4/10
napraforgó 2020 jan. 07. - 18:32:20 4/10 Előzmény guess.who
(9270/18030)
Mi az az a r m ü m?
4/10
napraforgó 2020 jan. 07. - 18:28:10 4/10
(9269/18030)
Valamire nem emlékszem. Kinek az irását vetette először össze Subicz a fenyegető levéllel? Én azt hittem, hogy a vendégkönyv egy oldalával, és akkor még úgy volt, hogy az Mónika irása.
A második irásminta Icukáé volt, Mónikától meg hiába próbált aláirást kérni.
guess.who 2020 jan. 07. - 18:14:18 Előzmény janderka
(9268/18030)
A rágódás szerintem annak szól, hogy soha, egyetlen alkalommal sem gondolták át az ilyen improvizált hülyeségeknél, hogy az adott dolog mennyire életszerű, szabályos, hogyan működik, mik a feltételei – vagy hogy egyáltalán a korábban történtek alapján elképzelhető-e.
És egy ideje írogatom is, hogy egyre mélyebbre süllyed az egész az önmaga által kreált mocsárba: hülyülnek a szereplők (kivéve Sándort), lassan már mindenki kavart mindenkivel, mindenkit elraboltak egyszer és mindenkiről kiderül valami nagyon csúnya dolog a múltjából. Ezeken túl nincs semmi ötletük az íróknak, csak ismételgetik ugyanazokat a szólamokat, csak más hangszerelésben.

Egyébként "új" lett a főcím is: most már almák vannak a fán. Kicsit ugyan zűrös, mert az első évadban pénzlevelek hullottak (az volt az ősz), a másodikban pénzvirágok bimbóztak (az volt a tavasz), az alma lehet esetleg nyár, de éppen megint ősz is, szóval nyilván nyáron lesz még egy negyedik évad, aminek a főcímében pénzhó fog esni, és az lesz a tél. :) Már csak ezt a 60–80 részt kell kibírnunk addig, amiben megint nem történik majd semmi. Szóval egyetértek azzal, amit leírtál. :)
guess.who 2020 jan. 07. - 18:07:50 Előzmény napraforgó
(9267/18030)
Itt már mindenki fedett ügynök, sőt: mindenkiből lehet emberrabló is. Vagy például polgárőr, még ha büntetett előéletű is.
Kérdés persze, hogy mennyire jogszerű és megfelelő intézkedés az, hogy egy ilyen rendőr--magánkopó-ügynök-műkincsmaffiózó éles fegyvert fog egy fiatal gyerekre, akinél nem hogy fegyver nincs, de összesen csak két papírlap és ül egy asztalnál, ráadásul a r-m-ü-m-mel jól ismerik is egymást, a szökésétől nem kell tartani, veszélyt nem jelent a r-m-ü-m-re.
guess.who 2020 jan. 07. - 18:03:37
(9266/18030)
Háthiszen én is pont ezt mondogattam, hogy ez egy ostobán túlírt szerep ostoba túljátszása volt Olga részéről.
Ráadásul megint láthattam a száját úgy hullámzani, mint némelyik kutya füle a szélben. Könyörögve kérem az alkotókat, hogy ha már büntetnek ezzel a karakterrel és pont ezzel a színésznővel, legalább ne írjanak neki olyan jeleneteket, amikben így grimaszolhat... :)
1/10
janderka 2020 jan. 07. - 18:01:46 1/10
(9265/18030)
Szerintem csak egy bedobott "improvizáláson" rágódtok. Ugyanis erről a magánnyomozósdiról ugyanúgy csak blöffölt Benedek alez, mint korábban Marosi a "nagymária-kismária-műkincsgyűjtő kálmánbá" témáról. A többiek meg bevették - ezt is. Pedig kicsit bíztam benne, hogy Tomika kitart a megrendíthetetlensége mellett (csak nem lövi őt agyon ott az irodában alez. Benedek), és simán lelép a mobilos képekkel. De végül bepucsított - berezelve attól, hogy nem jut hozzá az örkségéhez. Amihez viszont se Benedeknek, sem az irodai besurranásnak nincs semmifélle jogi köze.
Szóval megint csak bedobtak "valamit", ami elkaszálhat egy korábbi "valamit". Annak az egyedüli szent célnak az érdekében, hogy továbbra se történhessen a sorozatban az égvilágon semmi értelmes.

Aztán persze lehet, hogy az írók ezt a sok baromságot mégiscsak komolyan gondolják - de az mindennek a legallja lenne.
offtopic
guess.who 2020 jan. 07. - 17:59:39
(9264/18030)
Cukkerebb? Milyen szavakat tudsz! :)
guess.who 2020 jan. 07. - 17:58:39 Előzmény kék szem
(9263/18030)
Bocsánat, fogalmam sincs, hogy hogy lett Nóra belőle, bár annyira hasonlóak, hogy egymás mellett sem tudom megkülönböztetni őket. :)
Mindenesetre az a lényeg, hogy Trokán "Aki a tegnapi részben szerepelt" Anna nekem egyáltalán nem tetszett. Civilben lehet, hogy nem ilyen elviselhetetlen, de a képeken az volt: zavaró.
