Téma: Dr. Csont

10/10
follia 2010 máj. 14. - 12:54:26 10/10
(1425/28805)
néhány gondolat még ahhoz, hogy Brennan-nek elege van, mert "tudós, és nem nyomozó":

szerintem ez az érzelemtömeg is sok neki, ami fokozatosan egyre több és több, ahogy erõsödnek a kapcsolatai a "normális" emberekkel. én még csak nem olyan rég vagyok oda ezért a sorozatért, úgyhogy egész friss az elsõ évad, és emlékszem, hogy ott mennyire közömbös volt/próbált lenni olyan dolgokkal szemben, ami más embert megindított, és sokszor volt az az érzésem, mintha bizonyos érzelmi zónák nem alakultak volna ki benne amiatt, mert talán pont õ nem engedte (pl. kötõdni más emberekhez), mert akikhez gyerekkorában kötötte valami, azok elhagyták, és így inkább tudatosan távoltartotta magát minden olyan dologtól, amire nincs egzakt magyarázat (lásd érzések).

most meg már egészen szilárd emberi kapcsolatai vannak, plusz szerelmes is, szerintem egyre inkább nem tud mit kezdeni ezekkel, mert még mindig fél, hogy ha olyan dologba veti bele magát, amit nem biztos, hogy az eszével tud irányítani, akkor amiatt még esetleg szenvedni fog a késõbbiekben. és mivel már kötõdik a többiekhez, fél, hogy õk is sérülhetnek.

még nem láttam a 4. évad második felét, és az ötödikbõl is csak néhány részt néztem meg teljes egészében (be kéne osztanom, hogy nyárra is maradjon valami... :) ), de még sehol senkinek nem mondta, hogy szereti. se az apjának, sem Russ-nak, se senkinek - OK, egyszer félig-meddig poénból Booth-nak, de az meg olyan esetlen egy jelenet volt...
szóval megértem, hogy sok neki az, ami most körülötte van, még azt is megértem, ha esetleg elutazik egy kis idõre, mert úgyis rájön, hogy hiányozni fognak neki a többiek, de fõleg Booth. :)

más:
- SPOILER -
azért ez tényleg hihetetlen, hogy a Sírásó egy nõ... azt bírtam, hogy mennyire meglepõdött, mikor bûnösnek találták - mintha õ maga is elhitte volna saját magának, hogy nem õ tette. :)

Caroline és Booth jelenete nagyon édes volt, mikor C kérdezte hogy "hogy van a barátnõd?", Booth meg egyáltalán nem gondolkodott, hogy kirõl is lehet szó, egybõl rávágta, hogy jól... xD persze aztán helyesbített...

a taxis jelenet szerintem is ütött! :) :(
10/10
pluhildi 2010 máj. 14. - 11:56:32 10/10
(1424/28805)
Zora nem nyakatekert, nekem is hasonló elképzeléseim voltak mikor kitudódott a finálé címe.
Olyan érzésem van, hogy lesznek benne párhuzamok az elõzõ fináléban történtekkel, már a címadásból is ez tûnik ki.
És ezt a tegnapi rész végén már el is kezdték (taxi)....
Szerintem nem véletlen
10/10
zora 2010 máj. 14. - 07:20:23 10/10
(1423/28805)
Van egy nyakatekert magyaräzatom a finälé ciméhez:
4. évad - "Mielött elkezdödött volna - valami/kapcsolat stb -, be is fejezödött - az évad."
5. évad - "Mielött befejezödik - az évad -, elkezdödik - valami/kapcsolat stb."
Erthetö vagyok? Mert igy visszaolvasva szämomra is egy kicsit zavaros...
10/10
pluhildi 2010 máj. 13. - 17:59:29 10/10
(1422/28805)
***spoiler***
legvégén majdnem sírtam. örömömben az ítélettõl és bánatomban a taxis jelenettõl, tartottam attól valahol legbelül, hogy Brennan-nek egyszer majd teher lesz a sok halaláleset, a nyomozások, õ tudós és nem nyomozó
***spoiler vége***

egy kicsit szomorú vagyok (inkább nem kicsit) nagyon nagyon félek attól, hogy az utolsó részben nem örömkönnyeket fogunk ejteni :( remélem azért HH ad nekünk egy jó kis végkifejletet
összességében amit láttam tetszett annak ellenére, hogy útálom a bíróságos filmeket
ezek az elsõ benyomásaim, jövök még
10/10
pluhildi 2010 máj. 13. - 16:39:37 10/10
(1421/28805)
nemsokára eljön az én idõm is és láthatom
a screencap-eket már láttam, nem bírtam ki hogy ne nézzem végig és most már nagyon izgatott vagyok :)
hamarosan referálok
10/10
R.ka 2010 máj. 13. - 16:27:50 10/10
(1420/28805)
Visszatérve a bakikra:
Brennan szájmozgását kijavították, de az ölelés továbbra is két különbözõ vállon történt :)
Ezt leszámítva nagggyon jóóóó rész volt :) és :'(
10/10
zora 2010 máj. 13. - 12:28:15 10/10
(1419/28805)
*** spoiler 5x21 ***

