4/10
napraforgó 2019 aug. 22. - 20:59:39 4/10 Előzmény guess.who
(4710/18030)
Ez mind igaz, azzal, hogy Laura ügyvédbojtár és nem titkárnő. Meg az útlevelet a szerb követség csinálta, az ügyvédnő nem biztos, hogy látta a fényképet
4/10
napraforgó 2019 aug. 22. - 20:54:52 4/10
(4709/18030)
7/2
anikó pakolgat a kocsmában, majd rátelefonál Stefire, aki épp ébredezik a pesti szobájában. Anikó azt hitte, hogy hazajön, de Stefi, tök jól elvan Pesten.
Sanyi és Tibi sárga vegyvédelmi ruhában óvatosan lépkednek a doboz felé.
Olga egy antikvitás bolt kirakatát fotózgatja, ami a tulajnak nem tetszik és elzavarja.Vali meg a két védőruhás marhát próbálja elzavarni. Sanyi megállapitja, hogy vanilia és virág illatú valami van a dobozban. Sándor mérges, közli Tibivel, hogy a katasztrófavédelem téves riasztásáért a költségeket valakinek meg kell fizetnie.
Szláven idegesen hivja fel Marosit, Olga még nem érkezett meg, tud-e róla valamit.
Marosi türelemre inti, Olga már átlépte a határt.
Sanyi átmegy Misihez, elmeséli neki Tibi legújabb baromságát. Sanyi meg kiváncsi, mit olvas Misi. Misi kiselőadást tart neki Afrika veszélyeiről, arról, hogy hány túrista hal meg évente, kigyómarás, oroszlánok, vizilovak, meg a rovarcsipések és virusok miatt. Megijednek, de azért megfogadják, hogy legyőzik Afrikát!
Marosi megérkezik az irodájába, Laura tájékoztatja az ügyekről,és arról is, hogy egy nő, aki Szláven barátjának mondta magát, kereste. Marosimegmutatja a fényképet, de Laura szerint nem az a nő volt.
Tibi be akar menni Marosi hálószobájába, de az be van zárva. ElőorditjaTomit és Kristófot, az ablakon akarnak bejutni, de az is zárva. Ezután Tibi a telefonját mutogatja a fiúknak, hogy a Gitta egy idős pasival trafikált. Kristóf közli, hogy az az illető egy Külügyminisztériumi nagy fejes volt, igaz, már nyugdijas.
Reni apja megjelenik a lovardában és beszámol a fiúknak, hogy a rendőrök nagy razziát tartottak és elfogták a kopasz idegeneket, akiktől az egész környék rettegett.A lovászfiúk és Reni apja kitárgyalják az esetet, Józsi bavallja, hogy azok az apja emberei voltak és nyilván ő dobta föl őket. Az öreg cigány közli, hogy akkor ezek az ő esküdt ellenségeiklesznek, kinyirják az egész családot.
Vali egy levelet talál a dobozban, amit Tibi nem vett észre. A levél a Szappanos férfiaknak van cimezve. Tibi megint előorditja az öccsét és az unokaöccsét.
1/10
janderka 2019 aug. 22. - 20:53:46 1/10 Előzmény guess.who
(4708/18030)
Na ja. De annak nem ilyen levelei voltak. Ahogy a törzse és az ágalakzata sem. De majd vki hoz róla printscreent.
guess.who 2019 aug. 22. - 20:47:03 Előzmény janderka
(4707/18030)
Nem tudom, mivel kevered, de hidd el, hogy tölgyfa:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Kocs%C3%A1nyos_t%C3%B6lgy
1/10
janderka 2019 aug. 22. - 20:44:08 1/10 Előzmény guess.who
(4706/18030)
Dehogy tölgy! Vesd már össze a leveleit egy tölgyfáéval.
guess.who 2019 aug. 22. - 20:35:24 Előzmény napraforgó
(4705/18030)
Lehet, hogy most egy MÁSIK Robi miatt aggódik, nem? ;)
guess.who 2019 aug. 22. - 20:33:48 Előzmény amira_daa
(4704/18030)
Haha, ez a fogmosás és ruha jó: én is mindig azon nevetek, amikor egy regényben mindig csak esznek, de mellékhelyiségbe sosem mennek. Ott a Gyűrűk Ura: sok-sok hónapig menetelnek, naponta 4-5 alkalommal ülnek le enni - de csak enni. :)

