4/10
napraforgó 2019 ápr. 11. - 19:02:17 4/10 Előzmény guess.who
(2504/18024)
Nem tudjuk, hogy milyen húzásokat tervez még a nővére ellen, de fenyegetőzött magában, hogy nem ismersz még engem Szappanos Kata, megbánod te még, meg minden....

És Kata még a kezére is játszott azzal, hogy odahozta Robit. Elég megsétáltani Danit a főutcán , és megmutatni őket együtt. Daninak nem fog tetszeni, de Katának sem, rá fog jönni, hogy a hugicája visszaszerezte a Danit.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 11. - 18:49:57 4/10 Előzmény guess.who
(2503/18024)
Az összes mexikói szappanoperában is ilyen csendőrpertu van az urak és a szolgák között.

Talán az ügyvédnő úgy gondolta, hogy ő annyival idősebb Szlávennél, hogy megengedheti ezt magának.
Szláven meg jól keres ezzel az információ szolgáltatással. De a tegnapi rész alapján úgy gondolom, hogy Szlávennek valamiféle testőri feladata is van a család mellett. Hányszor segített már Kristófnak, meg a családjának.

Olyan nagyon nem is akarják, hogy bárki is kiessen. Ott volt Tomika különútja Kárásziba a karaván nélkül. Megmagyarázták, hogy elromlott a nyomkövetője. Tibit az ügyvédnő hozta ki az őrizetből, még épp időben. akár hagyhatta volna napokig benn rohadni. Aztán Kristóf szökése a gyerekrablás után, igaz ott a családtagok szavazták meg a bennmaradásra.
Nem, itt mindenkit benntartanak a végsőkig.
guess.who 2019 ápr. 11. - 18:48:21 Előzmény napraforgó
(2502/18024)
Igen, de erre mondtam, hogy az ilyen piti húzásokkal nem tudja kiejteni Katát (másokat meg aztán végképp), szóval ez nem a pénzről szól, inkább megint valami érthetetlen műkonfliktus, ami 5-6 rész után eltűnik a semmiben nyomtalanul. :)
4/10
napraforgó 2019 ápr. 11. - 18:42:06 4/10 Előzmény guess.who
(2501/18024)
Az igaz hogy Stefinek mindenképp jár az örökség, feltételek nélkül, de nagyon nem mindegy, hogy a 612 milla mekkora hányada. Mert ahogy Stefi fölbukkanása miatt a 122 misi 102-re apadt fejenként, úgy ha elhullanak a többiek, neki még több fog "járni". Úgyhogy érdemes neki küzdeni, hogy nagyobb szelet jusson a tortából....
guess.who 2019 ápr. 11. - 18:37:40
(2500/18024)
Ez a tegezős-magázós egyébként tényleg érthetetlen. Én még úgy tanultam, hogy ha egy nő ilyen egyértelműen és konzekvensen letegez (és egyébként nem generációs a korkülönbség!), akkor ez anélkül is visszategezhetőséget jelent, hogy külön felhívná rá a figyelmet. Így viszont elég fura a helyzet, mert olyan, mintha Szláven valami "szolgája" lenne az ügyvédnőnek, pedig az információi nélkül szerintem meg lenne lőve ott, a távoli Pesten. :)
guess.who 2019 ápr. 11. - 18:34:02
(2499/18024)
Várj! Stefinek az örökség rá eső része mindenképpen jár, neki nincsenek külön szabályok és semmit nem is kell tennie érte, csak kivárnia az egy évet. Azzal önmagában meg nem ejti ki Katát az örökségből, hogy ilyen pitiáner húzásokkal él vele szemben, szóval kétlem, hogy a pénzszag miatt csinálja – nem is szólva arról, hogy ha már pénz, akkor inkább "barátkozzon" Robikával, mint a csóró lovászgyerekkel (ahogy Tibi mondja). És mekkora fordulat lehetne, ha elcsábítaná Kata újabb pasija után a régebbit is. :D (Jajj, inkább nem akarok ötleteket adni! :D )

