4/10
napraforgó 2019 okt. 05. - 03:48:18 4/10 Előzmény janderka
(7064/18024)
Rudolf nyilván Kárásziban szobrászkodik, onnan ismeri Subicz is. Tehát nem lehetett neki nagy ügy átugrani a 10 km-re lévő Ökörfalvára. Mónika sem autózott el Pestig, amikor beszélni akart vele. Kárászi kisváros, azért ott nyilván nem hemzsegnek a szobrászok.
1/10
janderka 2019 okt. 05. - 00:51:49 1/10 Előzmény Rojita
(7063/18024)
De még ha így is lett volna, akkor is mivan? Semmi. Újabb rapid hülyeség. A foci is ilyen persze - pláne ilyen abszurd kivitelben (fricska szülte kényszer), de azzal legalább valamelyest szembefordították végre a jöttmenteket a helybéliekkel. Kivéve Szlávent, akinek az átállása önmagában ellentmondás. Hiszen semmi köze Szappanosékhoz, miközben a másik oldalon ott volna a leendő apósa meg az egyletisége is. Persze értem én a dolgot, mivel őnélküle nem lett volna meg még ez a kurta csapata sem a pestieknek (Mónikát beleírni már tényleg több mint sokk lett volna).
7/10
Rojita 2019 okt. 04. - 23:51:43 7/10
(7062/18024)
Remélem, nem vetik be az "elcserélt csecsemő" - ötletet, - annyira elcsépelt lenne.
Inkább már az örökbefogadást, az hihetőbb. (Mónika emlékszik mamája Kristóffal való terhességére. Azonban a szüléskor komplikáció támadt és a gyerek meghalt. Mamája pedig ott a kórházban örökbefogadott egy ott hagyott csecsemőt). Ez így hihetőbb lenne.
3/10
Kuttyánszki 2019 okt. 04. - 23:27:35 3/10
(7061/18024)
:D Rettentő bárgyú az a szál!
1/10
janderka 2019 okt. 04. - 23:09:36 1/10
(7060/18024)
Szerintem full összekeverték a jelenet sorrendeket...
Rudolf meg mit lepődött meg azon, hogy a négy spiné ugyanahhoz a projekthez hívta le őt Ökörfosra, mint korábban Subicz? Mégis mit gondot amikor meghallotta másodjára a címet ahová mennie kell? Hogy akkor nagy város ez, hogy két külön brigád is akar ott egymásától függetlenül két különböző célú szobrot????
4/10
napraforgó 2019 okt. 04. - 21:38:37 4/10 Előzmény janderka
(7059/18024)
Igen, szerintem is ez lesz a gyász, ami elvileg összehozza a családot.
Habár én ezt nehezen hiszem, se Mónika, se Kristóf nem fog gyászba borulni, és Tomika se nagyon, legfeljebb majd udvariasan sajnálkoznak. Tibi és Vali, meg a másik páros, Misi és Zsóka majd sajnálják, hogy mégsem lesz unokájuk, de kb. ennyi.
Na az ilyen malőrők miatt nem szokták elkiabálni a terhességet túl korán.
És az is nagyon felesleges volt, hogy Kata kibeszélte az apaságra vonatkozó aggályait, mert igy már mindegy lesz, hogy kié volt a gyerek.
1/10
janderka 2019 okt. 04. - 21:27:46 1/10
(7058/18024)
Ez a mai focimeccses rész mekkora egy felesg volt... Tiszta töltelékanyag. A pálya ráadásul full visszavedlett az első meccs kori idejébe. Gondolom egyszerre vettek fel ezt is meg azt is. A palánkos edzéses marhaságot meg - amikor még nem volt meg a kezdőkör sem - meg azelőtt Csak a vágó utána tette be. Így hol meg volt már a felfestés meg a lelátok, hol meg nem.
Kata meg gondlom elvetél. Így az orvosi bakijukra jótékony homály húzódhat.
4/10
napraforgó 2019 okt. 04. - 21:17:13 4/10
(7057/18024)
38. rész
Mónika bemegy a kisboltba, állitólag vásárolni akar, de párszor lefényképezi Kristófot.
Dia megérkezik Zsókához, jön a női szakosztály többi tagja is. Zsóka hivott egy szobrászt, látta a kárászi postának készitett Kossuth szobrát, az jó volt volt.
Megérkezik Rudolf, felismeri Valit. A nők is rájönnek, hogy ez ugyanaz a szobrász, aki a huszárszobrot tervezi Subicznak. Vali négyszemközt figyelmezteti Zsókát, hogy ez az ellenfél embere. De Zsóka leinti, a szobrász, ha jobb ajánlatot kap, az ő tervüket fogadja el.
