amira_daa 2019 ápr. 10. - 10:58:31 Előzmény guess.who
(2404/18024)
Az a helyzet hogy ki van még aki játszhat bűnözöt és olyan alkat mindeki másik sorikban van és nem bitzos hogy ezt bevállalták. inkább ezt látom reálisnak.

de gondolod intézek bajszot kamu hajat, esetleg hosszu legyen vagy maradhat rövid, amugy a kamu fekete bajusz jol állt volna zolinak :D és kamu paroka :D
köszi a linket. ismerem Zalán munkásságát.
guess.who 2019 ápr. 10. - 10:52:46 Előzmény amira_daa
(2403/18024)
Pallagi Melitta (=Dia) alakítása szerintem nagyon jó volt a pesti útjáig, a szemforgatásai és a grimaszai nagyon eltaláltak voltak az idétlen "falusi" frizuráival együtt, nagy kár, hogy ezt az ízt száműzték a karakteréből.

A másik, méltatlanul mellőzött karakter Reni (aki még mindig nem került fel a stáblistára), szerintem nagyon jól hozza a számára kitalált, "lazának és vagánynak mutatom magam, de közben balfék vagyok" figurát. Épp csak annyira idegesítő, amennyire kell lennie, de egyébként teljesen szimpatikus tud lenni. Emellett viszont kicsit fura volt a gyűrű visszarablása után, hogy Józsinak a balhéra jó volt a srác, másnap meg már idegesítette az ottléte, annak ellenére, hogy Renátó csinálta az egészet, Józsi csak száját jártatta végig.
Legalábbis Lali sem hús, sem hal karaktere után felüdülés egy ilyen szereplő. :)
guess.who 2019 ápr. 10. - 10:42:38 Előzmény amira_daa
(2402/18024)
Egyébként nekem pont Bereczki karaktere az, ami egyáltalán nem hiteles: mint kemény maffiózó?! Ránézek és elröhögöm magam. Fekete hajjal és bajusszal talán felnőttesebb kinézete lenne. :)

De ha már lentebb Vili szóbajött: annak külön örülök, hogy a szereplőválogatás úgy sikerült, hogy lassan az Angyalbőrben c. filmsorozat fél gárdáját összehozzák itt (már akik még élnek). Fura látni a ragadós kezű, ruhákat varró Csergőt öregedő, vadászó papucsként; a nőktől rettegő, dadogós Klammert pedig szakállas maffiavezérként. :)


Makranczi művész úr nem keveset szinkronizál egyébként:
http://iszdb.hu/?szemely=46083&lap=munkassag
amira_daa 2019 ápr. 10. - 10:34:38 Előzmény napraforgó
(2401/18024)
szerintem is Pollival jok lennének együtt én azt nem értem hogy nem jutottt még senkinek eszébe hogy a sztori jol lehetne kavarni ugyis hogy nem össze vissza ugrálnak egymás ágyába hanem csak elvannak mint a befőtt? és ugy kavarnak?
amira_daa 2019 ápr. 10. - 10:33:50 Előzmény svejci
(2400/18024)
Diát én is sajnálom de hátha valami megoldás lesz, mert ujra Józsiztatni sem kéne.
amira_daa 2019 ápr. 10. - 10:04:57
(2399/18024)
Guess.Who.-nak Robi szál nagyon gáz, végre valaki akit irritál mint engem. Kösz :D Amugy nem ugy hallom hogy szinkronizálna Zalán. ( pedig Dórikájának az unokatestvérének pont mostanában jön a "meleg buzis " filmje hazánkba : ) és ha jól hallottam nem ő szinkronizálja.

igy sajnos mi nem usszuk meg hogy kiirják Robika karakterét.

Zolika marad szerintem attól hogy vörös neekm pl bejön mint karakter és legalább ő csinál valamit vagy kavar vagy cselekszik és ebbena soriban megbecsülendő. Robi karaktere semmit nem csinál. Amugy orvosként értékelem hogy ennyi ideje van mindenkivel kamatyolni de full hiteltelen a karaktere nekem. bocs Zalán ez a karakterleirásnak szol.
amira_daa 2019 ápr. 10. - 09:54:44 Előzmény guess.who
(2398/18024)
Igen én is igy gondolom hogy Fazekas jo karakter lenne és elemezné mit csinálnak éppen viszont már amikor 10-jére mennek vissza egymáshoz az már idegesitő. Az a gáz hogy Kata se érzelmileg sem orvosilag nem érett.

ha igazi orvos lenne ha már ténlyeg nem érdekli semmi az unokaöccse mellett ott maradhatott volna. Főleg hogy az asztma egy kis másik betegséggel együtt veszélyes is lehet és nem csak hipp megvizsgálom. De hát ő se orvosilag se sehogy nem érett.