Volt äm Brennan-Booth összenézés, mikor Angela bejelentette, hogy szerelemböl esküdtek!
A végén, mikor Tempe elment a taxiban: mint a 100.-ban... Nagyon félek, hogy ez is direkt volt, mert aztän jött ugye az egy év külön. Pedig tényleg nem akarok idöugräst!
STKAKTUSZ 2010 máj. 13. - 12:06:46 Előzmény zora
(1418/28805)
wow, Cathy és Andy??? ez szép volt:) de ha jól tudom, Rena Sofer nem fog visszatérni már az évadban, mert az NCIS-stábbal forgatta le a finálét és nem akart kétfelé szakadni.

Sztem Booth-nak volt kevesebb kapcsolata, illetve ez függ attól is, hogyan értelmezzük a kapcsolatot... Brennan-nek többé-kevésbé mindig volt szexpartnere, erre nagyon sokszor célozgat. Bár sztem azóta, hogy -SPOILER- az elõzõ évad végefelé belefogott a baba-projektbe, nem volt senkivel (asszem pont az elõzõ vagy az azelõtti részben mondta is, hogy már elég régóta nem volt...)
10/10
Tgirl 2010 máj. 12. - 18:37:48 10/10
(1417/28805)
"aztän most kettöjüknek Cathy és Andy"

ÁÁ tényleg. ÓÓ Érdekes . Jók ezek a részletek :)
10/10
zora 2010 máj. 12. - 18:31:07 10/10
(1416/28805)
Hät, Boothnak volt Tessa, aztän Rebecca, aztän Cam, Angliäban pedig a "babäk", amit Tempe Bobby-nak értelmezett. Tempének Peter az 1x01 elött, aztän 1x15-22-ig biztosan David, aztän a 2x12-töl Sully (még a boszis részben a tüzolto bäty), harmadikban senkire nem emlékszem, negyedikben a "dupläzäs" (mélytengeri furo, meg a Cold Playes),- szerintem néhäny honapig tarthatott, aztän most kettöjüknek Cathy és Andy (még él bennem a remény, hogy a nevük nem véletlenül az, ami). Igy hirtelenjében ez jutott eszembe.
10/10
pluhildi 2010 máj. 12. - 17:36:40 10/10
(1415/28805)
hû egyrészt elírtam az epidód sorszámát, másrészt valóban nem az a rész volt, nem jól emlékeztem, ezer bocs mindenkitõl akit félrevezettem :)
az bizonyos, hogy talán 2 vagy 3 részt illetve annak bizonyos részeit szentelték Booth hátfájásának,
ami nekem ebbõl a periódusból megmaradt és nagyon tetszett az amikor Bones otthon próbálta meg rendberakni Booth hátát pont amikor Perotta is jött "látogatóba"
így visszanézve tényleg elég kevés kapcsolatot "hoztak" össze Booth-nak az évek alatt, talán a harmadik évadtól egyet sem!? egyszer isten bizony megnézem melyikõjük kapott több ilyen lehetõséget, szegény Bones-nak mindegyik balul sült el
10/10
Tgirl 2010 máj. 12. - 15:08:57 10/10 Előzmény pluhildi
(1414/28805)
Megnéztem a hátfájós részt, de nem a 4. évad 12. rész az hanem a Princess and the Pear( azt hiszem ez a címe, a 14. v 15 rész)

Nézegetnivaló:
http://suwya.tumblr.com/
http://ysaribeiro.tumblr.com/

A régebbi bejegyzéseknél van több Bones-os is.
STKAKTUSZ 2010 máj. 12. - 13:07:18
(1413/28805)
Persze, hogy nem bírtam ki:D de jó, hogy részekre volt osztva a cikk, nem is olvastam végig hogy legyenek meglepetések, csak azt ami már nagyon izgatott:) és megnyugodtam:) am szerintem ez az elsõ alkalom a sorozat történetében, hogy HH nem célozgatott, hanem konkrétan és félreérthetetlenül válaszolt egy kérdésre:D:D:D (biztos megijedt az elõzõ finálé utáni rajongói reakcióktól és most inkább jó elõre tisztázta hogy mi van/lesz:P)
10/10
Tgirl 2010 máj. 12. - 10:27:01 10/10
(1412/28805)
Nagyon spoiler, aki még érdeklõdik:)