Mondjuk ahhoz képest, ahogy előtte beharangozták, most úgy tűnik, hogy csak valami belsőépítészként egy-két részt elbohóckodik, aztán ennyi is volt a reklámszerep. :)
4/10
napraforgó 2020 jan. 07. - 17:20:23 4/10
(9262/18030)
Nekem is eszembe jutott, hogy ha Olgának már volt egyházi esküvője, akkor hogyan lehetne most is?
4/10
napraforgó 2020 jan. 07. - 17:18:07 4/10
(9261/18030)
Nyomkövető karkötő + biztonsági kamerák
De miért is volt a közelben Benedek, amikor Marosi nem?
És ha ennyire nagyon fedett ügynökök - avagy bűnözők, akkor Laurának is benne kell lenni bizonyos fokig. Hacsak nem vak a leányzó.
7/10
Rojita 2020 jan. 07. - 15:11:50 7/10
(9260/18030)
Majd Koltay Gábor megírja - megrendezi, de itthon. H-t nem hiszem, h érdekelné a téma.
kék szem 2020 jan. 07. - 13:03:03 Előzmény guess.who
(9259/18030)
Nem Trokán Annát akartál írni? Anna szerepel a DÖ-ben.
4/10
napraforgó 2020 jan. 07. - 11:06:07 4/10
(9258/18030)
Benedek felesége? Szerintem neki nincs felesége.
Zeusz felesége, Terike tolt egy férfibiciklit - röhej, mert az a molett, alacsony nő fel se tudott volna szállni rá. Zsoca felesége, Erzsike meg egy női biciklit tolt, amikor Sanyyi és Misi mellett elmentek.
De azon röhögnék, ha Benedek birkapásztor fia lenne az univerzális Benedek alezredes.
guess.who 2020 jan. 07. - 08:29:58 Előzmény napraforgó
(9257/18030)
Ja, és Trokán Nóra: elnézést érte, de szerintem az itt korábban elhangzottakhoz képest egyáltalán nem szuperbombázó (a közös jelenetükben még a falusi kocsmáros, a gazdagság óta már eléggé lepukkant Stefán is százszor jobb csaj volt nála), másrészt nekem valahogy nem volt hiteles az alakítása. Nagyon érezhetően "szerep" volt számára.
guess.who 2020 jan. 07. - 08:26:58 Előzmény napraforgó
(9256/18030)
"Tibi a tálalószekrényt bújja, mintha Kálmán oda rejtette volna a műkincseket."
Amit a sorozat eddigi részeiben egyébként szerintem már vagy tízszer feltúrtak, mindenfélét keresve. Szóval ha lenne benne bármi érték, már régen megtalálták volna.
És persze ez a jelenet megint egy üvöltős TTibit hozott vissza, aki leugatja Valit. Szóval két egész részig tartott az "idill". :D

Icuka jelenetei megint nagyon jók voltak, az ő szóviccei és értetlenkedései (no és a grimaszai!) az egyetlenek szerintem, amik valóban humorosak. Szóval vagy van egy teljesen különálló író, aki csak az ő jeleneteit írja, vagy a színésznő improvizálja a beszólásait... :) De tényleg: úgy játssza a "debilt", hogy ő az egyetlen szereplő, aki nem debil. Ugyan nem olyan túlokos, mint MauniCa vagy TTibi, nem olyan "ravasz", mint Olga, és nem olyan zavaróan ostoba, mint Sanyi és Misi, hanem pont jó arányban, nem zavaró módon tud fricskázós és frappáns is lenni. :)
guess.who 2020 jan. 07. - 08:19:58 Előzmény janderka
(9255/18030)
Na jó, azért oké, hogy debil Sanyika, de ENNYIRE azért nem lehet hülye, hogy egy vacak kék fóliát medencének néz. Alja nincs? Fák állnak ki a földből? A föld és a fólia találkozásánál hogy lesz vízzárás? És egyébként is: ekkora mennyiségű vizet nem lehet pár karóval és egy vacak fóliával egyben tartani.
