Téma: Doc Martin

10/10
DI-A 2008 dec. 16. - 08:44:49 10/10
(1065/1405)
Sziasztok mindenkinek
Szeretnék áldott békés KARÁCSONYT kívánni mindannyitoknak,szeretetben harmóniában,meghitt családi körben.
"Karácsonyi ajándék ötleteim:
az ellenségednek megbocsátás,
az ellenfelednek türelem,
a barátodnak szeretet,
a partnerednek szívesség,
mindenkinek jóindulat,
minden gyermeknek egy jó példa,
magadnak tisztelet."
Oren Arnold
"Kívánd, hogy mindaz, amit ma éjjel gondoltál,
ugyanúgy igaz legyen holnap s holnapután!
Kívánj igazi ünnepet, kívánj igazabb életet,
békés karácsonyt mindenkinek!"
Piramis
"Kívánok neked az ablakodba fényeket,
a fényhez szép csendeket,
a csendhez tiszta vágyakat,
s a vágyhoz mindig társakat."
Elsõ emelet
Hát valami ilyen gondolatok és érzések között teljen az ünnep mindannyitok számára, kívánom tiszta szívembõl DIA
10/10
pozsizsuzsi 2008 nov. 24. - 17:44:34 10/10
(1064/1405)
Hát, igen. Detto. 2 részt csíptem el eddig......
10/10
pozsizsuzsi 2008 nov. 18. - 12:08:40 10/10
(1063/1405)
Elõkerült ismét a jó doki, de sajnos csak a III. évad. Gyorstalpalóban és teljesen idétlen idõpontban hétköznaponként, nem is tudom, egyáltalán észreveszi-e valaki, én is csak véletlenül szúrtam ki.
10/10
pozsizsuzsi 2008 okt. 27. - 00:05:32 10/10
(1062/1405)
Ma, most éppen, az Rtl klubon megy egy film, Rockkastély címmel, Martint látom, Peter O'Toole társaságában, és Alicia Silverstone is ott pörög, az elejérõl rendesen lemaradtam, de a jó dokit mindenképp öröm viszontláti.
9/10
Kreková 2008 szept. 18. - 14:20:15 9/10
(1061/1405)
Szia!

Azért nem adnak egymásnak esélyt, mert ebben a filmben végig nem igazán egymásra, hanem magukra figyeltek. (pl. a kutyás részben M meg akarja puszilni L-t, de Õ az autója miatt aggódik, amit akkor elvontattak. Egy nagy szerelemnél ennek nem kellene számítania.) Már nem tudom kitõl való az idézet, hogy "az ember nem élhet csak önmagáért. Ha mégis, akkor boldogtalannak kell lennie". Szerintem a válasz ebben rejlik. Egyébként bevallom hiányzik a fórum - nem a film- hanem a beszélgetések, a jó társaság.
Üdv: K
Les 2008 szept. 14. - 19:16:53
(1060/1405)
Megszereztem második évad dvdjét. Szuper.
offtopic
Mesterha 2008 szept. 03. - 10:32:16
(1059/1405)
Helló mindenkinek !
Olvasgatom más topicok írásait. Feltûnõ az írások rövidsége. 1-2 sor. A gondolatok egyszerûek, egy-egy mondatra, egy képre vonatkoztatható. Nincs mélyebb értelmezés, nincs a kérdés körbejárva, az adott téma több oldalról való megvilágítása. Esetenként csak hányaveti, felszínes, esetenként blõd hangulati elemekkel van teli (nem bántani akarom az írókat, de tényleg furcsa). Ugyanakkor meg kell állapítani, hogy sokkal többen vesznek részt a beszélgetésekben.
Ez természetesen nem minõsítés vagy rangsorolás akar lenni, hisz mindenkinek más a fontos, más az érdekes, más az okos.
Mitõl más a Doc.Martin topic a többitõl ? Mitõl más a beírok száma és felfogása a többitõl ?
Az a felvetésem hogy esetleg egy új név alatt kellene beszélgetni, csak azért vetõdött fel bennem, hogy ne csapjunk be senkit hogy itt a kedvenc szereplõirõl van csak szó. Csupán csak Õk a névadók, Õk az ürügy !
Mint Pi írta :”csak az a kérdés, akarjuk-e” ?
offtopic
Mesterha 2008 aug. 29. - 20:02:38
(1058/1405)
Kedves Kreková, és kedves fórumozók !

„Még mindig nõl az oldal látogatottsága, bár nem szól hozzá senki. Hát nem érdekes?”

