amira_daa 2019 ápr. 13. - 19:14:26 Előzmény napraforgó
(2630/18030)
2772.-re ha Kata terhes lenne az tuti hogy nagyon nagy káoszt okozna, igy nem hiszem hogy Steffi elmenekülne első körben.

2816, imádom hogy ezzel az évszámokkal manipulálsz de jol számoltál szerintem is illetve belső harcokbol lehet hogy van amit mi sem tudunk, és ahhoz is számolhattad volna Szlávent de végre valami vezérvonalat találtál az életkorokat illetően.

2784-re lehet hogy Dani bátor és most akadt dolga, de a cserjésből azért kimenteni Katát, az nem volt nagy feladat. Igazi erdőt szeretnék mert mint ahogy a térképen jeleztem ott ahol forgatnak nincsen erdő.

2783-re, igen a horvát verzioban Kata agilis csaj, ott egy jo 10 kg-val nagyobb sulyu csajszi játsza és ő elbirja a karaktert nem ugrál a fiuk nyakába és elég normálisan viselkedik. a mi Katánk hát elég kislány a horvát verziohoz képest. Ott érettebb volt és Robi karaktere is határozottabban ki volt rugva.

Attól hog yKata mit akar vagy mit nem amilyen felelőtlen simán kinézem hogy bebabázodik. Amug Steffi egy éjszakát kapna Danival higgyétek el, hogy felcsináltatná magát. bár még behazudhatja hogy mikor Daninál aludt volt ez az és hogy terhes, azért azzal két három hétre ki tudja ütni Katát aki addig akár vigasztalodhat is mással pl Robi vagy Fazekas. Bár esküszöm még Renátoval is el tudnám képezelni Katát.

Józsi karaktere nagyon jol meg van irva, anya komplexosos és ezért Mónikázik, amugy meg működnek együtt. Móninak tetszik hogy tudja tanitani Józsit ( és persze hogy pénze van ) és hogy nem olyan határozott mint annó Nándi volt Szerintem jobban működik Monyi és Józsi együtt mint Kata bármelyikkel is. Szerintem ők maradhatnak is együtt meg ez jo sok konfliktust is tud generálni. Szoval az jo alap bármire is.

7/10
Rojita 2019 ápr. 13. - 19:09:11 7/10 Előzmény amira_daa
(2629/18030)
Szálljál be! Itt a hétvége.
amira_daa 2019 ápr. 13. - 19:00:21 Előzmény Rojita
(2628/18030)
köszi a cikkeket Rojitaén is be tudok a telenovellásokkal szálni :D
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 18:23:29 4/10 Előzmény guess.who
(2626/18030)
Apropó ellenőr. Pár résszel korábban Anikó kapott egy levelet, amelyben hivatalosan értesítették, hogy hamarosan ellenőrzést fog kapni. Ehhez képest pár napra rá odaengedte Diát fodrászkodni.
Ezt a szálat is elejtették, nincs folytatása.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 17:22:52 4/10 Előzmény guess.who
(2623/18030)
Szerintem inkább Endrének lett volna baja, ha az ellenőrzés kideríti, hogy tőle vannak szalmonellás sütik. Ha számlával hozta, akkor az nem Anikó sara.
guess.who 2019 ápr. 13. - 17:20:37 Előzmény napraforgó
(2622/18030)
Csak szállítólevelet hagyott ott Endre, szerintem számláról és pénzről nem is volt szó.

Igen, de magánemberként (bocsáss meg!) azt csinálsz, amit akarsz, ha megbetegszel a romlott sütitől, az a saját problémád. Neki viszont kocsmárosként (aki etet és itat sok másik embert) egy kazal élelmiszerbiztonsági szabálynak meg kell felelnie, és egyáltalán nem azért, mert attól fél, hogy megmérgezik. Egy bizonytalan eredetű, ismeretlen által csak úgy behozott tálca süti nemigen felel meg semmilyen szabálynak, és éppen mert korábban már többször is ellenőrizték Anikót, gyanakvóbbnak kellett volna lennie. Szóval sehogy sem állt össze nekem. :)
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 17:12:23 4/10 Előzmény guess.who
(2621/18030)
Hát, igen. Szappanos Mónika Ökörfalváról, akit kiképeznek titkos ügynökké. A család meg nem tudja,mit csinál. Ez nem annyira jellemző egy falusi közösségre.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 17:10:10 4/10 Előzmény guess.who
(2620/18030)
Az igaz, de Endre először ingyen termékmintaként hozta a sütit, másodjára már talán fizettek érte. Anikó akkor kapott egy számlát, névvel, címmel és akkor fogtak nyomozásba Diával. Ment a telefon a cukrászdába, megtudta, hogy nem is szállítanak házhoz, na akkor fogott gyanút és onnantól már nem fogadta el. Aztán kiderítette, hogy Vali is ott dolgozott korábban - hisz Endre érdeklődött felőle.

Amúgy nem biztos, hogy egy ellenőrzés kifogásolná a sütit, hisz számlával vette! Ha debrecenit főzhet, meg melegszendvicset is árulhat, akkor miért ne árulhatna mignonokat is?

