4/10
napraforgó 2019 jún. 19. - 12:27:52 4/10 Előzmény svejci
(3865/18025)
Én nem értek az autókhoz, nekem mindegyik egy 4 keréken guruló bádogdoboz. Legfeljebb a színük alapján szoktam megkülönböztetni őket, ha muszáj. De ezeknél a szituációknál, amiket említettél még csak pillantást sem vetettem rájuk, nekem annyira nem fontosak. Pláne egy rendszám....

Tényleg, még meg sem említettük, hogy az egyik rendőr, aki letartóztatta Attilát, a Nádas György volt.
svejci 2019 jún. 19. - 11:50:26 Előzmény napraforgó
(3864/18025)
A rendőrautó rendszámát nem néztem. de mindegy is, mert amúgy fogalmam nincs, milyen márkájú kocsikkal járnak, meg milyen rendszámuk van...

Na, ugyan azzal a Skoda Oktáviával (JMX-435) voltak a pesti rendőrök lent amikor a betörés után nyomoztak...
Ugyan azzal állították le az Attillát, a Nádasék...
És ezek a házkutatásiak is azzal voltak....
4/10
napraforgó 2019 jún. 19. - 10:39:03 4/10 Előzmény svejci
(3863/18025)
A rendőrautó rendszámát nem néztem. de mindegy is, mert amúgy fogalmam nincs, milyen márkájú kocsikkal járnak, meg milyen rendszámuk van...

Vali szövegére a 112 millióra én is fölkaptam a fejem, hisz ez 10 millióval kevesebb, ha 5 örökös van, és 10-zel több, ha 6.
Az viszont érdekes, hogy ez a roppant bunkó társaság rögtön rájött, hogy meg lettek rövidítve, még mielőtt az ügyvédnő megérkezne és hivatalosan kihirdetné....
Legpregnánsabban Mónika fejezte ki magát: Tibi te elb.sztál 100millió forintot.

A galamblelkű Vali viszont nagyon meglepő, ahogy fogadkozik, hogy tönkreteszi, kicsinálja azt a cafkát.
Ha itt valakit ki kell csinálni, az nem a hajdani kamaszlány, hanem a felnőtt, hülye férje, aki nem birta a farkát a gatyájában tartani. De nem, őneki gond nélkül megbocsátott. Nem értem én a nőket, adva van egy bunkó, tahó férj, aki őt állandóan zrikálja, piszkálja, sértegeti, és most oka is van, hogy visszavágjon, megregulázza, letörje a szarvait, de vali nem rá mérges, hanem a lányra, aki nyilván sokkal kevésbé tehet az eseményekről, ráadásul ő viselte a következményeket is.

Meglepődtem, amikor Anikó arról beszélt a lányának, hogy akkoriban nagyon fiatal volt és Tibi sem sokkal több.
Könyörgöm, Anikó 17 éves volt, Tibi meg 15 évvel több. Majdnem a duplája! Ez abban az életkorban sok, nagyon sok! 20-30 évvel később már nem számít, de egy gyereklány és egy felnőtt férfi között igenis számít.

Azért igazából elég hamar napirendre tértek a dolog felett....
svejci 2019 jún. 19. - 08:44:16
(3862/18025)
Mit szóltok a tegnapi részhez..... :)

JMX-435 forgalmi rendszámú rendőr autó.... :)

Amikor Vali beszélget Kristóffal.... és mondja, hogy a Tibit csak a 112 milliós örökség érdekli, nem az egészség... (vagy 122, vagy 102, ha Stefiét levesszük...., nem??)

Az erdőben, amikor Lali megtalálja Stefit, akkor olyan szép volt, összejöttek...., kis aranyosak...
Azt utána, milyen bunkó lett a kiscsaj...

