Téma: Doc Martin

Ugek 2008 ápr. 26. - 12:56:09
(1005/1405)
Kedves DI-A!
Örömmel olvastam megtisztelõ soraidat!
Részemrõl köszönet, ha Neked és a fórum többi látogatójának egy olyan képet sikerült prezentálni, amely kevésbé ismert!
A topicon már korábban elõfordultam, így részerõl - az akkori dumcsizások, eszmecsere, felhomályosítás, észosztás, stb. után - a jelenlegi interregnum (D.M. ismétlés) nem nyújt maradandó élményt. "SOR és Y"!
Megtisztelõ soraid régészeti része betalált, ahogy illik! Vagy Boszi, vagy Telepata vénád van, ugyanis régésznek készültem!
S.F. Számodra mindenképpen ismert, talán I.S.K. kevésbé (Õ az egyik legjobb szexuálpszihológus szakíró).
Ütõs volt J.Z-re hivatkoznod! Ha ismered munkáit, érdekelne, milyen oppozícióból voltál kedves utalni Rá?
Mivel ez nem a reklám helye, így kérlek, -esetleges mélyen szántó értekezéseinket- priviben folytassuk.
Köszi, mert különben megköpködnek Bennünket!
A szóban forgó topic-hoz -mint említettem a fentiekben-oka-, és értelmefogytán nem kívánok hozzászólni.
J.Z-re visszatérve: Tõlem-Neked egy kép.
Pussz: Ugek.
10/10
DI-A 2008 ápr. 26. - 08:27:08 10/10 Előzmény Ugek
(1004/1405)
Szia mindenkinek.
Üdv a forumon Ugek,mégha nem is szándékozol maradni,ha jol értem.Köszi a képet,szegény Sigmund Freud és Isaac Samuelovitz Kohn közös sírba menekülésérõl és vacogásáról talán annyit,hogy közelleg már a felmentõ sereg Joe Zias arheologus személyében,ugyhogy kár lenne aggódnod feleslegesen értük.
9/10
Kreková 2008 ápr. 26. - 07:55:15 9/10
(1003/1405)
Sziasztok!

Ebben a filmben rengeteg jó mellékszereplõ is van. A tegnapi nénike is valóban tüneményes volt, igazad van Pozsizsuzsi.És visszatérve M anyjára, (aki nem tüneményes) Claire Bloom alakítja, aki a Rivaldafény c. filmben vált ismertté charli Chapinnel játszott, Õ volt a táncosnõ.
10/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 25. - 17:04:16 10/10
(1002/1405)
Azért ez a rész a legmeghatóbb szegény magányos nénikével.... :(
Ugek 2008 ápr. 25. - 14:24:48
(1001/1405)
Hi!
Tisztelt D.M. Fan Club!
Üdvözöllek Benneteket!
Régen jártam Nálatok!
Jelentkezem a IV. sorozat kezdete elõtt!
Addig is: - akinek nincs meg (kép),
- ne gyilkoljátok egymást(szegény
Sigmund Freud és Isaac Samuelovitz
Kohn közös sírba menekült, ott vacog-
nak összekapaszkodva),
pi. professzor asszonynak megkülön-
böztetett tiszteletem!
Mindannyiótoknak üdv: Ugek.
Bye-bye!
10/10
DI-A 2008 ápr. 25. - 10:47:02 10/10
(1000/1405)
Sajnos mikor idõm adodik,nincs áramom.Na de közben agyaltam s kibujt belõlem Nyomasek Bobó s az gondolom valami ilyet érezhet L M-nal kapcsolatban...

Nem az arcod üde bája,
Sem az ajkad szólalása...
Csak a szived dobbanása
Szemeidnek csillogása
Zárta szivem üvegházba!!

S mint a kisherceg a rózsát
Úgy óvtam én is az órát..
Azt a percet,pillanatot
Mikor sorsunk egybeforott
Éreztem szeretve vagyok!

S mégis,hogyan legyen tovább?
Hisz örzöd a szivem kulcsát..
De ha mégis szárnyra kapna,
Messze,távolba suhanna,
Ott járnál-e a nyomombn..??

