Téma: Donnie Darko

10/10
Moz-art 2013 jan. 01. - 22:53:40 10/10 Előzmény phoward_89
(305/425)
Ahogyan mondod. A rendezõi változatnál nincs ilyen probléma. :)
5/10
phoward_89 2012 dec. 25. - 17:18:53 5/10 Előzmény Moz-art
(304/425)
Egyet kell értenem azzal a véleménnyel, hogy egy film nem a DVD-hez adott kis könyvecskétõl kell érthetõ legyen. A film önmagában (vagy több rész esetén a részek együtt) kell tartalmazzon minden információt, utalást, ami a megértéshez szükséges. Mellesleg nekem a leírással együtt is teljesen zavaros, és nem értem, hogy néhány jelenet mit ad hozzá a filmhez. Azt érzem, hogy valamit akart nekünk adni a rendezõ csak a lehetõ legbonyolultabb megoldást választotta...
10/10
Moz-art 2012 dec. 03. - 09:13:48 10/10
(303/425)
***SPOILER***

Szerintem azért lehetséges az eleve elrendelés elve a filmben, mert Monnitoff is ezt hangsúlyozta a Donnieval való párbeszédben.


Donnie: Minden élõlény egy adott úton halad. Ha láthatnánk ezt az utat, vagy csatornát
akkor a jövõbe látnánk, nem? Az már az idõutazás egy formája lenne.
Monnitoff: Nos, itt ellentmondásba keveredtél magaddal. Ha láthatóan megjelenne
elõttünk az utunk, vagy a végzetünk akkor lehetõségünk nyílna a kijelölt iránytól. Márpedig ha erre lehetõség volna az minden elõre elrendeltség végét jelentené.

***SPOILER VÉGE***
10/10
Moz-art 2012 dec. 03. - 09:09:34 10/10
(302/425)
***SPOILER***

Igen, tehát a TU ugyanaz mint az elsõ EU, csak a hajtómû miatt minden megmanipulálódott, de ugyanazon eseménysorozatnak kell végbemenni a végkifejlethez, tehát hogy Frank meghalljon.

Nem azt mondtam, hogy nem mentheti meg Donnie az öngyilkosságával, csak tudja, hogy ha életben marad akkor biztos megfog halni Rose és Frank, de így van rá esély, hogy életben maradnak.

Én vagy 5x láttam már. Az utolsót Richard Kelly és Donnie Darko audiókommentárjával néztem végig, király volt, de azt még nem fejeztem be. Mondanak furcsa dolgokat.
Csak egy példa, a film legelején a film stúdiók betûtípusa Arabic volt, de ugye 2001-ben volt a terror merénylet is, Richard emiatt aggódott, de benne hagyták (hála az égnek, szerintem hozzáillik a filmhez :D)

newmarket presents

in association with pandora

A flower films production


Vagy, amikor sörösüvegekre lõ Donnie, ott elvileg lett volna egy törp is de nem engedték, így csak a pólóján volt.

***SPOILER VÉGE***
7/10
zozoo83 2012 dec. 03. - 01:43:09 7/10
(301/425)
Ha feltételezzük az eleve elrendelés létezését, akkor már megvan egy fontos hiányzó láncszeme a történetnek. Kicsit jobban össze lehet rakni a képet. És igen akkor az 1. EU-ban is elvileg meg kellett halnia Franknek, mert a TU a pontos mása az EU-nak, csak az EU-t nem mutatták addig mert a TU hamarabb jött létre.

Viszont akkor Donnie sem menthet meg senkit a haláltól az öngyilkosságával, csak nem miatta fog megtörténni, így is úgy is feleslegesen hal meg az eleve elrendelés miatt.