Ha jól emlékszem, akkor láttuk utoljára az útlevelet, amikor Moónika és Tamás beszéltek róla...
Ugye, utána nem került szóba.....
9/10
katimama10 2019 jún. 18. - 19:26:05 9/10 Előzmény napraforgó
(3861/18025)
Köszi az elkerülte a figyelmemet.☺
4/10
napraforgó 2019 jún. 18. - 18:53:27 4/10 Előzmény katimama10
(3860/18025)
A stáblista alatt jobboldalt van egy kis keret, benne piros betűkkel: A stáblista mutatása, mellette egy kis nyíl. Gördítse le, és láthatja a további neveket.
9/10
katimama10 2019 jún. 18. - 17:13:38 9/10 Előzmény napraforgó
(3859/18025)
Elhiszem , hogy ön látja a teljes névsort. A mai rész ismertetése alatt én nem látom a Mónika nevét . Teljesen mindegy ez a film lényegén semmit sem változtat. Örülök , hogy ön leírja részletesen az epizódok tartalmát , jól jön annak aki nem tudja megnézni és nagyon érdekli . Azért volna egy megjegyzésem, a szereplők olyanok amilyenek , senkit sem kell rossz indulatúan kritizálni. Nekem is van olyan személy aki nem igazán tetszik , mert a foga miatt még a száját sem tudja kinyitni de nem nevezem a nevén. Valóban nem mindenki termett színésznőnek/ színésznek/ de ezt nem a mi tisztünk eldönteni ki szerepeljen.
3/10
Kuttyánszki 2019 jún. 18. - 17:10:37 3/10 Előzmény janderka
(3858/18025)
"Vajon Katát utáljuk-e, vagy Horváth Sisa Annát tartjuk tehetségtelennek és manírosnak?"

Szereplése elmegy egy ilyen igénytelen sorozatban,...persze, maníros, és nem egy színészi tehetség, de elszerepelget,..
Viszont ha HORVÁTH S. A.-t nézzük..
Valaki egzotikusnak titulálja,..Hát,...Annyira, de annyira hozza a külsejében , ANNYIRA tipikus,.."egzotikus",... (Ahogy egyik kedvenc stand up-osom, Aranyosi Péter mondta: perui!.....Perui indián,..)
3/10
Kuttyánszki 2019 jún. 18. - 16:56:12 3/10 Előzmény guess.who
(3857/18025)
Nem a hitelesség a bajom vele, hanem ellenszenves , iedegesítő,tenyérbemászó ,..számomra. Ennyi.
4/10
napraforgó 2019 jún. 18. - 15:26:02 4/10 Előzmény guess.who
(3856/18025)
Én pont azt hittem, hogy Icuka a szakácsnő, és ezért derogál neki a takarítás, meg az etkezde rendbetétele.
guess.who 2019 jún. 18. - 15:23:32
(3855/18025)
"Robi otthonülő feleséget képzelt el magának, erre utalt is, amikor Katát elutasította a kórház "
Nem csak utalt rá, hanem egyenesen azt akarta, hogy mindenhonnan utasítsák el Katát, ne tudjon dolgozni, és így maradjon szépen otthon egy évig az örökség miatt, utána meg majdani gyerek(ek) miatt... Vagy csak úgy, hogy főzzön és mosson a főorvos úrra (mert gondolom, Robi addigra főorvos szeretett volna lenni legalább a közösen, az örökségből alapított magánklinikájukon). :)
guess.who 2019 jún. 18. - 15:21:07 Előzmény napraforgó
(3854/18025)
Szerintem többször beszélgettek róla (Mauni és Icuka), hogy nem csak Icuka van, pontosabban utaltak rá, hogy ezt-azt valaki más fog elvégezni (pl. Icuka kikérte magának, hogy ő nem szakácsnő, vagy ilyesmi...), de eddig még nem mutatták be az illetőt. :)
4/10
napraforgó 2019 jún. 18. - 09:41:12 4/10 Előzmény svejci
(3853/18025)
Szerintem Icuka helyesbített volna, mondta volna, hogy Icuka vagyok, nem Terike.
De az is lehet, hogy van valahol egy Terike is, csak mi nem látjuk, ahogy Gabikát sem.

Egy panzió, amely étkezést is nyújt, nagyobb személyzettel ell működjön. Kell egy szakácsnő, meg egy konyhai kisegítő, aki előkészíti pl. a zöldségeket, mosogat, tálal, leszed, stb. És kell egy takarító is, hisz a szobákat a konyhát és a mellékhelyiségeket is takarítani kell. A 3 fő a minimum, még egy olyan parányi panzióban is, mint ez. Na és mi van, ha valaki megbetegszik, vagy szabadségra megy? kell egy tartalékos, egy beugró, aki helyettesíteni tudja a többieket.
svejci 2019 jún. 18. - 08:59:21 Előzmény napraforgó
(3852/18025)
Mikor lett Terikéből Icuka?

Szerintem, Moónika egyáltalán nem tudta Icuka nevét....
svejci 2019 jún. 18. - 07:55:53 Előzmény napraforgó
(3851/18025)
Lehet, hogy pár percig eljópofizna egy kisbabával - atyala-patyala, aztán meg ráhagyná Katára, vagy Valira.

