4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 16:42:11 4/10 Előzmény guess.who
(2610/18030)
Szerintem, amíg Kata meg nem találja az igazit, addig ne gondoljon gyerekvállalásra. Mert ne muszájból menjen férjhez.
És ha lehet, hagyják ki azt a ziccert, hogy jajj, nem tudom, kitől is van a gyerek? Ez olyan szörnyű, elcsépelt dolog lenne.
Hogy jajj, jó pár hete még szeretkezett Robival a fürdőszobában, azóta többször a Danival, na, most akkor ki az apa? Én erről lemondanék.
guess.who 2019 ápr. 13. - 16:41:31 Előzmény napraforgó
(2609/18030)
Úgy értem: választhatott, hogy megy a nagymenő apjával vagy marad a korábban lenézett falusi suttyókkal – és ő a suttyókat választotta. :) Szlávennel Kristóf és Tomi is kifejezetten rossz viszonyban volt eleinte, most már mindketten a barátainak mondják magukat. Sándor is megölelgette Tibit a tegnapi rész végén, szóval kezdik végre tényleg elfogadni egymást a "falusiak" és a "pestiek". :)
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 16:37:51 4/10 Előzmény guess.who
(2608/18030)
Igen, de akkor Nándinak Ökörapáti felé kellett volna kerülnie, hisz Tomikát köti a 12 órás szabály. Minek ment volna vissza Pestre, már mindent megtudott, amit akart, meg amit nem akart, azt is - hogy mivel foglalkozik az apja.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 16:35:51 4/10 Előzmény guess.who
(2607/18030)
Igazad van, Lali nem sok vizet zavart, jobbára ő lapátolta a lótrágyát, na és Stefivel foglalkozott. de akkoriban a két másik lovász sem csinált az égvilágon semmit. Aztán Józsi aktivizálta magát és rámászott Mónikára.
guess.who 2019 ápr. 13. - 16:34:13
(2606/18030)
Volt egy apró epizód, amit nem említett senki: a túszszabadítás végén Nándi megkérdezte Tamást, hogy visszamennek-e együtt, erre Tamás közölte, hogy ő marad, mert ők a barátai. Az a Tomi, aki egy hónappal ezelőtt még kézzel-lábbal menekült volna Ökörapátiból minden lehetséges eszközt felhasználva.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 16:32:14 4/10 Előzmény Rojita
(2605/18030)
Ez igaz, a fele ott volt, a másik fele meg pont alattad, a 2765-ben...
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 16:28:25 4/10 Előzmény guess.who
(2604/18030)
Nekem a Rómeó, meg a Renátó egykutya.Mind a kettő tősgyökeres magyar cigány név, hahaha.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 16:26:06 4/10
(2603/18030)
Gondolkodtam az évszámokon és megfejtettem Szláven és Tomi életkorának rejtélyét!

2006-ban még voltak harcok délszláv területen. 2006-ban volt a Szarajevói mészárlás és a Belgrádi forradalom. Vagyis harcok, háború. Ha Szláven 2006-ban volt 18 éves és akkor nősült, akkor 1988-ban született. Akkor viszont most 31 éves!

Nándi meg arról beszélt, hogy a '90-es évek elején épültek be Mónikával az alvilágba. A 90-es évek eleje 91, 92 és 93. (Mert 94, 95, és 96 az már a közepe, és a többi meg értelemszerűen a vége.)
Na már most, ha Mónika '93-ban esett teherbe és még abban az évben, vagy 1994-ben szült, akkor Tomika most vagy 25, vagy 26 éves. Mondjuk 25. És akkor valóban egyidős a 25-évesnek kikiáltott Katával!
guess.who 2019 ápr. 13. - 16:19:31 Előzmény napraforgó
(2602/18030)
Így, ahogy mondod: ez a bizonytalan, ide-oda csapongó, egyik nap itt, másnap amott alvó, mindenféle stabilitást nélkülöző Kata tökéletesen képtelen lenne a gyermeknevelésre, de még a szülésre is, hiszen 9 hónap alatt százhetvenszer akarná elvetetni a gyerekét, ötvenötször akarna fiút lány helyett és hetvenszer lányt fiú helyett (a keresztnevéről nem is szólva, de szerintem negyven részen át hezitálna, hogy Gál, Lendvai vagy Szappanos lenne a szerencsétlen gyerek vezetékneve?), de még azt sem tudná eldönteni, hogy a gyereknek kék vagy zöld cipőfűzőt vegyen. :)
guess.who 2019 ápr. 13. - 16:13:46 Előzmény guess.who
(2601/18030)
(De tényleg, ez is mekkora eldugott poén volt, hogy Renátó "apja" elmondja Józsinak, hogy a fia valójában Rómeó, csak kitalálta magának ezt a Renátó nevet - és tényleg. :) )
guess.who 2019 ápr. 13. - 16:12:49 Előzmény napraforgó
(2600/18030)
A karakter és a színész kinézete jelen esetben ugyanaz. :)

