7/10
Rojita 2019 szept. 20. - 11:11:49 7/10 Előzmény guess.who
(6270/18030)
"Tomikát meg tudta volna változtatni" már mint Tamara

Igen, ezt tette a tavaszi felbukkanásakor, csak éppen negatív irányba. Emlékezz, Tamara figyelte ki Szláven magánóljának kulcsát és az Ő ötletére hatoltak be és vitték el a pénzt. Aztán, v előbb Jolika szekrényét is Ő kutatta át és vette el a pénzt.....Azért mert egy harmatos őzike szemekkel néző, erősen nekivetkezett, mindenét megmutató nő, megértem, h vonzó a ffi-nézőknek, de Tamást nem vezette jó irányba.

Igen, Nándi és minden magasrangú rendőrtiszt bele tud nézni hiv. AB-ba, magánügyben is. (Ahogy a legtöbb ember saját munkakörében is hozzáfér bizonyos privát szférát érintő adathoz. )Hogy Tamarát már előbb nem kapták el, nyilván követték az egyéb kapcsolatok miatt.
Hogy Nándit csomó becsmérlő jelzővel illetted, úgy érzem ismét a ffi-néző szól belőled. Túl jófiús" és az "igazság bajnoka" feladatot kapott eddig.
Az a tesztoszteron dolgozik néhány fiú kommentjében itt. Mi női nézők máshogy látjuk a filmet.
1/10
janderka 2019 szept. 20. - 10:58:11 1/10
(6269/18030)
Akkor immáron művtöriből is elégtelenre vizsgáztak a keszítők? Vagy majd közli Nándi hogy főhőseink ikonlopás mellett szűzmária szobrokat is lopkodtak.
7/10
Rojita 2019 szept. 20. - 10:36:29 7/10 Előzmény guess.who
(6268/18030)
" egy tipikusan katolikus Mária-szobrot szed elő Szláven a föld alól úgy, hogy még csak nem is földes a zsák? :D Arról nem is szólva, hogy az egy másodperc alatt, amíg látható volt a szobor feje, azalatt is nyilvánvaló volt, hogy ez egy fröccsöntött műanyag szobor. "

Azt azért ne várjuk el egy filmtől, h a forgatásra a Nemzeti Múzeumtól kölcsönözzenek ki korhű ereklyéket. A zsák valóban nagyon jó állapotban volt ahhoz képest, h Szláven kb. 10 éve ásta el. Egy kis sáros vízzel leönthették volna és úgy megszárítani, elásni kellett volna...
4/10
luci87 2019 szept. 20. - 10:35:25 4/10 Előzmény guess.who
(6267/18030)
Amint multkor megtudtuk Monitol,bizony Nandi minden lyukba bedugta a farkincajat...ahogy mondta maouni...
Oka lehetett,hogy elvalt tole...tetszik ,tetszett o sok mindenkinek,nem.is csoda..Meg Icuka is hogy bamulta multkot,mikor ontotte neki a narancslet.
svejci 2019 szept. 20. - 09:49:13 Előzmény napraforgó
(6266/18030)
Tomika is erősen azon dolgozik, hogy belekeveredjen a drogügybe, de elmarta mellőle azt a lányt,

Érdekes...., ezzel szinte kiírták a Démont.... (talán jobb is így, mert azért belemenni egy drogkartelféle leszámolós krimibe...., az azért túlzás lenne...)
Tomika meg tényleg paradicsom palántákat fog majd ápolgatni.... :)

Azzal, hogy ez ilyen gyorsan lezárult, megmutatták nekünk, milyen ügyes a Nándiféle elhárítás...., lesz idő az interpoolféle akció előkészítésére, lebonyolítására....

Mindenesetre, jobban tetszenek ezek a részek, mint a második évad eleje, amikor Tibi óbégatott, meg a droid munkások mászkáltak.....
svejci 2019 szept. 20. - 09:38:59
(6265/18030)
A végét már nem láttam, vagyis az előzetest....
Kikből szervez egy a hülye Tibi egy másik focicsapatot?

