amira_daa 2019 aug. 16. - 23:20:38 Előzmény Rojita
(4530/18030)
van egy-két börtönös sorozat de ha leülte jo hogy még épen meguszta pszichésen
7/10
Rojita 2019 aug. 16. - 23:15:07 7/10 Előzmény amira_daa
(4529/18030)
Nem hiszem, h Szláven múltja agyonütné a karakterét. A Kopaszok megjegyzéséből tudjuk, h Szláven nem ölt civilt. Persze, nem értjük, h mit keresett a harcokban tizenévesen? Pláne, ha nem is horvát, vagy szerb? Biztos van olyan történelmi helyzet, amikor az ember nem tud kimaradni egy háborúból.
Olga karaktere a zűrösebb. Úgy tűnik, nincsenek erkölcsi fékjei. De nem tudjuk, miket élt meg.
amira_daa 2019 aug. 16. - 23:12:48 Előzmény Rojita
(4528/18030)
nyilván zsarolja mást ugy sem tud a csaj, kár hogy Olgát ennyire tenyeres talpasra csinálták meg, Amugy május 10-én forgatták az utleveles dolgot mert az votl az utlevélbe kiállitási dátumként.
Olga lenne picit kedvesebb, de nagyon modoros.
Maga M. Piroska jobb fej volt az izig vérigben meg a Fapadban, itt eléggé gáz ez a karakter, az alkeszok meg erőltetettek
amira_daa 2019 aug. 16. - 23:01:03 Előzmény Rojita
(4527/18030)
Olga orosz név nincsen ilyen név és hasonlo sem a horvát verzioban , orosz szálra gondoltam én is de azzal végképp kinyirják a Szláven karaktert, kár volt Olgát behozni igy elég gáz az egész, szláven multját hagyhatták volna titokban és anélkül is jo lett volna.
Amugy a kommenteket néztem facén 1 dicsérő votl a többi a "gagyi" stb voltak.

Szerintem ahogy irták itt a többiek jön a Mi kis f és számüzik ezt az örököst valahova máshová, meg a többi műsor, mert igy ez harmatgyenge,

első blikkre, Olga meg Szláven valamit csináltak a csaj leülte és maradt Szláven meg elszökött, most meg tuti bosszut áll Olga, ( nagyon úgy tünik)
7/10
Rojita 2019 aug. 16. - 22:53:08 7/10 Előzmény amira_daa
(4526/18030)
Ja, és Olga, szintén orosz, együtt harcolt Szlávennel, vagy csak ismeri Szláven titkát és most zsarolni fogja a férjét.
7/10
Rojita 2019 aug. 16. - 22:48:52 7/10 Előzmény amira_daa
(4525/18030)
Kösz, akkor a "helyzet fokozódik."
Szása= Alekszander, ezt tudtam. Akkor úgy kérdezem, h a horvát nyelvben használják a Szása nevet? Vagy Szása csak az oroszban van?
Mert akkor itt egy kis orosz-szálat sejtetnek. Ráadásul a feltűnt feleség neve Olga. (Egyértelműen orosz eredetű). A horvátoknál elneveznek Olgának gyereket? Vagy ugyanúgy, mint nálunk, lehetséges?
Mert akkor lehet, h Szlávenünk (Bolentovics Szláven), csak egy felvett név. A ffi, aki a nevet viseli egy Szása (Alekszander) és orosz. Bár nem tudom, mi értelme lenne így a történetnek. A délszláv háborúban úgy tudom vettek részt oroszok (önkéntes alapon). Esetleg ez a ffi, (ill. akkor még 18 éves fiú) túl sok mindent látott ott és elege lett, és nem mert hazamenni Oroszországba se. Ezért szerzett iratokat Bolentovics Szláven névre és hozzánk szökött.
amira_daa 2019 aug. 16. - 22:32:03 Előzmény Rojita
(4524/18030)
amugy nekem Dani akkora egy taho, elnézést aki szereti, nem értem Kata mit szeret benne, se nem férfias se nem okos, szeret mindent ami jó, mint az anyja és ennyi.
