9/10
Keló Scofield 2013 jan. 27. - 22:28:26 9/10
(224/764)
Érdekes, hogy Tarantino megtalálta Leo-t.
KurtWagner 2013 jan. 27. - 22:22:55
(223/764)
"node nevetséges hogy csak bizonyos rendezõk (pl.: Ang Lee, Tom Hooper, Steven Spielberg stb.) és studiok (Weinstein Company, Touchstone stb)"

Ezt a kijelentést alátámasztanád, mert nézegetve a jelõlt és nyert filmek, rendezõk listáját:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Oscar-d%C3%ADj_a_legjobb_rendez%C5%91nek

http://hu.wikipedia.org/wiki/Oscar-d%C3%ADj_a_legjobb_filmnek

igen csak változatos képet mutatnak.
Superalonso 2013 jan. 27. - 22:05:34
(222/764)
Az még haggyán hogy minden évben van valami tematika az Oscar-on(szerény véleményem szerint valamennyire össze is beszélnek a nagy filmstudiok és rendezõk, hogy az adott esztendõben mi legyen a fõ tematika, idén ugyebár az elnyomás elleni harc, rabszolgafelszabadítás; tavaly ugye egy kis filmtörténet volt a téma), node nevetséges hogy csak bizonyos rendezõk (pl.: Ang Lee, Tom Hooper, Steven Spielberg stb.) és studiok (Weinstein Company, Touchstone stb) kaphat egyáltalán jelölést, mintha csak õk tudnának filmet csinálni(persze vannak mások is, de mitád Isten ezek mindig szinte köztük vannak), hát nem érdekes..szánalom az egész.....ja és még annyi, hogy persze mindegyik film most megy a mozikban a jelöltek közül (igy növelve az érdeklõdést a film iránt és annak bevételét)....undorító az egész sztem
10/10
Matthew89 2013 jan. 27. - 20:15:40 10/10
(221/764)
Az a gond Oscar bácsival, hogy nem feltétlen a szakmai szempontok diktálnak, hanem pl egy adott témához választanak filmeket (sokszor gyengébb közönségfilmeket)....
dr.66 2013 jan. 27. - 18:37:32
(220/764)
A név betüzésénél mire kellene gondolnom,mire utaltál ezzel? Valamirõl lemaradtam ezek szerint pedig nem vagyok a legujabb generáció tagja. :) A film persze nagyon tetszett, egy percet sem unatkoztam.
10/10
petruska. 2013 jan. 27. - 18:26:15 10/10
(219/764)
EGy tipikus olyan film, amit 1-2 hónap után, is szívesen megnézel! Tarantino megint hozta a formáját, eleve már úgy mentem megnézni hogy biztosan remek film lesz, és így is jöttem ki, hogy remek volt!
Zenék, színészek, történtet egyszerre az összes 10 pont!
Bár helyenként, nálam már túl sok volt a niggerezés! De szívesen megnézném mégegyszer! Ajánlom mindenkinek!
Bobogolal 2013 jan. 27. - 16:56:53
(218/764)
Nekem nagyon tetszett, Tarantino hozta magát. Ajánlom mindenkinek, s ne sajnáljátok rá a pénzt. Ez az film, amit moziban kell megnézni!
10/10
lenccs 2013 jan. 27. - 15:43:03 10/10
(217/764)
Ez a film nálam 10 pontos. Volt eleje, volt közepe és volt vége. Szépen felépített sztori, néhol brutális, néhol megmosolyogtató.
10/10
Kolókapitány 2013 jan. 27. - 14:11:45 10/10
(216/764)
Oscar-díj, hát... kicsit össze-vissza osztogatják. Nem tudom ki látta a Perfect Sense címû filmet, de az szerintem az utóbbi 10 év legelgondolkoztatóbb és legmeghatóbb filmje, mégsem kapott Oscart, pedig szerintem Ewan McGregor is nagyot alakít és még sok-sok kategóriát vinne..
10/10
Matthew89 2013 jan. 27. - 12:39:12 10/10
(215/764)
Szerintem se bugyuta (illetve ízlések és pofonok), persze egyszerû történet de semmiképen se rossz, hisz eléggé kiválóan van tálalva, és lebilincsel, meg inkább ez legyen díjra jelölve mint egy Hugo alapmû zenés drámává "alacsonyított" mozija, már elnézést mindenkitõl de én nem tartozok a musical fanok közé.....
5/10
arabellaf 2013 jan. 27. - 12:20:07 5/10
(214/764)
Egyetértek veled, tényleg kellenek ilyen filmek is, amit az ember megnéz, elnevetgél rajt és ennyi. Egyszerûen azzal nem értek egyet hogy 5 oscarra jelölték, és olyan szavakkal illetik, hogy zseniális, az év legjobb filmje stb. valóban vicces, látványos, de ne keverjük a nagy filmek közé....
8/10
feeco 2013 jan. 27. - 11:49:52 8/10
(213/764)
..amikor Franco Nero megkéri Jamie Foxx-ot, h betûzze a Django nevet - Tarantino-s filmtörténeti csemege (az új generáció tagjai már valszeg nem is értik)..
..és amikor Don Johnson embereit "kicsit" megzavarja a rosszul megvart csuklya.. - óriási..
a film egészében - Tarantino skálán mérve - erõs 8-as..
10/10
Kolókapitány 2013 jan. 27. - 01:39:25 10/10
(212/764)
Nagyon jó kis film, mindenképpen moziban nézõs. Remek szereplõkkel, a szinkront külön kiemelném , ami szintén nagyon jól sikerült. Nem vagyok egy Tarantino fan,a filmjei többségét nem is szeretem, de ezt csak ajánlani tudom én is. Vége kicsit túl hosszúra sikerült ,de 9-et megérdemel!

