bürgönye 2007 dec. 10. - 13:20:43
(32/192)
Ez a film valóban hatalmas. Mûalkotás. A második részt még sajnos nem láttam, de remélem, az is legalább ennyire ütõs...
10/10
baghyra88 2007 nov. 08. - 20:14:43 10/10
(31/192)
ez az a film, amit nem lehet mindenkinek ajánlani sajnos. nekem akárhány alkalommal nézem is meg, egyre jobban tetszik. azt hiszem, nem mindenki lenne ezzel így. van olyan ismerõsöm, aki rávágta, hogy úgy baromság az egész, ahogy van - az emberek sosem viselkednének így.

pedig...
10/10
morzsa 2007 okt. 22. - 15:47:45 10/10 Előzmény Redfield
(30/192)
szerintem a manderlay közel sem olyan jó, mint a dogville. valami megfoghatatlan dolog hiányzik belõle. persze-mintmár említettem vala- még mindig kismilliószor jobb, mint más filmek, de a kettõ közül egyértelmûen a dogville az aranyérmes.
10/10
Elefa 2007 ápr. 01. - 03:04:23 10/10
(29/192)
Eljött a messiás, megpróbálta megváltani az embert. De a végén rá kellett jönniük az atyával, hogy elhibázott volt a teremtés.

Jó film!
verdeleth 2007 márc. 29. - 10:00:08
(28/192)
Uh zseniális Már megint ez a Trier.Nincsenek rá szavak.
Redfield 2007 márc. 25. - 19:01:50
(27/192)
Pedig nem árt. :) Ugyanolyan a hangulata, és nagy vonalakban a történetvezetése is. De azért hülyeség, hogy az egész ugyanaz. Más a téma, és más a cselekmény is. A sokkolás hasonló fokú. :)
Buda1 2007 márc. 25. - 14:40:17
(26/192)
Annyira tetszett a Dogville, hogy nemmerem megnézni a Mandarlayt. Segitsetek :) !
negroo 2007 márc. 25. - 13:25:45 Előzmény Redfield
(25/192)
ezt a filmet miért nem adják le fõmûsoridõben vasárnap este pl?? ehelyett amerikai pite x. része megy...
Redfield 2006 dec. 20. - 17:17:27
(24/192)
Nem azt mondtam, hogy jobb a Tágra zárt szemek zenéje, mint a dogville-é. :) Csak, hogy az is illik a saját filmjéhez, mint ahogy ez is ide.
10/10
morzsa 2006 dec. 20. - 15:33:57 10/10 Előzmény Redfield
(23/192)
a zene, na igen. az aztán hatásos, bár én nem személy szerint nem hasonlítanám a tágra zárt szemekhez, mert az nem tetszett. annál a dogville és a zenéje sokkalta nagyobb. de nem tudom elégszer ismételni hogy ez az én szubjektivitásom.
kava 2006 dec. 17. - 22:27:11 Előzmény Redfield
(22/192)
Szintén láttam az Európa trilógiát, de nálam a Birodalom volt a csúcs, kívánom neked, hogy legyen szerencséd hozzá. Különösen moziban, ilyet még nem láttam, a közönség egy része a székek támláját csapkodva visítva röhögte végig a részeket, szóval külön élmény volt. Amúgy olyan sokszálú a cselekmény, hogy így egybe nézve lehet talán igazán követni a dolgokat. Persze másik szempont, hogy elosztva tán több az élvezet.
Redfield 2006 dec. 13. - 12:27:35
(21/192)
Egyébként ez szerintem egy csodálatos, és hibátlan, szándékosan low-budget mese, és korunk egyik legnagyszerûbb remekmûve. A fárasztó és lassú kibontakozás értelmet nyer, és az ember a sokktól és a nagyszerûen közvetített mizériától nem valószínû, hogy valaha is elfelejti ezt a filmet. A kivitelezés mûvészi és elgondolkodtató, a színészi játékok szemet gyönyörködtetõek, a történet pedig lassan elõtûnõ kõkemény igazságtartlmával valóságos tabuvá növi ki magát a mesébõl. Ami pedig elég ritka... komoly zene pedig a "Tágra zárt szemek" és a: "Requiem egy álomért" óta nem fokozta ennyire film hangulatát.
