1/10
janderka 2019 máj. 02. - 23:02:47 1/10 Előzmény Rojita
(3245/18025)
Szerintem nincs itt semmifele iroi tudatossag. Menet kozben csavartak csak a sztorin es nem foglakoztatta oket, hogy ez mit borit fel vagy mit nem. Eleg szegyenletes alkotoi attitud.
7/10
Rojita 2019 máj. 02. - 22:58:46 7/10
(3244/18025)
Elölről kezdtem nézni én is. Biztos, h nem nősült újra Kálmán. Külön megbízást adhatott az öreg, h az örököseit az ügyvédnő az özvegy címén is terelgesse.
4/10
napraforgó 2019 máj. 02. - 16:31:03 4/10
(3243/18025)
Biztos, hogy nem volt azonos. Tibi egy fekete "kinőtt" öltönyben keresgélte az özvegyet a faluban -azt hitte, hogy az illető majd ráismer az öltönyre, és így lelepleződik.
Mert az öltönyt nem a kampánynál viselte. A kampányt az egyik kockás ingében, farmernadrágban és a szokásos mellényében csinálta végig. Meg a hülye "telefonálj" ujjmutogatással.
De Kálmán nem abban ment Pestre, lehetett látni, hogy egy méretes szürke zakó volt rajta fekete nadrággal.
svejci 2019 máj. 02. - 13:54:53 Előzmény napraforgó
(3242/18025)
Második nézésre sokkal több furcsaság és több baki tűnik fel.

Akkor, nézzük újra..... :)
4/10
napraforgó 2019 máj. 02. - 13:23:22 4/10
(3241/18025)
Megnéztem újra az első részt.
Volt benne pár érdekes dolog. Lujzi néni és Margit néni a kabáton keresztül látták, hogy Kálmán az ünneplőjében ment el hazulról, pontosabban az esküvői ruhájában.
Nem tudom, Kálmán miben esküdött 55 évvel ezelőtt, de az ügyvédnőnél egy szürke zakó volt rajta sötét, talán fekete nadrággal. A zakó elég bő volt, kényelmes és nem úgy nézett ki, mint amelyik legalább 55 éves (Tiborról azt állították a vége felé , a rendőri ellenőrzésnél, hogy 1965-ben született, így ő a szerepe szerint 54 éves. Ezért gondolom, hogy Kálmán minimum 55 éve nősült).
Ez a zakó van Kálmánon a videóban is.
Ehhez képest Tibi nem ezt a ruhát vette fel, amikor az apja ünneplőjében bejárta a falut.

Kálmán Gittával magázódott, sőt a búcsúzásnál kezet csókolt neki. (az igaz, hogy nem tilos, hogy a házastársak magázódjanak és az sem, hogy a férj kezet csókoljon a nejének, de valljuk be, manapság egyáltalán nem szokásos).
Ráadásul Koltai egy fejjel alacsonyabb Benkő Nóránál, ami kissé vicces házastársaknál.

Amit már elfelejtettem, Kata azt mondja Daninak, hogy 10 éve találkoztak utoljára (igencsak úgy néz ki, hogy ő sem volt lenn ÖA-ban 10 éve).
Mónika 21 éve nem járt a faluban és 4 éve, karácsonykor beszélt utoljára az apjával telefonon.
Tibiről nem tudtuk meg, ő mikor járt utoljára ÖA-ban, lehet, hogy csak 22 éve???

Második nézésre sokkal több furcsaság és több baki tűnik fel.
amira_daa 2019 máj. 02. - 10:01:15 Előzmény janderka
(3240/18025)
taktika nincsen rinya van :d
amira_daa 2019 máj. 02. - 10:00:38 Előzmény napraforgó
(3239/18025)
Előszőr is jár a dupla bögre és a polo hogy mindig irtad a részeket másodszor a fulladása komolyabb dolog is lehetett volna, Kata elég felületesen kezelte de ezt már irtam korábban is. van a környezetünkben asztmás nem egy inekcioval oldják meg a helyzetet hanem komolyabb dolgok is vannak.

amugy ha asztmás akkor az kizáro ok szerintem a rendőrségnél ha ott akarna Tomi dolgozni,
1/10
janderka 2019 máj. 02. - 09:58:44 1/10
(3238/18025)
Egyébként olvastátok itt fenn a kezdetek óta kintlévő sztoriajánló utolsó sorait?
"Az örökösök úgy döntenek, hogy maradnak és elkezdődik az egy évre szóló taktikázás."