HH és Emily mondanak pár szót (2 oldal)

http://screenrant.com/hart-hanson-emily-deschanel-talk-bones-finale-aco-59293/
10/10
pluhildi 2010 máj. 11. - 10:13:52 10/10
(1411/28805)
a drop my charges volt a kérdéses, nagyon köszönöm a többit is, sajnos csak részleteiben értettem hiába van még mit csiszolnom az angol tudásomon
STKAKTUSZ 2010 máj. 10. - 23:14:41
(1410/28805)
wow, mi van itt már most, másfél héttel a finálé elõtt, mi lesz majd utána?:D kb percenként jöhetek fel mert annyit írtok, tökjó:D

A kérdéses jelenetet ugyan még mindig nem néztem meg (szeretném ha ütne majd csütörtökön:)), de ezek a kis "sneak peek"-ek amik néha felkerülnek a netre nem véglegesek, zene szinte sosincs alattuk és a háttérzajok is bénák, szal ezeken még végeznek/tek utómunkákat, ne izguljatok:) bár vannak következetlenségek amik így is benne maradnak, pl ahogy zora is mondta az 5x01-ben amikor Brennant megkéselik, aztán kb könyékig feltûrt cucc van rajta és egy karcolás sem látszik, hát az elég gáz volt:D de persze az ilyeneket az ember azonnal megbocsátja:) a legutóbbi részben (5x20) volt több olyan kameraállás ami sztem nagyon megzavarhatta a nézõt (engem legalábbis), -SPOILER- Hodgins és Angela celláját nem nagyon tudták jó helyrõl felvenni, valahogy mindegyik jelenetben gondot okozott hogy akkor most ki hol áll, sokszor mintha nem is egymásnak beszéltek volna és csak az értelmezõ totálban billentek helyre az irányok. De azért a leglényegesebb jelenetben sikerült megbírkózniuk a feladattal:)) jaj nagyon várom már a köv részt, már csak két nap:D:D:D (illetve három, mert persze csüt zéházom szal sajna félre kell tennem és csak este tom megnézni, remlem kibírom addig:P)
10/10
follia 2010 máj. 10. - 21:33:17 10/10
(1409/28805)
nem tudom, nekem még mindig logikus az ölelés "szöge", mert olyan, mintha Brennan jobb és Booth bal vállánál lenne egy-egy kamera, és akkor "kijön" a képlet. :)

gondolom az utószinkron miatt esett be oda az a fölösleges "thanks, Booth", de akkor meg nem értem, hogy nem tûnt fel senkinek. mondjuk nem ismerem pontosan az utószinkron folyamatát, de nincs ott maga a színész is? nah, a lényeg, hogy valakinek tényleg kiszúrhatta volna a szemét egy ilyen szarvashiba!!!!
egyébként ezekre valahogy az én is ki vagyok hegyezve, fõleg az öleléseknél a kézcserék... azoktól megõrülök! :)

melyik mondat nincs meg?

"I told Caroline to drop my charges too. I'm not going to let you do this alone. We're just gonna see the judge tomorrow morning at 10, and then we can dive in on all this."
10/10
Tgirl 2010 máj. 10. - 21:17:10 10/10
(1408/28805)
Igen azt mondja hogy sikerült elintéznie hogy tanúskodjon.
10/10
Tgirl 2010 máj. 10. - 20:12:53 10/10
(1407/28805)
A hajjal egyetértek. Úgy általában is figyelhetnének a hajára, az elsõ 2-3 évadban olyan jó hajai voltak Bonesnak mostanában meg ... Úgy emlékszem valaki Hart twitterén is kiírta hogy esetleg Emilynek adjanak egy fésût:D

Lehet hogy azért lett ilyen zavaros ez az elõzetes jelenet hogy mindenki még jobban izguljon és errõl beszéljen. Talán nem lyen figyelmetlenek:O:S
10/10
pluhildi 2010 máj. 10. - 17:33:55 10/10
(1406/28805)
apróbb hibákat általában nem is veszem észre, ha a sztori jó illetve ha nem úgy nézem, hogy direkt ezeket keresem, más hajviselet, más ruha nekem is fel szokott tûnni, egybek nem nagyon
viszont ezeket a másodperc tört része alatt kiszúrtam, ez még tõlem is szokatlan
.
segítsetek légyszíves, hogy pontosan mit mond Booth mikor elmondja Bonesnak hogy mit kért Caroline-tól még azelõtt, hogy azt mondja, nem engedi, hogy egyedül csinálja végig. valami olyasmit, hogy õt is idézzék be? hiába koncentrálok nem értem teljesen úgy hiányzik a felirat