1/10
janderka 2019 szept. 14. - 22:12:21 1/10 Előzmény napraforgó
(5897/18017)
Én csak azt nem vágom, minek hozták vissza?
4/10
napraforgó 2019 szept. 14. - 19:41:42 4/10
(5896/18017)
Az útlevelek, meg a személyi után most pont a jogositványon fogunk fennakadni?
akkor, amikor a Nav jött az önkormányzat pénzügyi helyzetét ellenőrizni és sokmilliós hiányokat tárt fel, meg kamupályázatok és kamuszerződések garmadáját találta a papirok közt, és NEM TÖRTÉNIK azóta sem semmi!!! Ergo, lehet ilyet csinálni, hát miért ne, ha az állam lenyeli.
4/10
napraforgó 2019 szept. 14. - 19:36:36 4/10
(5895/18017)
Legfeljebb koraszülött lesz a gyerek. Ezen is elnyammoghatnak 3-4 részen keresztül.
4/10
napraforgó 2019 szept. 14. - 19:34:39 4/10
(5894/18017)
Elnéztem a Démon pofiját, igazásból már egyáltalán nem volt démonira maszkirozva. mellőzte az Asta Nielsen szemeket, a biborvörös szájat. Egész szolidan volt sminkelve - saját magához képest persze. És most már meleg van, igy a semmi kis topok is helyénvalóak (ami azért erősen túlzás volt a minuszokban, az alig kifűthető OSB házakban).
4/10
napraforgó 2019 szept. 14. - 19:30:03 4/10
(5893/18017)
De legalább az örökösök igy bizonyságot kaptak arról, hogy az örökség igenis létezik és nekik is megvan a reményük megkapni a saját részüket.
4/10
napraforgó 2019 szept. 14. - 19:21:07 4/10 Előzmény guess.who
(5892/18017)
Tomikának már korábban is volt dolga a kábitószerrel, amikor véletlenül megtalálták Tamarával, amikor mentek kiásni a mamutfenyő alól. Az a felbuzdulás, hogy ő majd nyomozótiszt lesz, mint az apja, elég irreális volt. persze, imponált neki az apja fellépése, határozottsága stb, de ő egész más tipus, más jellem. Úgy gondolom, hogy ha ő teljes családban nő fel, az apja mellett, persze kevésbé veszélye foglalkozást űző apuka mellett, akkor most nem lenne ilyen kajla, ilyen széllelbélelt.

A haverjain is elcsodálkoztam. Mindkettőn látszik, hogy úrifiú, jó családból jöttek, inteligensek. Az egyik fiúnak hosszú a haja, ami egyáltalán nem divatos, a másiknak divatosabbra van nyirva, de nem olyan extrém, ami mostanában eléggé elterjedt. (ma láttam egy srácot, akinek a haja baloldalt zöldre volt festve, a másik oldal meg az eredeti szinében. de elterjedt a sziget a fejtetőn, vagy a rusnya kis csimbók a fejtetőn frizura is.

Stefi valóban fordulhatott volna az ügyvédnőhöz is segitségért, ha, HA lenne esze, ha nem szégyelte volna magát, hogy annyira hülye volt, hogy hagyta magát átverni. De ahoz képest, hogy elszórt cirka 40 millió forintot 3-4 nap alatt, az a párszázezer forintos éttermi számla, virág, meg kis nyaklánc már nem számottevő tétel. És lehet, hogy ez a Nagy Bálint, autószalon tulaj piszkosul átverte Stefánt, kimeritve a csalás kritériumait, de Stefi semmivel sem tudná bizonyitani, hogy neki Nagy megigérte, hogy fizeti a költségeit? A férfi nyilván azzal érvelne, hogy csak a társaságát igérte a nőnek, szó nem volt arról, hogy százezreket szór el rá.

Azon meg nem csodálkozom hogy az ügyvédnő mostanában nem keresi az örökösök társaságát, azok után, amit műveltek vele. Még a levélbeli értesitést sem vállalta fel, hisz akkor vagy oda rohangálnának a nyakára, vagy telefonon méltatlankodnának.
Sőt, úgy gondolom, hogy tudja Marosi, hogy ezzel nagyon iritálhatja Tibit, meg akár a többieket.
guess.who 2019 szept. 14. - 17:41:47 Előzmény napraforgó
(5891/18017)
Azon gondolkodtam, hogy Tomi néhány napja vagy legfeljebb egy-két hete (a sorozatidő szerint!) még mindenáron bűnüldöző titkosrendőr akart lenni – ehhez képest alig telt el pár nap, már kábítószert termeszt eladási céllal... Lehet, hogy ezzel azt akarják az írók megmutatni, hogy mennyire állhatatlan, nyughatatlan, ide-oda csapongó Tamás személyisége, de szerintem Tamás (a Tamást játszó Tamás) ilyenkor szólhatna az íróknak, hogy talán ennyire mégsem kellene végletessé alakítani a figuráját...

