Téma: Doktor House

Peppo 2012 okt. 20. - 19:59:47 Előzmény Narancsos4444
(5364/5524)
Szívesen! Ez a jelenet nagyon jó lett, és valahogy meg sem lehetett rajta lepõdni. :)
Narancsos4444 2012 okt. 19. - 13:43:38
(5363/5524)
Köszi Szépen :)
Peppo 2012 okt. 19. - 10:07:48 Előzmény Narancsos4444
(5362/5524)
Journey: Any Way You Want It

Egyébként ha szám címe kell a sorozatból, akkor ajánlom mondjuk ezt. (Gugli elsõ helyen hozza.)

http://www.tunefind.com/show/house
Narancsos4444 2012 okt. 18. - 17:45:16
(5361/5524)
Hello, valaki megtudná mondani a 8. évad 19. résznek (ami most volt szerdán :) ) a végén lévõ számnak a címét?
8/10
Roxer 2012 okt. 17. - 16:53:11 8/10 Előzmény Nightspeed
(5360/5524)
Ezzel is csak azt szimbolizálják,hogy már a nap se sütugyanúgy, amióta nem Cuddy vezeti a kórházat :)
Nightspeed 2012 okt. 16. - 18:37:30 Előzmény Kistupac
(5359/5524)
Nem tudja valaki, hogy mostanában (fõleg ebben az évadban), miért mindig olyan sötét a háttér nappal, amikor diagnosztizálnak? Régen mindig besütött a Nap, de most meg olyan mintha valami rideg dolgot néznék.
6/10
offtopic
Kistupac 2012 okt. 13. - 00:07:24 6/10 Előzmény Roxer
(5358/5524)
Megértem,sõt el is fogadom,hogy ( számodra,és sokaknak másoknak is ) szerethetõ a karaktere,de ( ezt halál komolyan ) inkább lövetem le magam,minthogy egyetlen részt is ( önszántamból ) megnézzek,én amúgy nyitottnak érzem sokmindenre magamat,de egy sorozat végigszenvedése,ami ráadásul az elsö perctõl fogva dühit,valahogy nem tartozik vágyaim non plus ultra álmai közé sajnálom azért 6 csillag amúgy,mert tekintettel voltam párom,és a gyermekek véleményére is,szivem szerint én jócskán alápontoztam volna,de azt már nem érezném korrektnek,úgy hogy több offline véleményt meghallgattam mielõtt leirtam a magam meglátásait.
8/10
Roxer 2012 okt. 12. - 18:18:09 8/10 Előzmény Kistupac
(5357/5524)
Csak arra amit a karakaterrõl írsz,mert a többire szerintem már megírtam amit gondolok!
Egy kedvelhetõbb karakterrel??? Láttam már egynéhány sorozatot,de House a filmtörténet egyik legzseniálisabban megírt karaktere!És aki rendszeresen nézi és nem csak a felszínt látja,az tudja,hogy nagyonis szerethetõ!
Egyébként én se néztem évekig,mert csak annyit láttam,hogy egy bunkó orvosról szól,aki mindenkit sérteget!
Aztán láttam egy részt( 6.évad Ismeretlen ismerõs)ahol látszik House mennyire vágyik a szeretetre,hogy õ is képes szeretni!Ezután letöltöttem az összes korábbi részt elkezdtem az elejétõl és biza ez többször is kiderül,eleinte árnyaltabban,késõbb egyre világosabban! Housenál sokszínûbb karaktert én még nem láttam és ilyen sorozatot se sokat ahol egyik percben halálra röhögöd magad egy beszóláson,a másikban pedig ledöbbensz a drámai részen! Igazi hullámvasút!
Igen,önmagához képest a végére lezuhant a nézettsége,de ez az utolsó másfél-két évben elkövetett folyamatos írói hibáknak volt köszönhetõ! Nálam is ezért csak 8 csillag és nem 10! De azért talán nem véletlenül volt tavaly a világ legnézetebb sorozata sem!