Szerintem is lenne.... :)
4/10
napraforgó 2019 jún. 17. - 21:20:29 4/10 Előzmény guess.who
(3850/18025)
Az biztos, hogy Robi otthonülő feleséget képzelt el magának, erre utalt is, amikor Katát elutasította a kórház - azt mondta a lánynak, hogy ne aggódjon, ő el tudja tartani. Aztán meg majd az örökségből berendeznek egy kis klinikát, valami jó helyen, ahol szépészeti beavatkozásokat végeznének...

Én nem vagyok annyira biztos abban, hogy Tibi megváltozna egy unokától. Túl önző ő ahhoz. Lehet, hogy pár percig eljópofizna egy kisbabával - atyala-patyala, aztán meg ráhagyná Katára, vagy Valira.
guess.who 2019 jún. 17. - 19:46:18 Előzmény napraforgó
(3849/18025)
"Nem tudom, hogy volt, amikor"

Azért az utalások alapján elég sok dolgot lehet sejteni: Robi és Tibi is úgy képzeli/képzelte el Katát Robi feleségeként, ahogy Valit. Viszont nagy valószínűséggel nem így élte le Kata azokat az éveket, amiket Robi mellett töltött, hiszen éppen ezért szerette volna Robi, hogy inkább ilyen legyen Kata...

Az unoka: szerintem Tibi megváltozna egy unokától, és nagy valószínűséggel pozitív irányba. :) Elvégre az az unoka lenne az ő majdani örököse, ahogy most Kata Kálmán bácsié... :)
4/10
napraforgó 2019 jún. 17. - 19:46:12 4/10
(3848/18025)
Figyeltétek, hogy Mónika a panzió étkezőjében a koszos tányérok láttán Terikéért kiabált? erre bejött Icuka és közölte, hogy a takarítás a Gabika dolga.
Mikor lett Terikéből Icuka?
4/10
napraforgó 2019 jún. 17. - 11:29:08 4/10 Előzmény guess.who
(3847/18025)
Nem tudom, hogy volt, amikor Kata együtt élt Robival. Nem tudjuk, hogy olyankor mindig Kata főzőcskézett vacsorát, vagy Robi csinált valamit, avagy elvitte vacsorázni a lányt, vagy rendeltek pizzát, stb... A lényeg, hogy akárhogy is volt, az Katának nem tetszett, hisz nemet mondott Robi házassági ajánlatára. Nem lehetetlen, hogy előre látta, hogy az anyja élete várna rá, és ő is a tűzhely- mosogató-ebédlőasztal hármasában élhetné le az életét.
Na mindegy, Kata ebből nem kér.
Mindjárt átnyergel Danira, de nem tudja, hogy az anyja pont ugyanezt akarja a menyétől, etesse a fiát és járassa rendesen (tiszta vasalt ing, nyakkendő, stb.) az unoka egy bonusz lenne.
Hogy Kata szülei hogy állnának ehhez, azt nem tudni, mert ugye Tibi Vali minden figyelmét igényli....
Azt, hogy a lányát, pláne unokát pátyolgasson, azt ő nagyon nehezen viselné el....
Tényleg kíváncsi vagyok, mi lenne ilyen helyzetben.....
guess.who 2019 jún. 17. - 10:49:56 Előzmény napraforgó
(3846/18025)
Lényegileg egyetértek Veled (bár csak azért, mert már kezdek félni az egyik korábbi hozzászólásodban írtak miatt :) :) :) ), csak annyival szeretném kiegészíteni, hogy szerintem nem "Kata" (aki egy kitalált karakter) lett határozatlanabb és nyafogósabb, hanem az írók csúsztak el teljesen a korábbi reálisabb figurától a szokásos debilvírus miatt. :( Lényegében minden szereplő úgy indult, hogy volt bennük határozottság (még Kristófban is), legalább részben okosak és értelmesek voltak (még Vali is), aztán 20-30-40 rész után teljesen fogalmatlan idióták lettek, akiknek nincs egy értelmes gondolatuk, csak csapódnak ide-oda, nem tudnak dönteni és iszonyatos baromságokat beszélnek.
Nézd meg a két faluszépítő gyalázatos viselkedését, amikor kimentek Ausztriába: afféle irtó bénán modernizált Stan és Pan, csak éppen annyi különbséggel, hogy a két eredetin legalább lehetett nevetni.