Igen vonalvezetésben Mónika nyilván érzelmileg játszik Józsival és amugy ez az egyetlen pozitivuma a sorinak hogy láthatjuk kivülről hogy is meg lehetünk vezetve ha éppen érzelmileg el vagyunk éppen uszva és mennyi mindent nem veszünk észre.

Ezért is irtam hogy jo lenne ha jönne a mostohanagyi két rafkos unokával ugye ezért kéne egy lány egy fiu aki végképp rendezné a szálakat. VAgy Fazekas beszélgetne mindenkivel.

amira_daa 2019 ápr. 10. - 09:48:31 Előzmény napraforgó
(2397/18024)
Amit irsz jogos de igazábol itt az van hogy nem tuják mit akarnak.

Vagyis Steffi tudja, ő szeretné Danit, és bosszubol volt Lalival ( akit mos hozzanak is visssza kavarásra :D ) Steffi tudja hogy Danit akarja, és hogy a legjobb baráttal féltékennyé tegyük nem régi dolog.

Itt a 4-5 szereplő Dani Kata Robi és Stefi nem tudja mit akar alapvetően Robinak is ha a passzát szelek fujnak megfogja és Pollit döngeti. Daninak is minden ismeretlen levélre ugrania kell. Katát kiakasztja két csomag ruha. Ha kiakasztja nincsen messze Stefiék lakása vagy áttelefonál és megbeszélik ( már ha kommunikálnának)

Az a baj hogy Steffi hiába akarja DAnit Dani nem tudja mit akar és ez azt fogja eredményezni hogy Stefit dobja aki meg Katát kiüti ( vagy legalább is megprobálja kiütni) a játékbol. Kata amugy a leggyengébb láncszem.

Az hogy ennyire lengére engedték a gyeplőt a készitők hogy mindenki átjár másik ágyába ez elég fura, de azt jelzi hogy egy komolyabb karakter nincsen akiben tartás lenne hogy igenis tudná vagy végiggonolná mit akar.

Steffi huzása okés szerintem de akkor csinálat volna okosan ha nem egy Danihoz vissza csak szimplán kiszur Katával mert sajnos DAnibol nem lesz szalonna és ha ez a kaotikus helyzet rendezőik egy hét mulva kb akkor DAni ujra Katával fog a függöny nélküli helyen szexelni.
amira_daa 2019 ápr. 10. - 09:40:47 Előzmény napraforgó
(2396/18024)
Tulságosan maradiak vagyunk. ::D:D:D:D:D

Én ugy látom hogy
KATA NÁLAM EDDIG IS LEIRTA MAGÁT DE A TEGNAPINÁL HOGY INKÁBB POLLIZIK MINT TOMIKÁZIK HOLOTT LÁTSZOTT HOGY TOMI NEM VOLT JO ÁLLATPOTBAN, ÉN AZT GONDOLOM ADJA VISSZA A DIPLOMÁJÁT.
Amugy a tegnapi részben az a jelenet sor jol meg volt irva hogy rosszul lesz Tomi ez nagy jel, ha egy gyerek beteg akkor az anya és maga a a helyzet nagyon gáz lehet körülötte nem kap Tomi levegőt, ebbe a kis faluban nem is csodálkozunk rajta.

de hogy KATÁNAK AZ UNOKAÖCCSÉNÉL IS POLLI FONTOSABB HÁT TUDJÁTOK MIT ESSEN KI KATA HA ILYEN. Nem vagyok Tomi fan de tényleg rohama volt és ez egy jel lett volna Katának hogy Danit is hagynia kell és mellette Pollit is. Ez a rész jol meg volt irva Kata kapott egye jelet egy beteget ráadásul az unokaöccsét erre elrohant Pollizni. Tudod mit Steffi üsse is ki ha ilyen egy szerencsétlen Kata.

Annyiszor leirtam már hogy Katat ki fogja Steffi ütni és Kata nem lát át dolgokat hát tessék.

Amit irtam hogy Polli bedobja a geci dolgot hogy elveteti magát Robival az is bejött. Vagyis probálta.

és mi sül ki a tegnapi részből ott fogunk tartani mint az első részben. KAta szenved Robi mellett 3 rész Polli is kicsesz Katával és társai.