Tibi megint továbbképzi a csapatát, majd pihenni küldi őket, hogy délután frissek legyenek. Tomika morog, ezért ébresztettél fel minket?
Subicz is képzi a csapatát, sejti, hogy Tibiék valami sumáksággal készülnek.
Rudolf pompás reggelit kap a nőktől. A 4 nő négyféle szobrot képzel el. Rudolf összegzi a nők kivánságait : egy délceg 200 éves huszár, aki szent és disznóvágás közben a szépitő egylet cimerét tartja a kezében.
Anikó rosszkedvű, Krisztián azt hiszi, homályosan beszél valami olyamiről, hogy ő azt hitte szintet lépnek, de tévedett. Krisztián azt hiszi, hogy vele akarja elmélyiteni a kapcsolatukat. Anikó meglepődik és közli, neki ott van Sándor.
007-es újra jelent Kovácsnak, felvette a kapcsolatot a megfigyelt személlyel. A hölgytársaság finanszirozását az ezredestől várná. De jön Babika és Kovács már nem beszélhet szabadon, azt hazudja,hogy a fogorvosával beszélt, a 007-esnek meg azt mondja, oldja meg a problémát saját hatáskörben.
Subicz ordit és keményen edzi a csapatát. Kapura rúgnak, Misi a kapus, védi a családfáját. Subicz ordit vele, Misi megsértődik és otthagyja őket. Aztán vissszajön, de már mindenki kidöglött.
Rudolf elfogadja a megbizást, amikor megjelenik Vanessza, aki elkóborolt és a virágokat legeli. Vali ugrik, megfogja és közben Tibit szidja, a hülye foci miatt semmivel sem törődik. Dia és Jolika ötletet kap, a kecskével kell megörökiteni Kálmánt, az volt az ő kedvenc állata. Ez mindenkinek tetszik, még Zsóka is beleegyezik. Rudolf közli, hogy ettől függetlenül ő a másik szobrot, a huszárost is elkésziti, aztán majd döntsék el a falusiak, melyik kerüljön a főtérre.
Rudolf rajzot készit Vanesszáról, akit Vali és Zsóka próbál egyhelyben tartani. Elkésziti a rajzot, ami pont olyan, mint amit Tibiről készitett, vagyis egy gyerekrajz jellegű firkát.
Tibi meglátogatja az ellenfelet, kiröhögi a szanaszét heverő játékosokat. Subicz nagyon kihajtotta őket.
Stefi meglátogatja a teraszon szundikáló Danit, segiteni akar neki, pénzzel. Dani rászól, most már nem jöhetsz ide csak úgy, Stefi nem érti, nem akarja megérteni, hogy Dani Katára akar tekintettel lenni.Stefi forszirozza, hogy Dani döntsön, kell-e neki a pénze a befektetése. Dani nem akar Kata nélkül dönteni, pontosabban kéne a pénz, de Kata ne tudjon róla. Stefi rábólint, akkor csendestárs lesz és nem zavarja a családi békét.
Róbert egy sütivel kedveskedik Evetkének, aki elmeséli neki, hogy elfogadták a 8 órás ügyeletre vonatkozó javaslatát.
Robi szerint nem ártana még egy kis vérfrissités, talán felvehetnének még valakit. Odáig viszi, hogy a nő keresse meg a kolléganőt, aki korábban ide akart jönni dolgozni. A nő már keresi is a személyi anyagát.
Mónika megérkezik Rudolfhoz, aki már örül, hogy lerajzolhatja, de Mónika rákérdez, miből gondolja, hogy Kristóf nem az édestestvérük? Rudolf az anatómiai arányszámokról beszél, az orr, a szem, a fül, a száj egymáshoz való viszonyai, stb.
Mónika gondolkozik, emlékszik, hogy az anyja terhes volt, de mi van, ha a gyareket elcserélték a kórházban?
Megkezdődik a meccs, Subicz csapata fáradt a sok edzéstől, Tibiék frissek, a taktikai megbeszélésen arról van szó, ki rúg le kit.
Két szemmel láthatóan "hivatásos" nő keresi Attilát és a katonát a panzióban, Mónika nagyon meglepődik, de jő 007 és elviszi a macákat a koktélbárba. A nők beülnek a pasik ölébe, majd a két férfi Mónikát ugráltaja az italokért és kis falatkákért.
A meccset Tibiék nyerik, tán 6:0-ra, de ezt nem hallottam jól, de nagy előnnyel.
Sándor bemegy a kocsmába és megfenyegeti Krisztiánt, ha egy ujjal is a nőjéhez nyúl, megöli. Anikó férjének mondja magát, mert a papir az nem számit.