Azt hiszem nincs semmi varázslat a dologban. Sajnos a negyedik évad távoli, bizonytalan idõpontja, az új események nem ismerete bizony elégé megszabta az írási kedvet. Sajnos nehéz a régi mondatokat, gegeket újra és újra megrágni. Azt hiszem ezt nevezik az ügyvédek okafogyottnak (ami állítólag nem ugyanaz, mint az ügyefogyott. Legalábbis az egyik ügyvédnõ furcsa, sértett képet vágott, mikor ezt némi provokatív éllel felvetettem néki). Sajnos,... mert egész jó kis beszélgetések alakultak ki idõként. Bevallom, egész nyáron rendszeresen magam is felkerestem a fórumot, hátha megjelenek új felvetések. De nem. Lehet hogy újra fel kellene eleveníteni a beszélgetéseket, nyitottabb, szerteágazóbb témákban, esetleg indítani egy új topicot: pl. Beszélgetések Doc. Martin ürügyén. Azt hiszem ez így lenne korrekt, ebben részt vehetnének mint a régi, mint az új fórumozók, kik kedvel és mondanivalóval rendelkeznek. A téma pedig a jó ízlés és a kulturáltságon belül laza.
9/10
Kreková 2008 aug. 29. - 11:14:41 9/10
(1057/1405)
Sziasztok!