Azt gondolom , hogy attol hogy Steffi ha visszakapja ( visszakapná Danit) akkor is ki fogja vagy megprobálja kiütni Katát.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 10. - 08:55:12 4/10 Előzmény guess.who
(2395/18024)
Nekem pont jó volt, hogy a Robit leakasztották Katáról, pont összeilletek az álnok Pollival. Aztán csalhatta volna őt a főorvosnővel.
És a tolvaj Zolit meg Vili megrendszabályozhatná.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 10. - 08:51:12 4/10
(2394/18024)
Nekem az sem tetszik, hogy itt hetente mással szerelmeskednek a fiatalok. Stefi azt mondja, hogy Dani másfél hónapja még az ő vőlegénye volt. Aztán szinte azonnal beleomlik Lali karjaiba. Meddig tartott ez a románc? 3-4 hétig? Most meg megint a Dani kéne neki? Hát itt senkinek sem szent, hogy a másiknak már van kapcsolata?
De a Dani sem különb. A menyasszonya szakít vele és meg sem próbálja kibékíteni, rögtön rástrartol Katára, akinek akkor még még nem lett igazán lezárva kapcsolata Robival. Igaz, már jócskán döglődött a férfi hazugságai és hűtlenkedései miatt.
Na jó, Kata is összejött a Danival, de most miért kell megint szétszedni őket és a hűtlen exszel összehozni?
És itt minden második nő olyan szemét, hogy a másik nő pasijára hajt? Polli szemétsége pont elég volt. De erre azt mondtam, ha megnyerte, had vigye.
Most meg a kedves gödröcskés arcú Stefi is milyen rafinált módon lopja vissza az exét. Mire jó ez?
Hát itt senkiben sincs méltóság? Ki-be ugrálnak egyik ágyból a másikba. Ez lenne az elmélyült, szép szerelem?
Manapság ez a szokás?
1/10
Nakahara 2019 ápr. 10. - 08:33:17 1/10 Előzmény guess.who
(2393/18024)
"három disszertáció anyaga..."

Akár harminc!
Ebben a sorozatban mindenki totál idióta.
guess.who 2019 ápr. 10. - 08:19:34 Előzmény napraforgó
(2392/18024)
Igen, ez a telefonhiány eléggé hülyeség volt, de hát ha mindenki csak felhívná a másikat, ha baja van, vagy ha odamenne a másikhoz, hogy tisztázzák három mondattal, hogy miért ölelkezett egy harmadikkal, akkor nem lenne műkonfliktus és 2 rész után véget érne a sorozat. :)

Mindenesetre könyörögve kérem az írókat, hogy a Robi és a Vörös szálat gyorsan írják ki a sorozatból, mert szerintem a két legirritálóbb színész ebben a sorozatban – és ezt nem pozitívumként mondom (annak ellenére is, hogy Bereczki és Makranczi művész urak szinkronszínésznek például kiválóak). :)
guess.who 2019 ápr. 10. - 08:14:38 Előzmény luci87
(2391/18024)
Pláne úgy idegesítő a szerencsétlenkedés, hogy a "szexrádiónak" mindössze leesett a hátsó burkolata és kiesett belőle az elem, de Sándor nem volt képes megjavítani, Misinek is csak véletlenül sikerült – majd egy résszel később már kiderül, hogy Sándor katonai híradós volt, és képes összedobni házilag egy rádióadót (igaz, rádióvevő és szalagos magnó alkatrészekből, de kicsire nem adunk :) ).

Sajnos egyre többször érzem én is úgy, hogy komplett részek csak az időhúzásos szerencsétlenkedésről szólnak, és valójában csak 10-20-30 részre volt elegendő ötlet, mostanra kifogytak az írók minden értelmesből. Ez a Kata-Robi-Dani hármas(-négyes-ötös) például iszonyatosan idegesítő és főleg hiteltelen, hogy lényegtelen apróságokból világméretű műbalhét kreálnak. Pl. talál két zsákot Kata (a felnőtt, diplomás intelligencia) a szekrényben, tudja is, hogy mi az és honnan van, mégis úgy viselkedik, mint egy dacos óvodás, hisztit csinál belőle, meg odateszi az ajtó elé. Ráadásul teszi mindezt úgy, hogy két napja költözött oda. Komolytalan.
Ahogy a milliós jegygyűrű és a megalázó kikosarazás után elég Józsinak annyi, hogy "nem úgy gondoltam", és máris szent a béke?