Elõzõ hozzászólónak mondanám, hogy vannak olyan szórakoztató filmek, amikben hiába nincs nagy csavar mégsem kell Transformers és egyéb alkotások szintjére süllyedni,ahhoz hogy tetsszen az embereknek. De hasonlítsd össze a Bosszúállók-kal pl., ami tényleg egy végtelenül bugyuta történet unszimpatikus szereplõkkel. Nekem a Brian élete és hasonló humorú filmek a kedvenceim ,ami egy nagyon más vonal mégis nevettem ezeken a poénokon is, fõleg a zsákos banditás jeleneten. :D
5/10
arabellaf 2013 jan. 26. - 21:14:05 5/10
(211/764)
Bugyuta sztori, bugyuta viccek, hogy még egy amõba is megértse. A karakterek meg olyanok, mint egy brazil sorozatban: vannak a nagyon jók, meg a nagyon rosszak. Középút nincs.Túlnyújtott tömegfilm. Semmi több. Egyszer nézhetõ bevallom, és szórakoztató is, de ennyi. Nem értem, mi ez a dicshimnusz itt körülötte.
10/10
Matthew89 2013 jan. 26. - 18:58:54 10/10
(210/764)
A film röviden szólva hozza a Tarantino színvonalat, sõt ezen túlmenve jobb mozi lett mint az elõzõ filmje, és talán még a hasonlóan a bosszotúl véres Kill bill-je....
Azt kell legépelnem, hogy hiába ültem "véresre" magam az idõtartam hosszúsága miatt, lebilincselõ végig és magával ragadó történet, kiváló szinészi alakításokkal (C. Waltz-nak jöhet az újabb Oscar, annyira zseniális), Leo ismét bizonyította, hogy van keresnivalója a filmek világában.... És persze a zenét külön meg kell dicsérni, szinte mûvészivé emeli minden egyes muzsika amúgy is remekmûvet. Aki meg nem érti/nem szereti az utalások, "niggerezések" és a vérfröcsögés iróniáját ne is fogjon bele...:D

Quentin "öcsém" kérünk még...! :D
Kovács kolléga 2013 jan. 25. - 19:39:58
(209/764)
Tarantino viszonylag kevés filmet csinált eddig, és ennek az az egyik oka, hogy maga írja a forgatókönyveit, éspedig olyan mélyreható alapossággal, ami ritka dolog Hollywoodban.

Ugyan a mostani sztoriban is vannak bõven anakronizmusok, oda nem illõ jelenetek és fura fordulatok, ám ezeknek szerintem az az oka, hogy a megidézett/újrahasznosított filmek is bõvelkedtek a dramaturgiai bakikban. És itt most ne a Volt egyszer egy Vadnyugat típusú remekmûvekre gondoljunk, hanem a B-filmekre, lévén Tarantino ezekbõl építkezett.

Másrészrõl zseniálisak a meglátásai. A klasszikus westernekben például a fõhõs elõrántja a coltját, csípõbõl tüzel, a gonosz pedig azonnal holtan esik össze. Holott tudjuk, hogy a valóságban nagyon nehéz ilyen pontossággal lõni, és pláne nehéz egyetlen lövéssel leteríteni valakit. Nem véletlenül, hogy a Django unchained tele van véres, vonagló, káromkodó haldoklókkal.

Egy másik bátor lépés a legrokonszenvesebb szereplõ - vagyis Dr. Schultz - németségének folyamatos hangsúlyozása. Nemcsak a Brigantyk ellenpontozása mindez, hanem annak az ostoba hollywoodi beidegzõdésnek is, amelyik rendre gonosz és visszataszító alakokként ábrázolt minden németet. Megjegyzem, már a Brigantyk németjei sem voltak Hollywood-kompatibilisek. A náci vezetõk ugyan karikaturisztikus alakokként voltak ábrázolva, viszont a filmbeli Wehrmacht-katonák többsége önfeláldozó és bátor ember volt, az SS-tisztek pedig aljas szemetek, ámde pokolian intelligensek. Emlékezzünk csak Hellstrom õrnagyra, aki briliáns logikával pillanatok alatt kitalálta, hogy a homlokán lévõ feliraton a King Kong név szerepel, és ugyanõ volt az, aki az akcentusok alapján megmondta, hogy ki melyik városból származik.
lordrolee 2013 jan. 25. - 19:37:40 Előzmény LunaRob
(208/764)
A folytatásban, vagy a következõ Tarantino westernben megtudjuk :)
lordrolee 2013 jan. 25. - 19:33:19 Előzmény Bigpapa
(207/764)
Hát ezt én sem tudtam volna jobban megfogalmazni :)
A film zseniális, fõleg a kisebb-nagyobb utalásokkal múltbéli alkotásokra.
7/10
bulletproof90 2013 jan. 25. - 13:48:03 7/10 Előzmény godzsy
(206/764)
Nem ezért írtam, csak azért, hogy rávilágítsak milyen végiggondolatlan a történet. Ennek ellenére mindenki isteníti.
Charli Firpo 2013 jan. 25. - 10:57:53
(205/764)
...éééés a harmadik. Aki a magyar szinkront szídja, az hazánk, alul fizettet, rengeteget dolgozó, neves színészeiet szídja, és az össze Bud Spencer-Terence Hill filmidézetet gyalázza. Ezek az emberek rengeteget dolgoznak, és jól. Minden tisztelet az övék és a szinkronrendezõké. Tessék megbecsülni a magyar szinkront, még ha nem is mindig elõnyös egy film számára. Nem kell azt mondani, hogy szar. Tessék hangcsatornát váltani és csókolom.
(oké a carton network azóta szar, hogy szinkront kapott a csatorna)