Még mindig nõl az oldal látogatottsága, bár nem szól hozzá senki. Hát nem érdekes?
Les 2008 aug. 17. - 12:21:24
(1056/1405)
Nagyon jó ez a a sorozat, van elsõ évad dvd-m. Jó poénok vannak benne, sokat nevettem. Nagyon jó.
10/10
DI-A 2008 aug. 16. - 08:01:35 10/10 Előzmény bolvaryzs
(1055/1405)
Üdv a forumon.Már készülnek az uj epizódok s reméljük az ismétlésre is sor kerül,addig fantáziálhatunk a folytatésról.
Pi kedves,természetesen lehet válaszolni privátban is,de a forumban az a jó,hogy sokszinûbb,több meglátást befogad és megoszt,ezáltal szinesebb és érdekesebb lessz.
Tudom,hogy a DM-t már jól kiveséztük,de a téma mellett kisegitettek minket az offtopic-kal,igy akit nem érdekel a melléklet,nem muszály azt olvasnia,egyszerüen elrejti ami nem közvetlen a filmhez kapcsolódik.
További szép napot nektek,sziasztok.
bolvaryzs 2008 aug. 15. - 13:49:29
(1054/1405)
Rendkivül szórakoztató sorozat volt. Jó lenne, ha ismételnék, vagy esetleg újabb epizódok készülnének.
10/10
DI-A 2008 aug. 10. - 12:57:45 10/10
(1053/1405)
Szép jóreggelt mindenkinek.
Coppelia szeretném ha tudnád,hogy sokszor gondolok arra milyen jó lenne egy kis csevegés veled a reggeli kávém mellé.Remélem nyaralsz valahol és lubickolsz a boldogságban.
Mesterha ugye te is pihentél egy keveset és néha ránk is gondoltál.
És kedves Pi.....Nos miattad ragadok ismét tollat.....
"Rájöttem, miért csak ezen a fórumon alakult ki ilyesfajta beszélgetés.Én azért tettem fel ezeket a kérdéseket, és kerestem rá a választ, mert másként gondolkozom, mint ti. Mert én a jobb agyféltekémet használom. De bizonyos dolgok az életemben úgy adódtak, hogy kezdtem másként látni a dolgokat. És egy másik értelmet kezdtem meglátni a Doc Martin kapcsán. De ez csak azért sikerült így, mert....."
Bár látom más forumokon is irsz,szerintem azért csak ezen a forumon alakult ki....,mert itt talán partnerekre találtál,olyanokra akiket érdekelt a te meglátásod és gondolkodásod...megpróbálva azt megértenni és magukévá tenni,ha nem is mindig maradéktalanul sikerült....természetesen abban a reményben,hogy te is ekképpen cselekszel a mi véleményünkel....
"Én nagy szomorúságot éreztem e miatt,..."
Kár lenne ha ezt vontad le következtetésnek,hisz nem elszomoritanni akartunk egyikõnk sem,hanem véleményt cserélni,új utakat nyitni,teret engedni minden röpke vagy mélyenszántó gondolatnak.....
"Az Újszövettség éppen ezt szeretné elõidézni. Valóban a Biblia az élet könyve. "
Kényes pontot feszegetsz,ami arra utal,hogy nagyon biztos vagy magadban...vagy kissé fanatikus...vagy csak nagyon hivõ....
Mint keresztény nem mondom,hogy fanatikus lennél...ezt csak akkor tudnám,ha élõben látnám,hogyan beszélgetsz a vallásról egy muzulmánnal,egy buthistával,egy zsidóval...s bepillantást engednél a te befogadó képességedbe......
"Az ember elsõsorban az egyik agyféltekéjét használja. Azok akik utolsó gyerekként születtek, vagy egykék azok a jobbat, míg a többi a balt. Tehát nagyon egysíkú a látásmódunk. ...."
Ez igy nem állja meg tökéletesen a helyét,legalábis az elsõ része az idézetnek,mig a második része embertõl függ,annak jelemétõl,nyitotságától,neveltetésétõl,környezetétõl,befogadó késségétõl,újjra való hajlamától,korától.....és had ne soroljam még.Tehát,hogy itt partnereket találtál,talán arra utal,hogy aki keres talál,csak rajtad múlik mit kezdessz vele.
Ezzel zárnám is mondanivalómat,amihez talán 10xis meg kell nyomnom az offtopic gombot..
Puszi és üdvözlet mindekinek,további szép nyarat kivánok,tele minden jóval....
10/10
offtopic
DI-A 2008 aug. 07. - 08:50:47 10/10
(1052/1405)
Szép jóreggelt mindenkinek.
Coppelia szeretném ha tudnád,hogy sokszor gondolok arra milyen jó lenne egy kis csevegés veled a reggeli kávém mellé.Remélem nyaralsz valahol és lubickolsz a boldogságban.
Mesterha ugye te is pihentél egy keveset és néha ránk is gondoltál.
És kedves Pi.....Nos miattad ragadok ismét tollat.....
"Rájöttem, miért csak ezen a fórumon alakult ki ilyesfajta beszélgetés.Én azért tettem fel ezeket a kérdéseket, és kerestem rá a választ, mert másként gondolkozom, mint ti. Mert én a jobb agyféltekémet használom. De bizonyos dolgok az életemben úgy adódtak, hogy kezdtem másként látni a dolgokat. És egy másik értelmet kezdtem meglátni a Doc Martin kapcsán. De ez csak azért sikerült így, mert....."
Bár látom más forumokon is irsz,szerintem azért csak ezen a forumon alakult ki....,mert itt talán partnerekre találtál,olyanokra akiket érdekelt a te meglátásod és gondolkodásod...megpróbálva azt megértenni és magukévá tenni,ha nem is mindig maradéktalanul sikerült....természetesen abban a reményben,hogy te is ekképpen cselekszel a mi véleményünkel....
"Én nagy szomorúságot éreztem e miatt,..."
Kár lenne ha ezt vontad le következtetésnek,hisz nem elszomoritanni akartunk egyikõnk sem,hanem véleményt cserélni,új utakat nyitni,teret engedni minden röpke vagy mélyenszántó gondolatnak.....
"Az Újszövettség éppen ezt szeretné elõidézni. Valóban a Biblia az élet könyve. "
Kényes pontot feszegetsz,ami arra utal,hogy nagyon biztos vagy magadban...vagy kissé fanatikus...vagy csak nagyon hivõ....
Mint keresztény nem mondom,hogy fanatikus lennél...ezt csak akkor tudnám,ha élõben látnám,hogyan beszélgetsz a vallásról egy muzulmánnal,egy buthistával,egy zsidóval...s bepillantást engednél a te befogadó képességedbe......
"Az ember elsõsorban az egyik agyféltekéjét használja. Azok akik utolsó gyerekként születtek, vagy egykék azok a jobbat, míg a többi a balt. Tehát nagyon egysíkú a látásmódunk. ...."
Ez igy nem állja meg tökéletesen a helyét,legalábis az elsõ része az idézetnek,mig a második része embertõl függ,annak jelemétõl,nyitotságától,neveltetésétõl,környezetétõl,befogadó késségétõl,újjra való hajlamától,korától.....és had ne soroljam még.Tehát,hogy itt partnereket találtál,talán arra utal,hogy aki keres talál,csak rajtad múlik mit kezdessz vele.
Ezzel zárnám is mondanivalómat,amihez talán 10xis meg kell nyomnom az offtopic gombot..
Puszi és üdvözlet mindekinek,további szép nyarat kivánok,tele minden jóval....
dilaram 2008 jún. 13. - 14:09:38
(1051/1405)
Tudja-e valaki, hogy Caroline Catz mely filmben játszik még?
dilaram 2008 jún. 13. - 14:01:09
(1050/1405)
Üdv néktek!

