Téma: Divoké kone

7/10
napraforgó 2017 aug. 02. - 05:29:25 7/10 Előzmény malvinkicska
(217/437)
Nem azért, de szerintem a kicsi lány sokkal jobban szereti az apját, mint az õt. Elvégre Karol egy hónapig nemhogy rá sem nézett, de a telefonját sem vette föl neki. Most meg össze-vissza hazudozik neki, hogy elviszi Egyiptomba, meg a tengerpartra, meg szafarira, vadállatokat nézni élõben... Na hát ekkora nagy ordas hazugságok, amikor a valóságban a gyerek még arra sem számíthat, hogy Pozsonyba elviszi az apja egy délutánra.
Filip okosabb, õ egy szót sem akar hallani az apja hazugságaiból. Merthogy Karol neki is csak hazudozna, az biztos.
Karolnak honnan volt pénze a szerencsejátékra, lóversenyre, meg a többire? Simona legutóbb nagy nehezen kifizette az adósságait, a 30 ezer eurót, azóta megtudtuk, hogy Karolt kirúgták a minisztériumi állásából. Mibõl él? honnan volt pénze a játékra?
------
Simona jobban tenné, ha a családjával, az apjával, meg az öccsével is megosztaná a gondjait, Karol adósságai, meg, hogy mit lehetne tenni, rájuk is tartozna, sokkal inkább, mint egy kétes hírû ügyvédre. Ha ez a Dubán nem lett volna Oszvald csicskása, tán jobban hinnék neki, na de így....
--------
Azért csodálkozom, hogy egy ilyen lovasfarm nem hoz semmi hasznot. Hiszen itt nyilván nem öncélúan tenyésztik a lovakat, azokat eladják. Fizetni kell a fedeztetésért, ha valaki egy jó méntõl akar utódot. Lovagoltathatnának is (ezt korábban Caprio csinálta is), gyerekeknek, túristáknak, nyaralóknak szervezhetnének lovas oktatást, haladóknak lovas túrákat a környéken, stb, stb. De itt nem látunk mást, csak azt, hogy a lovak legelésznek a mezõn, ez meg nem hoz pénzt, legfeljebb némi abrak megtakarítást.
---------
Adam mostanában már össze tudja egyeztetni a repülést a farm vezetésével? Ahogy Filip rámutatott, a pilóták jól keresnek. Mivel korábban is Berlinben volt pilóta, gondolom, most is oda jár ki, nem hszem, hogy a fél-magyarországnyi Szlovákiának lenne légitársasága.
Hana meg mi a fenét csinál a farmon? Van ott valami dolga, állása, tennivalója? Vagy egész nap csak jön-megy, ráér Oszvalddal törõdni, meg Adam után epedezni? Miért nem kezd valamit Kométával, ha az megnyert egy díjugrató versenyt? Korábban kaszkadõrködött, filmekben szerepelt, rendezvényeken lépett föl lovas mutatványokkal, ez mind, mind pénzt hozna, mégha nem is fektetné a gazdaságba, de azért egy tisztes megélhetést biztosítana.
AmazonGirl 2017 aug. 01. - 17:38:04
(216/437)
Köszi
7/10
napraforgó 2017 aug. 01. - 17:36:44 7/10
(215/437)
Ennek a Lenkának alighanem minuszban van az IQ-ja. A nagy Dzson sem egy észlény, na de ez a lány rajta is túltesz. Az Erika meg pont olyan szépség, aki a kicsi Dzsonhoz passzol.
7/10
napraforgó 2017 aug. 01. - 17:33:16 7/10
(214/437)
Most 18, talán már 19. A neve alapján kerestem rá, de csak szlovákul vannak infók, egy tavalyi hírben 18-nak írták.
AmazonGirl 2017 aug. 01. - 17:00:59
(213/437)
A Filipet alakító színészcsávó hány éves, tudja valaki?
malvinkicska 2017 aug. 01. - 16:58:05
(212/437)
A farmon egy butával kevesebb van, minden balul sül el Lenkanak sajnos, most meg a kis John felesége is felbukkant és féltékeny.
Hana az öreget rendezi fõz neki a ruháit elviszi, és nem hazudozik megmondta Albertnek.
Carol jó sok adósságot halmozott fel, elég senkiházi, de a kislány teljesen odáig van érte , nagyon jól szemléltetik a lány és apa nagy szeretettét, mert a valóságban is a lányok apásak.
1/10
Széles Ágnes 2017 aug. 01. - 14:16:58 1/10
(211/437)
A Lenkát alakító színésznõt már láttam valamelyik filmben, nagyon ismerõs az arca. Pont passzol a két másik ütõdötthöz. Ezen a birtokon még nem láttam dolgozni senkit az istállók környékén a lovakkal. csak néha ezt a két szerencsétlen John-t. Mivel az eredeti cím: Vadlovak, pont a lovakról esik a legkevesebb szó. Nem tudom mit kezdenek azzal a sok lóval akik ott kint kószálnak a réten.
