Téma: Doc Martin

Mesterha 2008 ápr. 20. - 08:17:09
(974/1414)
Kedves Hölgyeim !
Szeretném felhívni a figyelmeteket egy valóban jó filmre. Gondolom sokan, talán mindannyian láttátok már, de ha nem érdemes bepótolni ! Amúgy érdemes újra nézni is. Ez a film a tényleges emberi értékekrõl szól. Igaz hogy nincsenek benne különbözõ fény és hang effektek, nincsenek sztároknak nevezett majmok, lézerfegyverek stb. A film egyszerû és értékes ! Ja, és nincsenek benne reklámok.
Derszu Uzala
(színes magyarul beszélõ szovjet-japán filmdráma, 140 perc)
DUNA Televízió, 21:20
Rendezõ: Akira Kurosawa
Fõszereplõk: Maxim Munzuk, Jurij Szolomin, Vlagyimir Kremena

Arszenyev kapitány 1902-ben az Usszuri vidékén találkozik Derszuval. Eleinte megmosolyogja az öregember tanácsait, de rá kell jönnie: tapasztalatai nélkül nem jutnának messzire. Akira Kurosawa filmje.
10/10
DI-A 2008 ápr. 20. - 07:31:18 10/10
(973/1414)
Szia Mindenkinek.
Látom megy minden mint a karikacsapás elindul a dumcsi lavina.A mai nap a családomé de aki teheti irja tele a fórumot,hogy legyen mirõl olvasnom.Az elõzõ hozzászolásokra visszatértemkor jó hosszan fogok reagálni,addig is legalább töprengek rajta.Krekova külön örülök neked,hogy még mindig velünk tartasz.Remélem mások is vannak igy vele....
Addig is szép vasárnapot kivánok mindannyiótoknak.
Mesterha kösz a privátot,válasz elküldve,remélem valamelyest egyetértesz vele vagy legalább megértesz mit-miért,s nem veszed tõlem zokon..
Mesterha 2008 ápr. 19. - 20:42:57 Előzmény Kreková
(972/1414)
Kedves Kreková !
„Szerintem nagyon kevés eset létezik, amikor a házasulandók teljesen biztosak benne hogy holtomiglan-holtodiglan, hogy a választott minden szempontból megfelelõ-e. Ezt nem is lehet eldönteni, hiszen az idõ hozza magával az eredményt, a házasélet során alakulnak ki igazán azok a tulajdonságok, amik az együttélést lehetõvé vagy épp lehetetlenné teszik”
Azt hiszem tökéletes a megfogalmazás, nincs mit hozzá tenni. Ezért nem is értem, miért kapacitálják az embereket a holtomiglan kimondására. Ezek jelentõs része bizony hazugságnak bizonyul majd. Erõszakkal kényszerítjük a hazugságot az erkölcs nevében ! Tényleg nem értem, mert ez a páros is szinte majd megdöglik egymásért, mint írtam rá vannak kattanva egymásra. Mi ez a kishitûség ? Valamelyiküknek már fel kellene vállalni hogy felpofozza a másikat, térj már észre Te! Az amivel L próbálkozott, azt vegyük csak gyenge kísérletnek, hisz M még másnapos volt . Amúgy sem értem, hisz tudomásom szerint a nõk már azért is vállalják a házasságot, hogy eldicsekedhessenek vele hogy Õk már asszonyok. L ugye milyen dicsekvõen mondta : a võlegényem hívott ! Azt megértem hogy M nem rajongott a gyors házasságért, mert akkor mi lesz a 4. sorozat bevételével ? A mani ott is csak mani, a L meg ugyis megvárja . Amúgy reméltem hogy nagyobb vízhangja lesz az esküvõ megtartására tett felvetésemre, de hát nem. Amúgy köszönöm hogy elolvastad, ha tetszett is, hát az külön öröm. Köszönöm !
Mesterha 2008 ápr. 19. - 20:04:06
(971/1414)
Látom már megint nem tudok majd rövid lenni .

