4/10
napraforgó 2019 júl. 18. - 20:00:45 4/10
(4068/18028)
Amit ma adtak, az 56. rész.
Itt fölöttünk, a cím alatt írta a port.
4/10
napraforgó 2019 júl. 18. - 18:10:46 4/10
(4067/18028)
Az aktuális rész ismertetője: Dia és Lajos furcsa módszerrel ébreszti fel Mihályt és Lajost, Dani házában pedig nem várt idegen ébred, és azonnal telefonál...

Csak nem javították ki. Lajos fölébreszti saját magát, ráadásul furca módszerrel. Zseniális port.
4/10
napraforgó 2019 júl. 17. - 20:15:18 4/10
(4066/18028)
Lám, lám, ha Misi a fia faházába megy aludni, akkor nemcsak hogy nem zavarja Sándort a horkolásával, de a Vörös sem tudja bevackolni magát Dani házába.
4/10
napraforgó 2019 júl. 17. - 19:45:17 4/10
(4065/18028)
Titkos erdei kulipintyó a varázserdőben. Az pont jó szerelmi légyottokhoz.
4/10
luci87 2019 júl. 17. - 19:14:58 4/10
(4064/18028)
Na,en azt még nem láttam,jo?Nem nagyon csajos?Mert akkor a ferjem nélkul nézem majd!
1/10
janderka 2019 júl. 17. - 17:49:08 1/10 Előzmény napraforgó
(4063/18028)
Arra a dr. Nagyra eddig fel sem figyeltem. De ő valszeg egy korábbi szakmai és tőkéstárs lehetett, kinek hátán felkapaszkodhatott a mi kis Gittánk.
És hogy hol titkoskdohatták el a rájuktörő násztáncaikat? Hát az varázserdőben. Ahová Szláven is el-elkarikázott párszor, no és amit Jodika nénike is jól ismert. De más se!
4/10
napraforgó 2019 júl. 17. - 16:31:03 4/10 Előzmény janderka
(4062/18028)
Ez jó!
De hol van Ökörfalván olyan titkos zug, ahol azt a kéjes életet élhették Kálmi és a milf ügyvédnő?
A Szappanos kúriával szemközti 5-ös számú épületben - amelynek eddig csak a fecskefészeknek álcázott kamera elrejtése volt a célja, avagy a 10-es számú faépületben a Gálék háza és Jolika kulipintyója között ?
Á, ez nem jó, valakik kifigyelhették volna őket. Szerintem Kárásziba jártak randizni, csak volt ott egy diszkrét kis panzió, ahol milliomos nagypapi és jól menő ügyvéd asszonykája összejöhettek egy kis kéjes találkozóra.

Marosinak van egy társa, hisz Dr. Marosi és Dr. Nagy Ügyvédi Iroda volt a borítékokon, amiket küldözgetett a Szappanosoknak.
Lehet, hogy az a szikkadt öregfiú volt Dr. Nagy, Gitta üzleti partnere? és előtte titok volt ez a képtelen házasság?
1/10
janderka 2019 júl. 17. - 15:40:17 1/10 Előzmény napraforgó
(4061/18028)
Az kérlek szépen úgy volt, ahogy azt már korábban felvizionáltam, hogy az öreg és a zügügyvéd-milf a falu titkos szegletében élték kéjes kis életüket, s amikor nagynéha Pesten járt Kálmi fater, akkor oda mindig Marosi vitte őt le a cserélhető rendszámú fekete csodaverdáján. Ezért volt, hogy Kálmi fater nem talált haza, csak oda... A szigorú távolságtartás pedig, amit az irodában tanúsítottak, puszta megtévesztés volt a... A kicsoda felé is? Ja igen, a szikár ügyvédbojtár öregfiú irányába. (Másként ugyanis méretes baromságként kellene mindezt a történetszálat felvésni a filmes bakigyűjtemények örökéletű válaszfalára, hogy még a szomszéd szobákba is átlógjanak a betűk végei...)
4/10
napraforgó 2019 júl. 17. - 13:14:40 4/10 Előzmény Rojita
(4060/18028)
Ez igaz, de a vadabbnál vadabb ötleteire adott reagálásaink beindíthatták a valódi forgatókönyvírók fantáziáját.
7/10
Rojita 2019 júl. 17. - 12:53:33 7/10 Előzmény janderka
(4059/18028)
"... amira_daa……. valóban gyanússá kezd válni ".