Szóval egyre inkább úgy tűnik, hogy a szereplők (legalábbis a fiatalabbak) mindegyike érzelmileg (és értelmileg is) totálisan labilis, ide-oda ugrálnak, rohangálnak, fűvel-fával és minden szembejövővel megpróbálkoznak. Fazekas doktornak egy aranybánya lenne már csak figyelni is a falut, három disszertáció anyaga is kitelne belőle.
offtopic
guess.who 2019 ápr. 10. - 08:04:19 Előzmény napraforgó
(2390/18024)
"A papa házassági anyakönyvi kivonatát is biztos meg lehet szerezni valahogy. ha tudják, hol kötött házasságot"

Bármelyik polgármesteri hivatalba bemegy bármelyik közeli hozzátartozó (itt most a három gyerek), ahol van anyakönyvvezető (a világvégi zsákfalvakon kívül lényegileg mindenhol), ott ki kell, hogy adják neki, még azt sem kell tudnia, hogy hol kötött házasságot. Mivel a sorozat "ma" játszódik, ez a rendszer meg él már vagy 6 éve, a házasságkötés elvileg az utolsó évben volt, így a rendszerben már benne KELL, hogy legyen a házasságkötés ténye, tehát a személyre rákeres az anyakönyvvezető, és már mondhatja is azonnal a feleség adatait. :)
4/10
luci87 2019 ápr. 10. - 08:01:45 4/10 Előzmény napraforgó
(2389/18024)
Nekem eleve fura,egy függöny ,v.redőny ,v.reluxa nélküli ház, pláne káddal a közepén...:)Mintha egy kirakatban, vagy akváriumban élnének.
Ez az ugrálás is nagyon fura...:)
Gondoltam én, hogy ennek a nagy szerelemnek sok bugyizás -gatyázásnak lesz még böjtje...:)
svejci 2019 ápr. 10. - 07:46:09
(2388/18024)
A tegnapi részhez nincs semmi hozzászólásom, hacsak az nem, hogy milyen egy ge..ci lett ez a Stefi....
Kijön rajta a Szappanos vér.... :)

De, a mai.....
Többet megtudunk Szlávenről.....
Én csak Diácskát fogom sajnálni, ő annyira beleélte magát.......
4/10
napraforgó 2019 ápr. 10. - 07:14:17 4/10
(2387/18024)
Fura, hogy elfelejtették a telefon létezését. Mamszinak van telefonja, azon beszélt Tamarával.Katának is van. De Jolika mégis gyalog rohant át a faházhoz Katát keresve. Miért? És ha nincs ott, akkor továbbb rohangál, miközben Tomi ott fuldoklik? Én biztos nem hagytam volna magára a srácot, hanem rátelefonálok Katára, hogy az orvosi táskájával együtt jöjjön azonnal a rendelőbe.

De Dani sem telefonon keresi az állatorvost, hanem gyalog mászkál utána. Az, hogy eddig nem láttunk állatorvosi rendelőt, az egy dolog. De egy állatorvos nem mindig üldögél a rendelőjében, mert kihívhatják beteg állatokhoz.

Na és Kata is fura, jó, most élettel telibb, de miért kell állandóan felugrálni Dani derekára, egy nap többször is, ha csak egy órára ment el hazulról. Nem elég egy kedves puszi? Azért megvan mindennek az ideje, módja. Hisz ennek a faháznak olyan nagy ablakai vannak, függöny nélkül, bárki megláthatja őket. Ha napközben akarnak szexelni, akkor legalább zárnák magukra az ajtót. Hisz Renato is állandóan rájuktör, és kopogás nélkül.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 10. - 05:10:15 4/10
(2386/18024)
70.rész

