4/10
napraforgó 2019 márc. 27. - 00:52:40 4/10 Előzmény Rojita
(1644/18024)
Szlávennek amúgy jól áll az új frizura... Így még a füle sem akkora nagy..... Én már nagypn szeretem őt.
1/10
janderka 2019 márc. 27. - 00:52:34 1/10 Előzmény napraforgó
(1643/18024)
Ez a többletörökségről történő lemondás egy (pál)fordulat volt a sorozatban eddig látható attitűdökhöz képest. Azt kívánta érzékeltetni, hogy az egymást eddig elvileg gáncsoló tetvérek Kristóf szorult helyzetére való tekintettel emberibbé kezdenek válni. A viszonyuk kezd holmi családi jelleget ölteni, amit még a belógatott pénzesmadzag híre sem rendíthet meg. Szentimenti rulez! Mindjárt elpityeredek... :)
4/10
napraforgó 2019 márc. 27. - 00:45:59 4/10
(1642/18024)
Boszorka-Yodi meg Rambó-Szláven --- hát ez nagy szám!
És még van 312 nap hátra! ami ugye nagyon sok...
Pénzt elégetni, na ez nagy marhaság!

Megnézten újra a végét:
És igen, csak 12 órára, és egyénileg is elhagyhatják Ökörfarát, nem többre!
7/10
Rojita 2019 márc. 27. - 00:29:53 7/10 Előzmény janderka
(1641/18024)
Csak ne fenyegesd azoknak a FÜLEKnek a tulajdonosát!
4/10
napraforgó 2019 márc. 27. - 00:29:52 4/10
(1640/18024)
Huhh. Hát, hát. Nem is jutok szóhoz.
Az, hogy a falut csak öten együtt hagyhatják el, az eddig is egy baromság volt.
A 12 óra még valahol érthető is volt, ez nyilván azt jelentette, hogy életvitelszerűen Ökörfalván kellett élniük, lakniuk. Nekem ezzel nincs is bajom, én csak a rendkívüli helyzeteket emlegettem eddig is. Nem lehet minden helyzetre előre számítani, felkészülni. Persze, az, hogy minduntalan Pestre szaladgáltak, az sem volt tartható.
Most viszont fölszabadultak minden teher alól, sem a 12 órás szabály nem él, sem az, hogy együtt kell vonulniuk! HÁt, Hát???
És ez fura, mert igazából semmivel sem kerültek egymáshoz közelebb. Illetőleg, - ami számomra nagy meglepetés - Tibi ma kezdett testvérként viszonyulni az öccséhez, és hogy lemondott kb. 25 milláról a javára, na ez még hihetetlen is. Tibinél ?????
És én nem is igazán tudom elhinni. Kata És Tomi is csatlakoztak, oké, habár eddig nekik se nagyon volt semmi kapcsolatuk a nagybátyjukkal. Mire ez a fene nagy jótékonykodás?
Kezd irreális lenni a sorozat, nemde?
7/10
Rojita 2019 márc. 27. - 00:26:46 7/10 Előzmény Nakahara
(1639/18024)
Ajjaj! Így mondta?
Valahogy más sorrendben kellett volna fogalmazniuk. Pld: "Elhagyhatjátok a falut 12 órára, már egyedül is"
1/10
janderka 2019 márc. 27. - 00:22:44 1/10 Előzmény amira_daa
(1638/18024)
Dehogy ismerik a sorszámát! Kik? A kárászi boltosok? Vagy a pesti plázások? Netán egy használtautó nepper? Ugyanmár. Sőt még egy banka is simán befizethették volna - igaz ott már kérik az adataikat, de 300 ezer alatt ott se nagyon nézik hogy miféle bankjegyeket is tolnak eléjük. Láényeg hogy ne legyen hamis. De be is válthatta volna Szláven hottentottavári rakattyára (HVR) aminek most amúgy is felfelé megy az árfolyama :) Annyi lehetőség lett volna hasznosítani. Vagy egész egyszerűen visszavinni már vagy egy hónapja a panzióba, hogy nem-e hiányzik-e onnét-e valakinek. Mert oké, hogy mi nézők (úgy) tudjuk, hogy a böriben hűsölő Attilához köthető, de mi van, ha herba ide, herba oda, full legalis pénz volt? Vagy legalábbis nem bűncselekményből származott? Fogja Boszorka-Yodi meg Rambó-Szláven és el-é-ge-ti????? Há' hóóóógy? Ezért minimum vendetta járna jobb helyeken. Ha tehát volt eddig mitől félnie Mr. Lapátfülnek, akkor mostantól már kifejezetten retteghet is, ha Attis visszatér és megtudja... Márpedig megtudja, mert én megyek és megaszondom neki! :) Hátha kapok érte cserébe egy ingyen kétágyast a hétvégére :)))
1/10
Nakahara 2019 márc. 27. - 00:20:29 1/10
(1637/18024)
Honnan vettétek, hogy Kálmán feloldotta a 12 órás szabályt??? Csak a kötelezően csoportos faluelhagyást oldotta fel, nem a 12 órás limitet. Ezt mondja:
"a mai naptól kezdve elhagyhatjátok Ökörapátit akár 12 órára egyénileg is"

Biztos hogy ugyanazt a sorozatot nézzük itt mindannyian? :D


7/10
Rojita 2019 márc. 27. - 00:17:34 7/10 Előzmény amira_daa
(1636/18024)
Kevés a lány. Muszáj, h Szláven nős legyen, mert neki már nem jutna szabad. Ill. Dia kire is vár?