Nem szoktam előreolvasni, de hány rész van még vissza ebből az évadból?
Mert Brünhildánk megkapja ugye a részét, és távozni akar? Akkor aláírja a válási papírt, és lelép...
Azt a szobrot pénzé is kell tennie...., akkor hívja majd fel a figyelmét Bogdánvezérnek....
Meg Nándiék ugye továbbították a hajmintát....
Tehát, egyhamar nem szabadulunk meg kedvenc Brünhildánktól....
1/10
janderka 2019 szept. 20. - 09:36:58 1/10
(6264/18030)
Tréfálkoztam itt korábban Tibi egykori szőke göndörségén. Nos attól hogy közel 60 éves korára valaki megkopaszodik, még szerintem se jelenti azt hogy húszonévesen ne lehetett volna egy jóképű hajas pasas. De akkor máig kellene maradnia belőle egy kevésnek. Itt van pl. Csaba doki. Na ő valóban egy nagyhajú jóképü srác volt hajdanán is, ami 40 éves korára is megmaradt. A szeme, az arca máig vonzóva teszi.
Ilyen volt fiatalabban:
http://iszdb.hu/?szemely=9150&lap=munkassag
Eztel szemben Tibi... Tudjuk hogy nézett ki fiatalon. Nem volt rosszarcú, de jóképű se.
4/10
napraforgó 2019 szept. 20. - 08:16:09 4/10
(6263/18030)
Amúgy Valit nem értem, ezt az ő házi cukrászdáját már rég megvalósithatta volna. Mint ahzt többször mondtam, ha minden nap süt egy tepsi édes és egy tepsi sós süteményt és átvinné a kisboltba, Kristóf el tudná adni.
Úgy tudom, hogy az ilyen kisboltoknak van lehetőségük termelőktől beszerezni az árut, akár zöldséget, gyümölcsöt, tojást, igy akár árulhatna tortát, meg pogácsát is.
Ami azt jelenti, hogy nem muszáj Tibi hülyeségeit elviselni a leendő cukrászda miatt.
1/10
janderka 2019 szept. 20. - 08:12:03 1/10 Előzmény guess.who
(6262/18030)
Nagyon jól levezetted a problémát. Abszolút erre gondoltam én is, csak nem tudtam ilyen jól összefoglalni.
4/10
napraforgó 2019 szept. 20. - 08:11:12 4/10
(6261/18030)
Nagyon úgy látom, hogy a sorozatban most a nagy szakitások érnek. A szakitás szélén áll Mónika és Józsi, Anikó és Sándor az oktalan féltékenykedés miatt. Szakitott Stefi és Anikó, mert a leányzó nem birja, ha megmondják neki, mit kéne csinálnia. Tibi és Vali szénája sem áll jól, mert Tibi debilségét nehéz ép ésszel elviselni. (még egy cukrászdáért sem).
Misi és Zsóka csak azért nem mennek szét, mert Misi akkora papucs, hogy szellenteni se mer Zsóka hozzájárulása nélkül.
És ha most megint előhozzák a konfliktust Kata és Dani között, hát főbe lövöm magam.
És akkor még meg sem emlitettem Mónika és Tamás lehetséges konfliktusát, ami ki fog törni, ha Tomi rájön, hogy az Őzikéje az anyja miatt tünt el.
Szláven és Olga, Szláven és Dia - ki tudja az irók mit terveznek velük, de ott sem marad érintetlenül a kapcsolat.
4/10
napraforgó 2019 szept. 20. - 07:51:33 4/10 Előzmény guess.who
(6260/18030)
Nem tudom, mit mondjak, vagy mit gondoljak Nándi apai közreműködéséről. Úgy ismertük meg, hogy Mónika kérésére utánanézett Kovácséknak, és kénytelenségből lejött Ökörfalvára. De úgy ment el, hogy be sem nézett a fiához, nem volt 10 perce sem, hogy beköszönjön, ránézzen Tomira. Mónika már korábban mondta, hogy 10 éve elváltak, azóta nemigen foglalkozott a fiával. (az sem titok, miért, Nándi minden lukat betömött)
Most sem valószinű, hogy tudja, Tomika is erősen azon dolgozik, hogy belekeveredjen a drogügybe, de elmarta mellőle azt a lányt, akiről ez már kiderült a hálózatán keresztül.