6/10
Kistupac 2012 okt. 11. - 23:27:57 6/10
(5356/5524)
hát lássuk:
1 ha akkora zseni,minek neki ekkora stáb orvosokból,ugye a fontosnak ítélt állapot felmérése a kezelõorvos feladata lenne,ezért felesleges sztem a slepp,vagy túlzó a "zseni" titulus
2 nem hiszem hogy párkapcsolatban élsz ( már csak abból kiindulva,hogy kérdezed miért nézem,ha mégis,elnézést kérek ) a hálóban egy tv van,21 óra magasságában pedig párom( aki bírja ezt a gyökeret ) és én már általában fekszünk,ha szerencsém van mirre kezdõdik,már alszom,ha nincs,a sok zagyvasággal úgy felbosszant,hogy aznap már nem is igen alszom,szóval szerintem jogosan várom a végét ( legalábbis reményeim szerint ) mert kicsinek érzem az esélyeit egy fõmûsor idõs ismétlésnek ( ha mégis,hát ráfaragtam ) a mogorva és a kontár orvos között azért van különbség,mert én azt a kezelési módszert ami ebben a sorozatban zajlik kontárságnak tartom,és itt most kapcsoljunk vissza zsenialitás kérdésköréhez; ha akkora koponya,miért vegyszerezi a szinte az összes ( legalábbis amit én láttam ) részben közel halálra az aktuális beteget? Az ER is fiktív sztori volt,ott azért az ilyen kezelések általában elvezettek a jogosan elvárható halálos kimenetelig,szóval,az a sorozat,12 év után otletek hiánya miatt,ez pedig 8 szeria után,a nézettségi mutatók zuhanórepülése miatt fut ki,egyszerû kórházsorozat,nagyobb költségvetéssel mint a trónok harca ( egy másik,magasabb színvonalú kategória fantasy sorozat,rengeteg digitális trükkel,és nagyon erõs képi világgal ) levonta a készítõ tévétársaság az egyetlen végkövetkeztetést,ami szóba jöhetett ( mr Laurie vagy a stábban dolgozók akármelyikének legnagyobb nemtetszése ellenére ) : elég volt,most kell abbahagyni,míg még van profit.Szerintem egy kedvelhetõbb karakterrel,és életszerûbb helyzetekkel hosszabbra nyúlt volna a sorozat,remélem mindenkinek sikerült válaszolnom,elnézést kérek,hogy a te hozzászólásodat használtam hozzá
10/10
offtopic
duckshoot 2012 okt. 11. - 19:34:34 10/10
(5355/5524)
Érdekes rész volt a tegnapi. Már nem is a House lenne ha nem történnének benne negatív dolgok.
Nem tudom milyen lesz a vége, de kíváncsian várom.
8/10
Roxer 2012 okt. 11. - 19:22:39 8/10 Előzmény Kistupac
(5354/5524)
Nem nézed figyelmesen a sorozatot,mert 99%-ban House fejti meg,hogy mi a beteg baja!A csapata fõként arra van,hogy elvégezzék a vizsgálatokat és segítsenek kizárni a lehetséges betegségeket!
Egyébként az egészségügyben jópár goromba orvos van,ráadásul õk mégcsak nem is zsenik!
Azt meg már írták,hogy ez alapvetõen nem egy dokumentumfilm!
Annak meg ne örülj,hogy nemsokára vége(amúgy már május óta vége van)mert úgyis többszáz évig ismétlik majd!
Egyébként ha nem tetszik ne nézzed,van már jópár csatorna amibõl lehet választani!
10/10
-greghouse- 2012 okt. 11. - 00:37:06 10/10
(5353/5524)
..és egyébként persze, bármilyen filmbe bele lehet kötni. (Még jó, hogy a Csillagok háborúja valóságtartalmát nem kéred számon.) Én is tudom (közvetlen családtagom osztályvezetõ fõorvos Budapesten, de van egy év Angliai és két év amerikai gyakorlata is, és megerõsít, hogy) nem csak nálunk, de Amerikában sem így mennek a dolgok azért. A sürgõsségi osztályon kb. egy hét alatt történik annyi esemény, mint volt az ER-ban (Vészhelyzet), és ha van is diagnosztikai osztály, nyilván nem ennyit rágódnak egy betegen, és nincs mindig azonnal szabad mûtõ, és nincs azonnal szabad sebész, plusz öt diagnoszta, stb.
Egy másik rokonom rendõrnyomozó volt, õt meg Amerikában (is) kiképezték ebben az évezredben, õ meg azt mondja, nehogy elhiggyük, hogy a bûnüldözés ott is olyan, mint itt a CSI-ban, hogy "háromdimenziós" computer térképe a testnek (megjegyzem, háromdimenziós kép nincs, az hologram, csak illúziókeltés lehet, de ezt hagyjuk), és ott sem (és nálunk végképp nem) úgy mûködik a dolog, hogy Gary Sinise leszól telefonon hogy kéne egy DNS azonosítás, és mire a lifttel leér, kész is van.
Ez mind túlzás, sarkítás, stb.
De a jó Isten szerelmére!
Ezek FILMEK, a nagyérdemû szórakoztatására! Nem ismeretterjesztõk, nem dokumentumfilmek! Sherlock Holmes sincs aki ránéz egy ismeretlen nõ kisujjára és elsorolja hogy hányas vonattal érkezett Yorkshirebõl miután megcsalta a férjét a helybéli polgármester unokaöccsével....De attól még élvezzük.