Ami viszont tetszik és jól sikerült húzásnak tartom, az a Renátó-féle tévedések vígjátéka: többször is "Józsi nőjéről" beszél, akinek nem tudja a nevét - miközben mindenki Mónikára gondol, ő meg Katára. :)
4/10
napraforgó 2019 ápr. 11. - 17:42:13 4/10
(2498/18024)
Nem tudjuk, hogy Mónika hány éves volt akkor, otthon lakott-e még ÖA-ban, tanult-e, vagy mit csinált, miért akart (volna) megszabadulni a gyerekétől. Élt-e még az anyja, mit szól az apja a terhességhez, tudott-e róla egyáltalán.
Na meg igaz-e a feltételezésed egyáltalán....
4/10
napraforgó 2019 ápr. 11. - 17:24:44 4/10
(2497/18024)
Had tanuljanak a fiatalok.
Véletlenül sem valami klasszikus, szép műsort, valami felemelőt, katartikusat, csak a baromságokat.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 11. - 17:04:47 4/10
(2496/18024)
Nahát, micsoda ötlet!
Anikó szinte ugyanakkor más megoldást választott, a szülei segítségével. mert Tamás és stefi között csak pár év van.....

Most is tele van minden hírműsor olyan tudósításokkal, hogy egy nő titkolta terhességét, megszülte a gyerekét, pöcegödörbe dobta, megfojtotta, nylon zscskóba rejtette. Gyakorlatilag minden nap hallani ilyesmit.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 11. - 16:55:07 4/10
(2495/18024)
Én abból egy percet sem láttam. de mondjuk a hülyeséget itt sem szeretném.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 11. - 16:41:00 4/10 Előzmény guess.who
(2494/18024)
Jó alakja van a szűk farmerben és van egy-két jó csizmája is. De nem életszerű.

Én sem talpig díszben vagyok otthon, vannak melegítők, kényelmes szabadidőruhák, na és papucs, biztos nem utcai cipő. Gondolom, hogy más is kényelembe helyezi magát, ha hazaér.
guess.who 2019 ápr. 11. - 16:29:47 Előzmény janderka
(2493/18024)
Ez nekem is eszembe jutott, mármint az, hogy a színészek más irányú elfoglaltsága miatt esnek ki egy-egy időre a sorozatból. És eddig mindenkit vissza is hoztak egy idő után.
guess.who 2019 ápr. 11. - 16:28:05 Előzmény napraforgó
(2492/18024)
Elnézést a Kata-rajongóktól, de nekem mindig Steven Seagal jut eszembe róla: neki is nagyjából 2 arckifejezése van minden filmjében. Sisa is ilyen, van 3-4 grimasza, és ezeket váltogatja. Ja, meg van a haj fül mögé való seprése, az is afféle dzsóker karakter: minden helyzetben elő lehet húzni. :)

Egyebekben egyetértek: a legzavarosabb, leglabilisabb karakter. Mondjuk azt sem értettem, hogy miért van állandóan otthon is szűk farmerben és térdcsizmában? Sőt: még Dani kanapéján is úgy fetrengett, talpig csizmában. Oké, hogy ezek a papundekli műházak fűthetetlenek, de ha valaki nekem az utcáról bejönne a szutykos csizmájában és úgy végigheverne az ágyon, az biztos, hogy én kidobnám. A csizmát is. :)
4/10
napraforgó 2019 ápr. 11. - 16:27:43 4/10 Előzmény janderka
(2491/18024)
Gondolod, hogy Mónika leányanya volt, azért bízta a fiát az apjára és Mamszira? Aztán meg amikor férjhez ment, Nándi adoptálta?