Megint egy oltári blődség, pedig amikor ott álldogáltak Misivel és az öregasszonyokkal viszonylag értelmesen (korábbi önmagukhoz képest) beszéltek, már kezdtem azt hinni, hogy az alkotók is belátták, hogy a két tufa szereplő kicsit túlságosan sok már. Aztán következett a létramászás, és Sándor le is rombolta azt a kevés jó érzést vele kapcsolatban.
guess.who 2020 jan. 07. - 08:16:12 Előzmény Rojita
(9254/18030)
Az nem derült ki, hogy a "szomszéd irodában" szerintem. Illetve egyáltalán nem derült ki, hogy honnan termett ott Benedek fegyverrel... És ha a szomszéd irodában (mióta van ilyen?) volt, akkor miért nem szólt neki Laura, mikor lelépett? Szerintem ez is egy oktondi jelenet volt. Ráadásul a mindenféle osztályon dolgozó Benedek most hirtelen magánnyomozó is lett (biztos nagyon örülnek neki a testületnél, hogy egy magasrangú főtiszt mellékállást vállal, pláne hogy a rendőrség ellenében), aki természetesen ismeri a nagyon fedett ügynöknek számító, szuperkommandós Nándit is.
Itt is az a helyzet, hogy egyre nagyobb és nagyon blődségeket kell mondaniuk, ahogy az idő múlik, mert azt hiszik, hogy ezzel tudják a nézők érdeklődését megtartani. A végén remélem, hogy már a Szíriuszról jött gyíkemberek is szerepelni fognak, Kálmán bácsiról meg kiderül, hogy valójában egy maszkot viselő Trump, Icuka meg a valódi, eddig eltitkolt örökös.
guess.who 2020 jan. 07. - 08:10:38
(9253/18030)
Persze ez a templomi, túlerőltetett jelenet (megint mindenki tök debil: Renike ül, mint egy kuka, fel sem tűnik neki, hogy Olga tesz a fejére és csak a templomi "értékek" érdeklik, a pap bácsi szintén debil, mert neki sem fura Olga viselkedése, Olga meg azzal a hullámzó paplanszájával és a túljátszott műérdeklődésével...) is botorság: Olgicska eddig pravoszláv műkincsekben utazott, amiről annyit tudtunk meg korábban, hogy érdeklik az ikonok. Ehhez képest most kiderült, hogy annyira "szakértő", hogy nem látja, hogy a pohár csak ónpohár (fehérarany? röhögnöm kell!), a szobrok legfeljebb aranyfüsttel lefújt gipszbigyók stb. A 10 négyzetméteres festményt meg mégis hogy gondolná ellopni és kivinni a templomból?
Ráadásul ha ravasz és gyakorlott tolvaj (ahogy korábban bekamuzták már), akkor nem hívja fel magára a figyelmet éppen azzal, hogy annnnnyira átlátszóan érdeklődik mindennek az értéke iránt.
4/10
napraforgó 2020 jan. 07. - 06:41:12 4/10
(9252/18030)
3/3. rész
Hajnalban egy drón jelenik meg a falu fölött, körberepül, minden ház fölött köröz kicsit.
Tompika gondterhelten ‪nézegeti a telójában Krisztó képét, vajon feldobta-e? nem tud aludni, mert Tibi hajnal óta pakolász, csapkod a nappaliban.
Vali idegesen jön, mérges, mert Tibi nem hagyja aludni. Tibi a tálalószekrényt bújja, mintha Kálmán oda rejtette volna a műkincseket. Kristóf is felébred, Tomi megosztja vele aggodalmát, talán Krisztó elkotyogta a marihuána ültetvényt. Aztán ketten kitalálják, hogy körül kéne n‌ézni Marosi irodájában, hátha valami infóhoz jutnának a kincsekről. Tomi győzködi Kristófot, ő Laurával tölthetné az időt, amig ő körülnézne Marosi irodájában az ügyvédnő távollétében.
Eközben Vali is cirkuszol Tibivel, aki szintén kincsvadászatra készül. Már únja Tibi mániáit.
Mónika a panzió teraszán Icukát gyötri, odakinn teritsen meg a reggelihez. Icuka értetlenkedik, de hisz az a koktélbár, meg különben is a tojás megbuggyan a melegben. Mónika ezután azt mondja, jó, teritsen föl odabenn, majd a vendégek kihozzák a tányérjukon a reggelit, ha kinn akarnak enni.
Jön Subicz, Mónikát semmibe se veszi, Icukának meg nagyon udvarol, hogy milyen jól áll neki a ruhája, stb. Icuka döbbenten mondja, de hisz minden nap ez van rajtam...
Amikor Icuka beviszi Subicz kávéját, elkotyogja, hogy nem Mónika vezeti a vendégkönyvet, legalábbis nem kézzel. mert ő mindent számitógépébe pötyög be, kézzel az Olga irja. Erre Subicz fölszabadul és szalad, hogy kiengesztelje Mónikát.
Zsoca, Palika és Benedek a tegnapihoz képest mégis csak beteszik a lábukat a kocsmába, és sörözés közben csak puffognak, hogy a Stefike hogy kisemmizte az anyját, nincs ez rendjén.