„Azt, hogy menyire voltam csinos és fiatal nem az én tisztem megitélni ”
„Ezt ugyan a Te felvetésedre írom, de nem rólad ! Feltételezem hogy egyetemista korodban nyilván fiatal és csinos voltál, nyilván sokan akartak a közeledbe kerülni ”
Újra bemásolom amit írtam. „Ezt ugyan a Te felvetésedre írom, de nem rólad !” Az hogy mennyire voltál csinos, nekem sem tisztem megítélni, … ismeretség híján nem is tudnám. De abban biztos vagyok hogy már akkor is fiatal voltál.
„Akkor most felteszem az inverz kérdést, tudod, milyen kelepcében van egy nõ, akit megszólít egy férfi, beszélgetni kezd, meg is szeretné ismerni, de a férfi a beszélgetést a testi kapcsolat irányába tereli? Nem akarja, hogy a lelkét megismerjék? Vagy csak a nõ teste érdekli?”
Nem tudom, milyen kelepcében van egy nõ ! Én csak férfi vagyok.
„Vagy csak a nõ teste érdekli?”
Igen, sokszor csak a teste érdekli ! Igen . A fajfenntartási ösztön bizony ilyenné tette a férfit, kinek a célja a faj reprodukálása ! Amellett meg nem is olyan rossz mártírnak lenni. De,....azért én úgy tudom, hogy ez bizony társasjáték. Elárulok Neked egy nagy titkot (no nem azt, hogy a szõlõbõl is lehet bort csinálni), ehhez minimum 2 fõ kell ! S hogy miért a teste érdekli elõször ? Mert ezt látja elõször ! Nem ám azt látja hogy hû de nagy lélek ül ott, legfeljebb hogy mekkora tüdeje van! És ha a teste olyan, ami valamilyen szempontból felkelti a figyelmét, akkor kezdi érdekelni, hogy van e egyáltalán lelke. De ebben is sokszor lehet csalódni ! Amúgy ne haragudj, de ez a Te asztalod !
„Vagy a másik eset, amikor a nõ az aki kezdeményezni próbál, mert tetszik neki a férfi, akkor rögtön csak könnyû prédának tekintik, (a legtöbb esetben) a nõ nem is kezdeményezhet, mert ha megteszi, már le is írták. Tehát nincs mit egymás szemére vetnünk, férfiaknak és nõknek! A helyzet nagyon egyforma. ”
Persze ez az ostoba sztereotípiák tárháza, az ostoba szituációk tömkelege. Vegyük még hozzá az utcán nem ismerkedem stb, stb õrültségeket, s máris elõttünk van az emberi butaság egy szelete (bõvebben lásd Ráth-Végh István mûveit, tudom ajánlani !). Azt hiszem minden helyzet más, mások s szereplõk, más a kimenetel. Egy közös, az ostoba megkötések által kierõszakolt magatartás.
„Tehát nincs mit egymás szemére vetnünk, férfiaknak és nõknek!” Ez lehet a rövid összefoglalás !
„A fiam egyébként nem a NÕt látja még a képen, hanem a mozgást. Hogy mi a jó? Itt nincs jó vagy rossz, itt csak tény van, hogy mit lát az ember. Ha az óramutatóval megeggyezõ irányban látja, akkor a jobb agyfélteke mûködése domináns, illetve vice versa. Ha megfordul, akkor a kettõ váltja egymást ”
Még szép hogy csak a nénit látja benne ! Egy jóságos tündért !
Én csak a NÕT láttam ! És mivel mindkét irányban láttam forogni, akkor remélhetem hogy nem vagyok féleszû ?!
9/10
Kreková 2008 ápr. 19. - 18:42:50 9/10 Előzmény Mesterha
(970/1414)
Kedves Mesterha!
Szerintem nagyon kevés eset létezik, amikor a házasulandók teljesen biztosak benne hogy holtomiglan-holtodiglan, hogy a választott minden szempontból megfelelõ-e. Ezt nem is lehet eldönteni, hiszen az idõ hozza magával az eredményt, a házasélet során alakulnak ki igazán azok a tulajdonságok, amik az együttélést lehetõvé vagy épp lehetetlenné teszik.Az esküvõ elõtt a menyasszony a ceremóniát akarja, a mirtuszt, oltárt, vendégsereget, csodálatot. A férfiak pedig átélni a büszkeséget hogy lám most én is a középpontban vagyok, enyém a legszebb nõ vagy úsznak az árral. Ja és igyekeznek a legjobb formájukat is hozni a kapcsolatba. Nos itt is úszni kellett volna az árral és megesküdni, de ez a két ember nagyon gyáva ahhoz hogy beleugorjon. De ha így ért volna véget a sorozat, akkor nemigen lenne negyedik folytatás. Remélem nem járókerettel fognak végül a pap elé állni. És az igazgat megvallva egy házasságban is lehetnek igazán kacagtató jelenetek, pláne ha gyerek is van, és talán még felszabadultabban, õszintébben mint a jegyesség ideje alatt. Egy házasságban már jobban adhatnák saját magukat és akkor nem lenne akkora görcs ebben a két emberben. Talán természetesebben mennének a dolgaik.
Egyébként nagyon jó olvasni a hozzászólásaidat!
Mesterha 2008 ápr. 19. - 15:33:58
(969/1414)
„Adtam Neked egy választ arra, miért elutasítóak a nõk egy olyan szituációban, mint L-M elsõ találkozása. Erre szeretném, ha mondanál valamit!