7/10
Rojita 2019 aug. 16. - 22:30:07 7/10 Előzmény ummogo
(4523/18030)
Így van. Smucig volt Dani főnök.
amira_daa 2019 aug. 16. - 22:28:17 Előzmény ummogo
(4522/18030)
miért Dani főnők meg Jóska ennyira bunkok voltak? ( nem láttam a részt azért kérdezem )
amira_daa 2019 aug. 16. - 22:27:55
(4521/18030)
megy a német mintára, hogy egy-két napig tudod nézni aztán fizetős lesz de akkor szerintem a Drága Ö-nek is vége,
ummogo 2019 aug. 16. - 22:24:12 Előzmény Rojita
(4520/18030)
Az pedig végképp bunkóság volt, hogy a két "főnök" üres kézzel ment a vendégségbe! Pedig ők jobban megengedhették volna maguknak egy kis ajándék vásárlást, mint Renátó családja azt a nagy dínom-dánomot!
amira_daa 2019 aug. 16. - 22:22:57
(4519/18030)
olvasom hogy Bács Péter részt vesz a forgatáson de háttérmunkában, erről valaki tud valamit ő játszotta Lalit
amira_daa 2019 aug. 16. - 22:16:54 Előzmény Rojita
(4518/18030)
végül kiderül hogy Szláven sem Szláven az lenne még durva, Hát a Szása az az Alexander orosz név becézése, Szláven mint Szása hát lehet de elég érdekes fejlemény, meg hogy nézi hogy hivják a párját, azért ha valakivel összeházasodok csak ismerem már legalább a keresztnevét
Bár tudod az ismerkedés fázisában még a férfiak mondhatnak kamu keresztnevet Szása vagyok :D aztán hopp ja bocsi Szláven. , de azért ha már elvette csak tudja a nevét, hacsak nem valami állampolgárságért valo esküvő vagy valami teljesen anyagi indok miatt alkotott frigy akkor lehet, hogy nem is ismerték egymást, vagy csak kevésbé,

illetve ha leülte a csaj a 11 évet, akkor meg ugye eltelt 11 év, azért senki nem köthető hüségesen egy börtöncellához. ( nyilván vannak kivételek)
4/10
napraforgó 2019 aug. 16. - 21:54:07 4/10 Előzmény amira_daa
(4517/18030)
Szívesen.
Bár mostanában sokat rendetlenkedik az a hülye modem, lefagy a televízió képernyője, és nincs inrternet sem. néha csak pár perc a kiesés, néha meg sokkal több.
7/10
Rojita 2019 aug. 16. - 21:49:47 7/10 Előzmény amira_daa
(4516/18030)
amira_daa, Te mint horvát szakértő, - Szása az lehet Szláven?
amira_daa 2019 aug. 16. - 21:47:08 Előzmény napraforgó
(4515/18030)
köszi az összefoglalást Napraforgó
amira_daa 2019 aug. 16. - 21:23:38
(4514/18030)
most hogy mondod jolesne :D de már nem olyan mint régen
4/10
napraforgó 2019 aug. 16. - 21:16:00 4/10
(4513/18030)
5. rész
Misi telefonon beszél valakivel, Zsóka a háttérben dohog, mérges, mert félbehagyták a posta festését. Zukai jelentkezett, találkozni akar Misivel.
A munkások röhögnek Tibin, aki a kecskével alszik. Nem akarják fölébreszteni a kopaszt, mert akkor nem lesz nyugtuk. Jön Vali, kávézni hívja őket és megkéri, nézzék meg a villanyórát, meg még van néhány apróság a házban. Jenő nagyon készséges, mindent, szépasszony, ígéri.
Józsi Mónikával ébred, aztán megy, be akar nézni a kisboltba. Kristóf ötlete bevált a plussz megrendelésekkel, szerencsére jól fogy minden. Mónika nem árulja el, hogy már nem az ővék a bolt.
Dia panaszkodik az apjának, hogy két tűz közé került, Stefi őt hívogatja, de ő Anikó mellett dolgozik, nem akar egyikőjük mellé sem állni, neki ez kínos.
Tamás fölébreszti Tibit és elárulja neki, hogy Vali megkérte a zombikat, hogy nézzenek rá a fiúk szobájára is, csinálják meg a nyikorgó ajtót, meg ki tudja mit.
Stefi jelentkezik a Dia által javasolt fodrász szalonban. Nagyon meglepődik, hogy ott is csak takarítónőnek veszik fel. De legalább nő a főnök, remélhetőleg itt nem kezdenek ki vele.
Misi és Sanyi találkozik Zukaival, aki mindent megígér nekik. Afrika, repjegy, szállás, kaja, minden. Az ökrök örülnek, de valószínűleg egy szó sem igaz az egészből. Persze dátumokat nem mondanak, sőt még azt sem, hogy melyik afrikai országba mennének.
Tibi megint összevész Jenővel, aki épp egy zárat javítgat. Kétértelmű célzások, beszólások, Tibi majdnem nekimegy Jenőnek. Tomi fogja le és adja neki az ötletet, a büszkeségét kell megsérteni a Jenőnek. Keresse meg a Józsit. Tibi rögtön el is megy Józsihoz és a segítségét kéri. Csapdát akar állítani egy "patkánynak".Tibi egy festékesvödröt akar fölerősíteni valahová, hogy aztán egy madzag segítségével a festéket a Jenő fejére borítsa. Józsi röhög, hogy Tibi ilyen dedós módszerekhez folyamodik.