Nem tudom, de ha én ingyen sütit kapnék, én is elfogadnám. Miért feltételezném, hogy meg akarnak mérgezni?
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 17:02:41 4/10 Előzmény guess.who
(2619/18030)
Amúgy a Jolika háza állítólag a falu szélén van, majdnem az erdőben (azt hiszem, ezt még az első részben mondták, azért is tévedt be Kata az erdőbe..., nem találta meg a házat, ahol gyerekkorában százszor volt ) A tegnapi részben, amikor Kristóf az erdőn keresztül menekült haza én azt láttam, hogy Tibiék hátsókertje is határos az erdővel....
A templomot meg a falu közepén szokták építeni. Na mindegy.
guess.who 2019 ápr. 13. - 16:58:44 Előzmény napraforgó
(2618/18030)
(Vicc volt, színházi a kép. :) )
guess.who 2019 ápr. 13. - 16:58:18 Előzmény napraforgó
(2617/18030)
A romlottat/szalmonellásat nem etette meg senkivel (véletlenül), de az már a harmadik nap volt, előtte kétszer már elfogadta és azokat meg is etette az emberekkel, csak a harmadiknál fogott gyanút... Szóval érted: egy szabályokra nagyon odafigyelő Anikó egy ismeretlentől egy elég zűrös sztori kíséretében csak úgy elfogad élelmiszert a kocsmájában? És csak Diának tűnik fel az, hogy valami nem stimmel?
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 16:56:45 4/10 Előzmény guess.who
(2616/18030)
És miért vág Reni olan ijedt képet? Na és ki a harmadik pasi?
guess.who 2019 ápr. 13. - 16:55:33
(2615/18030)
Van egy titkos, kiszivárgott képem amelyen Szláven és Renátó templomot építenek a faluban, Jolika háza mellett.

(Bocsánat! :) )
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 16:53:15 4/10 Előzmény guess.who
(2614/18030)
Ez nem egészen így volt! Anikó fogta a süteményes tálcát, elvitte a Szappanos házba és odavágta az asztalra! Ő nem etette meg senkivel, sőt még a lányát is visszatartotta, hogy megkóstolja.
Aztán jött Mónika, nem talált senkit otthon, erre megfogta a tálcát és elvitte a polgármesteri hivatalba, ahol Subicz ömlengett a semmiről. Ott osztották ki az embereknek. Ehhez Anikónak semmi köze!
guess.who 2019 ápr. 13. - 16:52:36 Előzmény napraforgó
(2613/18030)
Attól tartok, klisékben nagyon otthon vannak a sorozat írói, szóval simán elképzelhető, hogy lesz még Katának dilemmája, hogy vajon ki a gyerek apja. :) (És persze ilyenkor nem fog már működni a genetikai vizsgálat, ami pillanatok alatt bizonyította Tibi apaságát Stefi esetében.)

És lentebb azért írtam, hogy idegesítő volt ez a "Mónika, ex-titkosügynök" magyarázat, mert pont ilyen őrült nagy klisé az is: Mónika hülyeségeket csinál, zűrös a múltja, de az írók nem akarják megmagyarázni vagy kibontani (fantázia híján), ezért legyen kiugrott titkosügynök, de ez titok, így többet nem is szabad róla mondani, Tomika ne is kérdezgessen tovább. :) Nagyjából akkora bolondság, mint amikor a Dallasban meghúzták, hogy Bobby halálát és minden utána következőt csak álmodta Pamela. :)
4/10
napraforgó 2019 ápr. 13. - 16:49:07 4/10 Előzmény guess.who
(2612/18030)
Igen, ez igaz, de Tomi épp előző nap lelkizett Diával a fénykép kapcsán. Szlávennél meg lakott is, tehát, valóban barátok voltak már. Jó, Renátót nem ismeri, de Reni vagy Józsival ment vissza lovon, vagy a cigány haverok ócska piros autóján, amivel az a kettő jött.
Értem persze, hogy itt az apja és a haverok közt választott, de szerintem ez alatt az akció alatt az apjával is elmélyült a viszonya, aznap már nem kellett tovább mélyítgetni.
guess.who 2019 ápr. 13. - 16:46:49
(2611/18030)
Még egy visszakanyarodás: a sütis sztori.
Nem értettem Anikó naivitását, hogy beállít egy idegen ember (sem név, sem cég, sem bármiféle hivatalos irat), hoz ismeretlen sütiket, és azt a kocsmáros megeteti a vendégekkel és nem is gyanakszik? Pont ő, aki ismeri a kocsmárosokra vonatkozó szabályzatokat fejből, és olyan karakán volt, hogy elzavarta az ellenőrt, sőt: a jól ismert Diát nem akarta a sarokban engedni fodrászkodni, mert mi van, ha jön egy ellenőrzés – de van annyira naiv, hogy ismeretlen eredetű (ráadásul romlandó!) élelmiszert simán átvesz egy ismeretlentől és még fel is használja?!
Értem, hogy kellett ez a konfliktus az Anikó-Vali sztorihoz, meg a Subicz bemutatkozásához is, de ez nagyon blődség így.