Kata megtalálja a bank levelét, Dani 3 millióval tartozik a banknak. Vitázni kezdenek, mert Dani szerint ez nem tartozik a lányra, aki erre rosszul lesz és elájul.
4/10
napraforgó 2019 okt. 04. - 19:03:07 4/10 Előzmény Lambada
(7056/18024)
Fura módon másnap már nem volt szó a méhen kivüli terhességről. Jolika kérdésére Kata azt mondta, hogy az embrió nem ágyazódott be jól.
Nem tudom, hogy ez mit akar jelenteni, én eddig úgy tudtam, hogy a megtermékenyitett petesejt a petevezetékben elkezd levándorolni a méh felé, nagyjából az 5. napon megérkezik oda és 3 napon belül megtapad a méh belső falán. Ott egyes sejtekből kialakul a placenta, a méhlepény, a többiből meg fejlődésnek indul az embrió. Nagyjából 8 hetes terhességnél a babának már megvan mindene! Nem 9-10 hetes korban ágyazódik be a pete! Ezt itt a sorozatban működő számtalan orvosnak tudnia kéne!
És igen, méhen kivüli terhességnél azonnal műtenek, mert a megtermékenyitett petesejt elakad a petevezetékben, az osztódással növekszik és egyszer csak szétrepeszti a petevezetéket, belső vérzést okozva. Ha ez megtörténik és a nőt nem műtik azonnal, akkor meghal, elvérzik.
Úgy tűnik, hogy a fkv irók a terhességgel sincsenek tisztában, nem csak a postai küldeményekkel, meg az örökléssel kapcsolatos jogi kérdésekkel.
4/10
napraforgó 2019 okt. 04. - 18:48:10 4/10 Előzmény guess.who
(7055/18024)
Igen, ez bennem is felmerült, mert már maga a kiindulópont is abszurd, jogilag nem lehet ilyen feltételhez kötni az örökséget.
Vagyis elképzelhető, hogy ez csak egy fiktiv örökség, és a végén előkerül Kálmán és aki teljesitette a feltételeit, annak odaadja a pénzt, az ún. "örökségét".
4/10
napraforgó 2019 okt. 04. - 18:44:37 4/10 Előzmény guess.who
(7054/18024)
Mert még ha megkérte volna egy altábornagy haverját, de akkor a haver adja a parancsot, nem az öreg, és neki is tartoznak a végrehajtásával, nem az öregnek.

De hát pontosan ez történt! Kovács telefonált a haverjéának, a megyei főparancsnoknak és az küldte ki az egységet.
5/10
Lambada 2019 okt. 04. - 18:17:44 5/10 Előzmény guess.who
(7053/18024)
Eddig még Anikó volt többé-kevésbé normális, de amióta ez a Krisztián megjelent, már ő is elkapta a debil-kórt. Úgy viháncol, mint egy bakfis, amit a sorozat eddigi eddigi epizódjai nem indokolnak.
5/10
Lambada 2019 okt. 04. - 18:13:29 5/10 Előzmény napraforgó
(7052/18024)
"Ha bebizonyosodik, hogy Róbert a gyerek apja, nem lehet majd levakarni Katáról. És amilyen bizonytalan és befolyásolható Kata, biztos enged neki és a gyerek baba korától rengeteget lesz Robinál. "
De hát nem lesz baba kora, sőt baba nem lesz, hiszen láttuk az ultrahang-felvételt! A két "szakértő" sebészorvos is megállapította, hogy Katának méhen kívüli terhessége van. Tudomásom szerint ilyen esetekben nem születik gyerek, hanem vagy sikerül gyógyszerekkel megszüntetni a terhességet, vagy jön a műtét. Nem is értem, hogy Katát nem tartották ott a kórházban, és ő orvos létére úgy viselkedik, mint ha minden rendben lenne. Vagy Kata abban is bizonytalan, hogy a méhen kívüli terhesség életveszélyes?
guess.who 2019 okt. 04. - 18:12:18 Előzmény napraforgó
(7051/18024)
"Jolika épp azt ecsetelte a többi nőnek, hogy micsoda szent ember volt Kálmán. Miért lennének kétségei, hogy hol van? Nyilván a menyyországban, nemde? ha olyan szent.... "
Értelmezhető ez úgy is, hogy "szent ember volt, AMÍG a FALUBAN élt"... Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy tényleg csak etet az RTL ezekkel a kétértelmű/félreértelmezhető információ-morzsákkal, vagy tényleg oda akarják kifuttatni a sztorit, hogy Kálmán bácsi a végén visszajön.
