Téma: Doc Martin

Mesterha 2008 máj. 02. - 19:06:17
(1025/1405)
„Egyébként a szerelem nem korfüggõ. A "lila köd" a negyveneseket, ötveneseket is eléri, ilyenkor csillog a szem, kipirul az arc …. ”

Ez mind igaz, de azért azt lássuk be hogy a megnyilvánulásoknak azért másoknak kell lennie. Furcsa és nevetséges ha az idõsebb korosztálynál ugyanazokkal a tünetekkel találkozunk. Az már biztos hogy magamutogató
Mesterha 2008 máj. 02. - 19:05:36
(1024/1405)
„Hogy miért nem látszik rajtuk a szerelem? Nem mindenki szeret látványosan. Nem feltétlen ítélhetjük meg, hogy a látszat alapján mekkora lehet bennük a szeretet. Hiszen épp a látszat az, ami meg is csalhatja az embert. ”

Kedves Pi !
A billentyûzetembõl vetted ki a szót!
Magam szintén azt vallom, hogy nem a magamutogató szerelem az igazi szerelem. Aki tényleg szeret az nem hivalkodik vele, az magába zárja. Az aki mindenkinek mutogatja, az csak magára akarja irányítani a figyelmet! Nem tudom volt e közületek olyan aki ha meglátta szerelme tárgyát, hát..... átmenetileg megnémult (megkukult !), megemelkedett a vérnyomása stb...Ha esetleg még nem ismerik egymást, akkor zúgó bedagadt fejjel kerülgetik egymást, és áhítják, keresik egymás társaságát. Ezt teszi a mi párosunk is. Õk ugyan ismerik egymást, mégis folyamatosan lázban égnek egymásért, a frász töri õket csak hogy a másikkal találkozzanak. Csupán apró tény hogy saját magukon nem tudnak átlépni. Egyenlõre ! Az azért lehet akár biztató is hogy az esküvõrõl már mindketten egyet értetek, és a másikat is megértették.
10/10
pozsizsuzsi 2008 máj. 02. - 16:27:59 10/10
(1023/1405)
De szerencsére tudjuk.
Mesterha valyon miképp/ki által keveredhetett baciközelbe? Most nem merem megszólítani...
Mesterha 2008 máj. 02. - 14:53:10
(1022/1405)
Tisztelt Fórumozók !
Ma reggel egy Fórumtársunknak akartam egy privát levelet küldeni.
Mikor beléptem a privát üzenetküldéséhez egyszer csak 1 pillanatra teli lett az ablak csupa grafikus jellel, nem fogadta el a jelszavam, úgy hogy új jelszót kellet kérnem. Most futtattam le a víruskeresõket, kémprogram irtókat, mivel véletlenül sem akarom senkinek továbbküldeni! Mindez tûzfal, aktív és folyamatos vírusellenõrzés mellett ! Ugyan nem találtam semmit, de azért kérek mindenkit ha lehet futtasson le egy víruskeresõt, mivel hozzám hasonlóan bárki kaphatott ilyet akár a fórumon keresztül is! Aki esetleg talál valamit, értesítse a többieket! Ne fertõzzük meg egymás gépét !
10/10
pozsizsuzsi 2008 máj. 02. - 13:13:56 10/10
(1021/1405)
Most megy a karácsonyi különszám ismétlése! (Ismétlés ismétlése: du 5-kor.) :)
Tilda36 2008 máj. 02. - 10:10:52
(1020/1405)
Egyébként a szerelem nem korfüggõ. A "lila köd" a negyveneseket, ötveneseket is eléri, ilyenkor csillog a szem, kipirul az arc és bármennyire titkolja valaki a partner ezt többnyire észreveszi. Én itt ezt nem látom inkább egymás iránti tapogatózást lehet tapasztalni mindkét félnél, de ne legyen igazam. Nekem ez nagyon kevés lenne, ha szerelemrõl van szó.
Tilda36 2008 máj. 02. - 10:03:30
(1019/1405)
"De azt azért nem gondolod, hogy nem is szeretik egymást?"

Hát nem is tudom. Hisz nem ismerik egymást, legfeljebb vonzódnak egymáshoz. Legalábbis a forgatókönyvíró ezt sugallja nekünk. Én nem láttam még egyetlen komoly beszélgetést sem köztük, egymás múltja iránti érdeklõdést, mi az érdeklõdési körük, tehát elmaradt az ismerkedés így van értelme beleugrani egy házasságba? Oké ne mutassák ki az érzelmeiket mások elõtt, de még a TV nézõ sem lát egyetlen intím pillanatot sem, amit meg igen az "leheletkönnyû". Ennyire nem lehet merev egy szerelmespár fõleg nem kettesben. Aki nem nézte az elõzõ részeket csak ezt az utolsót tényleg arra következtet, hogy érdekházasságról van szó...ez pedig az írók hibája.

Mennem kell, mert vár a munka, további kellemes napot!
Tilda36 2008 máj. 02. - 07:34:16
(1018/1405)
Szép napot mindenkinek!