Nem tudom, nekem Lali volt olyan súlytalan, sótlan szereplő, aki csak azért kellett, hogy az apja viccelődős pofonjait legyen kinek adnia (Diácskát mégsem pofozgathatta). Az igaz, hogy reménykedett Stefiben évek óta, de a lovas balesetén kívül szerintem nem volt (a történet szempontjából) lényeges történés vele, csak úgy elvolt magának a lovardában, meg néha otthon kajált és kész. A hiányát sem érezni most, illetve abban mégis, hogy nem foglalja le Stefit, aki emiatt egyre nagyobb hülyeségeket csinál. :)
KÜlönben elég sok mai kapcsolat úgy "működik", hogy az első összezördülésnél az egyik fél fogja magát és lelép, mert megbeszélni vagy problémát megoldani derogál neki, esetleg macerás, munka van vele, ilyesmi. :) Más kérdés, hogy egy félreértett telefon vagy egy rosszul kimondott szó miatt elrohanni Dániáig egy fúrótoronyra azért kicsit éretlenség. :)

Ja, tényleg: a vihar! Az is annyira blődség volt: a honi erdőink (nemhogy az a ritkás liget, ami "Ökörapáti" körül van) nem olyan sűrűek azért, pláne lombtalanul, hogy ne lehessen ellátni bennük egész messzire. És ha el is indul sétálni valamelyik, azért kell mennie egy ideig, hogy ne lássák vagy hallják a civilizációt és eltévedhessenek. Aztán ott vannak még a mindenféle földutak: egy városi nő biztosan azokon indulna el, nem csak úgy bele a vakvilágba, arról nem is szólva, hogy úgy emlékszem, Kata gyerekkorában sokat nyaralt a nagyapjánál, szóval biztos ismeri a környéket, az erdőt rendesen, nem fog eltévedni húsz lépés után. :)

Renátó szerintem majdnem bármelyik környékbeli fiatalabb nőneműre azt mondta volna, hogy ő lesz a felesége, Kata viszont valószínűleg még a zsánere is a fekete hajával és barna szemével, szóval pláne azt mondta rá. Ami persze nem jelenti azt, hogy így is lesz, főleg mert félek tőle, hogy Renátónak nem lesz túl hosszú szerepe: előbb-utóbb vissza fogják hozni Lalit a sorozatba, pedig ebben a Reni-Romi karakterben azért lenne még kiaknázható helyzetkomikum és akció is, főleg ha ez a színész játssza, mert szerintem itt nagyon egymásra talált a színész és a karakter: összességében nekem teljesen szimpatikus. Az első megjelenésekor ugyan fölöslegesen szájhősködött, de most már egyre inkább talál magára, és kiderül róla, hogy –ahogy írod is– segítőkész, dolgos és jófej másokkal, és talán már Józsi sem nézi le annyira, elvégre együtt mentek lovagolva megmenteni Diát. :)
És jó lenne, ha végre kiigazítanák a stáblistát:
Renátó - Pápai Rómeó
Nándi - Király Attila

:)
7/10
Rojita 2019 ápr. 13. - 16:08:10 7/10 Előzmény napraforgó
(2599/18030)
Valahol máshol, a 2749 más, de a mese így lenne logikus. Jó lenne, ha az írók igazolnák valahogy Dani távollétét, mert így egyes nézők gyávának tartják.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 15:41:28 4/10 Előzmény Rojita
(2598/18030)
Szó szerint ugyanezt írtam a 2749 sz. hsz-emben!
7/10
Rojita 2019 ápr. 13. - 15:34:03 7/10 Előzmény napraforgó
(2597/18030)
A tegnapi epizódban valahogy elfelejtették Danit mozgatni.
Vagy az volt, h a Danit játszó színész nem ért rá már az akciós-jelenet felvételekor, vagy direkt hagyták ki, h a Renátó - szálat tudják képbe hozni. Mert, ha Dani, Józsi és Renátó is ott lett volna a lovardában, amikor Szláven figyelmeztette őket, akkor elég lett volna, ha a 2 gyorsan lovagló Dani és Józsi indul a bekerítő műveletre. Akkor viszont a segítő roma családot körülményesebben lehetett volna hívni.
Ezért jó lenne, ha a következő részben Daninak lenne magyarázata, h hol volt. Pld. amikor a lovardához érkezett, csak a 2 lovat találta egyedül, nem tudta hová tűntek a fiúk....
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 12:41:52 4/10 Előzmény amira_daa
(2596/18030)
Nem volt a Dani gyáva gyerek, mert a szélvihar idején bement Kata után az erdőbe és ő találta meg. Csak valahogy utána olyan jellegtelenné tették. Most pl. kiderülhetne, hogy ment volna ő is, csak valami rém fontos közbejött és máshová kellett mennie.
Mert arra nem hivatkozhatnak, hogy nem tudott róla....
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 12:29:03 4/10 Előzmény amira_daa
(2595/18030)
Korábban azt írtad, hogy a horvát verzióban Kata karaktere egy agilis fiatal nő volt, aki jött, ment gyógyított, ha kell, akkor kapált, nem ült otthon a szobájába zárkózva és nem nyavalygott folyton, hogy fáj a lelke.
Egy stabil kapcsolattal a háta mögött akár szülhet is, vagy akár örökbe is fogadhat. de az a nő, akit leírtál, az nem a mi Katánk.....
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 11:51:15 4/10 Előzmény guess.who
(2594/18030)
Katának nem szabad teherbe esni addig, amíg nem tudja, mi a fenét akar az élettől. Hisz még ő maga sem nőtt fel egészen, hogy akar így gyereket nevelni? Ott is bizonytalankodni fog, hogy akarom, nem akarom, segítsen valaki, illetve ne szólj bele a dolgomba, jajj, egyedül vagyok a gondjaimmal.....

