4/10
napraforgó 2019 ápr. 29. - 03:46:24 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(3185/18025)

Na erre már én is gondoltam, Mónika sűrűbben is moshatna hajat. Csinos nő, de a zsíros haj sokat ront a megjelenésén. Nekem a ruháival semmi bajom, én fütyülök a divat trendekre. Ha jól áll neki egy ruha, kit érdekel, hogy nem a legutolsó divat szerinti. Karcsú nő, az a derekán többször körültekert öv ezt jól hangsúlyozza.

Tomika meg kajla kamasznak már igencsak túlkoros, de ő is sokszor úgy viselkedik,mint egy óvodás.
"megyek , mutti, megmentlek!, no meg: No para, magjöttem! - micsoda idétlen szöveg ez egy fiatal férfitól? Ezt a céltalan tengés-lengést, anyut tarháló viselkedést már el kéne felejtenie. Jolika is túl elnéző vele. Mert ha már az anyja nem tanította meg, akkor legalább Jolika követelne meg tőle valami normális viselkedést.
Úgy tűnik, a 9 félév egyetem semmit nem használt neki, kicsit sem komolyodott meg. Erre mutat az is, hogy most sem tartja be az apja biztonsági utasításait, holott az alapvető lenne egy olyan munkában, amit Nándi végez. Ott, aki hülyéskedik, az hamar meghal. De Tamás ezt nem fogja fel. Nem való ő titkos, de még kicsit sem titkos rendőrnek sem, hisz a fegyelmet hírből sem ismeri.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 29. - 03:39:10 4/10
(3184/18025)
Igen, sok ilyen történet van,leginkább olyanok,hogy 25, vagy 30 éves koráig az örökös fiatalembernek meg kell nősülnie, csak akkor kapja meg a vagyont, és akkor a konfliktus a körül bonyolódik, hogy a hölgy megsértődik, hogy a fiú nem szerelemből, hanem a pénzért vette el.
7/10
Rojita 2019 ápr. 29. - 00:33:44 7/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(3183/18025)
Tamás már változott az elmúlt 4 hónap alatt és még fog az év végéig, ahogy minden családtag is.
Nagyon jó, humorosak Tamás és Szláven beszélgetései. Minél többet Belőlük.
guess.who 2019 ápr. 28. - 22:50:59 Előzmény Pünkösdi Kató
(3182/18025)
Stefán is így "romlott le", mielőtt lelépett a sorozatból: egyre csapzottabb és gyűröttebb volt...

Mondjuk Maunira szerintem nagyon szörnyű ruhákat adnak, ahhoz képest, hogy egy állítólagosan jó ízléssel megáldott, nagyvilági-pesti nő, sokszor inkább nézem ízléstelen, kivagyiskodó tanyasi libának. Oké, hogy már nem huszonéves, de azért egy mai negyvenes nő bőőőőőven tud csinosan, dögösen kinézni, nem kell feltétlenül trampliul öltözködnie. Főleg úgy, hogy a Józsis liezonja elvileg éppen a fiatalodáshoz adott neki komoly lelki támaszt. :)
5/10
Lambada 2019 ápr. 28. - 20:53:20 5/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(3181/18025)
Igen, egyetértek! Icukát és is nagyon kedvelem, szerintem is remek mellékszereplő! Szívesen látnám gyakrabban, igazán humorosak azok a jelenetek, amelyekben szerepel.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 ápr. 28. - 20:41:55 8/10 Előzmény guess.who
(3180/18025)
Én nem kedvelem Tamást, engem idegesít.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 ápr. 28. - 20:38:00 8/10
(3179/18025)
Icuka mellett szeretnék szólni, egy igazán jó, remek mellékszereplő. Az a sapka, amikor kiszaladt a lovardába pár résszel ezelőtt, a kihízott köpeny, a hangja, a beszéde, az oktalan ábrázata, igazán humoros szereplő. Mennyire örült, hogy Subicz őt tüntette ki. És ahogy kiabálnak neki: ICUKA! Egy üde színfolt. :))
8/10
Pünkösdi Kató 2019 ápr. 28. - 20:18:55 8/10 Előzmény napraforgó
(3178/18025)
Főleg az, hogy megmondták, Kálmán sosem hagyta el a falut. Akkor hol ismerkedtek meg?
Diácska azért haragszik Szlávenre, mert Szláven hazudott neki. Hiszen elmondhatta volna, hogy megy az asszonyhoz elválni. Nem értem, miért nem mondta meg az igazat.
Krisztián pedig jó, hogy jön, mert Ancsika és Sándor nem igazán haladnak előre. Még mindig külön élnek, nagy az egyetértés, persze, az a jó, a békesség. De most filmet nézünk. :))
8/10
Pünkösdi Kató 2019 ápr. 28. - 20:16:27 8/10 Előzmény guess.who
(3177/18025)
Nekem a haja nem tetszik már egy ideje Mónikának, mintha nem lenne víz a panzióban és sampon sem...
guess.who 2019 ápr. 28. - 20:12:49 Előzmény napraforgó
(3176/18025)
Egyébként szerintem százszámra készültek évszázadok óta a hasonló alapötletű (trükkös végrendelet) történetek, szóval ez lassan már egyfajta alapfabula, csak mindig más tálalásban. :)
guess.who 2019 ápr. 28. - 20:11:39 Előzmény napraforgó
(3175/18025)
Ez persze nem menti a magyar írókat, mert hiába vették át az alaptételt hibásan (=nem tehetnek róla), a későbbi történések jó részét ők maguk írták már, és azokban is hemzsegnek a lehetetlen szituációk, érthetetlen jogtalanságok és ostoba "egyszerűsítések" (amik valójában óriási tévedések vagy dezinformációk).
4/10
napraforgó 2019 ápr. 28. - 16:50:30 4/10 Előzmény guess.who
(3174/18025)
Bele lehet kukkantani a horvát öröklési jogba:
https://e-justice.europa.eu/content_succession-166-hr-hu.do#toc_5_2