Nagyon- nagyon csepegtetik Szláven titkát. Miért is kell itt élnie?
(Sztem horvát rendőr-féle és a kábítószer útját figyeli.)
4/10
napraforgó 2019 márc. 27. - 00:15:18 4/10
(1635/18024)
Reggelinél Tibi a dilidokit kritizálja. Vali közli vele, hogy megérkeztek a bogyói a postára. A postán, ahol soha senki nincs, most vagy húszan állnak sorba. Tibi előre tolakszik, a csomag ára 27.500 Ft. Rögtön vevőket is keres a bogyóra...
Marosi telefonon közli valakivel, hogy délután lemegy Ökörfalvára.
Lali közli a családjával, hogy felmond a lovardában Az apja nem helyesli. Dia megmagyarázza, a bátyja szerelmes. Dia el is megy Józsihoz, akitől megtudja, hogy Dani úton van haza, mert a lovarda bajban van, most, hogy Lali ki akar lépni.
Kristóf gondban van, Tibinek magyarázza, hogy Panna és a lánya bajban vannak, nem tudja, mit tegyen. Tibi a cspodabogyót ajánlgatja neki. Tibi is bevesz egyet, vagy többet is, és rögtön elkezd Valinak udvarolni....
Tibihez a postán megismert Erzsike/Böbe baba érkezik, ő is akar a csodabogyóból. Tibi 3000-t kér egy bogyóért...
Kata egészségközpontjában is sokan vannak. Szláven jön, közli Jolikával, hogy eltűnt a zsírosbödön a pénzzel és a droggal. Rájönnek, hogy csak Tamás vehette el.
Mónika bocsánatot kér Józsitól, már nem érdekli, hogy ha világgá kürtöli is a kapcsolatukat. Közben hazaérkezik Dani, akit Józsi örömmel üdvozöl.
Kristóf a bátyjával és a sógornőjével közli, hogy a felesége bajban van. Kriostóf elárulja, hogy Panna új pasija kattant, és hogy nem járt itt szellem, Pannát dugdosta pár napig. Vali legalább megnyugszik a szellemet illetően.
Jolika Tomit faggatja, hová tette a zsírosbödön tartalmát. Szláven biztos megtalálja! Tomi rögtön be is szar. Na és persze Tomi a kerti budiban rejtette el a zsírosbödönt.
Szláven fölkeresi Katát, tetszik neki egy lány itt, de neki ez nem szabad, mert ő nős odahaza, Horvátországban! Persze mindezt orvosi titoktartás mellett mondja el.
Erzsike/Böbe baba házi kaját visz a kocsmába Zsocinak, a férjének, benne a csodabogyóval. Zsoci egy perc alatt fickós lesz, megy haza az asszonyhoz.
Dani és Józsi a nőkről beszélgetnek, aztán meg az új lovat csodálják.
Kristóf le van törve, mint a bili füle, megy haza, mert kiesett az örökségből. Kata és Mónika érkezik, Kristóf veszekedni kezd a nővérével, miatta jutott ide. Tibi megállítja az öccsét, várják meg együtt az ügyvédnőt.
Jolika Szálvennek azt mondja, hogy a pénzt, meg a cuccot adják vissza a földanyának...
Dani benéz a kocsmába, mindenki örül neki. Lali is jön, csókolgatná Stefit, de a lány elhúzódik, nem akar vele lenni. Lali megsértődik, elrohan.
Szappanosék arról beszélgetnek, miért jött az ügyvédnő. Közben Marosi meg is érkezik.
Dani a szüleit keresi, de Mihály kinn van az erdőben, Zsóka meg bement Kárásziba, valami titokzatos ügyben, közli vele Szláven, aki Jolika nénivel a zísrosbödönt viszi valahová. Dani megkívánná a zsíroskenyeret, de nem adnak neki. Jolika valami bonyodalmat emleget Daninak. Aztán az öreglány és Szláven valahol a cserjésben rituálisan elégeti a zsítrosbödön tartalmát, pénzzel, droggal, mindenesstül.
Az ügyvédnő közli Kristóffal, hogy ő kiesett az örökségből. Tibi úgy dönt, hogy ő lemond a maga részéről Kristóf javára. erre a többiek is mind azt mondják, hogy ők is. Kivétel Mónika, ő piszkosul csak a pénzre hajt. Marosi hajlandó a három lemondó nyilatkozatot megfogalmazni, de akkor a szabályok Kristófra továbbra is érvényesek.. Aztán lejátsza Kálmán újabb videóját. Az apjuk bejelenti,hogy 74 évesen újranősült! És Kálmán nem árulja el, ki az özvegye, aki haszonélvezője az ingatlanjainak!
Na és mostanról elhagyhatják a falut egyedül is, és 12 óránál tovább is. Mindenki azon tanakodik, hogy ki az özvegy.
amira_daa 2019 márc. 26. - 23:59:40 Előzmény Rojita
(1634/18024)
köszi várhato volt amugy Mónika minden lépését átgondolja és érdekből teszi. Nyilván ugye a kirakással elő akarta a hisztit a balhét idézni amibe Kristof várhato volt hogy belefut. Bele is futott.