Azt remélem, hogy a filmet az életbõl lesték el. Erre utal az is, hogy az egyik epizód végén kiírták, melyik doki emlékére készült a sorozat.
Szerettem a dokit - mondhatnám azt, hogy azért, mert hozzá hasonló embereket (és állatokat) is szerettem -, de ez nem lenne igaz. Emezeket vajon miért szerettem?
Azt hiszem ezek az emberek igen erõsen elhivatottak. És az elhivatottságuk nem más mint szolgáltatás. Az õ erényük az, hogy tökéletesen szolgáltatnak. Ennek mindent alávetnek. Azt, hogy õket szeressék, hogy nekik kedvezzenek, azt, hogy õket kinevezzék, vagy bármilyen elõnyben részesítsék, mindezt alávetik annak, hogy õk jól szolgáltatnak.
Don Quixote is ide illik. Õ a lovagi szabályoknak megfelelõen viselkedik, aszerint "szolgáltat". Megértem tehát, hogy Martin Dockal kapcsolatban az õ neve is felmerült.
Néhány szót az én magyarországi sõt budapesti mintáimról:
A közeli közértben - néhány évvel ezelõtt, amikor még nem volt vonalkód - más pénztárosokkal egyetemben dolgozott egy idõs hölgy, akinek soha nem volt egy mosolya, egy barátságos szava sem a vevõkhöz. (A családunk csak "sértett hercegnõnek" nevezte) Mindig pontosan számolt, soha nem csapott be senkit, pontosan adta vissza a visszajárót. Õt én nagyon tiszteltem. Nem volt gondom a visszajáró pénz ellenõrzésével, nem kellett az idõt a fölösleges udvariassági kölcsönös hízelgéssel tölteni. Tökéletes pénztáros volt. Valakik nem szerették ezt az asszonyt. Én viszont amikor csak tehettem az õ pénztárához álltam sorba.
Volt egy legenda, miszerint azért kellett idõs korában is dolgoznia, mert a zárdai szolgálatot nem ismerték el nyugdíjbiztosítási idõnek, de természetesen ennek utánajárni nem volt se módunk, se kedvünk.
A többi kedvenc elhivatottaimról, Martin doc lelki rokonairól majd késõbb írok.
nofrit 2008 máj. 16. - 16:28:50
(1049/1405)
Pi, jól láttam, hogy ez csak egy fan-fiction?
Mesterha 2008 máj. 08. - 20:33:05
(1048/1405)
Tisztelt Fórumtársak !
Egyéb elfoglaltságom okán napokkal le vagyok maradva a többiektõl. Mint látom meglehetõsen eltérõen értelmeztétek az általam leírtakat. Még egyszer :
tényleges, õszinte szerelem (idõskori)
feldobott érzelmi állapot, de nem szerelem
magamutogató megjátszott, színészkedés
pénz és örökséghajhász hazudozás
Egyértelmû, hogy csak az elsõ az ami tényleges szerelemként szóba kerülhet, létezhet, de talán a legritkább. A többi csak majomkodás a butaságtól az aljasságig minden megtalálható a „szerelem” álcája alatt ! Ezek a humoristák kedvenc alakjai.
Remélem, hogy egy percig sem hittétek, hogy a hajós résznél leírtakat én szerelemként értékelem. Talán az utolsó mondatot módosítanám. Lehet hogy az az idõs pár az igazi szerelmespár, hisz valószínûleg egymás mellett leélték az életüket ! Láthatólag szegénységben.
Én ezekkel a dolgokkal inkább a fonákságokra szeretném felhívni a figyelmet.
A humorról. Az hogy kinek milyen, az személyenként változó. Ha tetszik akkor nevetünk, ha nem, hát nem. Beszélgessünk, vitatkozzunk, de ne minõsítsük egymást, egymás gondolatait ! Legfõként ne indulatból !
Elnézést ha untattam valakit !
Mesterha 2008 máj. 08. - 18:14:01
(1047/1405)
Kedves Fórumozók !
Az email fiókom szerint 05. 07. 14:04-kor valamelyikõtök privát üzenetet küldött nekem. Sajnos az érkezett fiókban csak 05. 03. dátummal van az utolsó. Ezt ismerem is. Nem azért nem válaszoltam, mert nem akarok, de mint írtam nem tudom hogy ki keresett meg, és milyen tárgyban. Kérem az illetõt hogy ismételje meg levelét ! Sajnálom hogy újra kell fáradnia.
Tilda36 2008 máj. 07. - 19:39:09
(1046/1405)
"Egyébként már beírtam régebben, hogy nekem más a humorérzékem mint általában az embereknek, ezzel én tisztában vagyok, de azt nem állítom, hogy nincs. Csak más. Volt olyan beírásom, amit én humorosnak tartottam, de néhány olvasó reagálásából éreztem, hogy õk teljesen máshogy értették"

Milyen humorérzék az, amit csak te tartasz humorosnak természetesen a saját megfogalmazásodon belül? Más humorán még soha nem nevettél? Na látod ez az! Az egoddal vannak néminemû problémák. Túlságosan énközpontú vagy. Nyitni kéne az emberek felé úgy mint Martinnak is.

További kellemes estét és jó éjt Mindenkinek!