...Egyébként House figuráját BEVALLOTTAN Sherlock Holmes orvosi változataként formálták meg, látszik is a filmen hogy szintén a Baker street 221-es szám B lakásában lakik, kiállhatatlan, racionális, magányos, zenél, lenéz mindenkit aki nem tudja követni az eszét, drogfüggõ, stb.
...Ha a valóságot akarod, nézd a Spektrumot vagy a Discoveryt.
Akár hiszed, akár nem, a második világháború sem úgy zajlott, mint a Kelly hõseiben....:-)
wrossi 2012 okt. 10. - 23:50:53
(5352/5524)
Az tény,hogy House kiteljesedéséhez nagyon kellett valaki aki esélyt ad neki és ez Cuddy volt.Az egyedi tudást pedig minden szakmában megbecsülik csak a való életben elvárják az embertõl,hogy jobban adjon a látszatra.Az a probléma az egészségüggyel,hogy sok a külsõségekre odafigyelõ látszatorvos.Aki beteg az meg akar gyógyuni és a kedves szavak nem gyógyítanak meg csak megkönnyítik az utolsó napokat.Megszámolni sem tudom,hogy House-t hányszor próbálták meg kiebrudalni,de amikor öt óránál hosszabb ideig nem volt elérhetõ akkor már megállt a tudomány.A legtöbb beteg aki hozzá kerül már utolsó esélyként számol vele,ilyenkor már lejebb adnak az elvárásokból,beérik a gyógyulással.Az évek során mindenféle jellemmel volt dolga és volt olyan is aki büszkeségbõl meghalt volna,azokat meggyógyította akaratuk ellenére,de a végeredménnyel õk is elégedettek voltak.A sikerhez kell neki a stábja,de nem azért mert nélkülük nem jut eszébe semmi,hanem mert használható ötletekkel bombázzák amelyekbõl tud ihletet meríteni és valakinek alá kell iratni a beleegyezõ nyilatkozatokat a családtagokkal.
10/10
-greghouse- 2012 okt. 10. - 22:55:48 10/10
(5351/5524)
Aha...hogy is mondta egy híres szobrász, mikor a kissé absztrakt lószobrára valaki azt mondta, hogy "ilyen ló nincs"?
Azt mondta:
"Ez nem lú, hanem szobor."

Ez meg nem dokumentumfilm hanem üzleti vállalkozásként mûködtetett tévésorozat.
6/10
Kistupac 2012 okt. 10. - 22:44:39 6/10
(5350/5524)
ezzel az egésszel csak annyi bajom van,hogy a való világban egy ilyen House féle orvos max a detoxikálóban a hullarészeg pácienseket ( ha,és egyáltalán ) kezelhetné.Az a gond,hogy mindenkinek House igy meg úgy,de azt senki nem látja,hogy biza egy egyszerû nátha vakbél vagy bármi más felismerése is meghaladja a tudását másként miért használna wgy ekkora team-et?Lehet én vagyok elõítélettel a sorozat iránt,de azért annyi rálátásom van az egyetemes egészségügyre,hogy véleményt alkossak errõl a ssorozatról: végre valahára vége lesz lassan.
10/10
-greghouse- 2012 okt. 10. - 22:44:24 10/10
(5349/5524)
Az eddigi legirritálóbb nõ, és nem is vonzó. Amber is irritált, de izgalmas is volt ("és a lábai Kanadáig értek.."), Parkot egy szendvicsre sem hívnám meg.
wrossi 2012 okt. 10. - 22:34:57
(5348/5524)
Érdekes csaj ez a Park,a poén kedvéért legalább egyszer megpróbálhatna nõnek öltözni,hogy növelje a minimális esélyeit Chase-nél.Nyílván soha nem lesz belõle Adams kaliberû szépség,de ha Chase-re vágyik akkor tegye meg amit lehet.Nincs az kõbe vésve,hogy ha egy férfi elõtt felsorakozik tíz nõ akkor a pasi a legszebbet választja közülük,de ha az egyikük ne engem válassz táblát tart a kezéban az befolyásolhatja az esélyeket.
v_zsuzsi 2012 okt. 06. - 16:57:00
(5347/5524)
Igen, az a német RTL. Most vettem részre, hogy a Viasaton már nem is megy.
Aki tudja fogni a HRT 2 csatornát (vagy Horvát2), ott hétfõn-kedden este adják a 8.évadot szinkron nélkül, az elsõ 4 rész ment le belõle.
10/10
zora 2012 szept. 25. - 20:52:56 10/10
(5346/5524)
Úgy értem, az RTLKlub a magyar kistestvér.
10/10
zora 2012 szept. 25. - 20:52:04 10/10
(5345/5524)
Azért, mert az RTL nem RTLKlub... Hanem csak a magyar kistestvér.