9/10
tarantinofan 2013 jan. 23. - 18:48:26 9/10 Előzmény Kovács kolléga
(184/764)
Pedig õ maga nyilatkozta, hogy hacsak nem lesz borzasztó az utolsó filmje, és nem érzi úgy, hogy saját magát megszégyenítve távozott, akkor hatvan éves korában visszavonul. Utána már csak filmezni akar, és különbözõ filmes témájú könyveket írni. Ja és inni:D Az új filmjével kapcsolatban meg már annyit sejteni lehet, hogy a Killer Crow címet fogja viselni, és ismét négerek fognak bosszút állni, csak épp a második világháborúban.
10/10
spidermeeen001 2013 jan. 23. - 18:23:11 10/10 Előzmény Ani77
(183/764)
Nem. Nem sétálhattak volna el. ha megnézed majd mégegyszer, nézd meg Candy arcát és a sminkjét...gyakorlatilag elvesztette az eszét típussá vált ott és akkor. Mindenképpen megalázottnak érezte magát és megpróbálta visszaalázni a dokit és feltüzelni addig, amíg parancsot adhat a megölésükre...csakhogy nem tudta, hogy milyen emberrel került szembe, ugyanis ez végig titokban maradt.
Herzl Tivi 2013 jan. 23. - 17:27:16
(182/764)
Milyen érdekekre gondolsz?
9/10
tarantinofan 2013 jan. 23. - 11:13:29 9/10
(181/764)
Az Imdb szerint nem létezik. Legalábbis a doki csak saját magát alakítja. Viszont,aki a film második felében Butch volt, az a legelején a két rabszolgavevõ egyikét játszotta, mellesleg õ alakítja Dexter apját is az azonos címû sorozatban:D Ezt észrevettem én is, és az Imdb is:D
1/10
antimason 2013 jan. 23. - 10:21:50 1/10
(180/764)
Szeretem Tarantino filmjeit, de ez eddig a legrosszabb filmje. Szinte semmi Tarantino-s nincs benne. A történet maga lapos és egyszerû. Már a BB is necces volt, olyan, mint ha bizonyos érdekek mentén gyártana propaganda filmeket. Nagy várakozással ültem le megnézni, de ekkora vacakra nem számítottam. Sajnálom, mert nagyon vártam. Pár jelent és pár monológ jó volt, de ennyi. Úgy néz ki, kifogyott az ötletekbõl, és a régi hírnevébõl él, vagy egyszerûen Rodriguez kellett volna mellé. Mert így a forgatókönyvben és a rendezésben is alulmúlta az elõdöket. Sajnálom.
10/2
pm751 2013 jan. 23. - 00:01:21
(179/764)
Spoiler****
Létezik, hogy egy-egy színész több szerepet is alakított a filmben, vagy ezt már csak én magyarázom be?
Gondolok a dokira, aki nagyon hasonlított az elsõ rabszolgatartóra és a jogászra egyaránt.
Az elsõ 3 fivér pedig kiköpött úgy nézett ki, mint a következõ 5 tagú banda tagjai...
9/10
Attrax 2013 jan. 22. - 19:03:43 9/10
(178/764)
Nem kéne egy napon említeni ezt a filmet a Skyfall cimû unalmas,kifáradt,sablonos gyötrelem mellett. Érthetetlen a magas bevétel és értékelés. A Django mérföldekkel szórakoztatóbb! Viszont letöltöttem az eredeti Djangot Franco Neroval. Kiváncsi vagyok milyen.
Kovács kolléga 2013 jan. 22. - 18:29:56 Előzmény beo71
(177/764)
Kizárt dolognak tartom, hogy Tarantino visszavonuljon. Dõl hozzá a pénz, egyre másra kapja a díjakat, a sztárok pedig sorban állnak azért, hogy az õ filmjeiben játszhassanak. Ugyan miért hagyná abba?

Valahol olyat olvastam, hogy a Brigantyk és a Django egy filmtrilógia elsõ két darabjának tekinthetõ, azaz lesz még egy harmadik hasonló mûfajú film is, ahol megidézi valamelyik kedvenc régi filmes zsánerét, és ahol a maga módján egyben fontos társadalmi kérdésekrõl is beszélhet. Állítólag a rajongók már találgatják, hogy mikor és hol játszódik majd a következõ filmje. Nos, nekem van egy tippem.