Misi és Sanyi a magasleshez mennek, találkozni a két másik erdésszel. Sanyi megkérdi, csinál-e másolatot a hangfelvételről, ami Subiczot leuktatná. Végül kitalálják, hogy csak meghallgatják a felvételt, nem adják oda.
Kata takarít a faházban és megtalálja Stefi ruhászsákjait. Kata Danival cirkuszol Danival, miért vannak még itt. Dani csak szívességet tesz Stefinek, ez egy ilyen falu, mindenki segít a másiknak.
Zsóka dirigálja Szlávent, aki közli vele,, délután dolga lesz.
Józsi Mónikához megy a panzióba, és közli, látni akarja a könyvelést, a számlákat. Mérges, mert Mónika megalázta Subicz előtt. Köztük mindennek vége .A lovat is vissza akarja adni.
Dia a tükör előtt tollászkodik, amikor jön hozzá Stefi. Szlávenről beszélgetnek, meg Daniról. Stefi segítséget kér, Dia helyettesítse őt a kocsmában.
Mire a két erdész megérkezik, a lehallgató már nem működik. Szerelgetnek, de nem sikerül. A két erdész ekkor rájön, hogy ezek bénák, nekik Zsókával kell beszélniük!.
Tibi megint tahóskodik Valival, túl lágy maradt a tükörtojás! Ekkor bekopog hozzájuk Stefi, az apjával akar beszélni négyszemközt. Stefinek nagy terve van. Megköszöni az apjának, hogy kibékítette Katával. Most ajándékot akar venni neki, ehhez kellene neki Robi telefonszáma. Tibi megadja. Vali faggatózik, mit akart a lány, de Tibi nem mondja meg.
Kata takarítgat, amikor Józsi jön, Danit keresi, de kihasználja az alkalmat és Mónikáról faggatja a lányt. A volt férjéről, meg a válásáról. Kata közli, ne bánkódjék, mert Mónika nem jó ember. Vígasztalón átkarolja Józsit, ekkor betoppan Renátó és meglátja őket ölelkezve. Félreérti a helyzetet. A megérkező Danit is beoltja Józsi ellen.
Stefi felhívja Robit és azt hazudja neki, hogy jóban van a nővérével, aki még most is Robi után sír, mert őt szereti. Robi meglepődik. Stefi arra kéri, küldjön neki egy csokor virágot, meg egy kártyát, valami kedves szöveggel, hogy ne szomorkodjon. Robi bemegy egy virágboltba és egy nagy csokor rózsát küldet Katának a lovardához, ahogy Stefi kérte. Közben Polli rátelefonál, ne felejtse el az esti programjukat.
Dani hazaér, Kata megint felugrik rá, Dani rákérdez, Kata nem tagadja,hogy őt látta Józsival Renátó, de az csak egy vígasz ölelés volt.
Stefi folytatja a kavarást, névtelen levelet ír Daninak,hogy nézzen Kata körmére, mert megcsalja. Aztán elmegy Mónikához, és megkéri, hogy juttassa el a levelet Józsihoz a műhelyébe. Mónika el is megy Józsihoz és kimagyarázza magát, és sikerül kibékíteni Józsit. Közben odacsempészi a levelet.
Tomi bevásárol Mamszinak, éhesen jön meg lét szatyorral. Enni kezd, de már az első kanálnál rosszul lesz, nem kap levegőt. Kata és Dani már megint nyalják-falják egymást, amikor Jolika tör rájuk, a Tomika nagyon rosszul van. Asztmaroham, Kata injekciót ad Tamásnak. Joli néni meg elmeséli neki, hogy Tamás koraszülött volt, a tüdeje nem fejlődött ki rendesen. Csecsemőként sokat volt kórházban, gépeken.
Kata meg elmeséli, hogy sietnie kell Pestre, Pollival van találkozója. Mamszi szerint nem okos dolog jóban lennei valakivel, aki már hátbatámadta. Aztán Mónikát hívja el a fiához. Mónika ijedten vígasztalja a fiát.
A virágfutár megérkezik a lovardához, ahol Renátó lapátol, Dani meg nézi.Szappanos Katának hozott egy nagy csokor rózsát. Dani átveszi, de amikor meglátja a kártyát, a szénára dobja. Majd elrohan és Katát akarja megkeresni. De csak Józsival találkozik, aki átadja neki a névtelen levelet.
A két erdész bemegy postára és Zsókával egyezkedik, aki hajlandó nekik segíteni.
Kata megérkezik Pestre és az étterembe megy, ahol Pollival találkozója van. Meglepődik, mert két másik lány is ül az asztalnál. Megérkezik Robi is, aki meglepődik Kata jelenlétén. Polli ekkor szerelmet vall Robinak és megkéri a kezét. Polli eközben egy alattomos oldalpillantást vet Katára. Robi nem akar nyilatkozni, ezt majd megbeszélik otthon, kettesben.
7/10
Rojita 2019 ápr. 10. - 01:08:07 7/10
(2385/18024)
Te jó ég ez asztma! Van ilyen, h egy gyerek 20 évig tünetmentes, aztán majdnem megfullad?
Ki lehet belőle gyógyulni, vagy állandóan gyógyszert kell majd szednie?

(Nem Kristófnál is volt kezdetben a zsebében vmi légzést segítő pipa? Vagyis Kristóf is beteg?)