1/10
janderka 2020 márc. 01. - 01:04:51 1/10
(11784/18024)
Néha akad. De azokat rövid határidővel elkergetjük barhol is próbálkoznak :))))
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 29. - 23:20:48 3/10 Előzmény Rojita
(11783/18024)
A kellékes csak parancsot (utasítást) hajt végre, a rendezőasszisztenstől kapja. :)
7/10
Rojita 2020 febr. 29. - 22:26:47 7/10
(11782/18024)
Ti vagytok a nézők 1%-a. A többi 99 % néző nem ért a technikához.
De azért Ti is jól elszórakoztok, h a hibákat keresitek.
1/10
janderka 2020 febr. 29. - 21:50:29 1/10 Előzmény guess.who
(11781/18024)
Bezzeg mikor a csehszlovákok utazgattak Lada Nivával az időben Adam korabeli jegyzetfüzetét kimenekíteni a háztűzből, akkor még senki nem hőbörgött azon, hogy ha egy Lada százon 20-at fogyaszt, akkor hogy tudna már időtutazni... :))))
7/10
Rojita 2020 febr. 29. - 21:35:41 7/10 Előzmény guess.who
(11780/18024)
" hogy a legkommerszebb és legolcsóbb kínai gagyiságot megveszik és azt próbálják eladni profi lehallgatóként.... "

Ha téged alkalmaznának kellékesnek, nagyon megnövelned a költségeiket.
guess.who 2020 febr. 29. - 21:04:12 Előzmény napraforgó
(11779/18024)
Tartok tőle, hogy két oka van az ilyen eseteknek:
-slendriánság/nemtörődömség
-szándékosság
Utóbbi azért, hogy az így, kurtán-furcsán félbehagyott szálakat később elővehessék, ha éppen ki kell tölteni valamennyi műsoridőt.

Pl. amikor MauniCa a kukába dobta Kristófék első DNS-es értesítőjét, az is ilyesmi volt: jelentőségteljesen megmutatták a kukában a két borítékot is - de azóta sem történt az egésszel semmi.
Vagy ott van TTibi elásott magnója, az első évadban Szlávenék által elégetett pénz, a gumimadonna-szobor másolata, amit lenyelt a szerb fickó (aki Katánggal együtt szépen eltűnt nyomtalanul)...
guess.who 2020 febr. 29. - 20:55:22 Előzmény napraforgó
(11778/18024)
Mondom: faragjanak szappanból valami futurisztikus kinézetű "kamerát", fújják le fekete akrilfestékkel és kész. De így, hogy a legkommerszebb és legolcsóbb kínai gagyiságot megveszik és azt próbálják eladni profi lehallgatóként.... Mintha Sándor írná a filmen belülről a forgatókönyvet. :D