A másik: az egy dolog, hogy az ügyvédnő kifizette Stefánnak az örökség ráeső részét, de nem kellett volna erről értesítenie hivatalból a többi örököst? Jó, elvileg nem befolyásolja Tibiék örökrészét (az ugye azzal már lecsökkent, hogy elismerték Stefánt örökösnek), de ettől még szerintem lenne némi közük hozzá. Ehhez képest Tibi ott hüledezik az előzetesben, hogy Stefán az örökségből vett kocsit magának...

A harmadik: oké, hogy most Stefán az irtóra naiv kis libát alakítja, de azért ha százezres-milliós számlákat hagynak neki ott a szállodai recepción, lehet, hogy érdemes lenne beszélnie az ügyvédnővel erről, mert amit a fickó csinált, az erősen büntetendő kategória szerintem.
Nem is szólva arról, hogy MIKOR fizette ki Stefán a kocsit, amikor előtte még csak arról volt szó, hogy néhány napon belül "meglesz a jogsi"? Ha pedig nem fizette ki, akkor miért vállalta fel a többi számlát is szó nélkül?

"Hát mi hasonlit itt a magyar verzióhoz? "
A falu itt is a végromlás szélén áll: Zsókáéknál MAJDNEM kiszáradnak a virágok, a kocsmában MAJDNEM lebukik a kamukocsmáros, a balkáni állapotok meg bőven megvannak Olga megérkezése óta. :)
4/10
napraforgó 2019 szept. 14. - 10:34:40 4/10
(5890/18017)
Guess. who, mindenben igazad van, semmi nem mutat a végkifejlet irányába, csak ad.hoc időkitöltő hülyéskedések vannak benne dögivel.

Amira sokat emlegeti a horvát verziót, én csak a Wikipédián irt tartalmat olvastam el, meg az első és utolsó részbe néztem bele. Ezek alapján úgy látom, hogy a magyar verzió alaposan eltért a horváttól, véletlenül sem hasonlit rá a történéseket illetően. Lehet mondani, hogy két teljesem más sorozat. Abszolút nem lehet támaszkodni arra, hogy a horvátban mi hogy volt, mer semmi köze egyiknek a másikhoz.

Tulajdonképp csak a kiindulópont azonos, ott Djuro bácsi a három unokájára (nem gyerekére) hagyná a vagyonát, azzal a feltétellel, hogy egy évig a házában laknak. A házban balkáni állapotok, se viz, se villany nincs bevezetve. A falu is a végromlás szélén. És a végén az unokák az örökséget egy szálló/panzió felépitésére forditják, ezzel felvirágoztatva a falut.
Hát mi hasonlit itt a magyar verzióhoz?

Nem értem, hogy miért ragaszkodnak annyira az egy rész= egy nap megoldáshoz, hisz nyilvánvaló, hogy nincs annyi puskaporuk, amennyi egy teljes év, 365 nap/rész kitöltéséhez elegendő lenne.
És igazából nem látunk semmiféle jellemfejődést sehol, Tibi éppoly hülye, mint az elején, Mónika éppoly pénzsóvár, Kristóf gyakorlatilag ugyanolyan bizonytalan és a szerencsejáték függősége is megmaradt. Tomika éppoly léha és naplopó, Kata meg hát... jó, gyereket vár és egy kicsit vacakol is az egészségházban, de azért igazából neki sincs határozott jövőképe. Ha Dani kirúgná, megint nem tudna mit kezdeni magával, meg most már a gyerekre is gondolnia kéne.
4/10
offtopic
napraforgó 2019 szept. 14. - 10:17:39 4/10
(5889/18017)
Tényleg kedves tőletek, hogy annyian próbáltok segiteni. sajnos én már túl vagyok azon a koron, amikor az ember ilyen huncutságokat meg tud tanulni, meg tud csinálni a számitógépével. De Svejci ötlete bevált, az azstalon megtaláltam a szöveges dokumentum ablakot, onnan meg seperc alatt be tudtam másolni a szöveget a fórum topicjába.
Mivel nem sok mindent használok, nekem ennyi szinte elég is, a hireket, időjárásjelentést és a TV -műsort tudom nézegetni egyébként is. Pár kártyajáték és mahjong, és már elégedett is vagyok.
Igazából a szöveg irásával, szerkesztésével sem lenne problémám,ha nem akarnám az adással szinkronban irni.
Visszanézésnél minden könnyebb, lassabban lehet csinálni, megállitani, stb.
De igazából tekintettel vagyok azokra, akik esti elfoglaltság, munka, stb. miatt nem látják élőben, de a topicot tudják olvasni okos telefonon akár utazás közben is. Meg igy a szamárságokat könnyebb átugrani egy visszanézésnél.
4/10
luci87 2019 szept. 14. - 09:24:01 4/10
(5888/18017)
Ez mar tobb mint szanalmas...Tibi viselkedese mar undorito,kezd gonosz is lenni.Anikot nem ertem,egyatalan miert ment veluk,azok utan,h Zsoka rahivta tobbszor az ellenort.
Tul van jatszva minden amugy.Dia most nem volt szimpi,jot mulattak azon,hogy hulyere vettek az ellenort,pedig tenyleg nem kene a kocsmaban hajat nyirni..Stb..