Ott sincs olyan, hogy az örökhagyó halála után bármiféle feltételt kellene teljesíteni az örökléshez.

És mivel az európai jogrendszerek zömmel a Code Napoléonon alapszanak, szinte biztos, hogy mindenütt ez a szabály érvényes. A jogbizonytalalnság elkerülése érdekében nem lehet függőben tartani a hagyaték sorsát.
Az öröklés az örökhagyó halála pillanatában beáll, csak a lepapírozása tart el egy ideig.

Vagyis, már a horvátok is elszúrták, mi meg szépen átvettük tőlük.
guess.who 2019 ápr. 28. - 16:26:42 Előzmény amira_daa
(3173/18025)
Fazekas (Csernus) minden irritáló nagyarcúsága ellenére is egy valahol szerethető figura. Bár én azt szűrtem le, hogy odáig volt Katáért (annak ellenére, hogy derogált volna neki, hogy erre akár csak utalást is tegyen), szóval elképzelhető még, hogy a Deréktámadó Kata fel fog ugrálni valamikor Fazekasra is... :)
4/10
luci87 2019 ápr. 28. - 16:22:01 4/10
(3172/18025)
Nem tudom,de a rajongok alairast gyujtenek a folytatasert.
guess.who 2019 ápr. 28. - 16:20:08
(3171/18025)
Tudom, hogy Tomikát mindenki (a szereplők és a nézők is) szereti, de azért fura, hogy a sok debilkedés között elvész az, amit ő csinál: egy normális gyerek azért olyan 8-10-12 éves korában kinövi a "ha felnövök én is azt fogom csinálni, mint apa" dolgot... Tamás meg huszonvalahány éves.
Oké, valahol magyarázható a dolog azzal, hogy apa nélkül nőtt fel, és most hirtelen próbálja bepótolni a kisgyermekkorban kimaradtakat. DE! Az már nehezen érthető, hogy a szupertitkosügynök, kitűnően konspiráló, felkészült és óvatos Nándi teljesen debil módon különösebb probléma nélkül megengedi többször is Tomikának, hogy elmenjen vele éles (fegyveres) bevetésre. Hozzáteszem: Tamásnak SEMMILYEN előképzettsége nincs a témában, nincs felkészítve ezekre a helyzetekre, és jól láthatóan igyekszik megszegni minden előírást, szabályt és az apja utasításait is. Ami azért éles lőfegyverekkel hadonászó gengszterek közelében nem egy életbiztosítás. És Nándi reakciója minderre csak annyi, hogy tudomásul veszi, hogy Tomika nem maradt a kocsiban, nem maradt távol az eseményektől stb. Valószínűleg őt is megfertőzte az ökörapáti debilvírus.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 28. - 16:19:12 4/10 Előzmény guess.who
(3170/18025)
Ez az, amit nem fognak megmagyarázni.
guess.who 2019 ápr. 28. - 16:13:13 Előzmény napraforgó
(3169/18025)
Erre felmentést az adhat, hogy a sorozat alapötlete nem magyar, az meg elképzelhető, hogy az ottani jogban érvényes egy ilyen jellegű feltétel.
Más kérdés, hogy ha viszont elfogadjuk azt, hogy a sorozatban(!) nálunk is érvényes így az öröklés, akkor sajnos a blődségek jó részét is el kell fogadnunk érvényesnek, mivel az öröklésre, mint alapra építkezik az egész... Nem egyszerű dolog. :)