Na még elég türhetõ lett.
9/10
Kreková 2008 ápr. 25. - 09:00:09 9/10
(999/1405)
Szia!
Az, hogy édesítse a dolgokat azt veti fel nálam, hogy talán nem olyan szemmel élvezi az életet, mint én aki átlagos nõ vagyok. Nem tûnt ki számomra a sorozatból, hogy az óraszerelésen és L. bámulásán kívül leli-e valamiben örömét. A gyógyítás az most más lapra tartozik. Annyi gyönyörû dolog van a világon, ami mellett nap- mint nap elmegyünk és nem csodálkozunk rá. Ettõl pedig sivárabb lesz az életünk. Ha a teát nem is, az életet feltétlenül "meg kellene édesítenie". Egy jó film, egy szép dal, vers, szép tájak (imádok utazni, nézni hogyan változik a természet ), vagy egy kis meghitt beszélgetés (még harminc év után is jó egy-egy beszélgetés a férjemmel,és a gyerekeiimel is egy kis felszabadult viccelõdés, tréfa, amitõl mindannyian jól érezzük magunkat).Találják meg végre hõseink ezt is! Ettõl egy kicsit édesebb lesz a tea is!
9/10
Kreková 2008 ápr. 25. - 07:28:00 9/10
(998/1405)
Szép jó reggelt Coppelia!

Én most a teánál tartok, de mivel elfogyott a cukrom, kicsit DM-ul érzem magam. És szerintem a házasságnak akkor lesz jövõjre, ha DM is tesz egy kicsike cukrot vagy legalább édesítõszert. Még akkor is ha ez jellemhibának számít. Hiszen mi van az édességben? Boldogsághormon! Vagy például ehetne egy kis csülkös pacalt saláta helyett és garantáltan sörözhetnékje vagy borozhatnékja lesz utána! De ettõl a pasastól aki ilyen dolgokat nagyon is kontroll alatt tart, egy éjszakai konyakmeggy nasi elképzelhetetlen! Talán egyszer túllép magán. Üdv: kreková
10/10
DI-A 2008 ápr. 25. - 06:45:22 10/10
(997/1405)
Szép jóreggelt mindenkinek.
Aki akar velem tarthat a másik csésze rátok vár.
Jön a tavasz sajnos a meló is vele...De azért topikozzunk is egy kicsit.Üdv Tilda a forumon,bár Coppeliánál (a reggeli álmosággal a szememben) nem tudlak szebben fogadni.
Pi-t egy kicsit én is megvédenném,talán mert én vitatkozok a legtöbbet vele,de legalább van kivel dumcsizni(azért hozzátenném,hogy érteni vélem a mondanivalóját,csak ahogy Õ mondja mindenki másképp csinálja...Talán ennyit errõl...
Két napja megy a DM a Hallmarkon s ez a pasi semmit nem vesztett a szememben a sármjából.A tegnap a melnövesztõs jelenetben olyan jó volt látni,hogy hebeg-habog a nagy M,s mindenki tegye a szivére a kezét s mondja azt,hogy nem mégiscsak egy érzõ lélek ez a pasi (Istenem,azok a fülek..hát nem ennivalóak?!!)
Na jó,igyuk meg a kávét mert kihül.
Tilda36 2008 ápr. 24. - 21:25:16
(996/1405)
Kellemes estét!

A kérdéseidre már megadtam a választ Coppéliának címezve, tényleg nem sértettél meg senkit a szó szoros értelmében, de állandóan hangsúlyoztad a fontosságodat, ezzel kiemelve a saját személyed.

"Tehát ha azt érzed az elõbbi hozzászólásomból, hogy bomlasztani akarom a fórumot, akkor ez ellent mond azzal, hogy kisebbségi komplexusból fakadólag, én akarom vezetni a fórumot. Hisz ha felbomlasztom, akkor már nincs mit vezetnem."

A kisebbségi komplexus nálad úgy jelentkezik, hogy igazából nem akarsz bomlasztani csak felhívni valamivel a figyelmet magadra ezért nyüzsögsz annyit, de aki ezt nem bírja elviselni az elmegy máshová fórumozni. Így a végeredmény mégis csak a "létszámleépítés" volt és lesz!
Több szót nem érdemel az egész.

Tilda
Tilda36 2008 ápr. 24. - 21:03:08
(995/1405)
Szia Coppélia!

Elõször is nagyon köszönöm a verset, tényleg szép, hát hiába van izlésed.:-)
Nem akarok senkit sem bántani - miért is tenném -, de meg kell hagynom az elõttem távozókkal egyetemben az említett illetõ stílusa és olykor erõsen kioktató, másokat forszírozó okostojás modora elriasztott attól, hogy bekapcsolódjak a beszélgetésekbe.
Tény, hogy nem lehetünk mindenkinek szimpatikusak, de egy fórumon illik tolerálni a partnereket és nem illik magát fényezni és elõtérbe helyezni senkinek sem.
Nekem õ így jött le, persze nem így kezdte.
Egyébként az elvont témák bedobása nem illik ebbe a topicba, inkább felszabadult, lezser beszélgetések dobnák fel a topicot. A vidámság vidámságot szül és erre van mostanában a legnagyobb szükségünk.