Na, hát 80 rész során nem bírt itt elkezdődni semmifajta taktikázás...
1/10
janderka 2019 máj. 02. - 09:45:02 1/10 Előzmény svejci
(3237/18025)
Jolika megkeresésének ötletére valami olyat reagált Mónika, hogy "még él az a vén banya?!". Tehát emlékezett rá, csak nem igen szívelte. De nem mint egy - később felemlegetett - gonosz pót nagymamát, inkább csak mint Kálmán fater legutóbbi élettársát. Mindenesetre semmiképp sem azzal az ellenszenvvel vegyített méreggel emlegette őt, mint amire a későbbi részekben hivatkozni fog Tamáska lenthagyása és vissza nem endedni próbálása kapcsán...

Szláven meg tényleg full vadidegenként állította le Marosi kocsiját. A kapcsolatuk ott és abban a pillanatba indult. Minden utólagos belemagyarázás totál hülyeség a készítők részéről.
Olyan ez is, mint az Oltári csajok Bélájának esete volt. Egész egyszerűen nem következhetett olyan jellembéli háttér vagy egyéb indíttatás a megismert karakterből, mint amit a sorozat végén végül a nézők képébe probáltak vágni.
amira_daa 2019 máj. 02. - 08:53:16 Előzmény svejci
(3236/18025)
bátor voltál :D igen vannak logikai bakik
svejci 2019 máj. 02. - 08:41:41
(3235/18025)
Na! Én is megnéztem az első részt újra.... :)
Azért pár észrevétel....
Hol lakik Kristóf? Mint kiderült, napok óta ki lett cserélve a zár....
A másik, ez egy nyitott folyosó, lépcsőház, ahol a lakásajtó van...., viszont amikor Moónika Attilával ment megnézni, akkor egy zárt folyosón mentek.... csak megjegyzem...
Amikor szóba került Jolika néni, Moónika nem is emlékezett rá, holott 3 évig ő(k) nevelték a Tomikát....
Szláven....., mindketten magázták egymást...., és ugye Marosi ajánlotta fel, hogy pénzt kereshet....
Amikor meg nem tudta feltartóztatni a Szappanosékat, amikor elindultak Moónika kiszabadítására, akkor mondta Szlávennek, hogy alkalmatlan egy ilyen faladat végrehajtására, pedig Kálmán bácsi őt ajánlotta..... ez is érdekes...
Sándorunkon egyenruha volt... :) azóta sem lehet benne látni.....
4/10
luci87 2019 máj. 02. - 07:00:08 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(3234/18025)
Hat,hozza lehet,h illik,en csak azt irtam,nekem nem jon be.Irtozom az ilyen stilusu noktol...
8/10
Pünkösdi Kató 2019 máj. 01. - 16:03:44 8/10 Előzmény napraforgó
(3233/18025)
én most kissé le vagyok maradva a topiccal.
És ha véletlenül x hónap múlva talál meg otthon az egyik örökös, hozzátartozó 20 betétkönyvet 200 milláról vagy akár 1 milláról, akkor rá van bízva, a lelkiismeretére, hogy mit kezd vele? Vagy egyszerűen pénzt talál?
8/10
Pünkösdi Kató 2019 máj. 01. - 15:58:54 8/10 Előzmény luci87
(3232/18025)
a szőrős kabát pontosan hozzá illik, erről jegyezték meg a faluban is.
(A szórád házat köszi, nem tudtam, hogy Icuka játszott benne, a tartalma alapján nagyon tetszik, megnézem én is.)
8/10
Pünkösdi Kató 2019 máj. 01. - 15:49:41 8/10 Előzmény napraforgó
(3231/18025)
Erre mondta Kristóf a kisboltban Tominak, nem emlékszem pontosan, hogy te nem rendőr vagy, te hü.e vagy. Akkorát röhögtem, utána nem is bírtam figyelni...
7/10
Rojita 2019 máj. 01. - 13:29:34 7/10
(3230/18025)
