amira_daa 2019 aug. 13. - 21:22:44 Előzmény kontrollpont
(4370/18030)
Tibi izzadtságszagát idáig érzem :D az orromban lüktet :D
nagyon erőltetett én Tibit rég kiirtam volna már a fenébe.
amira_daa 2019 aug. 13. - 21:20:49 Előzmény Huszár 19
(4369/18030)
Igen mert Tibiért odavannak ( főleg facen amit nem értek) és eléggé Tibis lett, meg hát ő az aki minden miatt nyivákolhat.
amira_daa 2019 aug. 13. - 21:17:10 Előzmény adelheid
(4368/18030)
ebbe a sorozatban pont a furcsaságok a lényegek, hogy egy normális karakter sincsen ( aki tudja mit akar, na jó Fazekas doki :D meg Renáto igen :D meg az ügyvédnő) , se történetvezetés nem tudjuk meg mit akarnak a szereplők meg amugy semmit és egy logikus lépés sincsen. Szerintem ezért kommentelünk itt hogy kritizáljuk.

2. pont Stefike akkora egy játékos de első évadban is az volt és leszövetkezett Moncsikával szoval ne irjuk le Stefit ő a buta szerepén keresztül hálozza be Dani főnőköt ( szerintem ujra )
Kata helyében meg lecserélném a DAnit és nem hagynám hogy ezt csinálja, bezzeg amikor az ölébe ugrik Kata DAninak akkor jo neki amugy meg információs pult Stefinek.

3. ugye a tipikus szál hogy nem beszélnek még mindig a forgatokönyvirok jo meglátás ügyes
4. De Subicica ekkora taplo, amugy a sori szinvonala ténlyeg esik lefelé.
5 magyar valóság,
6. hintaágynak jelentősége van. tudod az összetartozásst szimbolizálja, ha egyszerre ugyanabban a hintaágyban ülnek. egyébként amit irtál lép életbe, hogy tök hülyére vesznek minket.
7. kevesebb vizet fogyaszt. :D ez csak tipp
8. Hát akkor ismerkedj meg egy TEstvérrel és rájössz hogy DE, sokféle étel , tisztaság, akinek van egy valamirevaló roma ismerőse, főleg ha tehetősebb, ott sokféle étel van kötelező alkoholizálás és tisztaság.
Dede ott a vendég az vendég látnia kell hogy van étel az asztalon.
4/10
napraforgó 2019 aug. 13. - 21:16:31 4/10
(4367/18030)
2. rész
Tibiéket a nappaliba belépő munkások ébresztik reggel 6-kor. Tibi ordítozik és káromkodik.Tibi nem engedi, hogy Vali átöltözzön a nappaliban, mert a Jenő esetleg kukkol. Valira takarót borít, az alatt öltözzön át. Tamás kiröhögi őket, viccelődik, hogy Tibi bá valami új játékot talált ki....
Kata reggelit tálal Daninak, amikor a fiú telefonja cseng, Stefi keresi, eltévedt Pesten. Dani titokban akarta volna tartani, hogy ő kereste, de Kata meghallotta a hangját. A fiú megpróbálja távirányítással elnavigálni a lányt. Katának nem tetszik, hogy Stefi csak Danitól tud segítséget kérni, elmegy Anikóhoz. Kata kéri Anikót, hogy foglalkozzon a lányával, hogy az ne hivogassa Danit. Anikó közli, sajnos a lánya nem veszi föl neki a telefont.
Margit és Lujzi megint elfoglalják a megfigyelőállást, de fifikásak, megfordítják a padot a fal felé és úgy tesznek, mintha azt néznék, közben féloldalasan forognak és továbbra is leselkednek. Ezt azért csinálják, mert előző nap Vali rájuk pirított.
Zsóka reggel észreveszi a Zukaiék által bedobott levelet, lelkesedik, Mihály szkeptikusabb, semmi konkrétum nincs a levélben. Még mindig nem tudni, hogy mikor indulnának, a repülőjegyről és a szállásról sincs szó, csak annyi, hogy majd később megbeszélik.
A fiúk reggelizni készülnek, de Kristóf megúnja, elmegy a kocsmába reggelizni. Tibi pedig döbbenten veszi észre, hogy a budija előtt sorban állnak a melósok. Ez nem tetszik neki.