Redfield 2006 dec. 11. - 20:44:22
(20/192)
Én is a retrospektív héten néztem az alkotásait. Az Európa trilógiát, és köztük a: Járvány-t, meg az Európá-t kétszer is. (Az Európa annyira érdekelt, hogy mikor sajnos ki kellett mennem wc-re a film közben, inkább jegyet váltottam rá mégegyszer, mert egyetlen percét sem akartam elmúlasztani) :) Megérte. Ritka az ilyen. Az Idióták pedig egy mélylélektani doku-szerû alkotás, ami nem kevésbbé sokkol, de nem annyira a végén. Inkább folyamatos adagolásban. Ami a legdurvább, hogy még röhögni is lehet rajta egy csomószor (sõt, kell!), de az ember ilyenkor tényleg nem tudja, hogy most magát röhögi ki, vagy a szituációkat. Amit én sajnálok, hogy elmúlasztottam, az a Birodalom mini-sorozat volt. Nehezn ültem volna végig a 9 órát, de lehet, hogy megtettem volna, mert Stephen King: Kingdom Hospital-jának az eredetije módfelett érdekelt. :)
10/10
morzsa 2006 dec. 11. - 18:26:31 10/10
(19/192)
nincs miért, mert ezeket nem láttam. de a hullámtörést például igen és az is maga A FILM. az idiótákat meg akartam nézni a retrospektív hét keretében, de rossz idõpontban volt és nem sikerült.persze azóta is bánom..
egyébként a dogville folytatása a manderlay szerintem már nem mondd akkorát, kicsit klissésre sikerült.(persze még így is sokkalta jobb mint más filmek.)
Redfield 2006 dec. 10. - 13:27:56 Előzmény morzsa
(18/192)
Trier egyéb mûveit is ajánlom a figyelmedbe. Több közülük ugyanezt a sémát követi, de ennek ellenére hatásos, és egy igazi élmény, még ma is több, régebbi darabja. Az Európa és az Idióták c. filmjei számomra különösképpen óriásiak. Aki tud információt, hogy honnan lehetne ezeket megszerezni valahogy, annak köszönetet mondok. :) És tõled meg bocsi, ha már láttad õket.
mbalazs1 2006 dec. 10. - 02:17:07
(17/192)
Én nemrég néztem meg, de nagyon kiakadtam rajta. Az volt a legkevesebb h a maffiózók lelõttek mindenkit a faluban. Tankkal kellett volna átmenni a hullájukon és a házakon.
Ez azért jutott eszembe mert most néztem meg a Szerelemtõl sújtva c magyar filmet, ami elég hasonló és ettõl is hasonló gondolataim támadtak...
10/10
Newcastle United 2006 nov. 04. - 10:51:47 10/10
(16/192)
A díszletek hiányáról jut eszembe, hogy kölcsönadtam ezt a filmet az egyik ismerõsömnek, aki saját bevallása szerint csupán 10 percig tudta nézni és pont a díszlethiányra hivatkozott. Sajnos manapság az embereknek annyira a szájukba kell rágni mindent, szinte már a legkisebb kreativitás jele sem tapasztalható. Kihalt a képzelõerõ, ezért sem olvasunk már nagyon.
Trier a nézõ fantáziájára hagy egy csomó dolgot, ez így zseniális ahogy van és pont.
x-tro 2006 nov. 04. - 08:39:57 Előzmény zilia
(15/192)
Igen, én ezt tartom a film legnagyobb erényének. Színházbajáró emberként én egyáltalán nem lepõdtem meg, hogy díszletek nélkül is el lehet mesélni egy akármilyen bonyolult történetet, színházakban sokszor játszanak a színészek tökéletesen üres térben. (vö. Peter Brook: Üres tér c. tanulmánya)
De ez a film, talán elõször a filmtörténetben megmutatta, hogy a filmben is mûködhet ez. Bizonyára jobban igénybeveszi agytekervényeinket, mintha szép alaposan a szájunkba rágna mindent, de ez miért lenne baj?
10/10
yguri 2006 nov. 03. - 19:14:57 10/10 Előzmény morzsa
(14/192)
Szuper film! Van mondanivalója, jók a szereplõk, jó a rendezés, érdekes film! Elég hosszó és sokaknak nehéz végigülni de látni kell és ha végignézed azt mondod utána, hogy megérte! nagyon jó film!
10/10
morzsa 2006 okt. 19. - 16:13:18 10/10
(13/192)
számomra a Dogville az elsõ. mindenben az elsõ. a történet, a szereplõk, az eleje, a vége, meg ami közte van és ahogy van közte.
nem is tudok írni semmit róla, mert annyira nagyszerûnek, felejhetelennek tartom,hogy az már tömjénezés lenne, amit pedig nem akarok..