Egyemista koromban rengeteget utaztam vonaton. Sokszor elõfordult, hogy beszélgetésbe keveredtem egy férfival, mindenféle korosztály elõfordult, soha nem utasítottam el durván, belementem a beszélgetésbe. Egyetlen kivétellel hamarosan nagyon bizalmas témába kezdett, és talán nem durván (ezt az illetõ tudná megmondani) de el kellett utasítanom. Az egyetlen kivétel, nem a nõt látta bennem, hanem az embert, és tényleg csak beszélgetni akart. ÉS jót beszélgettünk. De volt olyan eset is, amikor egy részeg katonától pofont kaptam, - az Õ hibájából - és még verekedésre is hívott. És egyetlen bátor férfi sem volt aki megvédett volna. Nos nekem ilyen tapasztalataim is vannak. ”

Nem tudom hogy pontosan erre a beírásra gondolsz e ? Az idézet elsõ része talán szokványos, a másik talán nem is szélsõséges, hanem kirívóan szélsõségesnek mondható. A másodikkal ne is foglalkozzunk, sajnos a hülyeség mindenût jelen van.
Visszatérve az elsõ részhez valóban igazad van hogy a férfiak egy része, egy idõ után az érdeklõdés megnyilvánulását már bátorításként értékeli, úgymond felkérést táncra. S valljuk(valljátok) be , az esetek bizonyos hányadában ez így is van ! Aztán ha nem úgy alakul ahogy gondoljátok, akkor mindjárt elõjön hogy ez egy rohadt bunkó, és különben is mit képzel ? És hogy merre alakul a dolog, lehet hogy olyan apró dolgon fordul meg, hogy a másik észre sem veszi, vagy egy olyan görcsön akad el, amirõl a másiknak fogalma sem lehet róla hogy az a másik partnert kellemetlenül érinti. De a beszélgetést már megette a fene ! Mi van akkor ha a beszélgetés olyan irányt vesz ami a másiknak abszolút érdektelen ? Akkor is bunkó a másik ?
Milyen lehet a nõ szerepe a beszélgetés irányultságában ? Lehet teljesen hétköznapi, kellemes szellemes. Ez így jó. Ebbõl általában nincs is konfliktus. De, pl. képzeld el, (pláne azt hiszem Te a miniszoknyás korszakban voltál) a férfival szemben ül egy miniszoknyás nõ. Jó esetben azt is lehet látni, hogy mit evett tegnap. Lehet hogy közben izeg-mozog, lábait sûrûn általveti, elõrehajol hogy a dekoltázs már azt a keveset sem takarja ami a szerepe,vagy a két karját jó magasra felnyújtja hogy az amazon-melltartó minél jobban kirajzolódjon! Az ilyet egy férfi nem tudja nem észrevenni ! Nem tud mindig félrenézni ! Már ha akar. Milyen fordulatot vesz itt a beszélgetés ? Ha ezt bátorításként értelmezi, és úgy is reagál, akkor lehet hogy egy tolakodó fráter, ha megpróbálja nem észrevenni, akkor egy hülye, bamba alak. Tudod hogy például egy ilyen esetben milyen rohadt csapdában van a pasi ? Én azt hiszem hogy a beszélgetések alakításában mind a két félnek komoly szerepe van. Ha valaki ebbõl teljesen ki akar maradni, hát az kenje be magát kenzoflower-rel !Láthattuk hogy milyen ütõs hatása van. Ezt ugyan a Te felvetésedre írom, de nem rólad ! Feltételezem hogy egyetemista korodban nyilván fiatal és csinos voltál, nyilván sokan akartak a közeledbe kerülni (már a faj reprodukciója okán is), hát õk nem nyerték el a tetszésedet !