Megnéztem tegnap az utolsó részt, hát én is azt kérdezem mint pi: miért kérte meg L kezét M? A szerelem egyikükön sem látszik, hisz ha találkoznak csak hivatalos dolgokról beszélgetnek igen kimérten, mintha érdekházasságra készülnének. A való életben ez nehezen képzelhetõ el, szinte semmi kontaktus, L félelme, hogy 100-szor is meggondolja mit kérdez M-tól természetesen tõmondatban...ilyen lenne egy házasságra készülõ szerelmespár bensõséges kapcsolata? Nektek ez nem tünt fel?
Mesterha 2008 máj. 01. - 15:25:04
(1017/1405)
Ma véletlenül láttam az utolsó rész ismétlését. Hát ennek a L -nak nincs szeme? Ekkora nagy embert , és ügyeset mint M ! Hogy milyen jó orvos ! És varázsló ! A frissen született gyereket olyan tisztán és kisimult bõrrel vette elõ mintha nem is most, hanem legalább 1 hónapja született volna. Ó a nagy ember ! Tudtommal az újszülöttek azért nem ilyenek. Persze én még nem szültem !
10/10
DI-A 2008 máj. 01. - 05:30:05 10/10
(1016/1405)
Sziasztok-szép jóreggelt mindenkinek.
Kedves Mesterha,remélem (mint kerttulajdonos),hogy lassan minden a helyére kerül nálad is a kertecskédben.Ha segitségemre lehetsz annak különösen örülnék,mondjuk privátban.A paradicsom,paprika stb.stb...még csak boldogulok,de a fák kifognak rajtam.Barack és cseresznyefa ügyben kérnék segitséget,ha gondolod,hogy mehet a kérdés légyszi a privátban jelezd.
Kedves többiek bocsi,hogy önzéssel kezdem,de mindenkit üdvözlök s örülök a kitartásotoknak.
DM ismétlést remélem nézi aki teheti.Lehet,hogy most az ismétlésben nem marad el az esküvõ????Jó is lenne,bár nem tudom mi lenne a folytatással.
Ma zöldprogramot igértem a gyerekeknek,kihasználva a szabadnapomat,remélem ti is kikapcsolódtok egy cseppet s jókat esztek-isztok,nem törõdve az optimális kalória mennyiséggel.Bár nekem egyik kedvenc jelenetem,mint már irtam, a sótartós,gondolom mert olyan esendõnek látom M-t benne.Egy beigért éjszaka elfeledteti vele,hogy a só a krumplin milyen puffasztó hatással járhat.
Tegnap este megnéztem a kolegáját doc.House-t s öszintén nekem ez a karakter sokkal antiszociálisabbnak tünik mint M.Bizony egy ilyen orvost hamarabb lecserélnék,bár zseni a pasas de acélidegek kellenek hozzá.M hozzá képest egy üde oázisnak tünik.
Mesterha 2008 ápr. 30. - 20:20:31
(1015/1405)
Kedves Pi !
Olvastam a 2191 számú beírásodban az Elõhangot. Tetszett. Elárulnád hogy mibõl van az idézet ? Feltételezem hogy valami biblikus témájú mû lehet. Ez (is) kimaradt az életembõl.
Mesterha 2008 ápr. 30. - 14:45:53
(1014/1405)
Kedves Pi !
Mint fentebb írtam, csak ma reggel olvastam az újabb kis pengeváltásról, és ezért reagáltam késve. Sajnos nem tudtam kihagyni, bocsáss meg a kis ungorkodásomért! Kíváncsi voltam hogy ülteted át az elméletedet, ha Rólad van szó. Amúgy nagy vonalakban értem amit mondani akarsz a világmindenségen átívelõ, 1 mindenható szellem mivoltáról, de nem értem a „A világegyetem önmagáról gondolkodik. Az anyag önmagáról gondolkodik ” kitételt, hisz az anyag az anyag, az nem gondolkodik. A szellem az gondolkodik, de az nem anyag. Azt hiszem ezt a teóriát kerülgetik a materialista és az idealista gondolkodás hívei is. A gondolkodó anyag azt hiszem Stanislaw Lem, Solaris címû könyvében bukkan fel. Amúgy milyen szellem az aki önmagát támadja ? Bocsáss meg én csak mezítlábasan gondolkodom s ez csak az én értelmezésem. Tudom, nem is fogok érte lovasszobrot kapni! (hacsak nem én leszek a ló)
A privát üzenetet megkaptam, és csatlakozom Kreková javaslatához hogy továbbra is itt beszélgessünk nyíltan. Az biztos hogy kimondottan M és L szennyesét sokáig nem teregethetjük tovább, de szegrõl végrõl csatlakozó gondolatokat kreálhatunk. Biztos hogy azok kapcsán is jókat vitatkozhatunk. Még az is lehet hogy mások is bekapcsolódnak. Amúgy hogy idõnként haldoklik a fórum az azért is lehet, mert gondolom hogy Rajtad és rajtam kívül a többség nem idõ milliomos, meg különben is gondolom mindenki csak akkor reagál ha úgy érzi hogy ráér, valamint ha van mondanivalója. Ha egy hét múlva ér rá, hát egy hét múlva fog írni !
Mesterha 2008 ápr. 30. - 14:45:12
(1013/1405)
Kedves Hölgyeim !
Nem vesztem el, nem hagytam itt a fórumot. Rám tõrt a tavasz! No, akinek most kaján mosoly ült ki az arcára, az nyugodtan törölje le . Nem bagzásügyekbõl kifolyólag voltam távol! Ugyanis van egy kicsi kertem, ~ 50 fa + bokrok + fû. Ezek bizony sok munkát igényelnek, meg amúgy is jól esik az embernek a friss levegõn lenni, napozni és hallgatni a fû növését (fentrõl) . Ma reggel volt csak érkezésem beleolvasni a topicba. Remélem lesznek érdekes felvetések, mikrõl jókat beszélgethetünk!
9/10
Kreková 2008 ápr. 30. - 13:32:27 9/10
(1012/1405)
Szia!
Mi sem szeretünk mindenkit, csak több emberrel létesítünk mélyebb kapcsolatot, de az életünk "mellékszereplõi" valyon milyen helyet foglalnak el az életünkben?. Általában mennyire szeretjük tágabb környezetünket? Ameddig közelebbrõl meg nem ismerünk egyes embereket, addig sehogy. Nem szereted a hentest, mígnem mindennap ott vásárolsz, jópofiztok egy sort, esetleg szép húst kapsz, esetleg borravalót adsz és kialakul valamiféle szimpátia. De a doki esetében talán mindennep sokáig operált, aztán bedõlt az ágyba és nem volt alkalma kapcsolatokat kiépíteni, most meg olyan közegbe került, ahol az emberek ráérnek diskurálni, és ez neki sajnos nem megy.
9/10
julio 2008 ápr. 30. - 13:04:47 9/10
(1011/1405)
SZIA