Nem Jani, hanem Józsi, de mindegy, értjük.Kovácsék odaadták a milliót és azóta is távol vannak. Kérhették volna cserébe, hogy Józsi hetente látogassa őket teázni....
guess.who 2019 ápr. 11. - 16:22:17
(2490/18024)
A hatalmas fülbevalókat az RTL-nél valamiféle kocsmárosnőkre vonatkozó dogmaként kezelik, mert a Mi kis falunkban Tecának is ugyanilyenek vannak. :)
Anikó meg örege(se)bbnek mutatja magát, mint amilyen valójában (és mint amilyennek a külseje alapján is lennie kellene). Mondjuk a karakterek alapján valahol megértem, hogy sokáig titkolta Sándorral való kapcsolatát: kicsit furcsán veszi ki így is magát, hogy egy ostoba debillel vonatoznak rendszeresen. :)
Stefán "jellemfejlődése" viszont eléggé fura: a kis naiv, de csinosan gödröcskés arcú, mosolygós és kedves csajból pár hét alatt egy bunkó, számító liba lett?! Ráadásul ő rúgta ki Danit, lehetne annyi tartása, hogy egy ilyen után nem próbál még beleszólni a következő kapcsolatába, meg visszaédesgetni magát. És ehhez az anyjának csak egy grimasznyi kommentárja van? Annyira nem életszerű dolgokat csinál a szereplők döntő többsége (ráadásul totál debil módon), hogy az már túlzás. Tudom, hogy állandó műkonfliktusok nélkül nem működne a sorozat, de legalább kicsit maradhatnának a realitások talaján.
1/10
janderka 2019 ápr. 11. - 15:48:36 1/10
(2489/18024)
Mondjuk a sugárzási időbe beleszámíthatnak a nézői hétvégék és ünnepnapok is - amikor Ökörapátiában nem telt az idő. Ez január óta majd' egy hónapnyi üres idő (29 nap).
De egyébként igazad van. Ha 1 rész kb. 1 nap, akkor ilyen ingerszegény környezetben ennyi semmittevő figurával nagyon össze kell szedjék magukat, hogy kihúzzák a meghatározott egy évet. Hiába szórtak el eddig már vagy féltucatnyi sztori aknát (Szláven múltja, Jani anyja/nagyszülei, Tomi kisgyerekkora, Mónika leányanyai évei, osztrák hütte, haszonélvezeti feleség).
4/10
napraforgó 2019 ápr. 11. - 15:08:12 4/10 Előzmény janderka
(2488/18024)
3 hónapja sugározzák a sorozatot, mégis állandóan azt mondják, hogy Stefi még másfél hónapja Dani menyasszonya volt. Közebn mennyi ideig tartott Lali?
És Marosi is azt mondta a legutóbbi videonál, hogy csak 53 nap telt el, amióta ÖA-ba érkeztek. Az ugye kevesebb, mit 2 hónap. Mi a fenét akarnak még a hátalévő 312 napra kitalálni?
Megállították az időt?
Nem lehetne kicsit tempósabban haladni? Mert el fog fogyni a puskapor...
1/10
janderka 2019 ápr. 11. - 14:38:02 1/10 Előzmény napraforgó
(2487/18024)
Ez az idő szétfolyás tipikus sorozat-jelenség. A BK-ban is elkezdenek egy témáról beszélni reggel, majd ezer más felesleges szál felvonultatása után még az esti sötétben is ugyanazon a reggel megkezdett mondaton rugóznak.

Viszont Attilla lesittelésének dramaturgiai értelmét továbbra sem látom. Pláne, hogy berakták helyre Subiczot. Vagy Haagen Imre nem tudta összeegyzetteni egyéb munkáival a forgatást, vagy mi?! De akkor miért nem írták ki végleg??? Így, a dutyiban pihentetve pont csak arra jó a léte, hogy a nézők kisagyában zavart keltsenek vele...
4/10
napraforgó 2019 ápr. 11. - 14:19:32 4/10 Előzmény Rojita
(2486/18024)
Katát én sem szeretem. Először vérszegény és sótlan volt.
Kértünk egy kis életet lehelni bele, erre hirtelen szexis vadmacskává varázsolták, aki állandóan a fiúja derekán tartózkodik.
Most meg egy tök bizonytalan dilis kamaszlányt alakít, akinek a lelkét minden nap a pszichodokihoz kell vinnie megtisztításra. Brrrr.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 11. - 14:14:42 4/10 Előzmény janderka
(2485/18024)
Ez nagyon jó ötlet mind.
Egy lovaskarámot is csinálhatnának, végül is csak síma terep, meg egy kis korlát.
-------
Dia direkt nem fogadott tegnap vendéget, mert Stefi megkérte a helyettesítésre. Mondjuk, az a szarkavarás miért tartott reggeltől estig, azt nem értem. Reggel fölkereste Tibit, aztán fölhívta Robit, majd megírta a névtelen levelet és Mónikához elvitte. Ez úgy 2 óra alatt megvolt, na mondjuk 3.
Aztán csak sötét este ment Danihoz, ahol kicsit elnevetgélt Renivel, majd beszélgetett Danival, aztán egy félórán belül megint nála volt. Kb. délelőtt 11-től este 6-ig semmit se csinált, csak hagyta Diát helyttesíteni.