Mégegyszer köszönöm, hogy ilyen kedvesen fogadtál, ha lesz idõm mindenképpen bejövök hozzátok, addig is szép estét mindenkinek!
Tilda36 2008 ápr. 24. - 14:02:16
(994/1405)
Sziasztok!

Szoktam olvasni a fórumot. Nagyon értelmes hozzászólások születnek baráti csevelyben.
Amikor a Duna TV-n ment a DM, én is minden részt láttam és nagyon tetszett a sorozat.

Amiért most tollat ragadtam az nem hagy nyugodni engem. Pi-nek vagy kisebbségi komplesszusa van, hogy bomlassza a fórumot, vagy eleve a természetében rejlik a kötözködés. Nem értem, hisz az "ellenségei" már nincsenek itt a topicban, úgy láttam elköszöntek. Akkor mi ez az utolsó hozzászólás?

Úgy láttam a többiek itt nagyon értelmes, békeszeretõ fórumozók, akikkel mindent meg lehet beszélni, akkor mi ez a mûbalhé? Tudom nincs közöm hozzá, mert nem ide tartozok, de a bögyömben volt, hogy nem volt neki elég, hogy pár ember miatta itt hagyta a topicolást, most újabb balhét gerjeszt mesterségesen. Ne haragudj Pi, de nagyon unszimpi vagy a régimódi nézeteiddel. Az az elmélet, ami a fejedben megszületett /Joan és M anyja egy és ugyanaz a személy/ meg egyenesen abszordum.

Igaza volt annak a személynek aki azt irta, hogy eleinte nagyon frappáns észrevételeid voltak, késõbb kibujt belõled a maradi vénkisasszony, aki itt vezéregyéniség akar maradni és ha nem szólnak hozzád rögtön kiakadsz.

Mesterha, Coppélia, Di-A, Kreková megjelenése itt egy színt hozott, a felvetéseik nagyon értékesek és megfontolandók, a versek csodálatosak, a tapasztalatok átadása meg minden ember elõnyére válik, hisz tanul az esetekbõl.
Csak így tovább még szeretnék sok szépet olvasni tõletek.

Üdv.
Tilda
Mesterha 2008 ápr. 24. - 06:16:57
(993/1405)
Goethe - A rémkirály
Egy apa nyargal beteg kisfiával az éjben, a fiú hallucinál, az apa hiába nyugtatja, s mikor végre megérkeznek valahová, addigra a fiú meghal.
Nagyon szép, átütõ erejû verset választottál, remélem hasonló történettel egyikünknek sem kell azért majd szembenézni ! Az én idõmben a rádióban sokszor leadták megzenésítve, Ditrich Fischer-Dieskau elõadásában. Mostanában nem tudom ki az elõadója .
Mesterha 2008 ápr. 23. - 21:04:38
(992/1405)
Bizonyos mértékig igazad van, de szerencsére ami a szülõ szerint jó, azt a gyerek nem mindig tartja a saját részére jónak. Ezért gyerek. És a szülõnek az általa jónak tartott irányt kell tartani akár a gyermek elképzelése ellenére is. Ez a látszólagos rossz és a gyermek szemében is jónak tûnõ cselekedet keveréke segít elkendõzni a tényt, hogy mi mégis a gyermekeinkért vagyunk, s amellett hogy öt tesszük a középpontba mégsem fogja úgy érezni, hogy körülötte forog a világ. Amellett kell idõnként határozott nemet is mondani !
Mesterha 2008 ápr. 23. - 19:11:05
(991/1405)
Pontositom az elõzõ beírásomat. A gyerek igen is lehet a család központja, de ne tudjon róla !
Mesterha 2008 ápr. 23. - 15:26:57
(990/1405)
"....van amikor figyelek a gyerekemre, de bizony van amikor kéri a figyelmet és azt mondom most más dolgom van. ÉS azt hiszem bizonyos gyerekeknél ez sokkal meghatározóbb élmény, mint az, hogy figyelnek rá."