Amirának annyira hibás a hm.... gépelése és az ötletei is nagyon vadak, - nem gondolom, h hivatásos ötletíró lenne és itt csak játszotta volna a nézőt.
4/10
napraforgó 2019 júl. 17. - 12:06:24 4/10
(4058/18028)
Én ezt a "merre van a buszpályaudvar?" kérdést el tudom hinni egy falusi bugristól, aki kb. 30 évenként egyszer jár Budapesten. És ennek tudom be azt is , hogy ott idétlenkedett az autók közt. Tán azt hitte, itt is éppúgy kitérnek majd, mint Ökörapátiban.
Azt nem tudjuk, hogy Kálmán hogy talált oda a buszpályaudvaról az ügyvédi irodába, de elég érthetetlennek tartom, hogy ha valakinek van 6-700 milliója az miért nem invesztál be egy taxira, amikor esik a hó? Miért kell ott botorkálni az úton?
4/10
napraforgó 2019 júl. 17. - 11:01:47 4/10
(4057/18028)
Én sem hiszem, hogy Kálmán az ügyvédnő férje lett volna, de ha mégis, akkor nagyon titkos házasság lehetett, mert még az ügyvédnő kollégája sem tudott róla. (rá lehet fogni, hogy őmiatta titkolóztak és magázódtak, stb.).

De akkor még mindig nem tudom,hogy Kálmán, amikor kijött az ügyvédnő Teréz körúton lévő irodájából (Teréz körút 3/b), miért nem tudta, hogy melyik irányba kell mennie, melyik irányban van a buszpályaudvar? Ezt kérdezgette a járókelőktől, autósoktól, amikor elcsapta egy autó.
Mert azt csak nem gondolhatom, hogy levélben éltek házaséletet, avagy telefonon???
Sőt, levélben sem lehetett, mert ha Kálmán levelet kap egy budapesti ügyvédi irodától, akkor azt Zsóka a kipróbált módszerével tuti felbontja, és onnantól nincs titok a faluban.

Mivel a Körúton mindig nagy a forgalom és minden második utca sarkán van jelzőlámpa, így a gépkocsik nem mehetnek túl gyorsan.Pláne esős, havasesős időben. Ezért tételeztem fel, hogy ebben a balesetben Kálmán nem halt meg, csak eltörte kezét-lábát, ilyesmi. Gondoltam combnyaktörésre, vagy medencetörésre, de azokkal kevésbé szállítható, márpedig itt fontos volt, hogy ő eltűnjön Magyarországról. Nem véletlenül kérte Gitta német nyelven az ügyfelét egy telefonhívásnál.

Kíváncsi vagyok, miket találnak ki a második évadra és azzal egyáltalán lezárják-e az évet, vagy ősztől-télen forgatnak egy harmadik évadot is, mivel télen kezdődött a sztori, újév táján, így akkor is kell véget érjen.
4/10
napraforgó 2019 júl. 17. - 10:45:56 4/10
(4056/18028)
Egyenesági leszármazóknál (gyerek, unoka, dédunoka) sem öröklésnél, sem ajándékozásnál nincs illeték. Adózni akkor kell, ha ingatlan szerzés esetén a szerző 5 éven belül eladja az ingatlant .
Pénzvagyonnál nem tudom az adózási szabályokat, de azt a pénzintézet a kifizetéskor automatikusan levonja az adót, illetve felszámítja a maradványösszeg terhére.
Abban biztos lehetsz, hogy megúszni nem lehet.
4/10
napraforgó 2019 júl. 17. - 04:15:39 4/10 Előzmény napraforgó
(4055/18028)
Még annyi ehhez kiegészítésül, hogy alapvető jogelv, hogy a jog nem tűri a bizonytalanságot, a függő helyzetet.
Az öröklés az örökhagyó halála pillanatában beáll, nincs, nem lehet olyan vagyon, akár ingatlan, akár ingó, akár pénzvagyon, aminek akár csak egy pillanatig is, de nincs tulajdonosa.
Ezért nem lehet itt sem egy nagyobb pénzvagyon egy teljes évig tulajdonos nélkül, hiszen akkor egy bizonytalan helyzet állna elő, ki örökli, hányan örökölnék, stb, stb.
Na ez az, amit a jog nem tesz lehetővé! Tetszik, nem tetszik ez van. Nem lehetséges!
----------
Épp ezért találtam ki a fikciómban, hogy Kálmán életben maradt a balesete után, de meg akar bizonyosodni, hogy a leendő örökösei kiérdemlik a nekik szánt vagyonrészt és ezért távirányítja őket a távolból, hogy változzanak meg, szeressék egymást a testvérekkel, támogassák egymást, valamint szeressék meg a szülőfalujukat és tegyenek is valamit érte.
4/10
offtopic
napraforgó 2019 júl. 17. - 04:06:54 4/10
(4054/18028)
Én nem néztem, azt amira_daa nézte, és néha elárult belőle valamit. De amit elárult, az már most teljesen más, mint ahol és ahová a magyar változat tart.
Amúgy a bolgárok is csináltak ebből egy változatot, arról sem tudok semmit sem.
Igazából csak az alapszituáció, a kiindulási pont azonos a horváttal (Kod puklo, do puklo a címe)
Amit amira mondott annyi volt, hogy Kata karaktere egy talpraesett doktornő volt, aki , ha kellett kapált és kertészkedett, és gyógyított ezerrel, közben meg lett két gyereke, az egyik örökbefogadott, nem ilyen jajj, de fáj a lelkem, nem tudom mit tegyek, hová legyek, stb. tipusvolt, mint a mi Katánk. De, hogy melyik pasival jött össze ez a doktornő, azt nem mondta amira sem.
Tamás megfelelője az ottani Stefivel alkotott egy párt, hiába voltak unokatestvérek. A többiekről amira sem beszélt.
Csak a Wikipédiáról tudom, hogy az örökösök a végén megkapják a pénzt, de nagylelkűen a falu felemelkedésére fordítják.
Na. ez utóbbi is teljesen elképzelhetetlen egy magyar változatban, megnézném, ahogy Tibi, vagy Mónika egy forintot is fordítana Ökörapáti szépítésére, jobbítására. Akkor ők nem ők lennének, ahhoz nagyon el kéne őket varázsolni.
4/10
napraforgó 2019 júl. 16. - 19:30:32 4/10
(4053/18028)
Lehet feltételt szabni, de csak olyat, ami még az örökhagyó életében teljesül. (pl. a fiam megörökli az autómat, ha megszerzi a jogosítványt.)