Olga újra a buszon ül, a határőr cirkuszol vele, azt hiszi megint csalni akar, de pechjére a nő útlevele érvényes. A határőr nem érti, hogy kaphatott ilyen gyorsan érvényes útlevelet.
Misi és Sanyi boldogan mennek a kocsmába, hogy elújságolják, mennek Afrikába, de Anikó kérdéseire, mikor mennek, hová mennek, nem tudnak felelni. Zukaiék csak annyit mondtak, hogy legyenek készen és várják a repjegyeket...
Anikó azon töri a fejét, ki vigye a kocsmát, amíg ő nincs itt. Stefire sajnos nem számíthat. Dia talán besegíthet, de kell még mellé valaki. Zsocára gondolt, rögtön ki is próbálja, hogy tud-e sört csapolni.
Tibi azt mondja Józsinak, hogy hadban állnak, a családját akarja megvédeni az ellenségtől. ezért kell a csapda.
Zsóka is hasonló kérdéseket tesz fel, mint Anikó, de Misi megnyugtatja, hogy pár napon belül megérkeznek a repjegyek. Aztán Zsóka kitalálja, hogy Afrika partit rendez a felújított nyárikonyhában.
Stefi felsöpört, utána beteszi a fülhallgatót és ácsorog. a főnökasszony szól neki, hogy befejeztek egy vendéget, söpörje össze a hajat. Stefi visszabeszél, hogy majd egy félóra múlva, de a főnöknő azt mondja, most, ebben a pillanatban. Stefike nem ugrik, majd... mondja, elvégre órabérben vagyok. Erre a főnöknő kirúgja. Stefi elkerekedett szemmel csodálkozik.
Józsi és Tibi kipróbálják a vödröt üresben, a vödör fejbevágja Tibit. Kérdés, hogy festékkel is működik-e? Tibi Vanesszát nézte ki, hogy vele próbálja ki a vödröt, vagyis a csapdát.
Zsóka és Misi bevásárolnak a kisboltban, mindent, aminek kis Afrika-hangulata van.
Olga megérkezik Budapestre, és nem Szegedre. Marosi az irodájában tanakodik, hogy hová lett a nő. Azt tudja, hogy a határt átlépte, erről értesítették, de Szlávennél nem jelentkezett Szegeden. Olga a meghívólevélen Szláven címét próbálja kibetűzni. (Bolentovics Szláven a neve)
Zsóka Mihályt dirigálja, hogyan díszitse az udvart. Aztán kitalálja, hogy legyen afrikai jellegű fejfedőjük.
Subicz fel akarja virágoztatni a falut, ezt meséli Maunikának. Semmi konkrétumot nem mond, hogy mit szeretne és hogyan. Talán azt reméli, hogy majd Móni kitalálja, mi lenne jó a falunak.
Tibi elvezeti a kecskét Józsihoz, de ahogy össze-vissza vonszolja, ő hozza működésbe a csapdát és az ő fejére borul a vödör víz.
Zsóka és Misi turbánban jelennek meg a kocsmában és Zsóka mindenkit meghív az Afrika partijára. A kocsma kiürül, mindenki elmegy Gálékhoz. (érdekes, hogy egyszem fiuk még csak eszükbe sem jutott....)
Tibi hazafelé vonszolja Vanesszát, amikor a kisboltból egy csomó turbános pasi jön ki sörökkel, hívják Tibit is, de ő nem akar menni.
Zsóka lelkesen üdvözli a falusiakat és dicsekszik a nyári konyhájával és az afrikai útjukkal. Sándor, Misi, Anikó és Dia tam-tam dobokat vernek, a nők kornyikálnak is hozzá.
A hazatérő Tibit Vali faggatja, hogy mi az a hangzavar. Mikor megtudja, hogy Zsókáéknál buli van, ő is rögtön át akar menni. Tibi megtiltja, de Vali megy. Tibi lohol a nyomában. A buli elhallgat, amikor ők ketten beállítanak. Aztán ők is kapnak turbánt és a buli - zene, tánc folytatódik.
Subicz csodálkozik, hogy őket nem hívták meg, rögtön átrohan. Először be akarja tiltani a hangzavart, de aztán Mónikával együtt ottragadnak.
amira_daa 2019 aug. 16. - 21:15:47 Előzmény janderka
(4512/18030)
elvileg a sztori szerint van, mert Szláven is azért jött át nem? vagy volt valami ilyen duma amit tavasszal sem értettünk
1/10
janderka 2019 aug. 16. - 21:14:11 1/10 Előzmény amira_daa
(4511/18030)
Nincs semmiféle háború. Max a szüleik révén.