Ügyvédi letét egyébként létezik (bár szerintem ez ingóságokra, konkrétabban készpénzre vonatkozik), szóval az elméletileg lehetséges, hogy valami ilyesmi trükközés van benne.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 28. - 13:45:21 4/10
(3168/18025)
A horvát jogot nem ismerem, de gyanítom, hogy nagyon hasonló a magyarhoz.

A jogrend nem tűri a jogbizonytalanságot, ezért nem lehetsége, hogy egy álló évig ne legyen valós tulajdonosa akár az ingatlanoknak, akár a pénzösszegnek. Hivatalosan "nem lehet uratlan vagyon". Ezért van az, hogy ha nincs sem végrendeleit örökös, sem törvényes örökös, akkor az állam örököl.

Bár én elvileg el tudom képzelni, hogy a pénz letétbe kerül és csak egy év múlva fizetik ki, de erre az esetre is érvényes az, hogy az örökhagyó halála utánra szóló feltétel kikötése nem érvényes.

Ez az egy év intervallum elvileg azt jelentené, hogy az örökhagyó vagyona nyugszik, de ugye ezt is tiltja a törvény. - Nincs uratlan, vagy nyugvó vagyon. Ez egyébként a régi Ptk.-ban is így volt, ez nem változott.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 28. - 13:14:07 4/10
(3167/18025)
Marosi összeférhetetlenségéhez adalék:

Ptk.III: 7:14 §
(2) Nem lehet érvényesen közvégrendeletet tenni olyan személy előtt, aki a végrendelkezőnek, a végrendelkező házastársának, élettársának hozzátartozója, gyámja vagy gondnoka.

(3) Érvénytelen az a juttatás, amely a közvégrendelet tételében közreműködő személy, valamint ennek hozzátartozója, gyámoltja vagy gondnokoltja javára szól.

És ahhoz, hogy nem lehet a halál után teljesítendő feltételhez kötni az öröklést:

A magyar jog szerint az öröklés szükségszerű jogutódlás, tehát a magyar jog szerint nincs ún. uratlan vagyon, vagy nyugvó hagyaték. Ez következik abból, hogy az elhunyt tulajdonos vagyona a végintézkedésben megjelölt személyekre, ilyenek hiányában a törvényben kijelölt személyekre, s ezek között végső soron az államra száll, akit – mint törvényes örököst – a visszautasítás joga nem illeti meg.

(2) (2) Örökös az, akinek az örökhagyó hagyatékát, annak meghatározott hányadát vagy részét juttatja.
Örökös nevezésnek.... vitathatatlannak kell lennie, ezért érvénytelen a feltételhez vagy időhöz kötött,.....

Ezek szerint ez az egy éven keresztül lenn kell élni Ökörfalván már jogi képtelenség . a magyar jog nem szereti, nem tűri a bizonytalan helyzetet, vagyis azt, hogy hányan fognak örökölni és mekkora hányadát az örökségnek.
Az öröklés az örökhagyó halálával ipso jure (a törvény erejénél fogva) bekövetkezik.
Ha az örökhagyó feltételhez köti az öröklést, (pl.egy diploma megszerzése), akkor annak az örökhagyó halála előtt teljesedésbe kell mennie. A halál utáni feltétel semmis.

Vagyis: nagyon érdekes a sorozat alapötlete, hogy egy évre összekényszeríti az örökösöket és csak egy év múlva juthatnak az örökségükhöz, csak sajna ilyen a valóságban nem lehetséges.

Na, erre varjatok gombot.
5/10
Lambada 2019 ápr. 28. - 12:57:26 5/10 Előzmény amira_daa
(3166/18025)
22./ Miért akarta Marosi Gitta megvesztegetni Subitzot, hogy ne induljon a polgi-választáson, és ha mégis így alakult, miért nyugodott bele ilyen könnyen?

23./ Mónika miért nyugodott bele ilyen simán, hogy eltűnt az ablakon kidobott pénz? Nem kis összeg volt, nem jellemző rá, hogy így lemondjon róla.

24./ Tibi végleg felhagyott a csodabogyó forgalmazásával?