Téma: Doc Martin

10/10
gombavizsla 2011 jún. 10. - 00:05:42 10/10
(1225/1405)
Vakarom a fejem ezzel a 4-ik résszel kapcsolatban, szóval kicsit túleröltetik a doki negatív személyiségét.

Az elsõ és második sorozatban, a dokit egy viszonylag nyugodt, hidegfejû, logikusan gondolkodó, ám rendkívül flegma, távolságtartó és zárkózott embernek ismertük meg, aki egyáltalán nem mutatja ki az érzelmeit.
A probléma az, hogy a harmadik sorozattól kezdõdõen egyre többször látni tõle dühkitöréseket, ordítozásokat. Ez még nem baj, mert pl. az olaszokra is jellemzõ a temperamentumosság. Olyan viszont nincs, hogy akinek ilyen erõs negatív érzelmi reakciói vannak, annak ne lennének pozitív irányú érzelmi kimutatásai is. (Na ja, legfeljebb csak egy pohár bor után, amitõl el is alszik. :) )

Szóval, vagy nem mutatja ki valaki az érzelmeit és akkor lehet flegma, nagyképû, undok stb. dühkitörések nélkül, vagy pedig kimutatja az érzelmeit, de akkor a dühkitörések mellett egy-egy mosoly, nevetés, kedves szó stb. is helyet kell kapjon. A kettõ együtt nem megy, egyszerûen érzõdik rajta a túleröltetett rendezés és forgatókönyv írás.
Cordelia 2011 jún. 09. - 23:45:37 Előzmény Alicante
(1224/1405)
nekem fel se tûnt, hogy új évad indult, amíg meg nem jelent Louisa terhesen a film végén :D Most már értem miért.
Alicante 2011 jún. 09. - 19:35:24
(1223/1405)
Minek kellett megcsinálni a 4. évadot ha ilyen silányra sikeredett? Mind a három évad jópofa volt, itt meg mutogatják a csontkollekció Edithet aki nagyon messze van a nõies nõtõl, inkább leszbinek nézném, a doki meg idõsebb korára még hülyébb lett Luisaval együtt. Persze a többi sem kóser!

Nem szégyellem bevallani én sokkal többet vártam a 4. szériától!
Mesterha 2011 jún. 09. - 15:28:26
(1222/1405)
Budapest egy házat épített a bo......a betegek számára. Port Isaac egy egész falut, Portwennt. És ez egy komplett ház !
10/10
DI-A 2011 jún. 09. - 13:21:40 10/10 Előzmény Mesterha
(1221/1405)
Hello mindenkinek..és kedves Mesterha mindig szívesen olvasom a más véleményt hiszen más perspektívából világítasz rá.ami jó .Tedd csak...így lessz kerek egy beszélgetés. :)
10/10
Theine 2011 jún. 09. - 08:42:53 10/10
(1220/1405)
Azt fogjuk az elbaltázott hormonkezelésre!:-))
Engem már nem szórakoztat ez a förtelmes kommunikáció ami a sori újabb részeiben még fokozottabban megtalálható. Az is érdekes, hogy a 3. évadban Martin és Lousa szerették egymást, most meg úgy viselkednek egymással mint a kutya-macska. Én L helyében elhagynám a falut. Ez egy elátkozott hely, csak a táj szépsége fogja meg a nézõt!
Cordelia 2011 jún. 08. - 23:54:29 Előzmény Theine
(1219/1405)
a kedvencem a ranger és a barátja, Antony, a mókus.
Cordelia 2011 jún. 08. - 23:53:47 Előzmény Theine
(1218/1405)
na és amikor Joan néni hetyegett a szobafestõvel? :)))) kriminális volt!
10/10
Theine 2011 jún. 08. - 20:32:49 10/10 Előzmény 3.14
(1217/1405)
Látom ebbõl a szórakoztatónak mondott sorozatból megint tudományos értekezést tartasz.
Te nem változtál semmit!

Azoknak van igaza, akik a humor mellett a nagyfokú érzéketlenséget hangsúlyozták nagyképû, hányaveti szöveggel. Ezt nem lehet megmagyarázni tudományos alapon, legfeljebb megállapítani mennyi bunkó és lökött karakter van a filmben.. Az egyetlen kivétel Joan néni.
10/10
fredi60 2011 jún. 08. - 18:12:29 10/10 Előzmény Alicante
(1216/1405)
Cornwall a sorozat nélkül is tele van turistákkal.. :)
3.14 2011 jún. 08. - 08:40:49
(1215/1405)
Bonyolódik a dolog. L mindig talál alkalmat, hogy M-nal találkozzon, M is minden igyekezete érdeklõdik L iránt. Edith meg, fantasztikus! A sztoikus nyugalma, ahogy mindig mindkettejük érzékeny pontját érinti meg, fájdalmat okozva ezzel, mégis katartikus a hatás. Olyan, mint Szókratész daimónja. Ugyanaz, mint a bodmini, vagy delaboli pap, akit M felkért, hogy eskesse össze õket. Azonban míg az egy nagyon erõteljes katalitikus hatást váltott ki, addig Edith lassan katalizáló hatású.