7/10
napraforgó 2017 júl. 31. - 18:17:17 7/10
(210/437)
Na, Lenka személyében lesz még egy ütõdött szereplõ. Talán még össze is hozzák a Nagy Dzsonnal. Azt az ütõdöttet is állandóan átveri a haverja, mindig vele végezteti el a munka nagyját. Az elõzõ részben volt egy jópofa mondata a kis Dzsonnak: "Én majd elosztom a munkát, aztán te majd megcsinálod."
Szegény Filip, nem tudom, hogy a gyerekkori balhék, agresszió, lopás, stb. mennyire játszik majd szerepet a fiú késõbbi pszichológai felmérésénél. Persze érthetõ, hogy minden ember azt szeretné, és nyilván a légitársaság is, hogy a pilóták stabilak legyenek idegileg is, nem elég a jó szem, meg a biztos kéz.
Nem értem, mit akarnak kihozni Dubán karakterébõl, a második évadban egy tök normális ügyvédet alakít. Vajon ez így marad, vagy majd megint fordít egyet a köpönyegén?
7/10
napraforgó 2017 júl. 31. - 17:17:42 7/10
(209/437)
Á, csak elírtál egy betût a nevében, azért nem találtad.
AmazonGirl 2017 júl. 31. - 17:07:02
(208/437)
Mostmár értem, hogy miért mondta, a mai részben mondták el. Azt hittem, hogy eddig is kellett volna tudni csak én lemaradtam. Bocsi, hogy foglaltam a helyet.
malvinkicska 2017 júl. 31. - 17:01:13
(207/437)
A mai részben az öreg tovább nem fogad el semmit, és ábrándozott a múlton, miket tett.
Aztán Suso meglepetése balul sült el, de nagyon ól hozza a félcédulást, olyan hiteles, aranyos azzal a vontatott beszéddel.
Aztán felvettek egy új lányt, a két Jon is megéri a pénzét.
Hana egy kis finom lelkû valaki, mert mindenáron, szeret segíteni, az öreg ördögnek.
Adam azért mondta, nem lehet pilóta, mivel gondjai voltak félt a lótól , pszichés zavarai is voltak nagyon nehezen kezelhetõ volt Filip.
1/10
Széles Ágnes 2017 júl. 31. - 15:53:17 1/10
(206/437)
Akkor jól láttam július 21-én,és írtam is, hogy más évadban járunk, mert akkor volt a második évadban a 93-as rész. Lehetett látni a szereplõkön a változást.
AmazonGirl 2017 júl. 31. - 15:48:41
(205/437)
Adam miért mondta Simonának, hogy Filip soha sem lehet pilóta?
malvinkicska 2017 júl. 31. - 14:54:08
(204/437)
Köszönöm Hanat tudtam olvastam róla, valóban mutatós szép kis színésznõ, de a másik kislányról nem találtam, most már képben vagyok.
7/10
napraforgó 2017 júl. 31. - 10:48:56 7/10
(203/437)
Bianka: Kristína Faèkovcová, jelenleg 13 éves. A sorozatot 2014-ben kezdték el forgatni, 2015 januárban mutatták be.
Mind a Miskót, mind a Biankát játszó gyerek a koránál fiatalabbnak látszik, nem gondoltam volna, hogy már 10, illetve 12 évesek voltak a sorozat elején.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Divok%C3%A9_kone
Eszerint 2 évados, az elsõ évad 92 részes, a második 68, így összesen 160 részes. Ma már a 99.-et fogjuk látni.
A csinos kis Hana - Monika ©agátová jelenleg 24 éves, tehát nagyon fiatalon kapta meg a szerepet.
malvinkicska 2017 júl. 31. - 07:58:21
(202/437)
A Miskot alakító gyerek jelenben 15 éves Christofer Pauliny 2002- ben született a lánykáról nem találtam semmit, erre vonatkozólag. Bianca Kristina Fachorcova.
7/10
napraforgó 2017 júl. 31. - 07:18:00 7/10
(201/437)
Nem tudom, hogy Bianka és Miskó hányadikosok, de minimum a második év végén járnak. A történet jó egy éve kezdõdött és a gyerekek már akkor is iskolások voltak, jött a nyári szünet. Még Adela is a nyári vakáció alatt szervezgette a táborát, ami aztán nem jött be. Filip is a nyári szünetben szökött meg az intézetbõl és aztán az új évet valami új suliban kezdhette. Aztán jött az õsz, majd néhány havas rész, hirtelen tavasz lett és most azt látom, hogy már nyár van. Hana aranyló búzatáblák között lovagol, amelyek ugyan még lábon állnak, de már közel lehet az aratás.Vagyis minimum június van.