Ez egy játszma volt Mónitól és még várok ilyeneket.
Subi lassan visszajön amugy igy ne izguljatok:D
amira_daa 2019 márc. 26. - 23:58:09 Előzmény janderka
(1633/18024)
Hát megfejtem, voltak a misén, azon ott lehetett valaki aki Kárászi lakos és Kálmán neje, tehát ismerhetik :D Mert ha ugye Kálmánért van mise tuti hogy ott van :D
Elvileg.

pénzégetést irtam, mivel ha bünügyből vana zsé és ismeri a rendőrség a pénz számát akkor bajba kerülhet aki felhasználja. ennyi. de hogy ez bünügyből van a pénz és veszélyes lehet ezt valakivel Jodinak is le kellett dumálnia

Ja Szláven nős mit szoltok? és Kata iq bajnok tanácsához?

visszanyertük Danikát de jodi szrint szivni fog - végre :D ki örül hogy visszajött? ( én nem )



7/10
Rojita 2019 márc. 26. - 23:54:03 7/10 Előzmény janderka
(1632/18024)
Minden megy magától.
1/10
janderka 2019 márc. 26. - 23:50:22 1/10
(1631/18024)
De addig is könyörgöm a pénzégetést mégis hogy a faxomba gondolták? Nem fér a fejembe...

És mi van a polgármesteri teendőkkel? Leállt a faluban a közigazgatás mióta Attila előzeteseben van, Subicz meg nyaral?

Hahó forgik! Ezt a dolgot is illene már rendeznetek! :)
7/10
Rojita 2019 márc. 26. - 23:44:40 7/10 Előzmény amira_daa
(1630/18024)
Gratula. Eltrafáltad.
1/10
janderka 2019 márc. 26. - 23:43:59 1/10 Előzmény amira_daa
(1629/18024)
Lehet. De a kérdés, hogy mi nézők ismerünk-e onnan Szappanosék által is ismert nőt? Mert ha nem, akkor ez dramaturgiailag egy átverés.
7/10
Rojita 2019 márc. 26. - 23:43:15 7/10
(1628/18024)
Na most, ha van is özvegy, ő csak az ingatlanok haszonélvezője. Ill. közösen használhatják a házakat. A nagy zsozsóval nincs változás, az ugyanúgy a gyerekeké.

Azért az nagy átverés, ha egy eddig nem játszott arc lesz az özvegy. Mert az eddigi ismereteink szerint Jolikára gondolunk, bármennyire is tagadta az előzetesben.

Tibi önzetlenségével nagyot nőtt a szememben. Vele együtt Tamás és Kata is.

Azért én rögtön megkérdeztem volna az ügyvédnőt, h a 12 órás eltávozás feloldását h kell érteni? Mennyi időre lehetnek távol? Mindenki annyira örült, h erre senki se gondolt.
amira_daa 2019 márc. 26. - 23:37:36
(1627/18024)
a 31. percnél mondja ki Mónika amit én is irtam, hogy SZOFI ÉS PANNÁROL VOLT CSAK SZO HOGY ODAKÖLTÖZNEK ÉS AZÉRT TETTE KI a szürüket mert ugye Zolikát akarta kirakni. Igen Mónika ennyire fondorlatos.

amira_daa 2019 márc. 26. - 23:35:14 Előzmény janderka
(1626/18024)
én szerintem lehet kárászi is.
1/10
janderka 2019 márc. 26. - 22:23:56 1/10
(1625/18024)
Nem lehet kárászi. Azt mondták róla Marosiék, hogy a család ismeri. Persze lehet valaki olyan, akit mi ugyan nem láttunk még és akiről nem is hallotunk eddig, de ők mégis ismerik máshonnan (egy másik sorozatból) már rég, de ez egy igen primitív írói csavar lenne.

Az ikertesó jópofa ötlet (a JR-ban is előkerül néhány ilyen a semmiből), de az se volna túl hihető az eddig vetített részek alapján. Mert akkor mi a következő szint? Hogy Kálmán bá egy ősi gróf, akinek tulképp a nevén és tulajdonában van nemhogy a falu, de az egész megye? Csak erről eddig elfelejtettek említést tenni? :)))))