Hogy L és M hogyan reagáltak azt már megbeszéltük. Ha más a véleményed, hát uccu neki ! Esetleg vedd figyelembe az általam leírtakat is, bár belátom nincs szoros kapcsolat a kettõ között.

„L megtalálta már az Õ békáját, csak meg kellene már végre csókolni, hogy királyfivá váljon!”
Hát azt bizony megcsókolta, csak az a kérdés hogy jó helyen e ?

A képet bizony megnéztem ! Jó látni hogy milyen csinos is egy háziasszony ! A kisfiadnak pedig nem a Hamúmümöt kéne még nézni ? Mi lesz ezekbõl a fiatalokból ?!
Különben mi a jó ? Ha látom hogy erre-arra forog az a tündér, vagy ha nem ? Elõzõ esetben hagyom magamat megtéveszteni, átverni, vagy ha olyan éber az agyam hogy csak a valót hajlandó észrevenni ?
10/10
DI-A 2008 ápr. 19. - 07:04:36 10/10 Előzmény Mesterha
(968/1414)
Szép jóreggelt mindenkinek!
Kedves Mesterha,köszönjük,hogy ilyen figyelmes vagy ez is bizonyság volt,hogy mégis szép lelked van(bár ha még mindig akarod kötheted az ebet a karóhoz..de már nehéz lessz megváltoztatni a rólad kialakitott képet).Az irás nem adja vissza a hangsujt,ezért érthettél félre a "lehurrogás" tekintetében,mely szófordulat a viccet hivatott képviselni(némi iróniával utalva a közzelmult forumos eseményeire-megcsillantva azt a képességünket,hogy tudunk sajátmagunkon is szórakozni).Elnézést kérek ha félrevezettelek(Pi-tõl nem,mert ugy vettem észre,hogy vette a lapot).Ennyit errõl,nem ragoznám tovább,ez a komunikáció átka és szépsége(bár gondolom kiderült rólam is,hogy nem szivesen cseverészek egyedül).
"Nem tûnt fel senkinek, hogy ez a két ember teljesen egymásra van kattanva"
Nekem feltünt mert errõl próbálok mindenkit meggyõzni mióta csak beléptem a fórumba....nem tüntfel senkinek???
Kedves Pi megnyugtatlak ritkán fordul elõ,hogy egyedül beszélgess,hiszen észreveheted,hogy amint tehetem reagálok csak a te fiaddal elentétben az én csemetéim szeretik kisajátitani mind a két gépet,mert az hiszik az sokkal fontosabb mint amit én akarok.
Coppelia remélem azért sürübben sikerül bejelentkezz mint a multkori kiruccanásod alkalmával,adig is sok sikert a tárgyalásokhoz és jó utat kivánunk.
Mesterha 2008 ápr. 18. - 20:22:09
(967/1414)
"Persze azt azért tudjuk, hogy Marie Curie is rajongva csüngött az urán!"