Mirõl ismerhetõ meg a jó szülõ ? Minden idejét a gyermekével kell vajon töltenie ? Csak vele kell foglalkozni ? Õ legyen a világ közepe ? Ha a gyermek azt látja hogy minden körülötte forog, ha minden alá van rendelve az õ szükségleteinek, szeszélyeinek az biztos nagyon fog tetszeni neki adott pillanatban, de mi lesz hosszútávon ? Kell a gyereket kinevezni középpontnak ? Azért ugye nem !
Valóban helyes a gyermekkel sokat foglalkozni, törõdni vele ma és a jövõben, hisz kiskorában lehet a jellemét formálni . Meg kell tanulnia hogy hol a helye a családban vagy az aktuális közösségben. Nem szabad a központba állítani. De ha igen akkor tesszük neki a legrosszabbat, hisz lehet hogy egy hatalmas egoval rendelkezõ, beképzelt, hisztis akarnok lesz belõle, ki azt hiszi hogy a való életben is megilletik mindenféle elõjogok, akár mások kárára is. Biztos hogy meggyûlölteti magát a környezetével, s õ maga is rosszul fogja magát érezni
Hogy M vagy L jó szülõ lesz e ? (ha eljutnak addig !) L tanárnõ, tudja e majd a saját gyerekét helyesen nevelni ? És M ? Elég a helyes étrendje, egészsége felett õrködnie, vagy más is kell ? Lehet e levonni messzemenõ következtetéseket a Peterrel való kapcsolatuk alapján ?
10/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 23. - 13:47:39 10/10
(989/1405)
Hát, a mi kb.szolgáltatónknál sosem lehet tudni :D
10/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 23. - 13:22:50 10/10
(988/1405)
Ma lenne a 3. évad 1. része ismét, és a Hallmark helyén a mi kábelünk csak azt írja hogy searching... >>(
10/10
DI-A 2008 ápr. 23. - 10:28:13 10/10
(987/1405)
Na jó megpróbálok egy gyors választ
" A gyerek az anyához odabújik, az apára felnéz. P-nek nincs apja, hát M-ra néz fel."
Ezért gondolod,hogy M-t válassza.
De lehet csak jófejnek tartja vagy ugy gondolja gyerekfejjel,hogy itt kevésbé lenne felügyelet alatt s azt tehetné amit akar,vagyis szabadabb lenne és nem mondanná mindenki meg,hogy mit tegyen.M mikor átpasszolja L-nak talán azt hiszi,hogy a lehetõ legjobb kezekben hagy egy gyereket mivel az õ tapasztalata igen csekély e téren...(L szerinted bebizonyitotta,hogy pocsék anya lessz,mert csak az iskolában van türelme a gyerekekhez,ahol mindenki látja....tényleg igy látod a dolgot?)M vajon miért nem J néninek adja Petert, vagy esetleg Pollynnak,vagy....másnak??
"Nevetséges, hogy felnéz Magára"
Ezzel azt sugalja,hogy rá fellehetne nézni de M-re nem,mert ez nevetséges.Nem hiszem,hogy ilyen nyilt durva és megondolatlan sértésnek szánta volna.Szerintem inkább egy buta szituba bután reagált..De hát kimondhatja el magáról,hogy mindig kéznél van a legmegfelelõbb frappáns és odaillõ válasza....Nem éreztétek még soha,hogy akkor és abban a helyzetben talán jobb lettvolna azt és igy mondanni....Nekem L-ról nem jutott az eszembe errõl az esetrõl,hogy nem lessz jó anya....
M felelõségtudata nem sugalta nekem,hogy saját gyerekét esetleg J nénik adná,valószinüleg márcsak azért sem mert segitségre számitanna a gyerek anyjától is...Nekem M-rõl nem jutott az eszembe errõl az esetrõl,hogy nem lessz jó apa....De folytathatnám a sort Mark-kal,vagy mással....
"....van amikor figyelek a gyerekemre, de bizony van amikor kéri a figyelmet és azt mondom most más dolgom van. ÉS azt hiszem bizonyos gyerekeknél ez sokkal meghatározóbb élmény, mint az, hogy figyelnek rá."
Ki mondja azt a gyerekének,hogy a felnõttek hibátlanok és minden döntése helyes és megfelebezhetetlen...???Ha hibázom bocsánatot kérek a gyerekemtõl és állitom,hogy nem esik nehezemre,esetleg megpróbálom megvilágitanni számára,hogy mit miért tattam ugy-ahogy,milyen cél vagy gondolat vezérelt..Bár lene idõm mindig csak velük lenni,csak rájuk figyelni ahogy egy ideig igényelik(bár ez az idõ is hamar elmulik)de kérdem én akkor miért harcoltunk az emancipációért mikor maradhattunk volna a gyereknevelés és a fakanál mellett....
9/10
Kreková 2008 ápr. 23. - 07:35:00 9/10
(986/1405)
Szia!
Na látod ez egy jó kérdés! Mert amint a barátunk õszintén a szemünkbe mondja a hiányosságainkat, hibáinkat, az már rosszul esik és megsértõdünk, sõt mi is félve mondjuk el barátainknak a negatív kritikát. Ezekbõl aztán jön a sértõdés, összeveszés, vagy csak a "rossz szájíz". És csak esetleg évek múlva jövünk rá hogy az illetõnek igaza volt, de akkor már rendszerint valami végleg elromlott. Tehát az igazi barátunk õszinte velünk és mégsem?
Ismered azt a mesét hogy úgy szeretem édesapámat mint a sót? ? Körülbelül ezt eredményezi a teljes õszinteség.