De azért az elég könnyen belátható, hogy a kép és hang felvételéhez áramra van szükség. Ha ezt még azonnal továbbítani is kell, akkor sokkal többre, mivel a vezeték nélküli jeltovábbítás (pláne az ilyen nagy sávszélesség-igényű, mint a hangos video) sokat igényel, főleg ha nagyobb távolságra kell adni (Apátiból Kárásziba? Ahhoz azért már kellene adóteljesítmény!).
Gondolj bele, hogy mondjuk a telefonod mennyi idő alatt lemerül, ha bekapcsolod a WiFi-t, vagy ha még elkezdesz élőzni is rajta. És a telefonnak jóóóóóval nagyobb akkuja van, mint ezeknek a kb. 8 köbcentis kockakameráknak. És ahogy lentebb is írtam: HOGYAN töltötte Cicuka a kamerá(ka)t? És ha Attilától származik a cucc, akkor eddig miért egy töküres "iroda" (inkább sufni) asztalánál unottan terpeszkedve láttuk eddig Attilát? Nem figyelte a felvételeket? :) Vagy két résszel korábban még senkinek sem jutott eszébe ez a lehallgatósdi? :D
guess.who 2020 febr. 29. - 20:44:53 Előzmény napraforgó
(11777/18024)
De, az a kis kamera egy 2 pénzes kínai vacak, fel lehet ismerni. :) Ahogy a szupernyomkövető karperecük is egy 1-2000 Ft-os, leggagyibb "okoskarkötő", ami mutatja az időt, van benne lépésszámláló, meg pár alapfunkció. Ami nincs benne, az a nyomkövetés. :) Szerintem valamikor az első évadban linkeltem is ide képet róla, mert az is nagyon jellegzetes.
Éppen az a baj, hogy ennyire hülyének néznek mindenkit, hogy ahelyett, hogy gyártanának 3D-nyomtatóval valami egyedi, nyomkövetőnek tűnő cuccot, megveszik a legolcsóbb kínai vackot és belekamuznak olyan dolgokat, amiket az nem is tudhat.
A "talajradaros" "műholdas adó-vevőről" nem is szólva, amit utána TTibi "lehallgat". :D
4/10
napraforgó 2020 febr. 29. - 20:03:09 4/10 Előzmény guess.who
(11776/18024)
Láttam a Magánnyomozók jó pár részét (amiben Andika is szerepel), abban mindig telepitenek ilyen kis kütyüket lakásokba, irodákba és ott a kamerák rögvest továbbitják a képet és hangot az autójában üldögélő nyomozó laptopjára. Na ezek a kamerák is biztos olyanok.
4/10
napraforgó 2020 febr. 29. - 19:54:03 4/10 Előzmény kék szem
(11775/18024)
Nem emlékszem a sárga táskára abban a szituban. Vagy előtte, vagy utána mondta Olgának, hogy most már vigye el a pénzét, helyezze el máshol. Akkoriban én azért nem is hiányoltam, mert azt hitem, hogy Olga valóban magához vette, csak nekünk nem mutatták. Esetleg szóban lehetett volna jelezni, hogy igen, Olga elvitte a pénzét.
De lehet, hogy az a sok euró is úgy tűnt el, mint Józsi jegygyűrűje.
kék szem 2020 febr. 29. - 19:47:09 Előzmény napraforgó
(11774/18024)
Szláven kereste a drónt a kincses ládikájában. Akkor a sárga táskát mérgesen kidobta a földre, a táska üres volt. Hova lett a táskából a sok pénz?
4/10
napraforgó 2020 febr. 29. - 19:46:33 4/10 Előzmény guess.who
(11773/18024)
Jajj, hát az a kis kamera biztos nem 2000 Ft-s kinai vacak, hanem valami nagyon-nagyon spéci szuperintelligens kütyü, amelyik képeket közvetit az ebédlőben ebédelő vendégekről, akik Icuka bablevesét eszik (mert a többi kaja már nem friss), képeket, hangokat fog közvetiteni arról, hogy Vili hogyan képzeli az asztal letisztitását és más egyéb hasonló titkos dolgokat.
Lehet, hogy Mónika hálószobájában is van ilyen kandi kamera, amelyik a Józsival való viháncolásait rögziti, hasonlóképp Suvick "irodájában" - mostmár a fekvőpad nélkül csak a Tv-jét a játékkonzoljával figyeli és tudni fogják, hogy hányadik szintig is jutott el János.
guess.who 2020 febr. 29. - 19:25:16 Előzmény Rojita
(11772/18024)
Jó, nyilván az lesz, hogy megmagyarázzák, hogy ez a sárkányos hülyeség már évek óta szervezkedik a falu ellen - az meg apróság, hogy egy hónapja még Attilácska ott héderelt Józsinál és fogalma sem volt, hogy mihez kezdjen, most meg már az a stájsz, hogy régestelen régen sárkányvezér, ráadásul Alga is tudja azonnal, hogy miről van szó, meg Bogdánékat is belekeverik ebbe a világösszeesküvésbe... Szerintem piszokul idegesítő. :(
7/10
Rojita 2020 febr. 29. - 19:25:11 7/10 Előzmény guess.who
(11771/18024)
A film nézőinek 99%-a nem ért a technikához. Mindent elhiszünk.
guess.who 2020 febr. 29. - 19:22:34 Előzmény Rojita
(11770/18024)
Tényleg, egy kultúrház felépítése valóban a falu javát szolgálná - ráadásul ha a szokásos magyarosch módon forgatják meg az építkezésre szánt pénzt és a számlákat, akkor kifestethetné Zsóka a házukat is, meg vehetne új ebédlőasztalt is otthonra, és a kultúr fizetné az egészet. És utána Marosi nem biztos, hogy be tudná bizonyítani, hogy loptak, ráadásul ha vizsgálni kezdené, elég lenne kiplakátolni, hogy az a szemét ügyvéd apátiellenes és pestieket akar betelepíteni a faluba, máris kiutálná mindenki... :)
7/10
Rojita 2020 febr. 29. - 19:20:34 7/10 Előzmény guess.who
(11769/18024)
"A sárkányos szál őrült nagy baromság, Algától Attiláig semmi, de semmi köze nincs az örökséghez"