Nézd meg a Ptk. öröklésre vonatkozó szabályait, különösen a "feltétel és meghagyás" c.részt. De ezt anno még be is másoltam. Hidd el, az úgy van, ahogy mondtam. Sőt, még az úniós jogot is megnéztem, hátha ott máshogy van (a horvát verzió miatt), de nem, ott is ugyanolyan a szabályozás, mint nálunk.
Szóval ez az egy év múlva juthatnak hozzá az örökségükhöz, ha és amennyiben... ez lehetetlen kikötés. Ilyet NEM lehet kikötni végrendeletben. Legalábbis a való életben nem, csak az ilyen bugyuta mesékben, mint a drága örökösök.
4/10
napraforgó 2019 júl. 16. - 19:21:06 4/10
(4052/18028)
Az előző részben Kristóf előbb cirkuszolt Mónikának, amiért behajtókat küldött a családjára a lakbér miatt, majd bejelentette neki, hogy lejön a családja, de most nem a panzióban fognak megszállni, hanem a Szappanos házban. Hely van és Tibiék szívesen látják őket. Mónika visszakérdezett, hogy akkor Tamás hol fog aludni? Mire Kristóf válasza: ez nem az én problémám!
Ha tudja Mónika, meg Tamás is, hogy lejön Panna a gyerekkel, akkor most miért nem tudhatja Tibi, meg Vali? Miért is kell Pannának bújkálnia? Kristóf nem lehet olyan hülye, hogy Tibi, vagy Vali elszólják magukat a vörös zsivány előtt.

Na, ez is egy baromság, amit a gyerekkel eljátszat, mintha most jött volna meg a busszal.
Jajj, mekkora zöldségek vannak itt!
1/10
janderka 2019 júl. 16. - 18:09:45 1/10 Előzmény luci87
(4051/18028)
Deeeee! :)
4/10
napraforgó 2019 júl. 16. - 17:54:09 4/10
(4050/18028)
De hát ez az egész egy mese!

Hisz a kiindulópont is lehetetlenség!
Tételezzük fel, hogy Kálmán meghalt és valóban nagy vagyont hagyott hátra. Az örökhagyó halála utánra nem tűzhet feltételt a hagyaték megöröklésére.
Csak olyan feltétel tűzhető, amely még az örökhagyó életében teljesül.

Mese, mese, mátka... Csak úgy tesznek, mintha igaz lenne a történet, mi meg úgy teszünk, mintha elhinnénk.
4/10
napraforgó 2019 júl. 16. - 16:49:54 4/10
(4049/18028)
Nincs olyan minősítő körülmény, ami ráhúzható lenne.
Lehet, hogy a közmegítélés szerint ez csalás, megtévesztés, tévedésben tartás, de a büntetőjognak ez nem elég.

Amúgy semmi bizonyíték nincs arra, hogy Kálmán él.
Nagy trehányság, hogy egyik családtag sem ment utána az anyakönyvi hivatalban, hogy halotti anyakönyvi kivonatot szerezzen, hasonlóképp a házassági anyakönyvi kivonatot sem kérték, amely bizonyíthatná, hogy Dr. Marosi egyben özvegy Szappanosné lenne.