Viszont lehet nem akar egy olyan világban élni ahol csak bábként funkcionál..
Az biztos, hogy azon röhög a végén, hogy egyedül neki van lehetõsége választani, változtatni, mivel betekintést kapott egy lehetséges jövõbe. Az viszont 100%, hogy senki nem képes megváltoztatni a jövõt annak ismerete nélkül :)

Már lehet inkább egy 8-ast vagy 9-est adnék a filmnek :) Még biztos megnézem újra párszor!
10/10
Moz-art 2012 dec. 02. - 21:47:56 10/10
(300/425)
Szerintem csak így lehet eltérni a a sorstól, tehát, hogy meghal. Mert minden megvan írva, Isten könyvében elõre. De a sorokon csak Isten változtathat, és mivel Donnie belelátott a hibája miatt, csak is a hajtómûvel érhette el azt. MERT ha felkel az EU-ban hiába nem akar Rosezal találkozni, az EU-ban Isten szabályai, törvényei mûködnek ahol mi csak bábuk vagyunk.
10/10
Moz-art 2012 dec. 02. - 21:44:47 10/10
(299/425)
Jól mondod ha valamit is máshogy csinál a TU-ban, de:

1. éppen benne volt, tehát nem ébredt tudatára, hogy megmentheti a Roset
2. DE nincs is rálehetõsége mert FRANKnek megkell halnia, a TU-ban
10/10
Moz-art 2012 dec. 02. - 21:42:30 10/10
(298/425)
Elvileg változtathatna a jövõjén úgyis hogy fel kell az ágyból. De szerintem az eleve elrendelés miatt így vagy úgy de bekövetkezett volna Rose és Frank halála. Lásd pl. az Idõgép c. filmben.

Amit mondasz elvileg igaz. Tehát meg kellett halnia Franknek az EU jövõjében hogy megjelenhessen a TU-ban. Tudom, hogy furcsa, de Richard Kelly így írta meg a forgatókönyvet, tehát a film Világegyeteme ilyen furcsa szabályok alapján mûködik.

Az Idõvonalak követése, éppen ez az egyik nehézsége a filmnek.

Vegyük újra. Még a TU születése elõtt, Az EU-ban meghal Frank és október 30-án idõutazik a Hajtómû. Ekkor megszületett a TU október 2-án 00:00-kor a Hajtómû megérkezett. Megint október 30-án vagyunk Franknek hála Frank meghal. Visszaugrunk megint az EU-ba, de nem abba az EU-ba ami a TU elõtt volt, amelyikben Isten hibázott. A TU megszûnésével az EU helyreállt, ahol már meghallhat Rose és Frank.

És Donnie azért, röhög, mert Isten hibája miatt belelát a Jövõbe, Isten könyvébe és megmentheti Roset és Franket. Ugye mondtam az eleve elrendelés elvét. DE ha meghal Donnie az 100% hogy nem találkozik Rosezal és így nem hal meg Frank. Az már egy másik kérdés, hogy újra meghalhat DE nem Donnie miatt és ez a lényeg.

Érted? Tehát, volt az EU a hibával, majd jött a TU is, Donnie megjavítja az Idõt, és újra a EU-ban vagyunk de a hiba nem ismétlõdik meg. DE az a furcsa, hogy a film végén újra 2-án vagyunk amikor a hiba még nem következett be, tehát majd késõbb bekövetkezhet, de NEM mert már azt Donnie kijavította. Elég kusza de meglehet érteni.


Hogy honnan tudhatja? Már írtam az írásomban, hogy ha vége a TU-nak akkor az ott lévõ manipuláltak egy furcsa álomként élik azt meg az EU-ban, akár a Mátrixban. Jól mondod annak az eseménysorozatnak végbe kell mennie de szerintem az eleve elrendelés elve miatt, az nem sokat számítana.
7/10
zozoo83 2012 dec. 02. - 15:28:45 7/10 Előzmény Moz-art
(297/425)
Igen ez a párbeszéd nekem is eszembe jutott. Csak én nem hiszem el hogy elõre meg lenne írva bármi.
Ha jól értem azt akarod mondani, hogy Donnie csak úgy és azért tudta elkerülni szerettei halálát, mert Isten hibázott, becsúszott a számításokba a hajtómû amit el kellett tüntetni a TU-ba, hogy úgy menjenek a dolgok ahogy a nagykönyvben meg vannak írva, és Donnie a hajtómûvet használja arra, hogy változtasson a jövõn a hajtómûvet magára dobva az EU-ban. Mintha csak ez az egy lehetõsége lenne.
Ez is felvetne pár kérdést.