Marie Curie urán nem fogott az urán, de Marie Curie-n korán úrrá lett az urán !
No ebbõl elég, talán nem is túl ízléses elhunytak munkáján élcelõdni . Bocs.
Mesterha 2008 ápr. 18. - 17:22:39
(966/1414)
Talán egy kicsit elõre szaladnék (vagy éppen vissza ?). Az esküvõ a falú hibájából (ebbe hõseinket is bele értem !) elmaradt. A hõseink egymástól függetlenül úgy döntöttek, hogy ott egye meg a fene a másikat az oltár és a falú elõtt ! Azt megbeszéltük hogy az ilyen lépés meglehetõsen barátságtalannak tûnik a másikkal szemben. Mi a véleményetek, mi lett volna ha kételyeik dacára elmennek és felvállalják egymást ? Nem biztos hogy optimális (mint a kalória tartalom)megoldás, de esélyt adtak volna egymásnak hogy megpróbálják boldoggá tenni egymást. Hátha nem az elemzések adta eredmény az igazi, hátha mégis tudnak magukkal és a másikkal boldogan élni! Ha annyira szeretem azt a másikat (meg magamat), hát tényleg nem érdemel meg egy esélyt ?
Ha belegondolunk ma már nem a patás ördögtõl való, hogy ha nem jön össze a dolog, hát el lehet válni ! Ugyan babra munka, némi pénz stb. de mégis egy esély ! Az is lehet hogy az esküvõ után ha elkezdenek súgni-búgni-búgni-búgni, már csak nevetnének a kétségeiken ! Nem lehet hogy közelebb maradtak volna egymáshoz, mint egy ilyen vitatható szakítás után ? Ne feledjük : Õk igenis szeretik egymást !

Kedves Pi !
Nem kell hogy kirekesztettnek érezd magadat, hiszen tartalmas hozzá szólásaidnak igenis helye van a fórumon, gazdag tárgyi ismereteidnek pedig mindannyian csak hasznát látjuk!
Mesterha 2008 ápr. 18. - 16:26:01
(965/1414)
Az igaz de vajon egy urán vagy több urán ? Bár ez már magánügy ,csak ha már felvetetted !
Mesterha 2008 ápr. 18. - 16:22:15
(964/1414)
Hölgyeim, Hölgyeim !