Hacsak nem akarják bemutatni az egyes pártok szervezkedését. Esetleg beleszővik, h a Sárkányok is meg akarják szerezni az örökséget.
guess.who 2020 febr. 29. - 19:18:23
(11768/18024)
No, a WiFi-re már nem is emlékeztem, de ha az is be van kapcsolva rajta, az irtó gyorsan lemeríti az akkuját. Szóval négyszeresen is hülyeség ez a megfigyelősdi.
(Mondjuk a MauniCa asztalára ragasztott befóliázott és megdrótozott gombelem sem volt semmi. :D )
guess.who 2020 febr. 29. - 19:15:45 Előzmény napraforgó
(11767/18024)
"csakhát rá senki nem gyanakodott, mert hát meglehetősen egyszerű asszonyka, nem a villámgyors észjárásáról hires."
Éppen ezért kicsit sem hihető, hogy profi módon kamerákat szereljen fel a panzióban több helyre is... :)

Egyébként az a kocka alakú kis kamera (Kínából rendelve körülbelül 1-2000 Ft) szokás szerint nem alkalmas arra, amire az írók utalni próbálnak, ugyanis egyrészt nagyon pici akkumulátor van benne, másrészt egy szimpla microSD memóriakártya kell bele, és arra rögzíti a videot. Most fejből nem tudom, hogy mozgásérzékelésre ez a konkrét típus beállítható-e (azaz csak akkor videozzon, ha van valami mozgás), de a középen levő optika körül infravörös LED-ek vannak az éjjellátáshoz - ez viszont a festményen levő aprócska lyukon biztos nem világított ki, azaz éjjel nem működött. Arról nem is szólva, hogy az infraLED-ek halvány vöröses fényét LEHET látni sötétben, szóval biztosan feltűnt volna valakinek nagyon hamar, hogy dereng a képen valami.
A másik: mivel kicsi az akkuja, ezért pár órányi rögzítésnél többet nem bír, tehát minimum NAPONTA tölteni kellett volna - az meg kész lebukás, hogy USB-töltővel és kábellel minden nap végigjárja Cicuka az elrejtett kamerákat és egy-két óráig töltögeti őket. :)
A harmadik: mégis MILYEN titkokat akartak egy ebédlőben megfigyelni/lehallgatni/megtudni? Hogy Józsi nagyanyjának ízlik-e a kissé már avas zsíros kenyér? :)
guess.who 2020 febr. 29. - 19:08:54 Előzmény Pünkösdi Kató
(11766/18024)
Stefi kedves lányból nem egyszerűen buta liba lett, hanem egy pénzéhes, számító, ostoba és rosszindulatú liba. Az egy dolog, hogy az embereket a pénz meghülyíti, de ennyire kifordulni önmagából?!
Diának nem áll jól a mérgeskedés, de amúgy szerintem aranyos és alapvetően kedves az emberekkel.
Misi sajna az elején sem volt túl értelmes, bár tény, hogy Sándor mellett egy észkombájnnak tűnt. :)
MauniCa Józsival sem kedves: gondolkodás nélkül átveri vagy hazudik neki, ha éppen az áll érdekében...
Suvick ráadásul állítólag dörzsölt zugügyvéd volt Kárásziban, éppen azért jutott Sándor eszébe, hogy ne valami pipogya hülyegyereket válasszanak polginak. Ehhez képest a mostani pipogya hülyegyerek alakítása katasztrófa.

A sárkányos szál őrült nagy baromság, Algától Attiláig semmi, de semmi köze nincs az örökséghez, nem is értem, miért erőltetik annyira a dolgot. Ja, de értem: I-D-Ő-H-Ú-Z-Á-S. :(
guess.who 2020 febr. 29. - 19:02:33 Előzmény napraforgó
(11765/18024)
"A pénzhez nem nyúlt, de a telefont megsemmisitette."
Ez a "megoldás" nem először jött már elő, hiszen ugye Attila dugipénzét és dugifüvét is elégették nagy okosan. Kíváncsi lennék, hogy vajon olyankor vetik be ezt a trükköt, ha nem akarnak normális magyarázatot adni valamire, vagy ha nem tudnak? :)