Szóval úgy van ez, hogy az ilyen illetlen részeket egyszerűen "kifelejtik" az írók a sztoriból. Ez persze a Drága örökösökre nem vonatkozik, ott ugyanis fontos történések színhelye a kerti pottyantós. :) És hát Szláven felesége lehet, hogy ugyanabban a ruhában van hónapok óta, de hát mi van, ha az a kedvenc ruhája, és mindig éjjel szokta kimosni (közvetlenül a fogmosás után), hogy másnap reggel megint felvehesse? :)
guess.who 2019 aug. 22. - 20:29:51 Előzmény napraforgó
(4703/18030)
Ez szintén egy baromság volt: a két öregasszony jól tudta, hogy Stefi volt a faház úrnője, hogynemondjam: gyűrűs menyasszonya Dánielnek, mindössze 3-4-5-6 hónappal ezelőtt (ki tudja, hogy most hol járnak a tavasznyár-folyamban), így nemcsak ízléstelen volt Katát fényezniük előtte, hanem fölösleges is, hiszen Stefán jól tudta, hogy Danihoz odaköltözött Kata.
guess.who 2019 aug. 22. - 20:27:28
(4702/18030)
Ami azért vicces, mert a kocsmában eleget takaríthatott korábban, ráadásul vélhetően nem csak pár szál hajat kellett felsöpörnie Stefániának...
4/10
napraforgó 2019 aug. 22. - 20:26:49 4/10
(4701/18030)
Nem értem én ezt a Csabát. A múltkor már rájött, hogy a főorvosnő hamisitotta a leleteket, most meg megint aggódni kezd a tök egészséges Robiért?
Inkább vitte volna végig a vizsgálatot a lelet-ügyben. Robinak meg kellett volna egy második vizsgálat, hogy kiszűrjék a lehetséges betegséget.
guess.who 2019 aug. 22. - 20:26:16
(4700/18030)
Nem tudom, de ez az ügyvédi irodás baromkodás azért már a felháborítóan hülyének nézés kategóriája. Eddig még lehetett butuskának, meg félkegyelműnek tekinteni a nézőket, de
1) bemegy egy ügyfél egy ügyvédi irodába csak úgy és leül úgy, hogy kikéri magának, hogy megmondja a nevét?
2) a titkárnő, aki korábban MINDENT fejből tudott erről a nőről, most nem ismeri fel, még csak sejtése sincs, hogy ki lehet (pedig fényképes útlevelet készíttettek neki!)
3) a titkárnő elkezd beszélni a folyó ügyekről csak úgy egy idegennek
4) a titkárnő egyedül hagyja a tök ismeretlen/fel nem ismert ügyfelet az irodában, nem tűnik fel neki az, hogy az illető otthagyja az ülőbútort és átmegy az ügyvéd irodájába kutakodni
5) az ügyvéd irodájának ajtaja TÁRVA-NYITVA van úgy, hogy az ügyvéd nincs ott (még olyankor IS ZÁRVA van, ha ott van, és oda csak hívásra, vagy a titkárnő által beengedve lehet bejutni, ez még kis vidéki irodákban is így van, nemhogy egy nagymenő pestinél, könyörgöm!
6) az ügyvédnő telefonja ott van az asztalán, nem vitte ám magával, sőt: simán egy gombnyomásra pont Szláven telefonszáma megtalálható rajta, meg Szláven ügye is ott van az asztalon.
7) mindezek után a titkárnőnek még mindig nem gyanús, hogy ez az ismeretlen bement az ügyvéd irodájába. Nem ám hogy kihívná azonnal a rendőröket, vagy esetleg egy biztonsági őrt hívna be, hogy megmotozzák az illetőt, hanem simán engedi kisétálni...
4/10
napraforgó 2019 aug. 22. - 20:20:52 4/10
(4699/18030)
7. rész
(Olga más ruhában szállt le a vionatról, mint amiben az ügyvédnőhö ment.)
Attilát a rendőrök a kopaszok búvóhelyére viszik.
Tibi a dobozt vizsgálgatja, mit küldhetett a Marosi a dobozban?
Tibi észreveszi, hogy a munkások pakolnak, na végre, elmennek! Jenő megfenyegeti, megtetszett a falu neki, lehet, hogy vesz itt egy házat. A Tibiék mögötti üres telek is tetszik neki.
Kata és Dani a szüleik hülyeségeiről beszélget. Tibi is zakkant, de Zsóka is eléggé bekattant ezzel az Afrika mániával. Csaba dr. hivja Katát, Robi betegségéről akar vele beszélni, de Kata közli, hogy már rég szakitottak, nem beszélnek egymással. Kata szerint Csaba hangja nagyon feldúlt volt.
Dani ideges lesz és féltékeny Robira, de Csabára is, minek hivogatja. Kata is visszavág, Danit meg Stefi hivogatja minduntalan.
Tomi és Kristóf jönnek, érdeklődnek, hogy mi van a dobozban. tibi robbanószert sejt benne, nem engedi a fiúknak kibontani. végül csak kibontják és ágyneműmellett képkeretet, tányérokat, poharakat találnak benne. A doboz legalján. kiszóródott pot purrie darabkákat találnak. tibi szerint az vegyi fegyver, ezért elrohan Sanyihoz, gázálarcot kér tőle. Sikerül meghülyÍtenie Sanyit is, már valami vegyi fegyverről fantáziálnak.
A rendőrök elfogják a két kopasz szerbet és amikor elviszik őket, igen csúnyán néznek Attilára.
Misi bemegy a postára, egy Afrika könyvet keres . Zsóka meg a posta festését reklamálja rajta.
guess.who 2019 aug. 22. - 20:16:47 Előzmény janderka
(4698/18030)
Pedig az tölgyfa. :) Már akkor csodálkoztam, hogy mit keres az "udvaron" egy tölgyfa, amikor még az öregasszonyok nem mondogatták a hülyeségüket.
Amúgy egyértelmű: ez az egész "falu" egy tölgyes közepének irtásán keletkezett a semmiből, nyilván hagytak a házak között fákat az udvarokra. Amúgy látszik is, hogy vagy 2 méterig legallyazták, hogy megfelelő legyen a forgatási célokra. :)
amira_daa 2019 aug. 22. - 20:06:39
(4697/18030)
az egész gáz én már tekerve nézem :D na de jön Robika miatta nézni fogom Milf doktorné mit fog neki beadni
amira_daa 2019 aug. 22. - 19:44:49 Előzmény Pünkösdi Kató
(4696/18030)
melyik??, általában az összesben amit irok végül az lesz a forgatokönyvben igy ne érezd igy, csak tippelek és sok bejön. Azt hogy tibi bedebilesedik na azt nem tippeltem volna meg igy :D
amira_daa 2019 aug. 22. - 19:36:29 Előzmény napraforgó
(4695/18030)
Olga szállal nem visznek előbbre semmit csak idő telik és lassan három napja ugyanabban a ruhában van, nincsen fogmosás se semmi, szoval egy hete kb ugyanaz a nap van? jo két nap telt el de akkor is. gáz az egész ahogy van.
amira_daa 2019 aug. 22. - 19:30:16 Előzmény janderka
(4694/18030)
gyorstalpalo szobeli ügyvédi :D