Tibi új ötlettel áll elő, Vali kínálja meg a munkásokat szilvalekváros kenyérrel és adjon hozzá kecsketejet. Arra számít, hogy az majd meghajtja a munkásokat, de ő majd lefoglalja a budit, Tomika a benti WC-t és nem engednek be senkit, akkor majd elhúznak innen, mint a rakéta.
Jön Erzsike, és megkérdi a barátnőit, miért nézik a falat. A két nyanya bebeszéli neki, hogy ez nagyon megnyugtatja őket. Jolika is jön, kérdi a banyákat, mit csinálnak, de ő nem hiszi el a relaxálós mesét.
Vali valóban megkínálja a munkásokat, akik hasmenést kapnak, de egyik WC-re sem jutnak be. Vali közli, menjenek át a kocsmába. A munkások elrohannak. Vali meg kiordítja Tibit a budiból.
Margit néni is elmegy a kocsmába és tájékoztatja Anikót és a két ökröt, mi történik a Szappanos házban.
Olgának nem tetszik, hogy a szerb hamisító csak símán beragasztotta a fényképét az útlevélbe, ezért nem fizet neki. A nő buszra száll, de a határon az útlevélellenőrzésnél lebukik. A tiszt be akarja kísérni az irodába, de Olga leugrik a buszról és elszalad.
Vali felküldi Tibiéket a padlásra a nagy vájdlingért. Tibi megtalál minden régi kincset, a gyerekkori játékait, meg két régi függőágyat. Új ötlete támad, majd a teraszon alszanak a függőágyakban.
Jolika elmegy Diához, hogy megnyugtassa, Szláven gondol rá.
Dani a lovászfiúknak panaszkodik, hogy Stefi folyton hívogatja, Kata meg haragszik emiatt.
Renato ekkor meghívja magukhoz Danit és Józsit vacsorázni, mulatni, hogy meglássák milyen náluk az élet, rögtön felvidámodnak. A fiúk elfogadják a meghívást.
Tibi és Tomi megpróbálják föltenni a függőágyat a teraszon a gerendákra, de Tomi képtelen egy rendes csomót kötni. Jenő ajánlkozik, hogy segít, de Tibi elzavarja.
Renato hazamegy az apjához, és elmondja neki, hogy jönnek a Danifőnökék másnap vacsorára. Az öreg erre rendel egy fél disznót, 5 tyúkot és egy libát vacsorára, nehogy szégyenben maradjanak.
Marosi fölhívja Szlávent és tájékoztatja, hogy a felesége hamis útlevéllel próbált meg átjönni a határon. Fölajánlja, hogy segít a nőnek, de az többe kerül a szokásos tarifánál.
Tibi föltette a két függőágyat és megpróbálja Valit rávenni, hogy próbálja ki. Valahogy beletuszkolja a nőt a függőágyba, aki sivalkodik, tiltakozik, de Tibi annál inkább lökdösi, hintáztatja. A leselkedő vénasszonyok a szokásos téves következtetésre jutnak: Vali összeveszett az urával, kidobta, nem alszik vele, erre Tibi megharagudott, pokrócba csavarta a nőt és megverte, de úgy, hogy ne maradjon nyoma.
Rögtön el is mennek a kocsmába, hogy mindenkinek elmeséljék.
adelheid 2019 aug. 13. - 21:15:40 Előzmény janderka
(4366/18030)
Délután megjelent a moston az első 5 rész, így meg tudtam nézni a másodikat. Àm mire a harmadik részt néztem volna leszedték a még le nem vetített részeket. Előbb csodàlkoztam is, hogy lehet, lemaradtam e valamiről, mivel 12én kezdték a 2. Évadot.
7/10
Huszár 19 2019 aug. 13. - 21:09:05 7/10
(4365/18030)
Nekem nem tetszik hogy az egész sorozat Tibi központú. A mai rész is szinte csak róla szólt meg a két öreg asszonyról.
1/10
janderka 2019 aug. 13. - 20:46:14 1/10 Előzmény adelheid
(4364/18030)
Milyen hintaágy a végén? Még csak épp hogy megtalálták a padláson...
adelheid 2019 aug. 13. - 20:44:40 Előzmény adelheid
(4363/18030)
7. Nagymosáshoz minek egy olyan pici vájling?
8. Renátóval tudjuk melyik nemzetiségre utalanak. Azért az a vendégség is elég nonszensz. Egy átlag család nem tálal fel ennyi állatot......