Már miért lenne itt valaki is lehurrogva ? Véleményszabadság van, pláne egy álarc mögé bújva, mindenki kifejtheti a véleményét szabadon, még ha az nem is találkozik más tetszésével. Az lenne a baj, ha mindenkinek egyezne a véleménye. Akkor mi az ördögrõl beszélgetnénk ? Egy dologra azért jó volt ez a kis pengeváltás hogy legalább már körvonalazódik két markáns vélemény(nem tudom Pi eddig nem boldogságpárti volt, ha kérdõjelekkel is?).
„ezért szól így az aranyigazság, hogy ZSÁK A FOLTJÁT!”
Ki biztos benne hogy nem L a M foltja, vagy fordítva ? Mert döcögõsen megy, mert még õk sem tudják ? Azért mert a mi részünkre vannak nem érthetõ történések, az nem jelenti hogy az hõseinknek is végletes és végzetes következményeket jelentenek. Mindannyian halottunk már olyat pl. hogy apjukom meglehetõs rendszerességgel megdádázza a natsaszonyt (talán még az ébresztõóra is be van állítva). Na és van valami ? Nincs ! Az anyjukomnak erre van szüksége ! Ha kell, még ki is kéri magának . Megtalálta a foltját ! M-ról mondjuk ezt azért nem tételezem fel, meg hát valljuk be nem is nagyon van rá ideje. Nem tûnt fel senkinek, hogy ez a két ember teljesen egymásra van kattanva ? Ezek nem csak véletlenül találkoznak egymással, ezek keresik is egymást ! Miért ? Mert jó ! Jó egymást látni, jó egymással beszélni, jó egymással vitázni, idõnként jó nyerni ! Persze közben adunk is meg kapunk is sebeket. De ez kell! A sakkozok is tudják hogy nem csak nyerésbõl áll a világ.
L kit csodálhatna, M pedig már nem az óráját akarja babrálni mióta összejött L-val ! Majd késõbb, idõvel, persze beszerez egy új órát, ha ismét valami izgalomra vágyik.
10/10
DI-A 2008 ápr. 18. - 07:34:34 10/10
(963/1414)
"Hölgyeim, nem lenne kedvük egy kicsit L-t is kicsontozni? Ott is lenne mit. Kezdetnek hogy minden lében kanál(2 is), hogy milyen okos(kodo), még ha tele is van jóindulattal és küldetéstudattal is. Miért van, hogy ha helyreteszik (pl. „azt olyanoknak írták, akik meg is értik” stb..), mindjárt õ van sértve és õ támad. Amúgy kedvelhetõ figura, ha esetleg jól tud fõzni, még szerethetõ is. Bár, öt év múlva ehhez a minõsítéshez már kell tudnia sütni is. Ja, és nagyon jól mutat a bordó párnán. "
Egy régebbi beirást is boncolgatnék.Minden EMBERBEN van valami szerethetõ,ezért szól ugy az aranyigazság,hogy ZSÁK A FOLTJÁT!!!Ezért van az,hogy M anyját nem szeretem(nem a foltom)...madarat tolláról embert barátjáról... De mindenki szerethetõ..ami a legfontosabb számunkra,hogy megválaszthatjuk KIT és MIÉRT. L jól mutat a bordó párnán akkor is ha azt M ágyába helyezi át s lehet,hogy M sose fogja számonkérni a konyhatündért rajta,mivel ez nem is szerepelt a fontosági listáján(lehet számontartja a kalóriákat,a coleszterin szintet-s amugyis hozzászokott,hogy maga késziti el a napi betevõjét ha L besegit egy pont a javára).
Aztán pedig M-et se kell féltenni L támadásaitól mert valjuk be nagyon jól megvédi magát ha kell helyre is teszi ,de ez nem jelenti,hogy nem tetszik neki..tehát kettejük kapcsolatában nem mondhatjuk,hogy zsákbamacskát árulnának,mindketten kiteregeti lapjaikat lehet döntenni KIT és MIÉRT szeretünk,ha igy elfogatsz akkor OK,ha nem még eltöprengünk rajta,rágódunk egy kicsit s ismét döntünk(adig legalább a falunak is van témája)
10/10
DI-A 2008 ápr. 18. - 07:03:09 10/10
(962/1414)
Sziasztok.
Máris azzal kezdenném kedves Pi,hogy lehuroglak.Meglátod a folytatásban,hogy addig kerülgette a macska a forró kását még az kihült!!!!!Gondolj csak a makrancos hölgy esetére.Az se volt egy egyszerü eset mégis kioldották a gordiusi csomót.Itt sem olyan nagy a baj mintahogy az a falu hurógói beálitják.Máskülönben itt bármiis történik azt õk ugyis elõre megmondták.A lelekembe gázoltál a javaslatodal ezért ezt a javaslatodat nem továbbitom a forgatókönyirók felé,ugy teszek mintha meg sem hallottam volna.(sok pont nagy P-vel).Addig ajánlom figyelmedbe a tegnapi sorokat:
"s Isten kezében se reszketett úgy
sáranyagod, mint most
az õ kezében,
ki megteremt igazán,
fénybõl, szeretetbõl, "
Kedves Mesterha és Coppelia rajongani pedig kell...A nõnek a férfiért... a férfinek a nõkért(extrémebb esetekben pedig ki kiért akar....ezt nem boncolgatnám).
Ha nem is kezdeném mindjárt a zöldhájogos esetért vagy valamelyik összezördülés közvetlen utáni pillanatért,de mégis mindegyik alkalom közzelebb hozza õket a rajongáshoz,hiszen a letisztulás után egyik sem azt vonja le következtetésnek,hogy jó lenne ha a másikat kikerülném mint Monk a leprást,hanam valahol megértik,hogy volt valami alapja annak a vitának...
Máskülönben nekik több idõ kell amit már egyszer elfogadtunk(na pont most reklámozza a Hallmark a filmet a jövõ hét szerdára...Heuréka )s ha ujra megnézitek talán egyszer nekem is igazat ad valaki,hogy ez nem veszett fejsze nyele.... De ha most még nem is tudlak meggyõzni beneteket rájösztök majd a 4S vetitése után.....Az 5s-ban pedig már a kis M csetléseit követhetjük nyomon..
Ezen a forumon én fogom ezt a vonalat vezetni mindenki ellenébe ezt már most leszögezem( legalább lessz min vitatkozni)
A repülõs jelenetrõl még annyit,hogy akár M akár L kezdeményezhetett volna,hogy tisztázzák a félreértést,de mondjuk ebben az esetben én is igy viselkedtem volna bármelyikük helyzetében(M nem érezte magát hibásnak,hisyen nem tolakodott,nem fütyült utána,csak észrevett egy zöldhájogot,ha a nõ nem kiváncsi rá akkor nem erõszak a disznótor...L pedi mivel a szemébe bámultak nem feltételezhette,hogy valaki lehányta s miután próbalta nem észrevenni a bámuló pasit de az még elõre is hajol,hogy jobban szemügyre vegye,anékül,hogy tisztázza,hogy orvosként teszi,a lehetõ legkézzelfoghatóbb választ lépi meg és elül,hogy az út tovább bámulásmentesen teljen).
Látom ha bilentyû közzelbe kerülök baj van.....
Mesterha 2008 ápr. 17. - 15:58:20
(961/1414)
Kedves Coppelia !