amugy én azt godnolom hogy van az a pénz hogy marosi felveszi, vagy informáciokért. igy ki tudja a végén őket ejteni. illetve Steffike a végén még kiejthet bárkit.
amira_daa 2019 aug. 22. - 19:29:11 Előzmény napraforgó
(4693/18030)
Kata karaktere hátrament lehetne amugy privát prakszisa is valahol, én most áttekertem a tibis részeket Igen zsoka jobb helyezett most csak a hupikék Tibit láttam az elég gáz volt.
amira_daa 2019 aug. 22. - 19:27:46
(4692/18030)
RÉSZ AJÁNLOK

Tibi cetlikből akarja kiolvasni a megoldást az őt kínzó kérdésre, Olga pedig megmutatkozik feleség szerepben. A panziónál lócitrom-válság van, Kristóf egy rejtekhelyet keres, de hoppon marad, Csaba pedig szembesíti Róbertet az igazsággal.
Tibi a házassági fotó, Józsi pedig a gyűrű nyomába ered, Szláven megpróbálja lezárni a házasságát Olgával, de az nem megy olyan egyszerűen. Stefi végső elkeseredésében Marosihoz fordul munkáért, ami örökre megváltoztatja az életét.

AJÁNLOBAN EZ VAN ami azt jelenti hogy gondolom nem leszbi jelenet lesz az ügyvédnő Marosi között és Stefikével hanem valami egyezség. Bár itt még Steffi mint örökös bukhat sokat.

Robi visszajön, és nyilván lesznek balhék a többi sztorit meg betipplem nem szoktam vagy akarnék spoilerezni, inkább gondolataimat irom le ami sokszor hasonlo mint a forgatokönyv (ezt tavasszal már votl aki megismerte :D )

4/10
napraforgó 2019 aug. 22. - 18:44:27 4/10
(4691/18030)
Figyeltétek tegnap, amikor a buszon terike és Erzsike Katát magasztalták Stefinek, azt mondták, hogy szépen rendbetette a faházat, meg az asok szép virág a teraszon... Esküszöm, én egy szál virágot nem láttam a teraszon, csak az asztalt a két nyugszékkel. Sőt, a terasz előtt a fűben sem nő egyetlen virág sem.