Jujj, ne! Előbb döntse már el, kit választ, éljenek együtt, csiszolódjanak össze, és ha már mindketten elég érettek, akkor vállaljanak gyereket.
Én nem vagyok híve a véletlen teherbeeséseknek, az csak romantikus lányregényekben mutat jól.
A gyerek felelősség, amit nem kényszerből kell elviselni, hanem felelősségteljesen felvállalni.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 11:45:34 4/10 Előzmény guess.who
(2593/18030)
Ugye a karakterre kérdezel rá, nem a színészre?

Én női szemmel azt mondom, hogy Dani olyan se hús, se hal. Sótlan, színtelen, szinte, mint Kata.
Ő is olyan semmilyen volt, most kezdenek változtatni rajta az alkotók. Csak vigyázni kéne, hogy ne essenek át a ló másik oldalára.
Emlékeztek az elején, a "hatalmas szélviharban" ő találta meg az erdőben bolyongó Katát, meg a sérült Robit is. Akkor olyan talpraesettnek és bátornak tűnt. Mert még Tibi sem ment a lánya után.

Nekem Lali tetszett a legjobban, és most ez a kis Renató.

Lali romantikus volt, titokban epekedett a barátja menyasszonya, Stefi után, de amikor szakítottak, rögtön lépett és aktivizálta magát. Nem habozott és udvarolni kezdett a lánynak, meg is kapta. De végig kedves, gyengéd volt. Stefi nagy marhaságot csinált, hogy hagyta elmenni. Az a fiú mindig szerette és tisztelte volna, nem úgy, mint Dani, aki rendesen elhanyagolta, nem sokkal az eljegyzésük után. Daninak később is minden más fontosabb lett volna, mint a felesége.

Renátó meg ahogy meglátta Katát, rögtön kijelentette, hogy ő lesz a feleségem. Ő is egy határozott karakter, nem olyan, aki 4 évig tépelődik, hogy kell-e neki ez a fiú/ vagy nő. Most már valószínűleg letett erről, hogy Kata nem takarítónő, hanem orvosnő, és tisztelettel viseltetik a nő iránt.
Amúgy meg tetszik, hogy dolgos, rendes, és reggeltől késő estig melózik, nem tekint a 8 órás munkaidőre. Ráadásul jó szövege van.

Ami nem tetszett sem Daninál, sem Lalinál az, hogy az első nem tetsző dolognál elrohantak Dániába....
Jajj, ha minden kapcsolat így nézne ki, hogy az első összezördülésnél világgá megyünk...

Feztételezem, hogy a színészek egyéb elfoglaltsága miatt kellett ilyen hirtelen megsértődni és eltűnni, de ez igazából ugye nem életszerű.

Józsival még nem jutottam dűlőre. Van olyan, hogy egy fiatal férfi egy idősebb nővel kezd, tapasztalatokat gyűjt, stb. Meg egy idősebb nő érettebb, megértőbb, és adakozóbb. Nos, érzelmi adakozásra gondoltam, nem anyagira. Ja, és Józsinál még szó lehet arról, hogy anya nélkül nőtt fel, és hiányzik neki a női gyengédség. Egy fiatal lány meg a gyengédséget tőle várná, és nem adná.
De azért hosszú távra általában nem az idősebb nővel terveznek a fiúk. Egy idő után "felnőnek" és saját családot terveznek.
temi3 2019 ápr. 13. - 10:31:51 Előzmény amira_daa
(2592/18030)
Kata maga sem tudja, mit akar, azért ilyen határozatlan. Már rég meg kellett volna mondania Robinak, hogy van más. Ne akarjon mindenkivel "jókislány" lenni, ez nem megy.
Igaz, hogy a háborúban és a szerelemben minden megengedett, de az aljasság, az aljasság. Stefitől.
4/10
luci87 2019 ápr. 13. - 10:30:17 4/10 Előzmény guess.who
(2591/18030)
Nem annyira...
Nekem a MK F.papja jobban bejon...;)