Biztosíthatlak hogy nem volt semmiféle hályog, én már csak tudom, hisz nagyon mélyen néztem a szemébe ! Különben ha lett volna, hogy látott volna meg ?
„A rajongásról: azt értem, hogy a FÉRFIÉRT kellene rajongani 24 órában, de még miért? FRADI, sör, fûnyíró, stb. Mellékeljetek egy listát, hogy felkészüljünk:-) ” Semmi másért. Csak azért az egyért, de azért tiszta szívvel !
Mesterha 2008 ápr. 17. - 15:17:03
(960/1414)
Kedves Coppelia !
Nem tudom, vajon mindketten ugyan azt a filmet láttuk ? Abban amit én láttam M-nak esélye sem volt megszólalnia. L menten beolvasott neki. Szerinted utána kellet volna mennie ? („.. magyarázza meg, hogy bocs, de orvos vagyok, és arra gyanakszom , hogy stb. ”) Képzeld el ha utánamegy, és L sarokba szorítva érzi magát! Mit gondolsz M képébe hány körmét törte volna bele L ? Különben a meghallgatáson mintha már tudomására hozták volna hogy M orvos , s mégis képtelen volt megkérdezni, hogy mi az ördögöt néz. Pontosítsunk ! Most úgy érezte e hogy mint tárgyat szemlélik, vagy mint nõt ?! Melyik a hízelgõbb vagy a sértõbb ?
Persze elismerem az egész jelenet egy kicsit erõltetett és fals, de hát az egész sorozatnak ez az alapkoncepciója. Végül is tökéletesen igazad van abban hogy: „ Az igazi kérdés, hogy miért nem hiszik el ma a nõk a férfiaknak és a férfiak a nõknek, hogy tényleg õszintén érdeklõdnek irántuk?” Egyetértünk, bár én csak a férfi szemszögbõl írtam elõzõleg.