Szerintem az , gyógyítja az embereket az önmagában nem bízonyíték arra, hogy szereti öket, benne inkább a hivatástudat az ami nagyon fejlett.
Mesterha 2008 ápr. 30. - 08:03:55
(1010/1405)
Felteszem a kérdést: el tudjátok-e képzelni, hogy Theine, Pi és Tilda36 ugyanaz a személy?
9/10
julio 2008 ápr. 29. - 20:47:11 9/10
(1009/1405)
Sziasztok

Szerintem M. szeretné szeretni az embereket, de nem tudja hogyan kell. Szeretni akarja õket, úgy , hogy igazából nem kiváncsi rájuk. A koncertes rész , amúgy tényleg érdekes, ott abban a szituációban én igazából L. nem értem , amikor végre M megfogja a kezét akkor mért akar többet hiszen a doki végre vállalja az összetartozást.Szerintem ott kezdték elrontani a dolgokat s ezért nem sikerült a vége.Nem egy ütemben gondolkodnak.Nincsenek egymásra hangolva , ha ez megy nekik, akkor talán összejöhet.
9/10
Kreková 2008 ápr. 29. - 19:31:27 9/10
(1008/1405)
Szia Pí!

Megkaptam a privátot, köszi.Szerintem továbbra is nyugodtan társaloghatunk itt a fórumon, hátha csatlakozik még másvalaki is. Így jobban belegondolva ez a dolog M részérõl valóban olyan mint a szerencsejáték, a szerencse kerülgeti õt, de õ makacsul elkerüli a szerencsét, pedig vágyik rá hogy nyertes legyen. Ha így nézzük a felvetett párhuzamokat, akkor igazad van. És lehet hogy másfajta érzelmekkel fordul az emberek felé, máshogy szereti õket de ezt már megtárgyaltuk (úgy szeretem édesapámat mint a sót) nem is olyan régen. És ha ezt a témát meguntuk valóban lehet más filmet is felvetni, elemezgetni. Úgyhogy rajta! Mellesleg hiányzik Mesterha humora!
9/10
Kreková 2008 ápr. 29. - 13:15:20 9/10
(1007/1405)
sziasztok!

Van még itt valaki vagy tényleg vége a fórumnak? Jelentkezzetek!
Ugek 2008 ápr. 26. - 13:34:38
(1006/1405)
DRÁGA-az összes-VILÁGEGYETEMBEN SZERETETT TESTVÉREIM!

Mint említettem, D.M. IV.(nem a "Zsoltárok Könyve") okán jelentkezék vala.
Addig is ajánlom Szívetekbe:
- "Mózes öt könyve és a Haftárák",
- "Mesefolyamok Óceánja" (a Csendes-óceáni
népek hit-, és mondavilága... sic.),
- "Arvédák",
- ("Horribile Dictu"!) J.R.R. Tolkien Mester
mûveit!
Ne felejtsétek, mit írt fel az Antikrisztus lángoló
betûkkel a falra: "Mene Tekel Ufarsin"!
Béke, Öröm, Megértés legyen Veletek!