Én még mindig azt mondom, hogy lehetett volna más lehetõsége is ha már képes változtatni a dolgokon, pl: ha a TU-ban elkövetett cselekményei közül akár 1-et is kihagy, mást csinál helyette, akkor is megmenekül Frank meg a csajszi.. Az hogy ott maradt a szobájába az ugyanúgy jövõbe avatkozásnak számít, és bizonyítja hogy el lehet térni tõle.

Azt aláírom, hogy Franknek meg kellett halnia ahhoz hogy Donnie-ra ne essen rá a hajtómû egybõl a TU-ba, de ez is nagyon furcsa ha belegondolok, mintha ok-okozat visszafele haladna az idõben, ami szintén kicsit lehetetlen szerintem, Frank azért hal meg a jövõben, hogy a múltban kísértse Donnie-t, mert hát meg kell halnia Donnie által. Ez mi?? Ezt nem lehet végiggondolni logikusan.
De ha Donnie arcába esik a hajtómû akkor Frank nem hal meg és nem tudja Donnie-t irányítani, akkor viszont hogy jön pont õ a jövõbõl Élõhalottként hogy ezen változtasson? :) Egyáltalán honnan tudja, hogy jött egy hajtómû a semmibõl ami megakadályozhatja a saját halálát? És nem csak a hajtómûrõl van szó, hanem egy egész eseménysorozatnak végbe kell mennie ahhoz hogy Donnie lelõje.

És Isten hibázna akkorát, hogy az a világ pusztulásához vezessen?
10/10
Moz-art 2012 nov. 30. - 17:37:58 10/10
(296/425)
Egyébként Köszi, hogy ezeket megkérdezted, mert ezeket nem tisztáztam a leírásomban de már korrigáltam. :)
10/10
Moz-art 2012 nov. 30. - 17:21:33 10/10
(295/425)
SPOILER


"Azt írtad hogy "a hajtómû repült vissza az idõben 28 napot a TU-ba" ha viszont Donnie visszaküldte akkor mért ugyanazon a napon (28 nappal elõbb) zuhant újra a szobájára?"

Mikor a film végén Donnie megnyitva a portált visszajuttatta a hajtómûvet (az EU-n belül bárhová és bármikorra küldhette volna de úgy döntött hogy magára dobja október 2 00.01-kor) a Tangens Univerzum megszûnt és visszaugrott minden az EU síkjára ahol újra október 2-án vagyunk és igen a hajtómû megint csak becsapódott amit most Donnie küldött vissza a TU-ból.



"Ha pedig már vissza küldte, és megmenekült a világ a pusztulástól, akkor Donnie minek maradt volna otthon meghalni?? A jövõ ismeretében máshogy is elkerülhetõ a barátnõje és Frank halála."

Azért maradt az ágyába, hogy ráessen a hajtómû. Hiszen ha meghal akkor nem találkozhat Rosesal és ha megint elüti Roset Frank akkor Donnie nem fogja lelõni. És éppen ezért röhög az ágyában mert a szerettei halálát elvileg nem játszhatja ki, DE õ még is megtehette mert Isten hibázott, ugyanis szerintem ezért jött létre a Tangens Univerzum.
És hogy miért nem játszhatta volna ki a sorsot, ha nem jött volna létre a TU? A filmben választ kapunk rá Donnie és Dr. Monnitoff párbeszédébõl:

Donnie: Ha Isten uralja az idõt, minden meghatározott.
Monnitoff: Ezt most nem értem.
Donnie: Minden élõlény egy adott úton halad. Ha láthatnánk ezt az utat, vagy csatornát
akkor a jövõbe látnánk, nem? Az már az idõutazás egy formája lenne.
Monnitoff: Nos, itt ellentmondásba keveredtél magaddal. Ha láthatóan megjelenne
elõttünk az utunk, vagy a végzetünk akkor lehetõségünk nyílna a kijelölt iránytól. Márpedig ha erre lehetõség volna az minden elõre elrendeltség
végét jelentené.
Donnie: Ha Isten csatornáján haladunk akkor nem.