„minden nõnek úgy kellene kinéznie mint Cidy Crawford és úgy kellene viselkednie mint egy hetérának, de napközben persze legyen egy Marie Curie és Teréz anya egy személyben.”
Egyetértek, de nem tudom nem lehetne esetleg rajongó is ? Olyan jó lenne !
Az elsõ palacsinta pedig igen is jó ! Akkor érezzük meg elõször az izét ! Utána már mind egyforma.
Mesterha 2008 ápr. 17. - 14:35:26
(959/1414)
Persze hogy nem nálam írja szebben, hanem olyan mintha én írtam volna !
9/10
julio 2008 ápr. 16. - 21:19:35 9/10
(958/1414)
Szia

Igazad van.Bár én azzal vitatkoznék ,hogy M. viselkedése változott.Szerintem nem.L. valóban kezdi feladni önmagátés így elég kétséges a jövõjük.
9/10
julio 2008 ápr. 16. - 21:03:59 9/10
(957/1414)
Sziasztok

Szerintem ez a kb. két év az õ esetükben nem túl hosszú,de mindenek ellenére nem vagyok biztos abban,hogy az õ esetükben van igazi folytatás.Ugyanott abban a faluban maradnak, ahol mindenki egy kicsit kárörvendõ.Mi megmondtuk, hogy nem fog sikerülni... Igazi jövõje akkor lenne talán az egésznek ha egy új közegben kezdenének új életet.
Mesterha 2008 ápr. 16. - 17:04:19
(956/1414)
„Mit lát M: zöld hályogot vagy csinos nõt nem tudjuk”
zöld hályogos csinos nõt !
„Mit lát L: tolakodó frátert aki megbámulja”
tolakodó frátert aki megbámulja. De miért ? Miért nem kérdezi meg, hogy ugyan mán mi az ördögöt bámul ? Utána is odamondogathatna neki. Ha nem találkoznak újra, talán már észre sem vehetné hogy valaki megbámulta ! És ezek után talán hálás volt ? Nem, logikus hogy támadót !
Az ilyen különben egyik kedvenc esetem. Miért nézünk meg egy nõt ? Lehet hogy nagyon csinos, lehet hogy nagyon szépen ötlõzik, lehet hogy lehányta a gyerek és õ nem tud róla stb...( a tényleg durva , lealázó nézéseket itt hagyjuk, az természetesen elítélendõ). No de más esetekben? Tényleg mindig durván kell reagálni ? Végül is sokszor már a ruházatukkal, vagy annak hiányával maguk a hölgyek provokálják ki ! Vagy hogy a férfi mindig odakapja a fejét mikor Õ arra megy. Hát persze, mert mozgást lát, s ha csak egy girhes macska megy arra, bizony arra is felfigyel. Mozgást lát ! Azért az is sértõ ha észre sem veszik ! Hogy is van ez ?Hölgyeim tényleg mindig durván kell reagálni ? Persze, tudom Önök mások !

„nagyon remek,hogy vannak akik sokkal rövidebb idõ alatt tudnak dönteni vagy hamarabb megismernek valakit vagy több bátorsággal vág bele egy kapcsolatba vagy minden más ami ettõl eltér...”
A házasság sikere bizony hogy nem függ a kergetõzés idõtartalmától ! Vannak akik 2 hét ismeretség után képesek életfogytig tartó, boldog házasságot kötni, vannak akik akár 10 év jegyesség után is elbuknak
Mesterha 2008 ápr. 16. - 17:03:40
(955/1414)
„A kézlevágással meg az a baj, hogy az elrettentõ hatása nem bizonyított „

Nono ! Mert nem vágnak le mostanság eleget! Ha esetleg sokat láthatnánk belõle! A gyerek is elkerüli a forró kályhát, ha már megégette magát. S ha nincs elrettentõ hatása, azzal mi a baj? Akkor sem tudnának legalább röhögve lelépni mások megtakarított pénzével büntetlenül ! A kezükre meg amúgy sincs szükségük, mert hasznot azzal nem hajtanak.