Ekkor jön Trokán Nóra, mint belsőépitész, akit Stefi hivott a kocsma átépitése miatt. A nő elájul, atyaúristen! Zsoca humorizál, angyalom, nem a templomban van, hanem egy kocsmában! A fiúk fölháborodnak, amikor szófoszlányokat meghallanak a két nő beszélgetéséből és nagyon nem akarják a változást. Nekik Anikó kell!
A csajnak semmi sem tetszik, az egészet újra kellépiteni, stb, stb.
A Szappanos család reggelizik a tornácon, Tibi bejelenti, hogy nyomozni fog, Vali nagy "örömére".
Tomi elkéri Tibi kocsiját azzal az indokkal, hogy Kristóf a válását intézné, ő meg elkisérne.
Vali megint "brekeg", amit Tibi kifogásol.
Sanyi és Misi a keritésnél tanakodik, mi lehet mögötte. Jön Margitka és Lujzika, hülyébbnél hülyébb ötleteik vannak. Margit a "nudlista" strandról ábrándozik, ahol pucéran rohangálnak. Lujzi meg egy struccfarmra gondol. Végül Sándor elhozza a tűzoltólétrát, hogy benézzenek a kerités mögé.
Sándor alig mer fölmászni, már a 3. lépcsőfoknál tériszonya van, ami azért fura, mert Anikó tetőtéri lakásába 2 éven át létrán mászogatott be. Sándor egy marha nagy medencét lát (kék fóliával van fedve a stukatúrnád belülről), rögvest kitalálja, hogy ha ezt megtöltik vizzel, elönti a falut, ami ugye katasztrófahelyzet! Figyelmeztetni kell a lakosságot!
Vali a kecskét eteti, amikor jön Tibi, aki szotyival akarja motiválni Vanesszát a kincskeresésére. Vagy 10 percig idétlenkedik a kecskével, aztán ott kezd el ásni, ahol Vanessza megállapodik. Margit és Lujza a szemközti ház eresze alól figyeli, mit hülyéskedik.
Renátó felkeresi Olgát a panzióban, bejelenti, hogy mehetnek a jegyesoktatásra. Renátó nyomja a szövegét, Olga meg csak néz. Renátó bevállalja, hogy segit ágyazni a panzióban Olga helyett. Icuka már viszi is.
Tomi és Kristóf felér Pestre, a terv az, hogy Kristóf lehivja kávézni Laurát, ő addig körülnéz Marosi irodájában. Laura megörül Kristófnak, bár nem nagyon akar lemenni vele a presszóba, de Kristóf meggyőzi.
Tamás megpróbál körülnézni az ügyvédnő iratai között, talál is pár aktát, az egyiken a "szarajevói szűz" neve áll. Kinyitja és elkezdi fényképezgetni a telójával, amikor egy pisztoly nyomódik a halántékára.
Benedek ales az, aki most magánnyomozónak mondja magát, aki a szomszéd irodában dolgozik. Elveszi Tomi telefonját, kitörli a képeket és megfenyegeti, hogy meghal, ha nem felejti el, amit látott.
Vagy az örökségének annyi.
Kristóf udvarolgat Laurának, aki állitólag az államvizsgájára készül. Hát, ha még nem államvizsgázott, nem lehetne jogász, jogi doktor. A csaj nyilván z ügyvédi SZAKvizsgájára készül, de ezt keverik az irók.
Tomi később tagadja Kristófnak, hogy bármit is talált Gitta irodájában.
Renátó és Olga elmegy a templomba az atyához a jegyesoktatásra. Olga sugárzó arccal méri fel a templom kincseit, az aranykeresztet, a kelyhet, a fehérarany kupákat és az oltár festményeit is. A pap próbál a házasság értékeiről értekezni, amig Olga inkább a kincsek iránt érdeklődik.
Babika és Gazsi reggeliznek, Babika szemrehány, a lánya Thaiföldön van börtönben és ezt a férje eltitkolta előle!! Gazsi tagadni próbál, majd beismer, de nem akarta, hogy a neje fölzaklassa magát. Babika zaklatottan közli, ő nem tud élni egy ilyen hazug emberel, elköltözik!
Attila felkeresi Subiczot, aki szemére hányja, hogy becsapta, nem Mónika vezeti a vendégkönyvet. Majd a kerités iránt érdeklődik, de erre Attila szó nélkül távozik.
Tibi még este is ásogat, ott, ahol Vannessza "bejelzett". Vali hiába hivja vacsorázni. Ekkor újra megjelenik a drón a ház fölött.
7/10
Rojita 2020 jan. 06. - 22:36:10 7/10
(9251/18030)
Sztem a rendőrség. Drónnal keresték Tamást és az ültetvényét.