Nekem ez azt jelenti, hogy a két gyerek legalább 8-8 és fél éves, talán több is, végül is, lehetnek akár harmadikosok is. Valahogy nehezen fogadom el, hogy egy ekkora gyerek, mint Bianka elõl annyira rejtegetni kéne az apja bûneit (na persze nem kell hangsúlyozni, részletezni a bûneit, meg a gyereket az apja ellen uszítani), de szerintem annyit azért el lehetne neki is mondani, hogy az apja sokat hibázott, nagyon megbántotta az édesanyját és ezért már nem fognak kibékülni, nem fognak többé együttélni.
De ugyanez a helyzet Miskóéknál is, az vicces, hogy Susón kitört a kangörcs, a dobozos ötlete talán még jól is elsülhetett volna, ha nincs gyereke. Na de azért egy családapa mégse üzengethet a fiának, hogy ne siessen haza, csak mert neki kettyinthetnékje van. Inkább azon törné a fejét, hogyan biztosítson egy külön szobát, vagy helyiséget Miskónak, hogy nekik külön hálószobájuk legyen és ne kelljen napközben ilyen idétlen ötletekhez folyamodnia.
Bianka meg az ügyvéd, Dubán esete - a gyereknek igaza van, Dubán nem jó ember, de nem azért, mert segít az anyjának elválni, hanem azért, mert elõtte talán évekig segített Oszvaldnak a gazdasági bûnözésben, és még talán ez is megbocsátható lett volna valamelyest, de az, hogy bérgyilkost fogadott az öreg "ellenfelei", így Feri megölésére, az már sehogy sem tolerálható. Sõt, nekem nagyon úgy tûnt, hogy a bérgyilkost - aki elvileg öngyilkos lett - pont az ügyvéd tette el láb alól. Úgyhogy, ha Simonának esze van, akkor nem jön össze vele, nem kerül egyik gazember hálójából a másikéba.
Borisz nagyon kikerült a képbõl, és azt sem tudjuk, hogy Oszvald ügyébõl lesz-e valami. Akármilyen öreg is a vén ördög, meg akámilyen beteg is, megérdemelné, hogy az utolsó éveit börtönben töltse.
AmazonGirl 2017 júl. 29. - 16:41:24
(200/437)
Bianka jól kiosztotta az ügyvédet.
Jut eszembe, szerintetek össze fog jönni az ügyvéd Simonával?
Suson jót röhögtem mikor megérkeztek Meryék, az a pasi meghülyült, pedig eddig normális volt.
7/10
napraforgó 2017 júl. 28. - 18:06:24 7/10
(199/437)
Susoreny meghülyült, most akar imponálni Merynek, amikor már hónapok óta együtt élnek? Nyilván nem azért költözött hozzá a nõ, mert majd még csak eztán kell meghódítani. Suso váratlan ötletei meg rosszul sülnek el. Nem tudom, mit jajjgatott volna össze, ha a lovaglásnál kolyolyan megsérül, hisz már egy 2 centis karcolástól is kiakadt.
Én sehogy sem értem, hogy Simona miért nem próbál valamit, hogy elmagyarázza a lányának, hogy miért válnak el. Egyáltalán, az, hogy a felnõttekhogy döntöttek, nem tartozikr, de valamiféle magyarázatot azért csak kellen adni. Annyi nem elég, hogy veszekedtünk, összevesztünk. Nem értem, miért kell titkolni, hogy az apja hûtlen volt, többször, több nõvel is megcsalta és ezt nem lehet a végtelenségig megbocsátani.
Oszvald persze hogy nem érti Hanát, miért segít, hisz õ maga soha nem tett semmit érdek nélkül, soha senkinek nem adott semmit, nem segített senkinek, hát honnan tudná megérteni, hogy valaki csak úgy önzetlenül segít.
malvinkicska 2017 júl. 28. - 17:03:08
(198/437)
A mai részben kiderült igaza volt Albertnek mikor mondta milyen a hatóóság, érdekes, mert minden sorozatban elég rossz képet kapunk róluk ami azt illeti.
Filip link nem tanul Adam rá akarja venni , hogy csak 5-ös érettségivel lehet pilóta, mivel az a vágya.
Simi nagyon rágódik a válás miatt, de a kislány nem akarja , hogy õk elváljanak.
Susoból teljesen félcédulást tettek, amiket csinál az nem normális észre vall.
Elõször a lovaglás most meg ez a dobozos dolog, egyszerûen miért kellet belõle ezt csinálni, mi a céljuk vele.
A két lovász is megéri a pénzét azok mindig ilyen kel kele- kólák voltak legalább.
Az öreg, hogy segít neki Hana még szemétkedik, nem tud sem szeretni sem elfogadni a törõdést sem rögtön, már tereli a szót, miért segít neki H.