉNYLEG SPOILER! :-)


Valóban nem részletezik, de nekem úgy tûnt, az ûrhajóból elõkerült idegenek valami dolgozók vagy hasonlók lehettek, ugyanis nem túl intelligensek (ld. Christopher barátját, aki láthatóan még több évnyi munka után sem igazán érti, miben segít Ch.-nek); Wikus is megjegyzi, hogy "ez okosabb a többinél". Amúgy Ch. sem töri magát, hogy kimentse a fajtársait: az eredeti terve is csak annyi volt, hogy meglépjen, csak a bonctermet látva jön rá, hogy nem hagyhatja itt a többieket.

Christopher valszeg a vezérlõ-egységgel szállt le, talán õ volt a parancsnok. Nem tudjuk, miért és hova ment eredetileg a hajó ennyi idegennel a hasában.

Amikor az idegenek elõkerültek a hajóból, azonnal az emberek irányítása alá kerültek, legyengültek, teljesen kiszolgáltatottak voltak: helikopterrel, kis csoportokban vitték le õket, fegyvert fogtak rájuk.
A D9-et a film idején is rakétavetõk veszik körül: kereskedni feketén lehet a fegyverekkel, de egy fegyveres lázadás esetén szétbombáznák sec perc alatt az egész telepet.

Nem azt mondom, hogy kõkeményen áll a lábán ez a háttér, de megáll.

Nekem inkább az a magyarázat hiányzott, miért nem szórták szét az idegeneket a világban, lehettek volna kisvárosaik mindenfelé, lehetett volna integrálni õket, vagy valami. Ez mondjuk könnyen megmagyarázható lenne könnyen az MNU szerepével: egy ekkora cégnek a zsebében vannak a kormányok, és amúgy is mindenki a nagy szakításra vár, nem igazi nemzetközi érdek az idegenek integrációja, úgyhogy hagyják õket megrohadni a menekülttáborban...

Valami ilyesmi.
Szerintem

SPOILER VÉGE


A film meg akkor is döbbenetes élmény, mind kemény SF, mind popcorn-szempontból (és már megint visszatértem a pattogatott kukoricához (brrr...)
AndrewHungary 2009 szept. 14. - 14:32:09
(56/700)
Sziasztok. Mi tegnap néztük meg párommal a filmet és...nem találtunk szavakat rá! Nálunk egyértelmûen 10/10 a film!! Végre nem egy megszokott sci-fi, ahol van eleje-közepe és vége a filmnek.
A kamera mozgásokról nem is beszélve...Itt tényleg a képernyõ elé voltunk tapasztva a film végéig (kivéve talán az elejét, azt a 15 percet...)
Mindenkinek csak ajánlani tudjuk!!!
Szaki 2009 szept. 14. - 07:36:53
(55/700)
Osztom beo071 véleményét. Valóban azért jó a film mert eredeti. Nem megszokott Hollywoodi koppintás hanem saját elgondolás.
Mindenkinek ajánlom.
Szaki75
7/10
pathfinder 2009 szept. 14. - 01:18:40 7/10
(54/700)
Kétségtelenül nem 'kaptafa mozi', így van.
7/10
pathfinder 2009 szept. 14. - 01:16:45 7/10
(53/700)
Nem azt kaptam, amit vártam, a sztorit is nyitva hagyták véleményem szerint, de legalább kaptunk egy a szokásostól eltérõ, érdekes mozit. 10/7
8/10
Keba 2009 szept. 14. - 00:04:13 8/10
(52/700)
Az elején azt gondoltam, hogy "mi ez az agyament hülyeség, ezzel az idegesítõ fõszereplõvel?" , de aztán kezdett kikupálódni a sztori és kifejezetten izgalmas lett. A vége is teljesen rendben van, ha nem is pont ezt várja az ember befejezésnek. Elég jó sci-fi, végre nem azért jönnek az idegenek, hogy leigázzák az emberiséget. Remélem lesz folytatás. Összességében nálam 8 pötty a film.
offtopic
edward2 2009 szept. 13. - 22:25:30
(51/700)
Na ezt a nyílvánvalóságot kifejthetnéd.
Ja és bocs nem értettem a filmet. Olyan magasröptû filozofiai gondolatok feszültek egymásnak, hogy picim agyam képtelen volt felfogni.
9/10
beo71 2009 szept. 13. - 19:48:26 9/10
(50/700)
Ez a film azért sikeres (8,6 az imdb-n jelzi a sikerét)mert E R E D E T I.
Az emberek ki vannak éhezve a friss,eredeti sztorikra,hiába vannak gyengeségei a filmnek egyszerûen szeretni kell ezt a filmet.9/10.
A cloverfieldi kameramozgás és a dokus hozzáállás zavaró lehet,de szerintem így mûködik ez az imádnivaló egyszerû kis filmecske.Nem hinném,hogy társadalmi problémákat kellene boncolgatni e film kapcsán,bár jócskán van benne kritika,de globális téma és nem kifejezetten magyar-roma kérdés.
Anteris 2009 szept. 13. - 17:30:02
(49/700)
eh, összevissza irogat itt mindenki, na majd megnézem ha lehet és írok róla yól ; )
10/10
éppittvagyok 2009 szept. 13. - 17:18:07 10/10
(48/700)
Nagyon jó az elsõ pillanattól az utolsóig. És olyan mint az igazi jó sci-fi: társadalomkritikus. És a társadalom regál is, rögtön "fölismeri" bennük pl. a romákat. Gratulálok magunknak, de fõleg azoknak, akik ezt népbutításnak hiszik.
10/10
nostromo 2009 szept. 13. - 13:51:29 10/10
(47/700)
Az Alien után jön rögtön! A technika mellett a gondolat is óriási. Idegenek akik azért jönnek földre mert náluk roszabb , mint Johannesburgban...
Aki teheti nézze meg és gondolkodjon (jó sokat) !
10/10
nemetadam 2009 szept. 12. - 11:50:56 10/10
(46/700)
Sziasztok!