Milyen érzés lehetett L-nak visszatérni a faluba, ahol - egy kivételével - senki, SENKI nem fogadta örömmel? Egyedül Joan tudott szívbõl örülni. M akármennyire is felnõtt és önálló a nõk irányítják. A határozott nõk, olyan velük szemben, mint egy gyerek. Edith-nek sem tud ellentmondani, kapcsolati ügyben, csak szakmailag, Joannal is így van. L nem elég erõs még. Minden esetre az apaság hírét megtudó férfi, tudattalanba süllyedt gondolatait ismerhetjük meg a szereplõk által. A nõkben ezeket a gondolatokat a terhességi neurohormonális környezet elfedi.
3.14 2011 jún. 07. - 17:12:30
(1214/1405)
Mrs Tishell....
Alicante 2011 jún. 07. - 16:23:38
(1213/1405)
Mennyire igazad van...bár ne lenne!
Engem nagyon zavar az un. tõmondatos társalgás is a köszönésrõl már nem beszélve...
Alicante 2011 jún. 07. - 16:21:41
(1212/1405)
Én is megnéztem a 4. évad elsõ epizódot. Nem sokban különbözik az elõzõektõl. Ami viszont feltünt, hogy gyönyörûen kitatarozták a házakat, sõt új ablakokat építettek be, mert a régi elég kicsi volt. Úgy látszik a sok túrista meghozta az anyagi forrást erre az önkormányzatnak, sokkal szebb lett a falu!

A gorombaság viszont maradt!
Cordelia 2011 jún. 07. - 11:46:11
(1211/1405)
itt a fórumon, kiderül a hsz-odbõl, hogy nem éltél Angliában és nincs angol (fõleg dél-angliai) ismerõsöd. Lényegtelen apróság.
Martin doki és a filmbeli karakterek tipikus angolok, akiket nehéz szeretni. Nem mutatják ki az érzelmeiket, nem nevezik nevén a dolgokat, mindig kertelnek és úgy sértenek meg, hogy abban a pillanatban észre sem veszed, csak késõbb.
Mesterha 2011 jún. 07. - 11:25:16
(1210/1405)
Nem, én nem éltem Angliában (ebben az életemben), Nincs angliai ismerõsöm, ismeretségem. Illetve most van. Mindkét fiam dolgozott, és az egyik most is dolgozik kint. Amúgy melyik hsz.-ra is gondoltál ?
abgeschminkt 2011 jún. 07. - 11:07:36
(1209/1405)
Minden idõk egyik legjobb sorozata.
Cordelia 2011 jún. 07. - 10:49:25 Előzmény Mesterha
(1208/1405)
öööö, köszönöm a választ.

korábbi hsz-del kapcsolatban. Van-e angol ismerõsöd? Dolgoztál-e angolokkal, éltél-e Angliában? Különös tekintettel dél-Angliára?
Mesterha 2011 jún. 07. - 10:23:03
(1207/1405)
Azért itt is, és ezt is többször meg fogják ismételni. Az valóban jó, hogy nincs közben reklám
Mesterha 2011 jún. 07. - 10:19:18
(1206/1405)
Tisztelt fanyar !
Elnézést hogy elõször Cordelia-nak válaszoltam, de Õ volt a fontosabb.
Elöljáróban leszegezem hogy nem akarok neked üzengetni a jövõben . Mivel te szólítottál meg, ez egyszer és utoljára, válaszolok neked. Világ életemben imádtam az olyan madarakat, kik mindig tudták a tutit, tudták hogy az õ véleményük és meglátásuk a helyes, az õ véleményük az EGYEDÜL helyes. Ja......, és náluk van a bölcsek köve. Természetesen ezt mindenkivel igyekeznek is közölni. Ki nem így gondolkodik, kinek más a véleménye ki mást lát a dolgokban az legalábbis alkalmatlan a hivatalára (mintha ez lenne a „Császár új ruhájában ” is) ! Soha nem tagadtam hogy esetenként eltér a meglátásom másoktól, mást, másképp látok, néha talán cinikusan is. Cinikus, fanyar (no, nem te !) , de az enyém ! Szeretem a dolgok fonákját is nézni, nem csak a színét. Kinek nem tetszik, ne olvassa el! Amúgy a fórum mindenkié, mindenki leírhatja a véleményét (még ha az egyeseknek a nemtetszésével találkozik is), ha az másokat nem sért. Itt véleményeket mondunk el, esetenként ha érdemes rá megvitatjuk, vagy figyelmen kívül hagyjuk. Én is sokszor beírtam,.... lehet hogy olyat is, ami a kényesebb ízlésûeket irritálta, de mindig a témáról írtam, nem kritizáltam más megszólalását, és nem minõsítettem a beíró személyét. Ja, és soha nem kevertem a politikát a fórum témájába ! Ennyire nem,...... ennyire még én sem vagyok primitív !