A masik:ugy adta elo,h Olga az amokfuto,aki szerelmes a baratjaba.Akarmilyen is Olga,még ő hivatalosan Szlaven felesege,es ha ugy nezzuk Dia a 3. fél itt...amig nem valtak el.
Zsoka,es papucs ferje mar tobb mint rohej,par napig nem locsoljak a viragot,semmi baja nem lesz.Ez a bujdoklas is idohuzas,ki tartja szon,vajon mikor krllett volna megjonniuk.
Aniko is sokat kockaztat,hogy par napra nem zaratja be a kocsmat,inkabb akarkiket beallit a pult moge...
guess.who 2019 szept. 14. - 08:55:32 Előzmény napraforgó
(5887/18017)
Az előzetesben az volt, hogy Kata veszekszik Pollennel a levél miatt, szóval sajnos van esély rá, hogy hosszabb távon akarják a Lóbeltes szálat visszahozni a sztoriba. :(
guess.who 2019 szept. 14. - 08:52:52 Előzmény napraforgó
(5886/18017)
"Dani megesküszik, hogy nem is látta azt a borítékot. De akkor ki dugta oda?"
Igaz, hogy előző nap nézegette Tibivel a dobozt, és előtte hónapokig nem, de hát a lovagoltatás idegfeszültsége annyira simára gyalulta az agyát, hogy eszébe sem jut, hogy Tibi keze lehet a dologban. Az sem, hogy kizárólag neki lenne érdeke egy ilyen jellegű kavarás, meg nem is áll messze Tibrincs személyiségétől az ilyesmi.