Mindenesetre az tény, hogy hosszú hónapok óta nem volt Kálmán bácsis videoüzenet! Az utolsó az első évad végén volt, és a "feleségre" vonatkozott, ami után Marosi előadta, hogy ő az. Azóta viszont semmi. Igaz, Marosi sem bukkan fel túl sokat, fura is, hogy levette róluk a kezét.
(Eltekintve a személyes sértettségétől Tibivel szemben, azért elvileg ugyanúgy szemmel kellene tartania az örökösöket, mint korábban.)
guess.who 2019 okt. 04. - 18:08:46 Előzmény napraforgó
(7050/18024)
Egy órával korábban pont ezt írtam: hogy nincs egy normális ember a sorozatban. Elgondolkodtam, hogy hátha mégis van, de rájöttem, hogy nincs.
Eszembe jutott Benedek juhász – de az egy részeges figura, aki egy kis piáért arra is kapható, hogy szobrot döntsön.
Aztán gondoltam Valira, aki Tibit próbálja valami normális felé terelgetni – de hát nehezen feledhetném a mérgezett sütiket (ami normális embernek biztos nem jutott volna eszébe).
Utána eszembe jutott Lujzika - de hát ő meg kavart Kálmánunkkal sutyiban, miközben adja az ártatlan pletykás-hazudozót.

A végén arra jutottam, hogy tulajdonképpen Kálmán bácsi az egyetlen normális a faluban, pont azért, mert már nincs ott. :) ;)
guess.who 2019 okt. 04. - 18:03:16 Előzmény napraforgó
(7049/18024)
"már az első évadban is ugráltatta a katonákat"
Az is pont egy ilyen baromság volt: kommandósokat kivezényeltetni egy eltűnt pénztárca ügyében? Még ha a drágaezredesúr pénztárcája tűnt volna el, akkor nagyjából megértem, de így?! Mit keres egy katonai különítmény a civilek ügyei körül? És milyen alapon ad parancsot egy, a kötelékből már kikerült "nyugger" az állománynak? Mert még ha megkérte volna egy altábornagy haverját, de akkor a haver adja a parancsot, nem az öreg, és neki is tartoznak a végrehajtásával, nem az öregnek. Tisztelhetik, mint exfontosembert, de semmi több.
Más kérdés, hogy ABBAN (de csak abban) jól írták meg ezt a szálat, hogy egy egész életében parancsoláshoz szokott főtiszt nyugdíjas korában is nehezen szokik le valószínűleg az ugráltatásról, legyen szó bármilyen csip-csup ügyről. De éppen ezért feltűnő kontraszt, hogy előtte meg egy nyámnyila, nyavalygós papucs vénembert játszattak sok részen át Kováccsal.
Ettől függetlenül azonban az állomány nem köteles végrehajtani egy "civil" parancsait, sőt. :)
4/10
napraforgó 2019 okt. 04. - 17:52:54 4/10 Előzmény guess.who
(7048/18024)
ami miatt csodálkoztam: folyamatosan ezredesurazzák...
Inkább fölfelé, mint lefelé kell nevesiteni.

A helyettes államtitkár megszólitása is Államtitkár Úr.
4/10
napraforgó 2019 okt. 04. - 17:48:08 4/10 Előzmény guess.who
(7047/18024)
Ez mind igaz, de mond, van ebben a sorozatban egyetlen épkézláb karakter? Egyetlen egy normális embert sem találok sem a Szappanosok, sem a falusiak között, sőt az összes mellékszereplő is defektes. Miért pont Lóbelt lógna ki a többi közül?
4/10
napraforgó 2019 okt. 04. - 17:44:31 4/10 Előzmény guess.who
(7046/18024)
Kovács már az első évadban is ugráltatta a katonákat. Amikor babika pénztárcja eltűnt, akkor csak odaszólt a megyei főparancsnokságra és máris kivezényeltek egy szakasz katonát házkutatni.

Inkább azon csodálkozom, hogy egy tizedes miért jelent még mindig egy nyugdijas tisztnek. Bár nem tudom, hogy katonáéknál mi a szokás, nyugdijban, civilben....
guess.who 2019 okt. 04. - 17:18:43 Előzmény napraforgó
(7045/18024)
Mondjuk ez mind csak találgatás, de lehet úgy a Szolgálatnál magasabb belső rendfokozata egy ilyen szuperügynöknek, hogy azon kívül, "civil katonaként" csak alezredes...
De nekem akkor sem áll össze ez a Kovács: az első évadban még egy házsártos és elég buta nyugdíjas bácsikát alakított Babika mellett, most meg kiderül, hogy szupermen volt és csak úgy ugráltatja még mindig a katonákat. :)