1/10
kontrollpont 2019 aug. 13. - 20:31:22 1/10 Előzmény adelheid
(4362/18030)
"Nagyon akarják a poént, de inkább erőltetett mint jó."
Úgy valahogy ... izzadtságszagú ... IS ;)
1/10
kontrollpont 2019 aug. 13. - 20:27:37 1/10
(4361/18030)
Az első évadban ez - nekem - a nézhető kategóriába tartozott.
A tegnapi és a mai rész alapján egyre inkább tendál a trágy@sz@r kategória felé.
Iszonyat sokat romlott a színvonal ... azok a lézengő munkások, a túljátszott szerepek, az erőltetett szövegek-párbeszédek ... VOMIT!
adelheid 2019 aug. 13. - 20:23:35
(4360/18030)
A mai részben több furcsaság.
1. 6.10 kezdenének a munkások, mindenki reggelizik, de Stefinek már fél óra múlva állásinterjúja lesz.
2. Eltéved Pesten Stefike, és Danit hivogatja. Van offline térkép is a telefonra. Tipikus szőke, itt vagyok a lépcsőnél. Pesten van pár. Idióta. Ennyire palira veszik a nézőt.
3. Megy a bolt forgalmat ellenőrizni Józsi, miközben az már rég nem az övé.
4. Subicz Maunikázása...... egy ügyvéd nem lehet ennyire tapló.
5. A munkások csak sétálgatnak, mintha keringőznének.
6. A rész végén az a hintaágy jelenet Tibi és Vali közt igazán nem életszerü.

Nagyon akarják a poént, de inkább erőltetett mint jó.
4/10
napraforgó 2019 aug. 13. - 19:56:27 4/10 Előzmény Rojita
(4359/18030)
Öreg hiba, hogy senki nem járt utána egy anyakönyvi hivatalban sem annak, hogy Kálmán valóban megnősült, illetve meghalt volna.
7/10
Rojita 2019 aug. 13. - 18:22:20 7/10 Előzmény Rojita
(4358/18030)
Na, mit szóltok az RTL Best of - összeállításaihoz?
7/10
Rojita 2019 aug. 13. - 18:21:14 7/10 Előzmény napraforgó
(4357/18030)
Én se hiszem el. Az ügyvédnő csak Kálmán meghatalmazása alapján az "özvegye"
4/10
napraforgó 2019 aug. 13. - 18:08:50 4/10
(4356/18030)
Még mindig nem tudok napirendre térni afölött, hogy a legelső epizódban miért magázta Kálmánt (Szappanos urat) az ügyvédnő, ha ő a szerető felesége volt? Tán szégyellte? mert az nem szokványos, hogy egy ügyvédnő egy falusi furkóhoz megy feleségül.
Ha tényleg házasok voltak, akkor hol bonyolították Kálmán életének "megédesítését"? Mert az ügyvédnő sohasem járt Ökörapátiban, hisz nem talált el a Szappanos házhoz, Kálmán pedig Pesten nem ismerte ki magát. Milyen házasság volt ez?
És milyen fura, hogy a "boldog ifjú férj" első dolga a végrendelkezés, ráadásul ilyen fura feltételekkel.
Valahogy annyira nem logikus.
4/10
napraforgó 2019 aug. 13. - 15:25:50 4/10
(4354/18030)
Most látom, hogy Gál Mihályék ablakaiban is megjelentek a muskátlik. A kisbolt meg teli van ilyen műanyag ládákkal, hogy más is virágosíthasson.
7/10
Rojita 2019 aug. 13. - 13:32:13 7/10
(4353/18030)
Olgával = Mészáros Piroska
7/10
Rojita 2019 aug. 13. - 13:05:40 7/10 Előzmény napraforgó
(4352/18030)
Biztos, h visszahozzák a Démont. A fiúk nagyon hiányolnák különben.
(Nem jöhet minden szereplő rögtön az első részben).
7/10
Rojita 2019 aug. 13. - 13:03:19 7/10
(4351/18030)
Nem kicsit rosszmájú vagy. 3 hónap alatt senki se "öregedett meg", (egy színésznő meg sosem tesz ilyet). Mindenki gondos sminket kapott. Nekem senki se tűnik még fáradtnak se, - talán csak Szláven rogyott le nagyon az első sorban.
Különben is mindenki nyaralt, kipihente magát.