Mónika meg éppoly durva "anyós", mint Kovácsné, mindketten gyalázatosan viselkedtek a vendégükkel.

Mivel nem tudjuk, hogy ÖA-ban hogy folyik az idő, most épp milyen hónapot irnak, ezért nem lehet tudni, hogy eljutottunk-e már a kiszabott év feléig, igy nem tudom, hogy most még az egymást marjuk fázisban van-e a család, avagy eljutunk-e majd oda, hogy valamelyest összerázódnak és segiteni fogják-e egymást.
Most úgy látom, hogy Kristóf és Mónika talált magának elfoglaltságot, dolgoznak, a kisbolt és a panzió vezetése kiván némi rátermetséget. Kata is úgy tűnik, hogy belerázódik a rendelésbe, fél napos munka, fél nap háztartásvezetés és gyerekvárás, ez is elég normálisnak tűnik.

Ami nem tetszik, hogy Tibi nagyon ráér, csak baromkodik egész nap. A háztartásban nem segit, de még annyit sem, hogy hazahozná a boltból a Kristóf által összekészitett kosarat. Vajon miért derogál neki krumplit hámozni az ebédhez? Vagy eltörölgetni a Vali által elmosogatott edényeket? Tényleg hasogathatna fát is, az jó kis testedzés, ha már nincs edzőterem a faluban. De nem csinál semmit, semmit, de semmit és ez nagyon irritál engem. Csak a családja életét keseriti.
Tomika a másik széltoló, habár ő néha azért tesz kisebb szivességeket a mamszijának. Ő még amúgy formálható is lenne, ha lenne itt valami épkézláb tennivaló.
guess.who 2019 szept. 20. - 07:13:58 Előzmény napraforgó
(6259/18030)
Nem tudom, nekem ez az egész Nándi-Tami rész irtóra gagyi és idegesítő. Ráadásul kiírnak egy jó szereplőt a sorozatból vele (Tomikát meg tudta volna változtatni, és végső soron ez a célja a sorozatnak).
Egyrészt: mi ez, hogy Nándi csak úgy magánjellegű ügyekben is "adatbázisokat" nézeget és mindenkiről fél perc alatt kiderít mindent? Előtte még Tami nevét sem tudta, most meg már közli vele, hogy a bugyija színét is ismeri. Ez a mostani alakítása szerintem simán felülírta az eddigi "jófiús", "igazság bajnoka" szerepét: Nándiból egy kifejezetten aljas, bunkó és negatív szereplő lett. Igaz, ezzel Maunika exfeleséghez nagyon hasonlóvá vált, szóval nem csoda, hogy jól megértik egymást mostanában. :)
Bár ebben az évadban jóformán mindenki negatív irányban "fejlődik", ami ugyan műkonfliktusok generálása szempontjából "jó", de biztos, hogy ez a sorozat egészében a jó irány? Elvégre a cél valami olyasmi lenne, hogy a Szappanos család tagjai közelednek egymáshoz, illetve a falubeliekhez, és végül valamiféle kerek egészet alkotnak. Ehelyett azt látjuk, hogy egyre durvábban és egyre aljasabbul ugrik mindenki a másik torkának.