Szerintem egy olyan ötvenes vagy hatvanas években játszódó hidegháborús kémtörténet következik, amelyik az Észak-északnyugathoz vagy a Szakadt függönyhöz hasonló Hitchcock-filmeket és az ezek nyomdokain készülõ seregnyi B-filmet idézi meg. Ez egy nagyon népszerû zsáner volt akkoriban, és ilyen mûfajú mozit még nem csinált QT. Hogy nem közömbös iránta, az biztos, hiszen valamennyi életrajzában szerepel, hogy rajong a francia újhullámos filmekért, márpedig Truffaut-éknak Sir Alfred volt az eszményképe. Szintén az érdeklõdését jelezheti, hogy pár éve producerként a nevét adta a Modesty Blaise-hez, ami a mûfaj egyik klasszikusát hozta vissza (szerintem nézhetetlenül gyenge színvonalon). A harmadik dolog, hogy ebben a témában a hatalomnak kiszolgáltatott egyéntõl kezdve (emlékezzünk csak: Hitchcock botcsinálta kémei állandóan menekülnek) a gyarmatosítás alkonyán át a függetlenné vált harmadik világbeli államok ocsmány politikusainak karikaturisztikus ábrázolásáig elképesztõen sok ziccer rejlik (feltéve, hogy a film nem az NDK-ban játszódik, hanem a Bond-filmek kedvenc szubtrópusi közegében). Na és Quentin jó üzletember, márpedig az elképesztõen nagy anyagi sikert produkáló, erõsen retró ízû Skyfall ismeretében nem kell magas IQ ahhoz, hogy valaki rájöjjön, mennyire vevõ a közönség a mûfajra (persze telepakolva világsztárokkal, de hát Tarantinónak ez már régen nem gond).

Mondom, mindez csak tipp, de ha én lennék QT, ezt tenném.
10/10
gerrard8 2013 jan. 22. - 15:34:52 10/10
(176/764)
Nálam 10/10 simán.Imádom a westernt mint mûfajt,ezért már alig vártam hogy lássam.Nem is csalódtam!Nagyon tetszett Di Caprio játéka,zseniális volt!Engem lekötött az egész film,jó volt a sztori,volt poén,volt vér,jók a karakterek. Tarantino egy zseni,ezt vártam tõle.Biztos hogy még megnézem.
10/10
beo71 2013 jan. 22. - 14:40:13 10/10
(175/764)
A western mûfaja már pedig véres, aki ezen meglepõdik az nem érti a mûfajt.A vadászpuskák és egyéb fegyverek bizony kitépik az ember húsát és véres volt a nyugat földje, mire letisztultak a dolgok.
tarantino egyébként saját magát írta ki legkeményebben ( mondjuk én ezt el is vártam tõle )és nála az szuper, hogy az erõszak éppoly hirtelen indul be, mint a való életben és kegyetlen.(Ki nem utálja, amikor a fõhõs a nagy gonoszt elkapja és vagy nagy monológot ad elõ vagy csak épp rálõ egyet, a valóságban mindannyian egy tárat engednénk bele vagy addig ütnénk egy kalapáccsal míg az adrenalin dolgozik bennünk.)
A humor pedig itt is megjelenik, a csuklyás srácok köztudottan nem voltak agytröszttök, a fél mozi vinnyogott a röhögéstõl, én ezt is imádtam.
nem tudok negatívumot mondani, de nem is akarok.
A Felhõatlasz után egy újabb mozi ami napokig velem van s roppant jól érzem magam miatta.
10/10
beo71 2013 jan. 22. - 14:24:23 10/10
(174/764)
Ha James Cameron a filmkészítés királya, akkor Quentin Tarantino a Császár!10/10.
Ez minimum kijár neki!
Már a fõcím, a vérpezsdítõ zene, az elsõ képek, de még a stáblista régimódi (véreset sejtetõ piros betûi is )szinte hátra döntik az embert, érezni lehet, hogy mozivarázslat jön.(A mozilátogatók életkora és megjelenése is feltûnõ volt számomra : ennyi idõsebb embert, az asszonkát karon fogva, nem láttam még a Skyfall-on sem, pedig az is minõségi darab.)
A GG díj után komolyabb cselekményre számítottam, valószínûleg a karakterek és a párbeszédek, amelyek maguk a stílus, nyerték meg a díjat, az Oscarhoz ez nem egy Ponyvaregény csavarosságú.
Tarantinót már rég nem érdekli az Oscar (lassan a mozirajongókat sem, lásd Király beszéde és Bombaszakértõ )elég nagy ínyenc õ ahhoz, hogy nem a puccos étterembe akar semmitérõ csillógó falatokat, hanem egy eldugott büfé hátsó sarkában zabálja két pofára a zsírtól (vértõl )csöpögõ isteni darabokat.
Én pedig szívesen tartok vele, borzasztóan elfogult vagyok és rettegek a visszavonulása hallatán, hiszen a Király a zenében már elment, nem kéne a filmben is így lennie.
7/10
Kulcskészítõ 2013 jan. 22. - 13:07:27 7/10
(173/764)
Spoiler