Ezek a szereplők minden modern eszközzel fel vannak szerelve, csak amikor kézenfekvő, akkor nem használják; illetve nagyon okosak tudnak lenni, csak amikor valami teljesen nyilvánvaló dologgal találkoznak, akkor blokkolnak le teljesen. Igazán eltérhetnének már ettől az ostoba sémától az alkotók, mert rettentően idegesítő és unalmas. :(
guess.who 2019 szept. 14. - 08:48:10 Előzmény napraforgó
(5885/18017)
"Zsóka észreveszi, hogy jön Erzsike, akit megkért, hogy locsolja meg a virágokat. "
Ez már az előzetesben is ökör(apáti)ség volt: egy nappal azelőtt jön meglocsolni a virágokat, hogy hazajönnek Áfrikából? Meg egyébként is 4-5 napra mentek, annyi idő alatt nem szárad ki semmi, minek locsolni? Arról nem is szólva, hogy a kapun bejön Erzsike, amikor észreveszik, de onnan még kb. 2 perc alatt teszi meg a bejárati ajtóig levő 5-6 méteres távot, mert az ökröknek még sikerül elgondolkodniuk azon, hogy csak a hálóban nincs virág, oda kell bújni, aztán átszaladni oda, majd eltologatni az ágyat és még el is bújni, meg némi idétlenkedős vitát is lezavarniuk. Abszolút életszerű, hogy egy max. 10*10 méteres házban így el lehet kerülni egymást ennyi embernek. :)
guess.who 2019 szept. 14. - 08:42:14 Előzmény janderka
(5884/18017)
A Zsókás bujdokolásnak egyetlen értelme van: egy olyan műkonfliktus összehozása, amivel sikeresen ki lehet tölteni legalább két résznyi műsoridőt, lehet az Anikó-Zsóka torzsalkodást mutatni sokat, amire Sándor-Misi reagál azzal, hogy próbára teszi a barátságukat stb. Logikát ne keress a dologban, illetve ne várd, hogy a sztorihoz hozzátegyen valamit. Úgy látszik, ez a második évad kizárólag időhúzási célokat szolgál. :)
guess.who 2019 szept. 14. - 08:39:42 Előzmény napraforgó
(5883/18017)
De ha nem nő ki a kendermag, akkor mivel buknak le? Amúgy alföldi szántóföldek gyomtársulásaiban mindenfelé előfordul vadkender... De az önmagában is egy baromság, hogy majd ott a kiskertben hatalmas jövedelemre tesznek szert nagyjából másfél négyzetméternyi ágyásból. Arról nem is szólva, hogy azért a hazai mérsékelt övi klíma nem igazán alkalmas arra, hogy egész évben termesszenek, szóval ha még szakértelemmel csinálná Tomika, akkor is a nyári pár hónap alatt kellene annyit termelnie, amivel aztán egész évben ellátná a haverjai vevőit.
A másik meg az, hogy eddig Tomika okos és ravasz gyerek volt (legalábbis azt játszotta), most meg egy ennyire blőd marhaságot megeszik? Akkor azt kell mondjam, hogy már őt is megfertőzte a faluban tomboló debilvírus. :(
guess.who 2019 szept. 14. - 08:34:30 Előzmény amira_daa
(5882/18017)
Vagy fordítva ülsz a lovon: Sisa teherbe esett a való életben, aztán szólt a stábnak, hogy ez van, erre ők meg beleírták a sztoriba, hogy Kata karaktere terhes Danikától... Mivel láthatóan teljesen hosszútávú koncepció nélküli a sorozat (jelenleg már semmi nincs az eredeti célokból, ti. hogy összehozzák a családot és végleg Ökörapátiba költöznek), kizárólag esetiek a folytatások, azaz ötletelnek, valakivel történik valami, megírják, de ez nem változtat úgy egyébként semmin és senkin, és eszükbe sem jut, hogy később a történés következményeihez is ragaszkodjanak. Ez a Mi kis falunkban működik, mert ott tényleg egy-egy epizódon belül maradnak a történések, nincs fejlődési vonal, amihez ragaszkodni kellene – itt viszont elvileg az örökség (és annak elérése) a cél, nem ártana ahhoz közeledniük.
4/10
napraforgó 2019 szept. 14. - 06:59:28 4/10
(5881/18017)
Úgy látom, hogy az elrejtett névtelen levéllel Tibinek nem sikerült kibékithetetlen ellentétet szitania Dani és Kata között. A fiatalok, ha elgondolkodnak rajta, ki irhattta ezt a levelet, biztos, hogy rájönnek, hogy Robi környezetében kellene keresgélni. Azt, hogy beteg, Robin kivül Polli, Csaba, a főorvosnő, Kata, Dani és Kata szülei tudták. Ezek közül csak az első négy tudhatja az ellenkezőjét: Robi, Csaba, a főorvosnő és talán Polli, ha Robival nem szünt meg a kapcsolatuk a szerencsétlen "férjül kérés" miatt. Tehát ebben a körben kell kutakodni, ha Kata utána akar menni a dolognak és tisztázni, hogy mi igaz és mi nem.

Tibi szokás szerint egy barom, miért lenne az jó neki, ha Kata kénytelen lenne egyedül maradni a gyerekével, mert Tibi elmarja mellőle Danit. Amilyen hülye, azt hiszi, hogy akkor Kata visszamegy Robihoz? Szerintem ezt akkor sem tenné meg, ha netán mégis tőle lenne a gyerek. Úgyhogy Tibi öngólt lőne.
4/10
napraforgó 2019 szept. 14. - 05:14:29 4/10 Előzmény amira_daa
(5880/18017)
Az első nap csak szédelegtek az altaótól, nem csináltak semmit, azért volt, hogy énnálam ez a nap nem számitott. Különben is gyakorlatilag estére érkeztek meg, ami elég fura volt egy belföldi nyaralásnál. Hát mikor indultak el otthonról?
Másnap reggel a napfelkelte nézéstől kezdődött a tulajdonképpeni nyaralás.
amira_daa 2019 szept. 13. - 21:30:11 Előzmény napraforgó
(5879/18017)
18-ban indultak a 22-ben jöttek vissza tehát négy rész votl négy nap :D
4/10
napraforgó 2019 szept. 13. - 21:10:24 4/10
(5878/18017)
Hány napot voltak ezek a marhák Balatonzebergényben? Tán hármat? Afrikai útnak az valóban kevés. de ha már kaptak 3 napot ingyen (habár ezt még majd meglátjuk, hogy nem vasalják be rajtuk utólag), miért nem fizettek mmég rá pár napot, akkor meglett volna az illúzió, hogy legalább egy hétre elutaztak.