Másrészt: oké, hogy "nagyobb halra vadásztak", amikor Nándika állítása szerint Tami behozta(?) a kábítószert(?) az országba és átadta a Volvós akárkinek. De UTÁNA, amikor elindult Ökörfalvára, simán lekapcsolhatták volna százszor, hiszen elvégezte a feladatát. Mégsem történt semmi egészen addig, amíg a nagymenő(?) Nándi Maunika utasítására el nem zavarta. Kabaré.
4/10
napraforgó 2019 szept. 20. - 07:06:21 4/10 Előzmény guess.who
(6258/18030)
Nem ennyire ravaszak, hidd el.
guess.who 2019 szept. 20. - 06:59:24 Előzmény napraforgó
(6257/18030)
No igen, eddig ikonokról beszéltek össze-vissza (főleg Olga), most meg egy tipikusan katolikus Mária-szobrot szed elő Szláven a föld alól úgy, hogy még csak nem is földes a zsák? :D Arról nem is szólva, hogy az egy másodperc alatt, amíg látható volt a szobor feje, azalatt is nyilvánvaló volt, hogy ez egy fröccsöntött műanyag szobor. Lehet, hogy majd kiderült egy-két rész múlva, hogy Szlávenék a műanyag szobor üreges belsejébe rejtették el az aranyrudakra feltekert FA ikonokat. ;) Nagyjából ennyire lenne értelmes az egész. :)
guess.who 2019 szept. 20. - 06:51:28 Előzmény janderka
(6256/18030)
"Dia pedig itt maradna, mint Ökörapáti védőfodrásza. "
Arról nem is szólva, hogy akkor Diácskáé lenne az egész ház, szóval lenne egy külön szobája a fodrászatnak, nem kellene a kocsmában illegálkodnia. :)
guess.who 2019 szept. 20. - 06:49:50 Előzmény Szila86
(6255/18030)
Ez szerintem nem jó koordináta (nem tudom, honnan van), mert Budakeszitől jóval nyugatabbra, a szőlők közé mutat. A sorozatban látott két számsor pontosabb lehet, mert ahová mutat (Áfonya utca, Mandula dűlő), ott van egy mezőgazdasági telep a térkép szerint, és ha jól rémlik, akkor korábbi légifotókon látszott is egy vékony erdősáv mögött ilyesmi...
4/10
napraforgó 2019 szept. 20. - 03:46:08 4/10
(6254/18030)
Valóban érdekes, hogy Tamara minden lépéséről tudott az elháritás. De el tudom képzelni, hogy a rendőrség épp azt a dilert figyelte a Keletinél, meg a kapcsolatait, igy került a látóterükbe a lány is. És csak azért nem kapták el, mert nagyobb halra halásztak. De hogy kiderült, a lány sáros, ez pont kapóra jött Nándinak. Ő mint elháritótiszt, a rendőrség minden más egységétől be tudott szerezni adatokat, a közlekedési vétségektől kezdve a drogügyekig.
Tamara most elhúz, Tomi mélabúba esik, és megy gondozni az ültetvényét.
Kérdés, hogy meg fogja-e tudni különböztetni a vadkendert a gyomoktól, avagy kigyomlálja azokat is. Vagy a parajt fogja lelkesen öntözni.
4/10
napraforgó 2019 szept. 20. - 03:35:09 4/10
(6253/18030)
Szerintem Tamarát csak azért hozták vissza, mert be volt igérve. Már igy is túl sokáig kellett várni rá. Azt lehetett tudni, hogy Tamás keservesen csalódni fog benne - hisz annó Jolika is megmondta, hogy nem neki való.....
(Rujber Vivinek akadt más dolga, nyilván ezért sikerült ilyen rövidre a vendégszereplése.)
Most már csak azt nem tudom, hogy Nándi, avagy Mónika utólag elmondja-e neki, hogy a lány valami csúnya drogügybe keveredett és a lebukástól félve megszökött az étteremből.
Tamás drogültetvényéből nem lesz semmi, attól nem félek. Még akkor is ügyesebbek lettek volna azok a fiúk, ha cserépbe ültetik a magokat, könnyebb lett volna gondozni.
4/10
napraforgó 2019 szept. 20. - 03:17:07 4/10
(6252/18030)
Lehet, hogy Szláven és Olgi nemcsak pravoszláv templomokat fosztogattak, talán akadt ott néhány római katolikus is. Mert az az aranyozott szobor ilyen helyről származhatott.
Meglehet, hogy Szlávennek vannak még ilyen kis titkos lerakatai az erdőben. Vicces, hogy neki nem kell GPS, meg kordinátarendszer, hogy odataláljon az elásott műtárgyaihoz.
4/10
napraforgó 2019 szept. 20. - 03:12:44 4/10 Előzmény janderka
(6251/18030)
Kiváncsi vagyok, hogy miből csináltat az Egylet szobrot Kálmánnak, nem úgy néz ki, hogy lenne az egyletnek bármiféle vagyona.