"Franket sem értem, hogy miért akarná úgy alakítani a cselekménysorozatokat hogy a végén õ haljon meg??"

Azért kell Franknek meghalni a TU-ban, mert ha nem hal meg nem lesz aki vezesse Donniet a TU-ba, IDÕ-PARADOXON.
7/10
zozoo83 2012 nov. 30. - 13:15:32 7/10 Előzmény Moz-art
(294/425)
Hát ez a film tényleg számos kérdést vet fel az egyszer biztos..

(Spoiler!)

Azt írtad hogy "a hajtómû repült vissza az idõben 28 napot a TU-ba" ha viszont Donnie visszaküldte akkor mért ugyanazon a napon (28 nappal elõbb) zuhant újra a szobájára?
Ha pedig már vissza küldte, és megmenekült a világ a pusztulástól, akkor Donnie minek maradt volna otthon meghalni?? A jövõ ismeretében máshogy is elkerülhetõ a barátnõje és Frank halála.
Franket sem értem, hogy miért akarná úgy alakítani a cselekménysorozatokat hogy a végén õ haljon meg??
Lehet csak nem látom a kapcsolatot a hajtómû és Frank halála között, de nem érzem kereknek a filmet..
Ha pedig Donnie változtani tud a jövõn akkor az pont arra bizonyíték, hogy nem létezik elõre megírt forgatókönyv!
solicitor 2012 nov. 27. - 21:08:14
(293/425)
Nagyon jó film! 10/10

A zene király, a szereplõválogatás király. Kellemesen csalódtam a tanárnõ csajban, a Charlie angyalaiban totál ellenszenves volt, de itt nagyon szimpatikussá vált a szerepe miatt.
A végén lehet sírni ezerrel mert nagyon jó az utolsó 10 perc. Igazi kultuszfilm!
10/10
Moz-art 2012 nov. 25. - 22:56:32 10/10 Előzmény kofak
(292/425)
A lány nem mint remény jön a képbe, hanem egy társ aki segíti és elkíséri Donniet a 28. napig.
kofak 2012 nov. 25. - 19:25:18
(291/425)
Fantasztikus film. A komor, magányos hangulata nagyon megfog, és bár a lány képbejövetelénél van egy kis remény egy fényesebb jövõre, de a háttérben továbbra is érzõdik ez a komorság, sötétség.

Tényleg nagyszerû filmélmény.
10/10
Moz-art 2012 nov. 24. - 10:55:54 10/10
(290/425)
Ez az egyetlen "hibája" elvont és ez az elvontság hozzátesz szerintem az egész film misztikus hangulatához is. Egész végig a homályban tart, egyszerre szeretnél onnan kijönni és tisztán látni de ugyanakkor szívesen maradsz is a sötétségben.
10/10
EliPoison 2012 nov. 24. - 05:07:59 10/10
(289/425)
Na jó, egyezzünk meg abban, hogy ez a film baromira elvont. Bejött.
1/10
inujásákágume21 2012 nov. 14. - 20:02:12 1/10
(288/425)
fenébe..kitrölölték az elõzõeket :)
10/10
Moz-art 2012 nov. 14. - 19:19:56 10/10
(287/425)
Értem.. :)
1/10
inujásákágume21 2012 nov. 14. - 16:34:19 1/10
(286/425)
értem én,csak nem tetszett,egész mást vártam és ennyi:)