Nekem Franco Nero pár perces cameo-ja is nagyon tetszett; mégis csak egy spagetti western ikon, jó ötlet volt pár perc erejéig visszahozni. Vártam, hogy esetleg valahol felbukkan még, de ez nem jött be. Még az lett volna az igazi, ha ugyanígy egy rövid idõre Clint Eastwood is feltûnik, mint a másik western-ikon :-))) Bár õ már nem akar kamera elé állni.
SpencerBarnes 2013 jan. 22. - 12:27:59
(172/764)
Már az elején leszögezem hogy Q.T fun vagyok, tehát alapból magasabbra értékelem a filmet, mint egyébként ér.
Ennek ellenére nem adnám meg a 10 pontot, sõt.
Úgy jellemezném hogy ahol ( pl. végén ) több mûsoridõ kellett volna, ott kevesebb, "elnagyoltabb", "kapkodós",
ahol meg kevesebb kellett volna, ott több ( párbeszédek, üresjáratok ).
A csajok jók voltak, Q.T fétise ebben a filmben is jelen van :)
SPOILER
Amit máshogy csináltam volna: az zseniális volt ahogy a végén SLJ eldobja a botokat, és "kiderül" hogy
tulajdonképpen Õ volt az aki az igazi Boss, fekete létére, viszont ez a helyzet adott lett volna egy klasszikus
westerneket idézõ párbajhoz Django és közte. Ezzel szemben simán lábon lövi és "szia"
Jók voltak az utalások más filmekhez, vagy tisztelgés a BS-TH filmek elõtt az Ördög jobb és bal keze zenével" stb.
Lehetséges, hogy ha a mûsoridõ 2 óra lett volna, és ott ahol kevesebb kellett volna kevesebb van, viszont a végére
jobban kiteljesedik az az "elszabadulás" akkor esetleg 10/10, de így számomra olyan valóban NAGY westernekhez
képest mint a "Jó, a Rossz", "Dollár széria", "Vadnyugat" sajnos jóindulattal 7/10.
De persze a mihez képest, és ebben az esetben ezekhez a LEGENDÁKHOZ képest.
10/10
DonikaT90 2013 jan. 22. - 11:22:10 10/10
(171/764)
Remek film! Minden benne van ami kell Tarantino módra 10/10, végre egy film ami nem egy "ömlesztett szar" mint a többi mai film egy két kivételével. :-)
7/10
Kulcskészítõ 2013 jan. 22. - 06:52:10 7/10 Előzmény Ani77
(170/764)
Aha, szóval neked az ilyen sportkocsis sorozatgyilkos-figurák jönnek be? Kis hamis... :-)))
6/10
lebov 2013 jan. 22. - 00:54:06 6/10
(169/764)
Tegnap néztük meg...Nem voltak elvárásaim, mert az elõzetes alapján nem érdekelt különösebben, de még így is csalódás volt:( A Brigantyk egy ZSENIÁLIS film, ez a közelében sincsen, nem lehet egy lapon említeni a kettõt. A színészek jól játszanak, de a sztori elég ötlettelen, az elfogadható kezdés után az utolsó egy óra meg egyszerûen dögunalmas. (A zenék viszont szuperek!!!) Meg értem én, hogy ha Tarantino, akkor véres kell hogy legyen, de ezek a lövöldözõs jelenetek se viccesek nem voltak, se izgalmasak... Nem nézném meg még egyszer moziban, ezzel sokan voltak így, mikor vége lett, csalódott sóhajtozások mindenfelõl :/

!!SPOILER!!
Volt benne pár nagyon jó poén, pl a csuklyás jelenetnél az egész terem sírt a röhögéstõl :D
Viszont amikor a Tarantino megjelent, az a 10 perc kritikán aluli...gondolom a gyatra szinkronhang is hozzátett, de az a rész annyira ostoba volt, hogy kínomban fészkelõdtem, barátnõmmel egyszerre néztünk egymásra szenvedõ fejjel...
Illetve még azt is hozzátenném, hogy a Jamie Fox a pozitív szereplõ, de miután kinyírta az összes fehért Texasban, már egy kicsit sem volt szimpatikus. :D
10/10
zotya94 2013 jan. 21. - 23:40:51 10/10
(168/764)
Btw, aki itt a történeti realitásra és annak esetleges hiányára tehát az alapvetõ valószínûségre utal az nem ért a filmhez. Nálam ez sem egy Patyomkin Páncélos de egy jó film, ez nem akciófilm meg ilyenek azt realizálni kell Tarantino western vágya beteljesült noha nem egy teljes westernben, de kiváló társakat kapott, hozzá szóval valahol epikus lett akárcsak a Ponyvaregény. Az epikus mint angolul jelzõ nehogy vki niggázódjon^^
9/10
Attrax 2013 jan. 21. - 21:34:04 9/10
(167/764)
Nem csalódtam Tarantinoban. Legalább akkor film mint a Kill vagy a Ponyva.Tömény feszültség végig.Nagyon ülõ dialektusok.Semmi félrebeszélés. Ám Django fõszerepére alkalmasabb szinészt is találhatott volna ,mert rendesen megbújt Waltz mögött. Leo is jót hozott. Bexarás ahogy SLJ kinézett!Halálos poén volt az alkotó halála(mint mindig:-))
Jó niga csajok.A vérfürdõ a maga helyén, ide ez kellett.Szóval remek!
9/10
zerrik08 2013 jan. 21. - 19:45:51 9/10
(166/764)
Jó kis western, de szerintem túl sok volt benne a vér.
10/10
bercesnagy 2013 jan. 21. - 16:55:15 10/10
(165/764)
Nagyon jó kis film, aki szereti ezt a véres-vicces stílust amit Tarantino képvisel, azoknak csak ajánlani tudom. 10/10