Nem Szlávenként, hanem egy határon túlról érkezett színészként mesélt Molnár Gusztáv egy bp-i gimnázium meghívott vendégeként. Hosszan mesélt családjáról, iskolás éveiről, színészi pályája indulásáról. Mennyire ismeretlen maradt rengeteg színházi és apró filmszerep után is és ez hogyan változott meg, amikor egy tv-sorozatban először megjelent. Beszélt róla, h színház, vagy film a kedvence? Hogyan szeretne filmben szerepelni? Mi mindent végzett már kíváncsiságból eddig. Figyelmeztetett az egymásra figyelés fontosságára.
A beszélgetésről készült felvétel és fel is tették a netre. A linket nem teszem ide, mert kimoderálják, ahogy már korábban Valikával (Csarnói Zsuzsa)-interjú linkjét is törölték.
A beszélgetés nem idén készült, de ma is aktuális. Keressétek meg.
(A felvételnek az a neve, amit június 4-t hivatalos állami emléknap nevének adtak 9 éve.)
guess.who 2019 máj. 01. - 07:10:31 Előzmény napraforgó
(3229/18025)
Nem tudom, nekem egyre többször jut eszembe az a szó, hogy "felületes" az írókkal kapcsolatban. Mármint azért, mert rengeteg témát beemelnek a sorozatba (amit innen-onnan hallanak, látnak vagy kitalálnak), de jól látható, hogy egyiknek sem néznek kicsit sem utána, pusztán az átlagember tudásával (vagy jóval az alatt) kezelik az egészet.
Jó, nyilván nem az az elvárás, hogy egy ötvenoldalas doktori disszertációt beolvassanak Tomika betegségéről, de legalább néha megkérdezhetnének olyan embereket is a sztori megírása során, akik az adott témában jártasabbak vagy értenek hozzá – azért, hogy a nyilvánvaló és ordító blődségeket el tudják kerülni. Szerintem ilyen volt Vali "mérgezéses" süteményszállítós hülyesége, a "veszélyes hulladékos" rész, Kata egész "egészségcentruma", Nándi titkosügynökösködése, a komplett "ökörapáti hivatal" működése és egy rakat olyan közigazgatási ügycsoport, amiben valószínűleg 30 évvel ezelőtti ismeretekkel rendelkeznek az írók.
4/10
napraforgó 2019 máj. 01. - 05:04:32 4/10 Előzmény guess.who
(3228/18025)
Ugye, ugye. A Doc Martinban egy fulladásos rohamnál tüdőröntgenre küldték a pácienst, meg valami műszerbe is kellene fújkálni a tüdőkapacitást mérendő, gyógyszert, meg inhalátort írtak fel, amit mindig magánál hosd a beteg, stb. tehát foglalkoznak vele rendesen.
Tomika meg kapott egy injekciót Katától, aztán már csak pár simi-simit a buksijára és minden rendben is volt, azóta se törődnek a gyerekkori asztmája kiújulásával.
1/10
janderka 2019 ápr. 30. - 22:29:20 1/10 Előzmény napraforgó
(3227/18025)
Igen-igen ! Nagyon jó kis összefoglalókat hoztál nekünk napról napra. Ha másért nem, a társaságért hiányozni fog a sorozat.
Viszont most, hogy újrakezdik, mi is újrakezdhetjük. Hiszen ahogy nézem, mindegyikünk pár hét spéttel kezdett csak el itt is megnyilvánulni. (Én pl magát a sorozatot is csak az első maratonhét után kezdtem el figyelgetni.) Aztán ha utolérjük magunkat, átugrunk "értő elemzéseinkkel" egy másik sorozat topikját boldogítani! :)
guess.who 2019 ápr. 30. - 20:34:16 Előzmény amira_daa
(3226/18025)
Ja, egyébként az a bizonyos 5. részben levő sztriptíztáncosnő nem Tami volt. Sajnos, mert emiatt meg kellett néznem azt a részt. :)