A film szerintem is zseniális.Ehhez hasonlót még nem is láttam és bár vannak hibái,mint minden filmnek,(szinte) mindenki számára élvezhetõ!
Engem leginkább maga az elgondolás,a zene és a remek akciófelvételek fogtak meg.Lehet kevés filmet nézek(bár nem ezt mondják rólam) de hasonló "fps" szerû kameranézetekkel még sehol nem találkoztam.
Biztos díjnyertes film!
Csak nehoögy elrontsák a folytatást...
...nagy hiba lenne!
edward2 2009 szept. 11. - 22:44:58
(45/700)
Kommentelnem kell, mert ezt tétlenül nem bírom nézni.

Ennyire bugyuta, béna, harmatgyenge történettel megáldott sci-fit életemben nem láttam. Õszintén mi volt ez?
"alienek" akik romák szintjén szocializálódnak és szuperfegyvereket cserélnek be MACSKAKAJÁRA????????? Ez kérem 2009ben a világ 49. legjobb filmje???? (imdb.com)
A világméretû népbutitás elérte a kívánt hatást.

Remélem a jo olasz, francia, japán és más nemzetiségû jó és ezerszer kevésbé világhírû rendezõk örökké élni fognak.
8/10
rosickyz 2009 szept. 11. - 21:12:36 8/10
(44/700)
Hát az elsõ 40 perc förtelmes volt, valamilyen csoda folytán mégsem kapcsoltam ki. Azt kell mondanom, nagyon jól döntöttem. A hátralevõ idõben körömrágva izgultam, nyugodt szívvel adok rá 8pontot.
6/10
bbohun 2009 szept. 11. - 19:30:27 6/10
(43/700)
nem voltam elájulva a trailer után sem, de többet vártam a filmtõl.
a film alapötlete nem rossz, de engem kicsit zavart a sok doku jellegû felvezetés. és idegesített a fõhõs karaktere.
miért van olyan érzésem, hogy ennek is lesz folytatása... 6/10
10/10
kamuzoli 2009 szept. 11. - 18:11:27 10/10
(42/700)
Óriási film!!
Még végig sem néztem, de nem tudtam megállni, hogy ne nézzek be mit írtok róla... :) Azt hittem velem van a baj...
Mikor elkezdtem nézni, gondoltam ismeretlen rendezõ, ismeretlen színészek, egyszer nézõs sz*rság lesz... ennek ellenére az elmúlt évek legnagyobbja!!!
KÖTELEZÕ! KORSZAKALKOTÓ!
8/10
srizs 2009 szept. 11. - 13:50:30 8/10
(41/700)
Azért moziban is érdemes megnézni. Támogatni kell a rendezõt, ha már ekkorát alkotott.:)